Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1φοβιες...... Empty φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 8:55 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια η αννα μαρια μου ειναι 18 μηνων
και ο μπεμπης 1 μηνο;
απο τοτε που ηρθε ο μπεμπης σπιτι δεν εχω μεινει ποτε μονη μου και με τα 2
και μονο στην ιδεα αυτη φοβαμαι
τι φοβαμαι
πως θα τα καταφερω?
μηπως παθω κατι εγω και μεινουν μονα τους
βασικα και μονο στην ιδεα παθαινω κριση πανικου πως θα τα βγαλω περα με τα 2?
μετα με πιανουν τυψεις που εχω εδω ολη μερα την μαμα μου η τον αντρα μου ακι δεν γινομαι δυνατη για μια φορα
ισως ειναι δυσκολο παιδι η αννα μαρια και ο μπεμπης κλαει με κολικους ισως λογω υονου και των 2 δεν κοιμουνται με τιποτα και κλαινε μαζι
ειχε καμια μαμα παρομοιες φοβιες?

2φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 10:55 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως λεω μηπως εισαι τοσο μα τοσο αγχωμενη που τα παιδια αγχωνονται και αντιδρουν ετσι????ηρεμησε βρε συ!θα αρρωστησεις απο το αγχος σου!!!!!!!!ειμαι της γνωμης να επιβαλεις ενα προγραμμα στα παιδια στην αρχη με τη βοηθεια η του αντρα σου η της μαμας σου και να το τηρεις κατα γραμμα για να νιωθουν τα παιδια ασφαλεια,οσο πιο μικρα ειναι τα παιδια τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι το προγραμμα.βεβαια δεν εννοω προγραμμα στον θηλασμο αλλα στον υπνο,το παιχνιδι,τον χρονο που περνας με το καθενα χωριστα,το μπανιο τους και το φαγακι της αννας μαριας!κοιτα να χαλαρωσεις εσυ ομως πρωτα απο ολα και να καταλαβεις οτι καλη μανα δεν ειναι αυτη που δεν κανει λαθη αλλα αυτη που κανει λιγα και που μαθαινει απο τα λαθη της και απο τα λαθη των αλλων!καμια μας δεν ειναι τελεια!!!!!!!!φιλακια!

3φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 11:00 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ όταν είχα γεννήσει είχα ακριβώς το ίδιο... Βασικά ήμουν και από καισαρική και με μεγάλη κόπωση και η ιδεα του να μείνω στο σπίτι μόνη με το μωρό (είναι και μονοκατοικία, δεν υπάρχουν άλλοι στο ίδιο κτήριο) με πανικόβαλλε. Ειλικρινά, δεν θυμάμαι πότε ακριβώς το ξεπέρασα, αλλά ξέρω ότι ξαναέρχεται, καθώς σε 3 μήνες γεννάω πάλι. Βέβαια, τώρα πιστεύω ότι θα είμαι πιο προετοιμασμένη. Προσπάθησε να βάλεις τη λογική σου να δουλέψει... όλα θα πάνε μια χαρά! Very Happy

4φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 11:38 am

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα σου πω με δυο λογια την ιστορία μου με σκοπό να σου δώσω κουράγιο κι ελπίζω να τα καταφέρω...

Όταν γέννησα τον δεύτερο, η πρώτη ήταν 3 ετών παρά 2 μήνες... το σενάριο έλεγε πως μόλις σαραντήσω ξαναπιάνω δουλειά και η μαμα μου κραταει τα παιδια κι αν χρειαστει παιρνουμε μαζι και γυναίκα(σε καινούργια εταιρία, στο παλιό μου αντικείμενο, σε θέση υπεύθυνη με πολλες ωρες κλπ...) ΑΛΛΑ την ημερα που γεννησα η μαμα μου μου ανακοινωσε οτι ΔΕΝ θα κρατησει τα παιδια γιατι αποφασισε να παει για δουλεια... για να μην στα πολυλεω... με δευτερη καισαρικη εμεινα μονη με δυο παιδια απο την πρωτη μερα που γυρισαμε σπιτι... με την μαμα μου διεκοψα σχέσεις και ο αντρας μου επρεπε να παει στην δουλεια... πανικοβληθηκα μεσα μου αλλα τελικα ΔΕΝ ηταν τιποτα τραγικο... τα καταφερα μια χαρα...

πριν 6 μηνες εκανα την τριτη καισαρικη, το τριτο μας μωρακι... εκει ελεγα σιγα μην τα καταφερω.. κι ομως !!! παλι εμεινα μονη την δευτερη μερα και ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!

δεν λέω, κουραστικο ειναι αλλα ειναι καλύτερα... κανεις το πρόγραμμά σου και δεν εχεις κανεναν στα πόδια σου !

καντο και θα δεις ! περιμενω νεα...

http://familyclubproducts.blogspot.com

5φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 11:45 am

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α και ξεχασα να σου πω... οτι μονη μου εχω τα τρια παιδια, σπιτι κλπ και την εταιρια μου... Shocked

http://familyclubproducts.blogspot.com

6φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 11:49 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΝΙΩΣΕ!!!ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ  ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ.ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ  ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ

7φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 12:46 pm

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω κοριτσια
πχ τωρα κλαιγανε και τα 2 και ουρλιαζανε
εγω ειχα τον μπεμπη και η μαμα μου την αννα μαρια
τον θηλασα εκλαιγε γοερα με ουρλιαχτα
η αννα μαρια τσιριζε δεν στεκοτανε και χτυοαγε το κεφαλι της
αυτο απο τις 10
τελικα κοιμιζω τον μπεμπη πιανω την αννα μαρια απο την μαμα μου την κοιμιζω και αυτη με αναφιλητα και εγω ανεβασα πιεση
εαν ημουν μονη τι θα εκανα?

8φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 3:06 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα ελεγα να στηριχτεις στα ποδια σου και να μην εχεις την μαμα σου τοσες ωρες να σε βοηθαει !! ξερω ακριβως πως νιωθεις αλλα οσο το παρατηνεις τοσο δεν θα μπορεις και ολο θα απογοητευεσαι και θα φοβασαι περισοτερο !! θα ηταν καλο να μιλησεις με καποιον για τα αγχη σου που να μπορεσει να σου δωσει κινητρα και να σε καταλαβει ...ισως σε καποιον ειδικο !

9φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 3:10 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε συ ειναι που ειναι στρεσαρισμενη αμα μεινει και μονη της θα τα παιξει, ειναι και ανχωδης ανθρωπος βαρανε και οι ορμονες κοκκινο, κοριτσακι μου λιγη υπομονη κανε 2 μηνακια να σκεφτεσαι να ξεπεταχτει λιγο ο μικρουλης και ολα θα στρωσουν, ειναι δυσκολο με δυο μικρα παιδια σε καταλαβαινω, ανθρωπος εισαι και τα εχεις παιξεις λιγο υπομονη μονο κανε, μπορα ειναι θα περασει

10φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 3:14 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και βεβαια μπορεις να τα βγαλεις περα μονη σου μην ακουω χαζα( οπως καταλαβατε διαβασα ολο το θεμα χαχαχα) απλα αυτη τι στιγμη σου λειπει η ηρεμια και το καθαρο μυαλο, εισαι ξενυχτισμενη, λεχωνα πριν ενα μηνα γεννησες και με ενα κοριτσακι που ειχε μαθει να ειναι κολημενο πανω σου, ολα αυτα θελουν να περασει λιγος καιρος προσαρμογης για να φτιαξουν αλλα θα φτιαξουν πιστεψε με!

11φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Κυρ Αυγ 22, 2010 3:16 pm

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:βρε συ ειναι που ειναι στρεσαρισμενη αμα μεινει και μονη της θα τα παιξει, ειναι και ανχωδης ανθρωπος βαρανε και οι ορμονες κοκκινο, κοριτσακι μου λιγη υπομονη κανε 2 μηνακια να σκεφτεσαι να ξεπεταχτει λιγο ο μικρουλης και ολα θα στρωσουν, ειναι δυσκολο με δυο μικρα παιδια σε καταλαβαινω, ανθρωπος εισαι και τα εχεις παιξεις λιγο υπομονη μονο κανε, μπορα ειναι θα περασει
καπως ετσι νοιωθω ο αντρας μου δουλευει καμια φορα εως τις 6 το πρωι λειπει ολη μερα οταν δουλευει τωρα ειναι 2 υα ξημερωματα εκλαψε ο μπεμπης για γαλα μου ξυονησε και την αννα μαρεια χαμος παλι εδω
εαν α οντρας μου μεσημερι ηταν σπιτι δεν θα με ενοιαζε καπως βολευεται το βραδυ ειναι το δυσκολο με 2 μωρα

12φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Δευ Αυγ 23, 2010 12:20 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τις πρωτες μερες που ηρθε το μωρο στο σπιτι ειχα αυτες τις φοβιες γιατι η μικρη με το που γυρνουσα την πλατη μου χτυπουσε το μωρο απο τη ζηλεια της. τελικα ομως καταλαβα πως οσο με νιωθει οτι φοβαμαι, τοσο το εκμεταλλευεται, πηρα την κατασταση στα χερια μου. τα κοιμηζω μαζι, τα ταιζω μαζι και ολα μια χαρουλα!!!

13φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Δευ Αυγ 23, 2010 1:14 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:εγω θα ελεγα να στηριχτεις στα ποδια σου και να μην εχεις την μαμα σου τοσες ωρες να σε βοηθαει !! ξερω ακριβως πως νιωθεις αλλα οσο το παρατηνεις τοσο δεν θα μπορεις και ολο θα απογοητευεσαι και θα φοβασαι περισοτερο !! θα ηταν καλο να μιλησεις με καποιον για τα αγχη σου που να μπορεσει να σου δωσει κινητρα και να σε καταλαβει ...ισως σε καποιον ειδικο !
εχω παει πολλες φορες σε ειδικο απο τοτε που εχασα το πρωτο μωρο μου βγηκαν ολες αυτες οι φοβιες

14φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Δευ Αυγ 23, 2010 1:39 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pana μου λογικο να σου συμβαινει αυτο μετα απο οσα μας ανεφερες.Ομως να ξερεις πως ολες μπορουμε να τα καταφερουμε στα δυσκολα και χωρις βοηθεια.Εγω το περασα και το περναω με ενα παιδακι δεν ξερω βεβαια πως ειναι με δυο αλλα και δευτερο να κανω παλι μονη μου θα ειμαι γι'αυτο μην ανησυχεις ολα τα μπορουμε εμεις οι μαμαδες πιστεψε με! φοβιες...... 417472

15φοβιες...... Empty Απ: φοβιες...... Δευ Αυγ 23, 2010 3:53 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ,ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ.ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΛΠ.

ΑΛΛΑ

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις