Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας! Ειμαι νεα μελλουσα μανουλα και εχω σοβαρο προβληματισμο! Με εχουν τρομοκρατησει οτι αν δεν γεννησω σε νοσοκομειο θα ειναι χειροτερα για την υγεια μου απο οτι σε κλινικη! Γτ οτι και να σημβει λεει, η σε σενα η το μωρο παλι σε νοσοκομειο θα σε στειλουν. Επειδη η γιατρος μου δε ξεγενναει σε νοσοκομειο κι αυτο γτ ειμαι απο επαρχια (!) και οι γιατροι της επαρχιας διοριζονται σε φορεις του τοπου τους π.χ. ΙΚΑ κι οχι σε νοσοκομεια αλλης πολης αρα ειμαι καταδικασμενη οπως πολλες συντοπιτισσες που εχω παρατηρησει να γεννησω σε κλινικη. Εχω κατα νου να γεννησω στην Γενικη Κλινικη που θεωρω οτι εφ οσον ειναι πολυκλινικη εχει οποιοδηποτε αλλο γιατρο χρειαστεις εκεινη την ωρα. Εγω εχω αναγκη απο καρδιολογο γτ ειμαι ασθενης με συγγενη καρδιοπαθεια. Ο δικος μου γιατρος μου ειπε οτι δε βγαινει εκτος. (Θεωρω οτι ακομα κι αν τον πληρωνα..εκτος κι αν ηθελε να του μιλησω για φακελακι) αλλα αφηνει να εννοηθει μεχρι στιγμης οτι θα χρειαστω καρδιολογο... Δεν εχω συζητησει ακομα εκτενως με τη γιατρο μου και θα το κανω.. Απλα ηθελα να ρωτησω τι θεωρειται απο θεμα ασφαλειας οτι υστερουν οι κλινικες;;; ειναι τοσο χαλια πια;; Η μηπως ειναι στην ιδια μοιρα με τα νοσοκομεια;; που οπως και να το κανουμε εεε δεν σφιζουν κιολας απο θεμα ασφαλειας, ουτε ειναι λιρα 100!

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ. Καθε βοηθεια δεκτη.

http://www.sailormoon82@blogspot.com

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση κ έχω τις ίδιες σκέψεις με σένα απλά εγώ κατέληξα πως θα πάω τελικά σε κλινική (βέβαια δεν έχω επιλογές, 1 έχει στην πόλη μου) γιατί το δικό μας νοσοκομείο δεν το εμπιστεύομαι. Όχι τους γιατρούς τους, αλλά αν γίνει κάποια σοβαρή επιπλοκή, δεν έχουν ούτε χανσαπλάστ κ θα με στείλουν σε γειτονική πόλη.
Άσε που δεν επιτρέπουν τον σύζυγο στον τοκετο κ ούτε σου κάνουν επισκληρήδιο. Για μένα αυτά είναι βασικά.
Κ φυσικά θέλω τον γιατρό μου, όχι όποιον τυχαία θα έχει βάρδια κ άλλους 10 μαθητευόμενους να μπαινοβγαίνουν, να μου βάζουν χέρι κ όλα τα συναφή..

Ζύγισε τις προταιρεότητές σου.
Δεν νομίζω πως οι κλινικές είναι πλέον όπως κάποτε που δεν είχαν καλό εξοπλισμό πάντως.

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καθε κλινικη μπορει να ειναι διαφορετικη απο θεμα εξοπλισμου.

εγω επελεξα στο δευτερο παιδι το νοσοκομειο της πολης μου, επειδη λογω βαρους ισως χρειαζοταν θερμοκοιτιδα (το νοσοκομειο εχει μεχρι εντατικη νεογνων)
φυσικα και υπαρχουν γιατροι ολων των ειδικοτητων(καρδιολογοι κλπ), οποτε στο νοσοκομειο πας οταν φοβασαι επιπλοκες.(εμενα η γιατρος μου η ιδια μου ειχε πει οχι στην κλινικη για την δευτερη μου εγκυμοσυνη--ειχαμε περιτυλιξεις, προωρες συσπασεις κλπ)

η μεση λυση, αν εχεις κοντα σου καποιο ιδιωτικο νοσοκομειο(πχ ιασω κλπ)

οι κλινικες ειναι αρκετα καλες για μια γεννα αν δεν αντιμετωπιζεις προηγουμενως επιπλοκες, εγω τον πρωτο μου γιο στην κλινικη τον γεννησα, πολυ ευκολα, ολα πηγαν πολυ καλα, αρκετα ευχαριστημενη.

οι κλινικες πλεον δεν ειναι οπως παλιοτερα.

μιλα κ με τον γιατρο σου!

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια!Εγω ειμαι απο Αθηνα αλλα μενω μονιμα Ροδο!Γεννησα στην Ροδο σε ιδιωτικη κλινικη γιατι δεν ηθελα να φυγω μακρυα απο τον αντρα μου!Πραγματικα δεν εχω κανενα παραπονο μου φερθηκαν ολοι αψογα και προσεχαν και εμενα και το μωρο!Αυτο που εχω ακουσει και απο φιλες μου στην Αθηνα τουλαχιστον οτι στις ιδιωτικες κλινικες σε προσεχουν πιο πολυ για τον λογο οτι πληρωνεις σε σχεση με το δημοσιο νοσοκομειο!Στο δευτερο κατα 99% θα πρεπει να δωσεις φακελακι!Εκτος αν πεσεις σε γιατρο τιμιο που κανει πραγματικα λειτουργημα!

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω και τα 2 παιδακια μου τα γεννηςςα ςε πανεπιςτημιακο νοοκομειο..εμεινα πολυ ευχαριςτημενη και ενιωθα και αςφαλεια γιατι οντως οτι να ςου τυχει υπαρχουν τα παντα..ξερω περιπτωςεις που γυναικα επιλεγει να γεννηςει ςε ιδιωτικη κλινικη δινει 3000 ευρω της παρουςιαζεται προβλημα και καταληγει ςτο νοςοκομειο...βεβαια καθε γυναικα κανει την επιλογη της..

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειμαι στον 7ο πλεον σημερα και περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθω
Η γιατρος μου μου ειχε πει απο την αρχη οτι αν εχεις προβλημα δε το συζηταμε θα πας νοσοκομειο! Οτι και να γινει. Αλλα εφ οσον ειμαι πολυ καλα για την ωρα....δεν το σκεφτομαστε, απλα υπαρχει στο πισω μερος σαν επιλογη. Εγω πιστευω παντως οτι κι αν οντως εχεις προβλημα και πας νοσοκομειο πρεπει να πεσεις και στο καταλληλο γιατρο..... Το νοσοκομειο αν δεν εχει τις απαραιτητες παροχες δε μπορει να σου κανει τπτ! Ενω το ιδιωτικο νοσοκομειο με τους καταλληλους γιατρους μπορει! Ας γεννουσα πχ στο Μητερα με τον καρδιολογο μου δεν το συζητω.... δεν θα ειχα ανοιξει καν αυτο το ποστ τωρα! Αλλα ζω Β. Ελλαδα... κι αυτο δεν ειναι εφικτο. Οποτε βλεποντας και κανοντας.

Να πω επιπλεον πως αν ηταν ετσι ολα ροδινα και ασφαλη στα νοσοκομεια γτ σοβαρες εγχειρησεις τις κανουν σε ιδιωτικα;; Εγω 3 επεμβασεις στη ζωη μου σε καρδια που εκανα τις εκανα Ωνασειο με τους καλυτερους γιατρους!!! Γτ;;;; Γουσταρω να πληρωνω;;; Στα νοσοκομεια δεν εχουν τετοιες δυνατοτητες ουτε σε 1000 χρονια. Τα λεω αυτα...γτ προσπαθω να βγαλω το αγχος απο πανω μου....οτι στο τελος δε θα κανω την καλυτερη δυνατη επιλογη....... Κι αυτο ειναι μονο καθαρα δικη μου αποφαση με οτι δεδομενα υπαρχουν, εγω θα εχω τη δυναμη να πω στο γιατρο εγω θα αποφασισω που θα παμε... αν φοβομουν πολυ θα του ελεγα νοσοκομειο και αιντε κουρεψου......αλλα δεν νιωθω και τοσο ασφαλης για το νοσοκομειο με φοβιζει πιο πολυ... κι εχω περασει απο αρκετα στη ζωη μου..

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο και μάλιστα όχι και τόσο καλό από την άποψη του χώρου και του είδους των άλλων ασθενών (δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε). Δηλαδή είναι ένα παλιό νοσοκομείο στο οποίο όπως είπε και μια άλλη κοπέλα δεν είχα εμπιστοσύνη στο να μου κάνουν επισκληρίδιο κλπ κλπ. Το επέλεξα γιατί εκεί ήταν ο γιατρός που ήθελα. Εκ των υστέρων αποδείχθηκε ότι αν δεν είχα επιλέξει αυτό και είχα παέι σε κάποιο ιδιωτικό μαιευτήριο θα έψαχνα ακόμη θερμοκοιτίδα για το μωρό μου (αν ζούσε) και θα είχα πληρώσει τα μαλλιά της κεφαλής μου. Γέννησα με πρόωρο τοκετό και το μωρό γεννήθηκε 1420γρ και έμεινε 57 ημέρες στη ΜΕΝΝ. Δε θέλω να σας τρομοκρατήσω, αλλά μια εγκυμοσύνη μπορεί να επιφυλλάσει εκπλήξεις και πρέπει να είστε έτοιμες για κάθε ενδεχόμενο. Εγώ αν ήμουν έγκυος πάλι δημόσιο νοσοκομείο θα επέλεγα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας...

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LindakiS έγραψε:Ειμαι στον 7ο πλεον σημερα και περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθω
Η γιατρος μου μου ειχε πει απο την αρχη οτι αν εχεις προβλημα δε το συζηταμε θα πας νοσοκομειο! Οτι και να γινει. Αλλα εφ οσον ειμαι πολυ καλα για την ωρα....δεν το σκεφτομαστε, απλα υπαρχει στο πισω μερος σαν επιλογη. Εγω πιστευω παντως οτι κι αν οντως εχεις προβλημα και πας νοσοκομειο πρεπει να πεσεις και στο καταλληλο γιατρο..... Το νοσοκομειο αν δεν εχει τις απαραιτητες παροχες δε μπορει να σου κανει τπτ! Ενω το ιδιωτικο νοσοκομειο με τους καταλληλους γιατρους μπορει! Ας γεννουσα πχ στο Μητερα με τον καρδιολογο μου δεν το συζητω.... δεν θα ειχα ανοιξει καν αυτο το ποστ τωρα! Αλλα ζω Β. Ελλαδα... κι αυτο δεν ειναι εφικτο. Οποτε βλεποντας και κανοντας.

Να πω επιπλεον πως αν ηταν ετσι ολα ροδινα και ασφαλη στα νοσοκομεια γτ σοβαρες εγχειρησεις τις κανουν σε ιδιωτικα;; Εγω 3 επεμβασεις στη ζωη μου σε καρδια που εκανα τις εκανα Ωνασειο με τους καλυτερους γιατρους!!! Γτ;;;; Γουσταρω να πληρωνω;;; Στα νοσοκομεια δεν εχουν τετοιες δυνατοτητες ουτε σε 1000 χρονια. Τα λεω αυτα...γτ προσπαθω να βγαλω το αγχος απο πανω μου....οτι στο τελος δε θα κανω την καλυτερη δυνατη επιλογη....... Κι αυτο ειναι μονο καθαρα δικη μου αποφαση με οτι δεδομενα υπαρχουν, εγω θα εχω τη δυναμη να πω στο γιατρο εγω θα αποφασισω που θα παμε... αν φοβομουν πολυ θα του ελεγα νοσοκομειο και αιντε κουρεψου......αλλα δεν νιωθω και τοσο ασφαλης για το νοσοκομειο με φοβιζει πιο πολυ... κι εχω περασει απο αρκετα στη ζωη μου..
μα εννοειται οτι αν το νοςοκομειο δεν εχει τα μεςα και τους ςωςτους γιατρους δεν το επιλεγεις..εμενα το νοςοκομειο της πολης μου δεν το εμπιςτευομουν γιαυτο πηγα ςτη διπλανη πολη..ειχα το δικο μου γιατρο ο οποιος ειναι απογευματινος και πληρωνα κανονικα επιςκεψη..ο γιατρος μου ηταν και ςτο ιαςω και μ ειπε οτι αν ηθελα μπορουςα να γεννηςω εκει..αλλα ποιος ο λογος να δωςω τοςα λεφτα...αφου ο γιατρος μου ηταν και ςτο νοςοκομειο επελεξα να γεννηςω εκει...

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σορυ...δε ξερω απο που εισαι.. Smile Αλλα αν μιλαμε για το Ιασω της Λαρισας ειναι κορυφη! Smile Και φυσικα αν και εμενα η γιατρος μου ηταν σε νοσοκομειο δεν θα με απασχολουσε και κυριως απο θεμα χρηματων! Ποιος ο λογος να πληρωνεις, αλλα το θεμα ειναι οτι θελω αυτη τη γιατρο γτ νιωθω πιο καλα. Και το Παπαγεωργιου δεν το εμπιστευομαι εντελως!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LindakiS έγραψε:Σορυ...δε ξερω απο που εισαι.. Smile Αλλα αν μιλαμε για το Ιασω της Λαρισας ειναι κορυφη! Smile Και φυσικα αν και εμενα η γιατρος μου ηταν σε νοσοκομειο δεν θα με απασχολουσε και κυριως απο θεμα χρηματων! Ποιος ο λογος να πληρωνεις, αλλα το θεμα ειναι οτι θελω αυτη τη γιατρο γτ νιωθω πιο καλα. Και το Παπαγεωργιου δεν το εμπιστευομαι εντελως!
ναι για το ιαςω λαριςας λεω.πριν 3 χρονια που γεννηςα το 1ο παιδακι μου ειχα το γιατρο μου π ηταν ςτο νοςοκομειο,ςτη 2η εγκυμοςυνη ηταν και ςτο ιαςω με παρακολουθουςε καθε μηνα ςτο ιαςω για να μην περιμενω με τις ωρες ςτο νοςοκομειο επειδη ειχε κοςμο και με ξεγεννηςε ςτο νοςοκομειο..απο τη ςτιγμη π θελεις τη γιατρο ςου θα γεννηςεις εκει π ειναι αυτη κ αν ειναι ν τυχει κατι πραγμα που απευχομαι η γιατρος ςου θα ειναι διπλα ςου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις