Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
153 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 153 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα φυσικα οταν δεν υπαρχει χωρος δεν υπαρχει και αλλη επιλογη, παρ ολα αυτα ακομα και να μην υπαρχει αλλο δωματιο και να πρεπει να κοιμαται το μωρακι στο δωματιο των γωνιων παλι δεν καταλαβαινω γιατι να κοιμαται και στο ιδιο κρεββατι. μπορει καλλιστα να κοιμαται στο δικο του κρεββατακι και να εχουν ολοι τον χωρο τους. και δεν ειναι μονο η ερωτικη επαφη, ειναι και στιγμες που θελεις να αγκαλιαστεις με τον ανθρωπο σου, ε, αυτο δεν γινεται με ενα μωρο αναμεσα!!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ενα το μωρακι μεχρι ενα διαστημα κοιμπταν στην κοινια αλλα ειχα κ την μεγαλη.ηταν 2τα παιδακια.δεν χωρουσε κ δευτερο κρεβατι

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α καταλαβα. ε ενταξει εκει δυστυχως δεν μπορεις να κανεις και κατι! μονο υπομονη!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:α καταλαβα. ε ενταξει εκει δυστυχως δεν μπορεις να κανεις και κατι! μονο υπομονη!
καλη διαθεση να υπαρχει.τωρα ευτυχως μετακομησαμε.η μεγαλη κοιματε στο κρεβατι της.η μικρη θα μαθει κ αυτη που θα παει...το μωρακι παντως που περιμενουμε θα μπει κατευθειαν στο δικο του δωματιο..

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με το καλο σου ευχομαι! περιμενεις τριτο ε;; ποπο μπραβο!! θελω και εγω αλλα δυο μωρακια..αλλα ειναι νωρις ακομα η μικρη μου ειναι 11 μηνων.

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:κοριτσια, εσεις που κοιμαστε μαζι με τα παιδακια σας να σας κανω μια ερωτηση; ειναι λιγο αδιακριτη οποια θελει μου απανταει, αλλα πραγματικα το εχω απορια. Με τους αντρες σας πως καταφερνετε και βρισκεστε ερωτικα; γιατι με ενα μωρακι η ακομα χειρωτερα παιδακι στο ιδιο δωματι και κυριως στο ιδιο κρεββατι δεν μπορω να φανταστω να γινεται κατι τετοιο...
tha sou apantiso kai xoris pareksigisi alla erotika ena zeugari mporei na vrethei kai ektos krevvatokamaras

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
την ιδια απαντηση πηρα και απο αλλη κοπελα και φυσικα εχετε δικιο! ομως παρ ολα αυτα, εχτος απο την ερωτικη επαφη ενα ζευγαρι εχει την αναγκη και να αγγαλιστει και να κοιμιθει μαζι και να χαλαρωσει. αυτο δεν γινεται με ενα μωρακι αναμεσα συνεχεια. η γνωμη μου ειναι πως πρεπει το ζευγαρι να εχει και προσωπικες στιγμες (και ο υπνος ειναι μια απο αυτες) επιπλεον, εχω διαβασει πως αν ενας απο τους γονεις ειναι καπνιστης δεν πρεπει να κοιμαται το μωρο στον ιδιο χωρο. και κατι ακομα, γιατι συνηθως οι μανουλες ειναι αυτες που εχουν την αναγκη να κοιμουνται μαζι με τα μικρα τους, εχετε ρωτησει αν οι αντρες σας ειναι ευχαριστημενοι με αυτες τις συνθηκες; γιατι δεν πρεπει να το βλεπουμε μονοπλευρα. (φυσικα αυτο το λεω οτν υπαρχει αλλο δωματιο για το μωρο και οχι για τις περιπτωσεις που δεν υπαρχει αλλη λυση)

faidra29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οσεσ λετε οτι δεν ειναι σωστο να κοιμουντε τα παιδια με τουσ γονεισ στο κρεβατι κατα την αποψη μου το λετε για να το πειτε καταβαθοσ θα θελατε και εσεισ τα παιδια μαζι σασ!
και φυσικα ειναι οτι καλυτερο για ενα παιδι να κοιμαται με τουσ γονεισ τωρα οσα αφορα την σεξουαλικη ζωη τι πιο ωραιο να αποφυγουμε την ρουτινα τησ κρεβατοκαμαρασ

faidra29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
annamaria_i έγραψε:την ιδια απαντηση πηρα και απο αλλη κοπελα και φυσικα εχετε δικιο! ομως παρ ολα αυτα, εχτος απο την ερωτικη επαφη ενα ζευγαρι εχει την αναγκη και να αγγαλιστει και να κοιμιθει μαζι και να χαλαρωσει. αυτο δεν γινεται με ενα μωρακι αναμεσα συνεχεια. η γνωμη μου ειναι πως πρεπει το ζευγαρι να εχει και προσωπικες στιγμες (και ο υπνος ειναι μια απο αυτες) επιπλεον, εχω διαβασει πως αν ενας απο τους γονεις ειναι καπνιστης δεν πρεπει να κοιμαται το μωρο στον ιδιο χωρο. και κατι ακομα, γιατι συνηθως οι μανουλες ειναι αυτες που εχουν την αναγκη να κοιμουνται μαζι με τα μικρα τους, εχετε ρωτησει αν οι αντρες σας ειναι ευχαριστημενοι με αυτες τις συνθηκες; γιατι δεν πρεπει να το βλεπουμε μονοπλευρα. (φυσικα αυτο το λεω οτν υπαρχει αλλο δωματιο για το μωρο και οχι για τις περιπτωσεις που δεν υπαρχει αλλη λυση)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την faidra29 στις Σαβ Απρ 20, 2013 4:04 pm, 1 φορά

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αμα ηθελα να κοιμομουν με το μωρο μου στο κρεβατι θα το εκανα. δεν το κανω ομως γιατι διαφωνο εντελως με αυτο. οποτε καλο θα ηταν να μην βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα. δεν κατακρινω οποια μανουλα το κανει. απλα εγω δεν το θεωρω σωστο και ποτε δεν ειχα την αναγκη να το κανω. σε ενα σχολιο μου παραπανω ειπα πως ακομα και τις φορες (και ειναι παραπολλες) που ειμαστε μακρια απο τον αντρα και παλι η μικρη μου κοιμαται μονη της στο δωματιο της οπως κανεις απο 40 ημερων. η μονη περπτωση που την εχω μαζι ειναι οταν ειναι αρρωστουλα και αυτο γιατι ειναι μικρη και θελω να την προσεχω.

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
"
Yπαρχουν τα ταξιδια για ηρεμια κ χαλαρωση τουλαχιιστον για αυτους που μπορουν να πηγαινουν τακτικα.κ ευτιχως κ λογο της δουλειιας του αντρα μου το καταφερνουμε.μετα καθε σαββατο βραδυ οι μικρες κοιμουνυε στη γιαγια τους..για ολα υπαρχει κ χρονος κ χορος..καλη θεληση να υπαρχει.."

Demaki είσαι από τις τυχερές.... γιατί εμείς από τότε που ξεκίνησε μόνη της το συνήθειο να κοιμάται μαζί μας ξεχάσαμε το ... σπορ! Ο άντρας μου πολλές φορές δουλεύει και τα σαββατοκύριακα οπότε για εκδρομές ούτε λόγος και επειδή δουλεύουμε και οι δύο και την αφήνουμε στις γιαγιάδες, δεν μπορούμε να τους την αφήνουμε και άλλες μέρες και ώρες...

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμά2011 έγραψε:"
Yπαρχουν τα ταξιδια για ηρεμια κ χαλαρωση τουλαχιιστον για αυτους που μπορουν να πηγαινουν τακτικα.κ ευτιχως κ λογο της δουλειιας του αντρα μου το καταφερνουμε.μετα καθε σαββατο βραδυ οι μικρες κοιμουνυε στη γιαγια τους..για ολα υπαρχει κ χρονος κ χορος..καλη θεληση να υπαρχει.."

Demaki είσαι από τις τυχερές.... γιατί εμείς από τότε που ξεκίνησε μόνη της το συνήθειο να κοιμάται μαζί μας ξεχάσαμε το ... σπορ! Ο άντρας μου πολλές φορές δουλεύει και τα σαββατοκύριακα οπότε για εκδρομές ούτε λόγος και επειδή δουλεύουμε και οι δύο και την αφήνουμε στις γιαγιάδες, δεν μπορούμε να τους την αφήνουμε και άλλες μέρες και ώρες...
οπως κ να εχει ομως τι να κανεις;θα παραμετισεις τα μικρουλια που σε εχουν αναγκη;κ να σας πω κ την αληθεια κοριτσια.εγω σπανια ειμαι που ενω αυτες ειναι κοιμησμενες θελω κ πηγαινω πλεον στα κρεβατακια τους.κοριτσια που κοιμαστε με τα παιδακια σας μην μασατε.αρχιστε να βλεπετε με αλλο ματι χωρους του σπιτιου σας κ επιτελους αμαν αυτη η κρεβατοκαμαρα λεες κ ειναι ιεροτελεστια.φαντασια βαλτε κ τρελα.και να ξερετε πως οι αντρες βαριουντε την συνηθια.

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το καλυτερο ειναι τα παιδακια μας να κοιμουνται ςτα κρεβατια τους..γιατι μεγαλωνουν κ αν τους γινει ςυνηθεια δεν ξεκολλανε...εμεις καποιες φορες παιρνουμε τον μπομπιρα ςτο κρεβατι μας για ενα 10λεπτο και μετα ςτο κρεβατι του..βεβαια δεν κατακρινουμε ατομα που το κανουν.. ο καθενας μεγαλωνει το παιδακι του με τον τροπο που θελει..

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:"
Yπαρχουν τα ταξιδια για ηρεμια κ χαλαρωση τουλαχιιστον για αυτους που μπορουν να πηγαινουν τακτικα.κ ευτιχως κ λογο της δουλειιας του αντρα μου το καταφερνουμε.μετα καθε σαββατο βραδυ οι μικρες κοιμουνυε στη γιαγια τους..για ολα υπαρχει κ χρονος κ χορος..καλη θεληση να υπαρχει.."

Demaki είσαι από τις τυχερές.... γιατί εμείς από τότε που ξεκίνησε μόνη της το συνήθειο να κοιμάται μαζί μας ξεχάσαμε το ... σπορ! Ο άντρας μου πολλές φορές δουλεύει και τα σαββατοκύριακα οπότε για εκδρομές ούτε λόγος και επειδή δουλεύουμε και οι δύο και την αφήνουμε στις γιαγιάδες, δεν μπορούμε να τους την αφήνουμε και άλλες μέρες και ώρες...
οπως κ να εχει ομως τι να κανεις;θα παραμετισεις τα μικρουλια που σε εχουν αναγκη;κ να σας πω κ την αληθεια κοριτσια.εγω σπανια ειμαι που ενω αυτες ειναι κοιμησμενες θελω κ πηγαινω πλεον στα κρεβατακια τους.κοριτσια που κοιμαστε με τα παιδακια σας μην μασατε.αρχιστε να βλεπετε με αλλο ματι χωρους του σπιτιου σας κ επιτελους αμαν αυτη η κρεβατοκαμαρα λεες κ ειναι ιεροτελεστια.φαντασια βαλτε κ τρελα.και να ξερετε πως οι αντρες βαριουντε την συνηθια.

αμα ενας αντρας δουλευει 15 ωρες την ημερα θεωρεις πως ειναι οτι καλυτερο να γυριζει σπιτι του και να εχει γινει καταληψη στο κρεβατι του που θα θελει να χαλαρωσει και να ξεκουραστει, αλλα δεν πειραζει θα του πεις ελα να ανακαλυψουμε τους αλλους χωρους του σπιτιου για να μην βαριεσαι τη συνηθεια!!

stavro-oresti


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
annamaria_i έγραψε:κοριτσια, εσεις που κοιμαστε μαζι με τα παιδακια σας να σας κανω μια ερωτηση; ειναι λιγο αδιακριτη οποια θελει μου απανταει, αλλα πραγματικα το εχω απορια. Με τους αντρες σας πως καταφερνετε και βρισκεστε ερωτικα; γιατι με ενα μωρακι η ακομα χειρωτερα παιδακι στο ιδιο δωματι και κυριως στο ιδιο κρεββατι δεν μπορω να φανταστω να γινεται κατι τετοιο...
χαχααχα καλο,, αλλα υπαρχει και αλλο δωματιο,η κρεβατοκαμερα μου χρησιμοποιείται μονο για υπνο Laughing τιποτα αλλοο

faidra29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:"
Yπαρχουν τα ταξιδια για ηρεμια κ χαλαρωση τουλαχιιστον για αυτους που μπορουν να πηγαινουν τακτικα.κ ευτιχως κ λογο της δουλειιας του αντρα μου το καταφερνουμε.μετα καθε σαββατο βραδυ οι μικρες κοιμουνυε στη γιαγια τους..για ολα υπαρχει κ χρονος κ χορος..καλη θεληση να υπαρχει.."

Demaki είσαι από τις τυχερές.... γιατί εμείς από τότε που ξεκίνησε μόνη της το συνήθειο να κοιμάται μαζί μας ξεχάσαμε το ... σπορ! Ο άντρας μου πολλές φορές δουλεύει και τα σαββατοκύριακα οπότε για εκδρομές ούτε λόγος και επειδή δουλεύουμε και οι δύο και την αφήνουμε στις γιαγιάδες, δεν μπορούμε να τους την αφήνουμε και άλλες μέρες και ώρες...
οπως κ να εχει ομως τι να κανεις;θα παραμετισεις τα μικρουλια που σε εχουν αναγκη;κ να σας πω κ την αληθεια κοριτσια.εγω σπανια ειμαι που ενω αυτες ειναι κοιμησμενες θελω κ πηγαινω πλεον στα κρεβατακια τους.κοριτσια που κοιμαστε με τα παιδακια σας μην μασατε.αρχιστε να βλεπετε με αλλο ματι χωρους του σπιτιου σας κ επιτελους αμαν αυτη η κρεβατοκαμαρα λεες κ ειναι ιεροτελεστια.φαντασια βαλτε κ τρελα.και να ξερετε πως οι αντρες βαριουντε την συνηθια.

αμα ενας αντρας δουλευει 15 ωρες την ημερα θεωρεις πως ειναι οτι καλυτερο να γυριζει σπιτι του και να εχει γινει καταληψη στο κρεβατι του που θα θελει να χαλαρωσει και να ξεκουραστει, αλλα δεν πειραζει θα του πεις ελα να ανακαλυψουμε τους αλλους χωρους του σπιτιου για να μην βαριεσαι τη συνηθεια!!
o antra sou douleuei 15 ores tin imera esi poses?nomizeis oti kourazese ligotero?alla den exeis provlima na anakalipseis allous xorous eno ekeinos exei?diladi prin ton gamo eixate krevvatokamara?i douleue ligotero?

Πεταλουδίτσα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πολλά αλλάζουν με τον ερχομό ενός ή περισσοτέρων παιδιών.
Αλλάζουμε και εμείς.
Το θέμα είναι να μην αφήνουμε να μας αλλάζουν οι συνθήκες στα βασικά.
Στα άλλα, θα μας αλλάξουν σίγουρα οι συνθήκες και εμείς θα αλλάζουμε τις συνθήκες !Είναι αμφίδρομη και αντιμεταθετική αυτή η ιδιότητα και είναι μονόδρομος !

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μεχρι πριν κανενα 2μηνο ειχα και εγω αυτο το θεμα!Αυτοπου εκανα εγω ηταν οτι ξεκινησα το μεσημερι να τον κοιμηζω στο κρεβατι του και μετα και το βραδυ!Εμενα το συνηθησε απο την πρωτη μερα ευτυχως!Αυτο που με συμβουλεψαν κοπελες απο εδω κιολας οταν ειχα θεσει το ιδιο θεμα ηταν οτι αν γκρινιαξει να μην κανεις πισω και να το ξαναπαρεις στο κρεβατι!Να πας στο δωματιο του να το ηρεμησεις αλλα να ΜΗΝ το παρεις αγκαλια γιατι μετα θα ξυπναει μονο γι΄αυτο!Να του χαιδεψεις την πλατουλα να του μιλας με ηρεμη φωνη και να μην αναψεις φωτα!Της κολλητης μου της πηρε 2 μερες μεχρι να συνηθισει το μωρο!Μια αποφαση ειναι και λιγη υπομονη!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επιτέλους!!! Εδώ και 5 μέρες κοιμάται μόνη της στο κρεβάτι της ξανά!!!!

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπραβο!! Κοιμαστε με το μωρο στο κρεβατι? - Σελίδα 2 654316

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:μπραβο!! Κοιμαστε με το μωρο στο κρεβατι? - Σελίδα 2 654316

Να ΄σαι καλά!

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και πάλι συμφωνώ με annamaria !!! Ποιος το περίμενε! Τελικά έχουμε σχετικά κοινή οπτική

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:Αυτό το πρόβλημα το έχω εγώ τελευταία.
Η κόρη μου είναι σχεδόν 2 χρονών, από 40 ημερών κοιμάται μόνη της στο δωμάτιό της και δεν την πήραμε ποτέ στο κρεβάτι μας.
Εδώ και 2-3 μήνες θέλει να κοιμάται μαζί μας. Το μεσημέρι κοιμάται χωρίς πρόβλημα στο κρεβάτι της, αλλά το βράδυ θέλει μαζί μας. Ελπίζω να είναι φάση και να της περάσει...

σε αυτην την ηλικια αρχιζουν και φοβουνται το σκοταδι το περασε και η δικια μου για ενα διαστημα. υπαρχουν πάντως καποιες τεχνικες που μπορεις να εφαρμόσεις. απλα δεν θυμαμαι την σελιδα το ειχα βρει ψαχνοντας στο google. το σημαντικοτερο ειναι να μην επιβεβαιωνεις τον φοβο τους... ψαξτο λιγο υπαρχει λυση... εμενα η δικια μου κοιματε και παλι στο κρεβατι της...

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:Και πάλι συμφωνώ με annamaria !!! Ποιος το περίμενε! Τελικά έχουμε σχετικά κοινή οπτική
Very Happy

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν διαβασα ολες τις απαντησεις...αλλα οπως βλεπω υπαρχουν διαορες αποψεις..
εγω οταν γεννησα τον μικρο μου ελεγαν ολοι να μην τον παρω και μαθει...αυτο εκανα...ποτε δεν τον πηρα...καμια φορα που ηθελα εγω να κοιμηθω μαζι του...καποιο μεσημερι ας πουμε οταν μεγαλωσε λιγο αυτος δεν ηθελε γιατι εμαθε μονος του...με την μικρη ομως τωρα σκεφτομαι πως μωρο ειναι (πλεον 1 χρονων) και να την παρω στο κρεβατι τι θα γινει;;;ακομα και να μαθει οπως λεμε.καποια στιγμη θα ερθει η ωρα που θα μπορω να της εξηγησησω και να της μαθω να κοιμαται μονη της...Αλλωστε μονο ο υπνος ειναι το προβλημα;;;Καθημερινα ασαν μαμαδες αντιμετωπιζουμε διαφορα προβληματα του τυπου να του μαθω να κανει τσισα στην τουαλετα,να τρωει μονο του,να να να.Ακομα ενα τι πειραζει;;;εγω πλεον ειμαι της αποψης...κοιμηθητε με τα μωρακια σας...δεν θα ειναι μια ζωη μωρακια...θα ερθει η ωρα που μονα τους δεν θα μας θελουν.Εμενα ο αντρας μου τρελαινετε να κοιμαται με την μικρη.Τους βλεπω και τους δυο αγκαλια στο κρεβατι και πεταω απ την χαρα μου..Πρεπει να καταλαβουμε πως υπαρχουν χιλιαδες προβληματα σε αλλα μωρακια...που οι μαμαδες τους θα παρακαλουσαν να ειναι καλα στην υγεια τους και ας μαθαιναν μια ζωη στο κρεβατι των γονιων τους.Καθομαστε και βαζω και τον εαυτο μου μαζι και σκεφτομαστε πραγματα που καποτε θα αλλαξουν..
Οσο για τους αντρες...οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες...δεν ειναι μονο η κρεβατοκαμαρα που μπορεις να βρεθεις..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις