Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια γεια σας... Η μικρή μου ειναι 16 μηνών κ δεν κάθεται στο καθίσματακι του αυτοκινήτου... Θέλει να έρχεται στην αγκαλιά μου.... Εχω προσπαθήσει να την αφήνω αλλά κλαίει κλαίει κλαίει μέχρι που λιγονεται και την παίρνω αγκαλιά... Αντιμετωπίζει καμία κάτι παρόμοιο;

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
jojo5 έγραψε:Κοριτσια γεια σας... Η μικρή μου ειναι 16 μηνών κ δεν κάθεται στο καθίσματακι του αυτοκινήτου... Θέλει να έρχεται στην αγκαλιά μου.... Εχω προσπαθήσει να την αφήνω αλλά κλαίει κλαίει κλαίει μέχρι που λιγονεται και την παίρνω αγκαλιά... Αντιμετωπίζει καμία κάτι παρόμοιο;
jojo αντιμετωπισα το ιδιο ακριβως προβλημα και με τα 2 μου παιδια. Μια ειναι η λυση. Το αφηνεις να κλαψει μεχρι να σταματησει. Το ξερω οτι σπαραζει η καρδια σου οταν κλαιει γοερα (κι εγω το ιδιο παθαινα) αλλα θελει υπομονη και επιμονη. Μια, δυο, τρεις θα το παρει αποφαση και θα σταματησει. Ειδικα το μικρο μου εκλαψε τις πρωτες 5-6 φορες και μετα το πηρε αποφαση. Καλη επιτυχια!

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ wonder girl ... Σκέφτηκα μήπως να κάθομαι μπροστά ; Για να μην με βλέπει δίπλα κ με θελει;

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπράβο wondergirl! Jojo5, αυτό που κάνεις είναι ΕΓΚΛΗΜΑ! Τα εμβόλια της τα κάνεις ή δεν τα θέλει κι αυτά;

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
jojo5 έγραψε:Ευχαριστώ wonder girl ... Σκέφτηκα μήπως να κάθομαι μπροστά ; Για να μην με βλέπει δίπλα κ με θελει;
Εγω τουλαχιστον αυτο κανω, καθομαι μπροστα. Καθομουν πισω μαζι του τους πρωτους 6-7 μηνες και μετα αρχισα να καθομαι μπροστα κανονικα. Και σκεψου οτι το κανεις για την ασφαλεια του οταν κλαει και αγχωνεσαι. Σε ενδεχομενο τρακαρισμα (μακρια, φτου φτου) το παιδι ειναι πολυ πιο ασφαλες στο καθισματακι παρα στην αγκαλια σου!

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Litsa όχι ... Δεν την ταΐζω κιόλας γιατί δεν θέλει..... Μα ειναι δυνατόν;;;;;

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Wonder girl μπράβο που τα καταφέρεις ... Απειρες φορές προσπαθώ να την βάλω κ τεντωνεται κ χτυπιέται ... Πρέπει να το πάρει απόφαση....

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμεις ειχαμε αυτο το προβλημα στην αρχη γιατι επειδη στην αγγλια σπανια μετακοινουμαστε με αυτοκινητο οταν ηρθαμε ρωτη φορα αθηνα η μικρη μου δεν ηθελε με τιποτα να την βαλω στο καθησματακι της και εκλεγε συνεχεια. αλλα το ελυσα ως εξης¨καθησα με την μια μπροστα και οσο και να εκλεγε δεν εκανα τιποτα. και της περασε πολυ γρηγορα. ουτε να το σκεφτω δεν θελω να ειναι σε αυτοκινητο χωρις καθησματακι οσο και να κλαψει δεν πειραζει θα της περασει.

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jojo γεια σου Όπως σου είπαν και τα κορίτσια η λύση είναι μία κάθισε ΜΠΡΟΣΤΑ . Όταν κάθεσαι πίσω σε βλέπει και φυσικά θέλει να έρθει αγκαλιά.

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα το κάνω κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ πολύ .... Τρεμω όταν την έχω αγκαλια γιατ χτυπα ξύλο κ σε μια μικρή σύγκρουση θα φύγει από το παρμπρίζ...θα την αφήνω να κλαίει .... Κ θα κάθομαι μπροστά ....

ginak


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ενοειται να μην εισαι διπλα του...μπροστα να καθεσαι για να μην ειναι ευκολη η προσβαση...αρκετο κλαμα βεβαια θα υπαρχει στην αρχη αλλα για λογους ασφαλειας δεν θα πρεπει να υποκυψεις!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jojo5 έγραψε:Litsa όχι ... Δεν την ταΐζω κιόλας γιατί δεν θέλει..... Μα ειναι δυνατόν;;;;;
εχω πεθανει!!μα εινναι δυνατον τι ερωτηση ηταν αυτη;;αλλα κ η απαντηση σου τελειια!!

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NA VALEIS STO PARATHIRO KOUKLAKI ME VENTOUZA GIA NA XAZEVEI. EGO ETSI TA KRATAGA ISIXA.

Takis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ena lathos mi kaneis.
Min valeis pote to moro i to paidi se kathisma mprostino i piso ,me i xoris zoni asfaleias estv kai mia fora.
Meta den tha thelei na kathete sto kathismataki toy me tipota giati tha kalomathei kai tha thimatai oti ton eixate valei estv mia-dio fores sto kanoniko kathisma.To exoun pathei poloi.

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Takis έγραψε:Ena lathos mi kaneis.
Min valeis pote to moro i to paidi se kathisma mprostino i piso ,me i xoris zoni asfaleias estv kai mia fora.
Meta den tha thelei na kathete sto kathismataki toy me tipota giati tha kalomathei kai tha thimatai oti ton eixate valei estv mia-dio fores sto kanoniko kathisma.To exoun pathei poloi.
ςυμφωνω απολυτα.

Takis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MIKROULA!! έγραψε:
Takis έγραψε:Ena lathos mi kaneis.
Min valeis pote to moro i to paidi se kathisma mprostino i piso ,me i xoris zoni asfaleias estv kai mia fora.
Meta den tha thelei na kathete sto kathismataki toy me tipota giati tha kalomathei kai tha thimatai oti ton eixate valei estv mia-dio fores sto kanoniko kathisma.To exoun pathei poloi.
ςυμφωνω απολυτα.

efxaristw MIKROULA !
apli logiki kai apli skepsi se pragmata pou thewroume diskola ,polles fores linontai me ton pio aplo tropo !
na eisai kala !

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το ιδιο προβλημα ειχαμε με την ανηψια μου.Ειχαμε δοκιμασει τα παντα,εγω πισω μαζι της να της μιλαω,παιχνιδια για να παιξουμε τιποτα το κλαμα κλαμα.Τελικα το παιδι οταν μιλησε ειπε μαμα ανακατευομαι!!και ακομα κ τωρα 12 χρονων παντα ανακατευεται στο αυτοκινητο,γι'αυτο ποτε δεν ξερουμε τι μπορει να φταιει σε ενα παιδι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις