Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα.κατα πασα πιθανοτητα ο αντρας μου θα παρει μεταθεση.θελω να ρωτησω ποσο δυσκολο ηταν να φυγετε και να αρχισετε παλι γνωριμιες και αλλο τροπο ζωης;

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου λουλουδακι! Εχω ζησει 3 μεταθεσεις με τον συζυγο μου και ημουν ενθουσιασμενη και τις τρεις φορες. Εμενα μ'αρεσει που αλλαζουμε τοπο και που γνωριζουμε νεους ανθρωπους και αλλες συνηθειες. Βεβαια με βοηθα πολυ το γεγονος οτι εργαζομαι κι εγω (ειμαι ΔΥ) οποτε οπου κι αν πηγα βρηκα αμεσα ανθρωπους. Δεν με δυσκολευει καθολου. Αν μαλιστα εχεις και παιδακια, τοτε οι ευκαιριες για γνωριμιες με αλλους ειναι ακομη πιο πολλες. Επισης γνωριζω και κανω παρεα και με γυναικες των συναδελφων του. Γενικα το ζω καλα το θεμα της αλλαγης τοπου, αλλα οπως σου ειπα ειναι κατι που μου αρεσει. Αυτο που με δυσκολευει εμενα ειναι μονο η ελλειψη βοηθειας απο δικους μου ανθρωπους λογω της αποστασης.

maria125m

maria125m
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για μενα ειναι δυσκολα πολυ δυσκολα. στην αρχη ημουνα ενθουσιασμένη που θα φυγω απ την πολη μου και θα παμε καπου αλλου να γνωρισουμε καινουργια μερη αλλα τελικα παιζουνε πολλα ρολο. δεν μπορω με τιποτα να βρω δουλεια, δεν εχουμε κανει καλες παρεες, αισθάνομαι μονη μου αφου δεν εχουμε ακομα παιδακι.
και γενικα θελω να φυγωωωωωωω!!!!!!

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμας ειναι η πρωτη μεταθεση.απο το 2004 δεν εχουμε φυγει.αυτο που με στενοχωρει ειναι που θα χασω τους φιλους μου.αλλα το ηξερα μαρια υπομονη!

maria125m

maria125m
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
louloudaki mou έγραψε:εμας ειναι η πρωτη μεταθεση.απο το 2004 δεν εχουμε φυγει.αυτο που με στενοχωρει ειναι που θα χασω τους φιλους μου.αλλα το ηξερα μαρια υπομονη!

και μας το ιδιο,παμε στον 4ο χρονο και εχουμε αλλα 2 με 3 σιγουρα.απο υπομονη αλλο τιποτα καθε μερα υπομονη κανω. ααα τωρα ειδα τον τοπο χιο;;;; μαντεψε στην χιο ειμαι.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ακου να δεις σε ποιο υπηρετει;

maria125m

maria125m
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
louloudaki mou έγραψε:ακου να δεις σε ποιο υπηρετει;


96 τυπεθ εσενα?

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα!μαρια 96 λατεθ! δεν το πιστευω.αν θες στειλε μου πμ το ονομα του μηπως το γνωριζει ο δικος μου.

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κ εμεις μαλλον μεταθεση περιμενουμε.μαλλον 88 λατ θα παμε στη λημνο εγω ενταξει ειμαι ενθουσιασμενη ο συζηγος εχει ανχωθει κ πιο πολυ για τη μικρη μας που θα φαει ολοκληρη μετακομιση το μπυμπουκι μας.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ευχουλα που ειστε τωρα;
λημνο δεν εχω παει.ενας ξαδελφος μου που υπηρετησε εκει περασε καλα.ελπιζω κι εσεις!
εμεις μαλλον εσωτερικη μεταθεση αλλα και παλι θα χαθω με πολλα ατομα και θα φαω και τη μετακομιση καλοκαιριατικα!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα είναι λίγο δύσκολο βέβαια αλλά με λίγη τύχη και καλή διάθεση όλα γίνονται...αν για παράδειγμα συχνάζεις στα ίδια μέρη μπορείς να αρχίσεις να μιλάς με κόσμο και σιγά σιγά θα κάνεις και περισσότερη παρέα...μετά μπορείς να γνωρίσεις κάποια άτομα που δουλεύουν μαζί με τον άντρα σου γιατί η αλήθεια είναι πως πλέον δύσκολα βρίσκεις δουλεια για να γνωρίσεις και από την δουλειά σου...εμένα πάντως η μια μετάθεση που έζησα μου έκατσε καλά...άντε να δούμε η επόμενη Cool καλά κουράγια εύχομαι και καλή τύχη

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
louloudaki mou έγραψε:ευχουλα που ειστε τωρα;
λημνο δεν εχω παει.ενας ξαδελφος μου που υπηρετησε εκει περασε καλα.ελπιζω κι εσεις!
εμεις μαλλον εσωτερικη μεταθεση αλλα και παλι θα χαθω με πολλα ατομα και θα φαω και τη μετακομιση καλοκαιριατικα!
εμεις ειμαστε στη στη Δ μοιρα καταδρομων αλλα ο αντρουλης θα γυρησει πεζικο γιατι μονο ετσι θα μπορεσουμε να ερθουμε πιο κοντα στην οικογενεια μας ειμαστε πολυ ψηλα Β.Ελλαδα και οι δικοι μας ειναι σε νησι!Μακαρι να ειναι ομορφα νησι κι ολας η καλητερη μας να πηγαινει κ για ψαροντουφεκο ο αντρας μου!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

13γυναικες στρατιωτικων τα φωτα σας Empty καλησπερα Πεμ Απρ 25, 2013 11:07 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα σας εγω ειμαι απο Χιο...το 2008 ηρθαμε μεταθεση στο μεροσ του στην Λαμια εκανα μονο μια φιλη και αυτη ειναι οτι να ναι χαχαχα θελω να φυγω απο δω και να παω πισω Χιο με χιλια......

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δημητρουλα σε νιωθω.οταν εχεις μεγαλωσει βλεποντας θαλασσα σε χαλαει μετα το βουνο!
εγω ειμαι απο Χιο κι ακομα δεν θελω να φυγω, ομως εγω τουλαχιστον ηξερα το επαγγελμα του αντρα μου αρα οπου αυτος κι εγω!
ελπιζω τουλαχιστον να ερχεστε καμια φορα εδω.

Αλεξάνδρα13


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ ομοιοπαθούσα!!Κάναμε ως τώρα 2μεταθέσεις με τον άντρα μου,στην πρώτη χωρίς παιδάκι πήγαμε Λήμνο,πολύ δύσκολα τα πράγματα και πολύ δύσκολη η ζωή εκεί!!Όταν ήρθε το παιδί στο 2χρόνο μας εκεί και αρχίσαμε να κάνουμε παρέες με άλλες μαμάδες-γυναίκες-συναδέλφων,στον επόμενο χρόνο φύγαμε.Πάντως στην αρχή πολύ μοναξιά!!Εδώ ήρθαμε το 2011,τάχα κοντά στους δικούς μας,σχετικά,τάχα καλύτερα το μόνο που θέλω είναι να ΦΥΓΩ!!Δεν έχω καμία παρέα από γυναίκες συναδέλφων του άντρα μου,είναι εδώ κοντά στα 10-15χρόνια και έχουν κάνει τον κύκλο τους,είτε είναι από εδώ και έχουν και τους συγγενείς τους και οι άλλοι ανύπαντροι!!Παρέα κάνω με δύο γειτόνισσές μου όμως και αυτές δουλεύουνε όλη μέρα και με μία σύζυγο στρατιωτικού που λείπουνε συνέχεια στο χωριό του άντρα της,αυτά!!Τί να κάτσω να κάνω εδώ??!Τουλάχιστον στη Λήμνο είμασταν πολλές γυναίκες στρατιωτικών και καταλαβαινόμασταν κιόλας!!Επίσης όταν οι γυναίκες είναι και αυτές στρατιωτικοί ή γενικά στο δημόσιο τομέα δεν είναι το ίδιο κάνουν και αυτές τον κύκλο τους πολύ πιο γρήγορα και γνωρίζουν πολύ πιο γρήγορα άτομα εκεί που θα πάνε!Πληροφορίες για Λήμνο εδώ!!!!

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχχχ κοριτσια σας νιωθω κ γω μονη μου ειμαι γι αυτο ανυπομωνω για τη μεταθεση οσες γνωριμιες εκανα βγηκανε σκαρτες.η μια κοπελα με 2 παιδια απατουσε το συζυγο της κ μου ζηταγε να τη. καλυψω την εκανα στην ακρη μη βρω μπελα η αλλη ειχε μια ταση να περνει ηρεμηστικα εμεινε εγκυος παλινδρομησε το εμβρυο επρεπε να κανει αποξεση κ δε πηγαινε νομιζε οτι μπορει να ηταν ζωντανο παραλιγο να παθαινε σηψεμια την εκανε τελικα κ μετα τρελαθηκε αρχησε τα γερα ψυχοφαρμακα με συνταγη γιατρου την εκανα στην ακρη μη τρελαθει κ μου βουτηξει κανα μωρο κ τρεχω.η αλλη μου αφηνε τα παιδια της οσο ημουν εγκυος 3 παρακαλω πολυ κ εξαφανιζοταν για ωρες μετα αποκαλυφθηκε οτι εκανε σεξ επι πληρωμη ο αντρας της τρελαθηκε την εκανα κ αυτη στημ ακρη.ε απο τοτε ειμαι μονη μου κ αυτες που ειπα ειναι γυναικες στρατιωτικων.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις