Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας κορίτσια,

μιας και κοντεύουμε τα 4 πια ήρθε η ώρα μου να κάνω τις ερωτήσεις για την εγγραφή στον νηπιαγωγείο(προνήπιο, θα με βοηθήσει πολύ όποια ξέρει να με ενημερώσει για τα παρακάτω γιατί έχω μπερδευτεί μιας και φέτος πάμε σε ιδιωτικό

1.είμαστε ανάμεσα ακριβώς σε 2 νηπιαγωγεία, το ένα κουκλάκι και το άλλο τύπου κοντέινερ χωρίς καν παιχνίδια έξω και μέσα στην κίνηση και το καυσαέριο καθώς είναι στο κέντρο της πόλης.το άλλο το ωραίο είναι πολύ φροντισμένο σε ήσυχο σημείο. αν παρ'ελπίδα μας πουν ότι ανήκουμε σε αυτό που δε με ικανοποιεί καθόλου ως κτίριο και περιοχή και αφού είναι και τα δύο σε τόσο κοντινή απόσταση μπορώ με κάποιο τρόπο να αλλάξω και να κάνω αίτηση στο άλλο? μιλάμε για 100 μ. διαφορά στην απόσταση το έψαξα ακριβώς στο χάρτη.
2.τι είναι τα ολοήμερα νηπιαγωγεία? είναι συγκεκριμένα ή κάθε χρόνο αλλάζουν? κάνουμε αίτηση σε αυτό που θα τη γράψουμε και βλέπουμε αν θα γίνει τμήμα? πώς λειτουργεί το θέμα για όποια το ξέρει
3.ξέρετε μήπως πότε αρχίζουν οι επαφές με το νηπιαγωγείο για εγγραφή και πότε θα ξέρουμε αν θα το πάρουν στο προνήπιο?έχω ακούσει ότι πολλές φορές δεν υπάρχει καν θέση.

ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση, όπως πάντα θα με βοηθήσει πολύ. ελπίζω να μη σας κούρασα με το μεγάλο ποστ προνήπιο, νηπιαγωγείο...διαδικασίες 417472

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ίσως είναι λίγο εκτενές το θέμα και καμιά μανούλα δεν έχει εμπειρία από όλα.
ξέρει κάποια τι είναι τα ολοήμερα νηπιαγωγεία έστω και αν είναι κάποια συγκεκριμένα κάθε χρόνο και αν μπορείς να αλλάξεις νηπιαγωγείο χωρίς να έχεις μετακομίσει ή κάτι τέτοιο.
Έστω μόνο αυτό, για να έχω μια ιδέα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λοιπον να σε βοηθησω ακριβως..οι εγγραφες αρχιζουν αρχες ιουνιου μεχρι κ 21...δεν μπορεις να πας σε οποιο νηπιαγωγειο θελεις αλλα αναλογα με την περιοχη που μενεις..ακομα κ αυτα τα διπλανα που λες εχουν χωρισει τους δρομους της γυρω περιοχης κ αναλογα γινετε η μοιρασια...υπαρχει περιπτωση να μην παρουν καποια προνηπια αν ειναι φουλ απο νηπια....
οσο για το ολοημερο ειναι συνηθως σε καθε νηπιαγωγεια το ενα τμημα αυτο σημαινει οτι σχολαει το παιδι στις 4.00 τρωει μεσημριανο εκει κ κοιματε καποια ωρα

https://www.facebook.com/myrodeve

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
1000 ευχαριστώ για την απάντηση, ελπίζω να ανήκουμε σε αυτό που έχω βάλει στο μάτι, θα τηλεφωνήσω για να δω.
απλά απορώ από τη στιγμή που είναι τόσο κοντά, αν τυχόν το ένα ξεμείνει από θέσεις για προνήπιο αν τυχόν θα μας στείλουν στο άλλο.
όποια άλλη μαμά έχει κάνει μετεγγραφή για κάποιο λόγο μακάρι να μου πει πώς.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν εχουν τελειωσει οι θεσεις κ το διπλανο εχει τοτε ενοειτε πατε στο διπλανο.....αλλα σε τετοια περιπτωση αυτη η διαδικασια θα γινει το σεπτεμβρη μολις ανοιξουν τα σχολεια...μεταγραφη ετσι στο ασχετο χωρις λογο απο το ενα σχολειο στο αλλο το διπλανο δεν μπορει να γινει

https://www.facebook.com/myrodeve

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμαδες τι χαρτια χρειαζονται;οι αιτησεις γινονται στον δημο;

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οι αιτησεις γινονται στο νηπιαγωγειο...
ληξιαρχικη πραξη γεννησης το βιβλιαριο παιδιου με τα εμβολια κ εκει θα σας δωσουν κ ενα χαρτι για να πατε σε καποιους γιατρους..

https://www.facebook.com/myrodeve

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο γιος μου θα πάει προνήπεια του χρόνου. Από τον παιδικό μας δώσανε ένα χαρτί με θέμα» ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΕΟΠΥΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.»
Θα λειτουργήσουν δωρεάν επιτροπές για την χορήγηση πιστοποιητικών υγείας γιατί χρειάζονται πιστοποιητικά από ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ , ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ , ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ.
Φαντάζομαι οι επιτροπές θα είναι σε όλη την Ελλάδα . Οι εγγραφές ρώτησα σήμερα αρχίζουν 1 Ιουνίου

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτό γίνεται για να πάνε οι γονείς δωρεάν? εντύπωση μου κάνει που πρώτον ζητάνε τόσα χαρτιά, επομένως προωθούν τώρα πια την πρόληψη επιτέλους, και δεύτερον που έχουν προνοήσει να το πάνε δωρεάν το θέμα γιατί λεφτά ούτε για δείγμα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι δωρεάν είναι και θα λειτουργήσουν τους μήνες Απρίλιο , Μάιο Σεπτέμβριο και Οκτώβριο. .Τηλέφωνο δεν πήρα για να κλείσω ραντεβού θα πάρω από Δευτέρα και θα σας πω.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
myro ποιο νηπιαγωγειο;οποιο προνηπιο θελω να το στειλω εγω;ο γιος μου τον Σεμπτεμβρη θα παει προνηπιο

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από ότι ξέρω είναι ανάλογα με το που μένεις . Πρέπει να ρωτήσεις .Παιδάκια που είστε γειτονιά που πάνε ? Εκεί θα πάτε και εσείς.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α!οκ ξερω το κοντινοτερο προνηπιο κ νηπιο thanks!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Ναι δωρεάν είναι και θα λειτουργήσουν τους μήνες Απρίλιο , Μάιο Σεπτέμβριο και Οκτώβριο. .Τηλέφωνο δεν πήρα για να κλείσω ραντεβού θα πάρω από Δευτέρα και θα σας πω.


Πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού. Για τα προ νήπια χρειάζεται τελικά μόνο παιδίατρος και οδοντίατρος. Μου έκλεισαν την ίδια μέρα και τα δύο οπότε δεν θα χρειαστεί να πάμε δύο φορές.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια που πηρατε τηλ;ψαχνω στο internet και δεν βρισκω κατι σχετικο με τις επιτροπες

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariposa έγραψε:κοριτσια που πηρατε τηλ;ψαχνω στο internet και δεν βρισκω κατι σχετικο με τις επιτροπες


Mariposa το ραντεβού μας είναι στα ιατρεία του ΙΚΑ εκεί θα λειτουργήσουν οι επιτροπές του ΕΟΠΥΥ .Στην Λάρισα που είμαι εγώ τουλάχιστον.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΚ σε ευχαριστω!

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια γεια σας! Μπορω να παω και αυριο πχ και να ζητησω χαρτια απο το νηπιαγωγειο για τους γιατρους; Για να την παω τωρα το Μαιο στους γιατρους να ξεμπερδευουμε..Ή πρεπει να περιμενω αρχες Ιουνιου που θα αρχισουν οι εγγραφες για να μου δωσουν απο το νηπιο τα εντυπα που θα συμπληρωσουν οι γιατροι;
Επισης, επειδη εχω μπερδευτει.. Θα παει προνηπιο η μικρη μου. θα την παρουν σιγουρα ή εξαρταται απο τον αριθμο των νηπιων; Και τι γινεται αν εργαζονται και οι 2 γονεις; υπαρχει καμια προτεραιοτητα στα προνηπια; Ευχαριστω!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Κοριτσια γεια σας! Μπορω να παω και αυριο πχ και να ζητησω χαρτια απο το νηπιαγωγειο για τους γιατρους; Για να την παω τωρα το Μαιο στους γιατρους να ξεμπερδευουμε..Ή πρεπει να περιμενω αρχες Ιουνιου που θα αρχισουν οι εγγραφες για να μου δωσουν απο το νηπιο τα εντυπα που θα συμπληρωσουν οι γιατροι;
Επισης, επειδη εχω μπερδευτει.. Θα παει προνηπιο η μικρη μου. θα την παρουν σιγουρα ή εξαρταται απο τον αριθμο των νηπιων; Και τι γινεται αν εργαζονται και οι 2 γονεις; υπαρχει καμια προτεραιοτητα στα προνηπια; Ευχαριστω!
Λαμ΄βανουν υπ οψιν αν δουλεύεις μόνο αν απευθυνθείς σε παιδικό σταθμό. Το προνήπιο γίνεται με κλήρωση και ανάλογα πόσες θέσεις θα περισσέψουν απο τα νήπια τόσα θα πάρουν προνήπια. Κάνε ταυτόχρονα και μια αίτηση σε παιδικό σταθμό και όπου το πάρουν. Το προνήπιο το θεωρώ λίγο δύσκολο.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω ede. Και στο προνηπιο μεσον μου μυριζει δηλαδη με λιγα λογια..... Laughing (για τις κληρωσεις...)

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Ευχαριστω ede. Και στο προνηπιο μεσον μου μυριζει δηλαδη με λιγα λογια..... Laughing (για τις κληρωσεις...)
Στο προνήπιο που πήγα εγώ το δικό μου δεν ξέρω αν γινόταν αυτό. Γιατί ήταν τα ονόματα σε μια σακουλίτσα και τα έβγαζαν εκείνη την ώρα μπροστά σου. Αλλά τίποτα δεν είναι απίθανο. κάνε και άιτηση σε παιδικό πάντως μην βρεθείς ξεκρέμαστη.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όταν λέτε παιδικό σταθμό εννοείται σε αυτούς του δήμου που μπαίνεις μόνο με μέσον? που προηγούνται οι κάτοικοι και εργαζόμενοι και ούτω καθεξής?
τρέχα γύρευε δηλαδή για μένα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:όταν λέτε παιδικό σταθμό εννοείται σε αυτούς του δήμου που μπαίνεις μόνο με μέσον? που προηγούνται οι κάτοικοι και εργαζόμενοι και ούτω καθεξής?
τρέχα γύρευε δηλαδή για μένα

Για δημοσιους πιστευω αυτους ακριβως εννοει... Εχω μια ελπιδα εγω επειδη εργαζομαι, αλλα η αληθεια ειναι οτι ηθελα κατι πιο κοντα μας... Οι παιδικοι εδω ειναι μακρια και ποιος θα το πηγαινει κλπ...Τελος παντων, ας μην τα θελουμε ολα... στην Ελλαδα ζουμε , οχι στη Σουηδια οπου καποια πραγματα ειναι...αυτονοητα Smile

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
άσε μην ξύνεις πληγές που τον πρήζω τον πατέρα της μικρής να φύγουμε Σουηδία και μου κάνει και το δύσκολο Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:όταν λέτε παιδικό σταθμό εννοείται σε αυτούς του δήμου που μπαίνεις μόνο με μέσον? που προηγούνται οι κάτοικοι και εργαζόμενοι και ούτω καθεξής?
τρέχα γύρευε δηλαδή για μένα
Εγώ δεν είχα μπει με μέσον. Παρουσίασα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και μπήκαμε.Δεν έκανα κάτι άλλο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις