Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Λόγος στο σπίτι. Empty Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 3:07 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κορίτσια (στην προσφώνηση έχω πάντα ένα πρόβλημα Razz ). Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα. Συζητάμε με τους γονείς μου να έρθουν οι γονείς του φίλου μου και αυτός στο σπίτι ώστε να τους γνωρίσουν. Ουσιαστικά κάτι σαν λόγος. Τι ακριβώς κάνατε στο λόγο γιατί ούτε και οι γονείς μου ξέρουν και έχουμε μπερδευτεί. Η δε μητέρα μου λέει ότι έχει αρκετά έξοδα αλλά εγώ δεν το νομίζω πόσο μάλλον όταν έχουμε μιλήσει με το αγόρι μου ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα έχουμε χρυσαφικά και τέτοια... Μπορίτε να μου πείτε τι κάνατε εσείς σε αυτή την περίπτωση του λόγου? Rolling Eyes

2Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 3:18 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατ αρχας συγχαριτηρια Λόγος στο σπίτι. 654316 Λόγος στο σπίτι. 654316
Εμενα μου εκανε προταση με δαχτυλιδι οι δυο μας, πηγα σπιτι, ειπα πως αρραβωνιαστηκαμε και ειπαμε "να ερθουν οι γονεις του να φαμε ολοι μαζι και να γνωριστουμε".. Δεν καναμε κατι ιδιαιτερο, απλα φαγαμε κ κουβεντιασαμε. Και οι γονεις του εφεραν λουλουδια και τουρτα (ασπρη για το καλο). Κ εμεις ειχαμε πει οτι δεν θα ειναι "αρραβωνας" δηλ οχι χρυσαφικα.. απλα οταν τσουγκριζαμε λεγαμε η ωρα η καλη και καποια στιγμη ο πεθερος μου μας ρωτησε για ποτε περιπου λεμε για γαμο, και επειδη εμεις θελαμε να παντρευτουμε αμεσα του ειπαμε μεσα στο καλοκαιρι, δηλ σε 6 μηνες περιπου.. Αυτα..
Αργοτερα καποια στιγμη που ειχε ερθει ο αντρας μου για φαγητο οι γονεις μου του εδωσαν ενα δωρο, και οταν ξαναηρθαν οι γονεις του αργοτερα για φαγητο μου εκαναν κ εμενα.. Αλλα εκεινη τη μερα δεν καναμε κατι αλλο, και ηταν πολυ ωραια!!! Λόγος στο σπίτι. 328109 Λόγος στο σπίτι. 328109 Λόγος στο σπίτι. 328109

3Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 3:35 am

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γειασου κοπελα μου ... Η ωρα ηα καλη . εγω ξερω στον λογο κανουν το τραπεζι οι γονεισ της κοπελασ και οι γονεις του αγοριου ερχονται με τουρτα και λουλουδια..... τιποτα αλλο.. ειναι μια απλη γνωριμια.

4Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 4:58 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου κοριτσακι μου...εμενα μου εκανε προταση με δαχτυλιδι οταν ημαστε σε διακοπες...στο λογο ηρθαν οι γονεις του με τουρτα και λουλουδια και εμεις καναμε τραπεζι...αργοτερα καναμε αρραβωνες με χρυσαφικα κλπ...και τωρα σε δυο μηνες παντρευομαστε... Smile Smile Smile Smile Smile

5Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:04 am

mama_tou_Thanasi

mama_tou_Thanasi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτό που ξέρω είναι οτι στο λόγο απλά γνωρίζονται οι γονείς του ζευγαριού. Ένα τραπέζι είναι ουσιαστικα. Μια ωραία τουρτα και μία ανθοδέσμη αρκούν. Τώρα αν πάτε σε δώρα κλπ, αν σου πάρει δατυλίδι το αγόρι σου μπορείτε εσείς να του πάρετε ένα ρολόι π.χ. και αυτό ΑΝ θέλετε. Εγώ είμαι της άποψης όσο πιο απλά τόσο πιο καλά. Ας όψεται που στον αρραβώνα μου κάναν άλλοι κουμάντο (ήμουν μικρή, βλέπεις) και πόσο λυπάμαι τα λεφτά που πήγαν χαμένα δε λέγεται.

6Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:12 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συγνωμη θα κανω μια χαζη ερωτηση, αλλα ειμαι εντελως ασχετη με αυτα τα θεματα! αλλο λογος, αλλο αρραβωνας;; γιατι απλα εμεις παντρευτηκαμε δεν καναμε τετοια και δεν εχω ιδεα!

7Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:31 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Με το καλό αφού είπατε όχι χρυσαφικά (αν και εγώ θα σου ελεγα να το περιμενεις και το δαχτυλιδακι) εκτός από τα λουλούδια και την τούρτα μπορείς να πάρεις και μερικούς μπεζεδες και να τους βάλεις σε μια ωραία πιατέλα στο σαλόνι.
Επίσης πάρτε και μια σαμπανιτσα να ανοίξετε για το καλό και μην ξεχάσεις να βγάλεις και μερικές φωτογραφίες

8Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:34 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:συγνωμη θα κανω μια χαζη ερωτηση, αλλα ειμαι εντελως ασχετη με αυτα τα θεματα! αλλο λογος, αλλο αρραβωνας;; γιατι απλα εμεις παντρευτηκαμε δεν καναμε τετοια και δεν εχω ιδεα!
γεια σου ανναμαρια ναι ειναι διαφορετικα...στο λογο δεν χρειαζεται να παρεις χρυσαφικα εκτος απο δαχτυλιδι αν θελει ο γαμπρος ενω στον αρραβωνα κανονικα παιρνεις....μερικοι κανουν ενα απο τα δυο αλλοι και τα δυο και αλλοι παντρευονται κατ'ευθειαν οπως εκανες και εσυ!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile

9Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:44 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
viki1988 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:συγνωμη θα κανω μια χαζη ερωτηση, αλλα ειμαι εντελως ασχετη με αυτα τα θεματα! αλλο λογος, αλλο αρραβωνας;; γιατι απλα εμεις παντρευτηκαμε δεν καναμε τετοια και δεν εχω ιδεα!
γεια σου ανναμαρια ναι ειναι διαφορετικα...στο λογο δεν χρειαζεται να παρεις χρυσαφικα εκτος απο δαχτυλιδι αν θελει ο γαμπρος ενω στον αρραβωνα κανονικα παιρνεις....μερικοι κανουν ενα απο τα δυο αλλοι και τα δυο και αλλοι παντρευονται κατ'ευθειαν οπως εκανες και εσυ!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile

σε ευχαριστω, αλλα εκτος απο τα χρυσαφικα υπαρχει αλλη διαφορα; εννοω γιατι να υπαρχουν και τα δυο; (ανεξαρτητα αν καποιος τα κανει η οχι)

10Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 5:53 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
viki1988 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:συγνωμη θα κανω μια χαζη ερωτηση, αλλα ειμαι εντελως ασχετη με αυτα τα θεματα! αλλο λογος, αλλο αρραβωνας;; γιατι απλα εμεις παντρευτηκαμε δεν καναμε τετοια και δεν εχω ιδεα!
γεια σου ανναμαρια ναι ειναι διαφορετικα...στο λογο δεν χρειαζεται να παρεις χρυσαφικα εκτος απο δαχτυλιδι αν θελει ο γαμπρος ενω στον αρραβωνα κανονικα παιρνεις....μερικοι κανουν ενα απο τα δυο αλλοι και τα δυο και αλλοι παντρευονται κατ'ευθειαν οπως εκανες και εσυ!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile
στον αραβωνα εκτως απο χρυσαφικα που δωριζουν στην κοπελα και στο αγορι υπαρχουν και οι βερες που μπανουν στο αριστερο χερι οσο θα ειναι αραβωνιασμενο το ζευγαρι.μετα τον γαμο στο δεξι.

11Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:06 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΙΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΧΡΥΣΑΦΙΚΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΠΑΛΙΑ ΒΑΖΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΑΜΠΡΟ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΣΗΜΑΔΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΛΟΓΟΔΟΣΙΑ ΔΗΛ. ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΑΡΑΒΩΝΑ ΩΣΤΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ

12Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:10 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαλιστα ευχαριστω για τις διευκρινησεις, και συγνωμη που αλλαηα λιγο το θεμα! ευχομαι οτι καλυτερο στη θεματοθετρια!

13Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:13 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πρώτα απ' όλα σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας. Είμαι πολύ χαρούμενη. Απλά λίγο η μητέρα μου τα περιπλέκει ενώ δεν είναι κάτι τρελό. Σκεφτόμαστε η την Τετάρτη γιατί θα είναι εδώ η αδερφή του (δουλεύει Αθήνα) ή Κυριακή του Θωμά. Εγώ νομίζω Τετάρτη είναι καλύτερα.

14Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:25 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voulh έγραψε:Πρώτα απ' όλα σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας. Είμαι πολύ χαρούμενη. Απλά λίγο η μητέρα μου τα περιπλέκει ενώ δεν είναι κάτι τρελό. Σκεφτόμαστε η την Τετάρτη γιατί θα είναι εδώ η αδερφή του (δουλεύει Αθήνα) ή Κυριακή του Θωμά. Εγώ νομίζω Τετάρτη είναι καλύτερα.
με το καλο κοριτσακι μου...οι μαμαδες παντα ετσι ειναι...απο τη χαρα τους τα περιπλεκουν......και η ωρα η καλη!!!!!
Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994 Λόγος στο σπίτι. 215994

15Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:25 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voulh έγραψε:Πρώτα απ' όλα σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας. Είμαι πολύ χαρούμενη. Απλά λίγο η μητέρα μου τα περιπλέκει ενώ δεν είναι κάτι τρελό. Σκεφτόμαστε η την Τετάρτη γιατί θα είναι εδώ η αδερφή του (δουλεύει Αθήνα) ή Κυριακή του Θωμά. Εγώ νομίζω Τετάρτη είναι καλύτερα.
με το καλο!!'

16Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:41 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο που μου είπαν. Χρειάζεται να πάρω κουφέτα? Εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί δεν το έχω ξανακούσει. Τουλάχιστον στο λόγο.

17Λόγος στο σπίτι. Empty Απ: Λόγος στο σπίτι. Τετ Μάης 01, 2013 6:45 am

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
voulh έγραψε:Να ρωτήσω και κάτι άλλο που μου είπαν. Χρειάζεται να πάρω κουφέτα? Εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί δεν το έχω ξανακούσει. Τουλάχιστον στο λόγο.

οχι καλε δεν χρειαζεται να παρεις κουφετα.. ενα καλο μεζεδακι και μια σαμπανια ειναι μια χαρα .. και ενα γλυκακι για το τελος ..
flower

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις