Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια καλησπερα!
Θελω αυρες τις αγιες μερες που διανυουμε να ευχηθω σε οσες κοπελες περιμενουν να περασουν οι μερες για να κανουν την πρωτη εξεταση της β χωριακης να εχουν ενα θετικοτατο αποτελεσμα! Μεσα σε αυτες ειμαι και εγω και ειλικρινα η αγωνια που ζω ξερερε οσες το εχετε περασει οτι δεν περιγραφεται!! Ειμαι στην 3η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και παρακαλω καθε μερα τον Θεο να με αξιωσει να γινω και εγω μανουλα. Εχω περασει απο το 2008 παρα πολλα και επιπονα περιστατικα και νομιζω οτι μου αξιζει και σε μενα και σε ολες τις κοπελες που δινουν αυτη τη μαχη ενα θετικο αποτελεσμα! Μεσα απο καρδιας καλη επιτυχια σε ολες μας! Καλο Πασχα να εχουμε και καλη Ανασταση!

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ
ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ.
ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΩΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΤΕΚΝΟΠΟΙΟΥΝ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΥΧΕΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΜΑΣ,ΘΑ ΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλα αποτελεσματα να εχεις κοπελα μου! Και μενα ειναι η τριτη προσπαθεια και χωριακη θα κανω την αλλα Κυριακη.. Περιμενω τα χαρουμενα νεα σου! Καλες γιορτες να εχεις με την οικογενεια σου!

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Πως περνάς αυτές τις μέρες;
Είσαι εντελώς ξάπλα,σηκώνεσαι,τι σου έχει πει ο γιατρός σου;΄Σ' εμάς είναι λίγο αυστηροί αλλα για να πω την αλήθεια δεν είμαι ξάπλα όλη την ώρα.
Ισχύει οτι οι 3-4 πρώτες μέρες είναι κρίσιμες;Οχι οτι μετά αρχίζουμε τις δουλειές του σπιτιού.....
Εγώ την πρώτη φορά διάβασα ένα κάρο βιβλία,τώρα δεν έχω τόση όρεξη,υπάρχει και το διαδύκτιο βέβαια στο οποίο κολλάς μερικές φορές..
Αυτά...

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο γιατρος μου ειπε να ειμαι τουλαχιστον για 3 μερες με ελαχιστη δραστηριοτητα αλλα μονο εντος του σπιτιου..να ξεκουραζομαι αρκετα και να αποφευγω τις συγχυσεις. Το πρωι σημερα πηγα στο ΡΕΑ για να μου κανουν μια ενεση προγεστερονης και τωρα παλι σπιτι ξαπλα! Ειναι το χειροτερο μου.. Απο εκει που δουλευα 12ωρο και το 24ωρο δεν μου εφτανε τωρα εχω τοσο χρονο και δεν μπορω να τον εκμεταλλευτω! Ας ειναι ομως αυτη τη φορα ολα καλα και οχι μονο για το θετικο αποτελεσμα αλλα και για μενα και χαλαλι ολη αυτη η βαρεμαρα! Την προηγουμενη φορα βλεπεις εμεινα εγκυος σε διδυμα και δυστυχως το ενα εμβρυακι γονιμοποιηθηκε πανω στην αριστερη σαλπιγγα με αποτελεσμα να παθω μες τον υπνο μου εσωτερικη αιμοραγια απο ρηξη αυτης και ετσι εχασα και το αλλο εμβρυακι που ηταν στο ενδομητριο.. Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη φορα λεω ας γινει οτι γινει αρκει να μην βρεθουμε παλι απο τα ουρανια στα πατωματα!!

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Ευχομαι να είναι η τρίτη και τυχερή
προσπάθεια.
Επιβεβαιώνεται η άποψη οτι οι γυναίκες είναι σαφώς δυνατότερες και με περισσότερες αντοχές απο τους άνδρες,αλλιώς δε θα άντεχαν άλα αυτά που τους τυχαίνουν...τελικά κάθε γυναίκα έχει τη δική της ιστορία..
Εμένα αυτή τη φορά μου έπεσε πιο "βαριά" η παραμονή στο σπίτι,΄δεν κάνω τίποτα , μάλλον λόγω υπερβολικής ζέστης που έχουμε αυτές τις μέρες. Είχα συνηθίσει κάθε μέρα έξοδο,οπότε τώρα μου κακοφαίνεται...
Πάντως δεν ξέρω αν είναι απο τα φάρμακα-πέρνω ουκ ολίγα-αλλα με έχουν πάρει τα κλάματα 2 φορές....
Απο το παράθυρο βλέπω τη θάλασσα,είναι οτι πρέπει για μπάνιο σήμερα....

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Προσπαθησε τοτε να κανεις κατι που σου αρεσει πολυ εστω και στο διαδυκτιο. Εγω το μεσημερι καθομουν και ακουγα τραγουδια που ειχα πολυ καιρο να ακουσω και μου εφτιαξε καπως η διαθεση.. Η αλλη λυση ειναι να ερθει καμια φιλη σου να χαλαρωσερε μαζι χωρις να μιλατε για το θεμα αυτο καθολου!! Εγω αυτη τη φορα δεν το ειπα πουθενα.. Προφασιστηκα υπερκοπωση πηρα και 10 μερες αδεια και τουλαχιστον δεν εχω κανεναν να με πρηζει! Οσο για τη ζεστη εχεις απολυτο δικιο! Αλλα ξερεις κατι; Σκεψου οτι αν ολα ειναι καλα του χρονου ποσο πιο πολυ θα χαρεις ενα μπανιο στη θαλασσα με το μωρακι σου!! Και πανω απο ολα εσυ εχεις και ενα κοριτσακι που αξιζει την προσοχη σου στο 100%!! Με την μικρη θα ξεφευγεις πιο ευκολα απο οτι εγω...

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Μπορείς να κάνεις άπειρα πράγματα μέσα στο σπίτι. Στην πρώτη προσπάθεια έφτιαχνα κολάζ και κατασκευές-δασκάλα γαρ- στη δευτερη έφτιαξα καρφίτσες απο ύφασμα και έκανα διάφορες απόπειρες πλεξίματος-ανεπιτυχείς...μέχρι και κοσμήματα απο κορδόνι προσπάθησα να φτιάξω...ιστορίες καθημερινής τρέλας.
Τώρα δεν έχω όρεξη να κάνω πράγματα,έχω αφεθεί στο "άραξον"!
Τι να πω,ελπίζω να είναι για καλό!!!

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειρηνακι χρονια πολλα!! Ελα και πλησιαζουν οι μερες για τα αποτελεσματα!! Σου ευχομαι την Τεταρτη να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα και να χαρισεις στο κορισακι σου ενα αδελφακι! Καλα αποτελεσματα!!

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Ευχαριστώ πολύ!
2 μερές μείνανε,ελπίζω όλα καλά να πάνε για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν.

Sofia2012

Sofia2012
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σου εύχομαι καλή επιτυχία μιας και εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω χωριακή...(έχοντας αποβάλλει τον φλεβάρη) εχει άγχος, όλο αυτό σκέφτομαι αλλά που θα πάει θα ερθει αυτή η όμορφη μέρα και για μένα και για όλες μας! Σου στέλνω κύματα θετικής ενέργειας!! αντε όλα να πάνε καλά!

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλη επιτυχια

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια! Ειρηνακι τι εγινε τελικα; Τα πηρες τα αποτελεσματα; Εγω σημερα εκανα μια βλακεια..ειμαι στην 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και εκανα τεστ εγκυμοσυνης απο το φαρμακειο. Μου βγηκε αρνητικο και πηρα τηλ να το πω στον ανδρα μου. Τι το θελα!! Πηρε κατευθειαν τον γιατρο με αποτελεσμα να με παρει ο γιατρος πισω και να με ψαλει κανονικα και με τον νομο. Κανονικα ειναι να κανω την χοριακη την Κυριακη. Αλλα βρε κοριτσια δεν αντεχω αλλο αυτη την αγωνια! Ειναι η τριτη μου εξωσωματικη και δεν θα αντεξω αλλη αποτυχια!!

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sofia2012 έγραψε:Σου εύχομαι καλή επιτυχία μιας και εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω χωριακή...(έχοντας αποβάλλει τον φλεβάρη) εχει άγχος, όλο αυτό σκέφτομαι αλλά που θα πάει θα ερθει αυτή η όμορφη μέρα και για μένα και για όλες μας! Σου στέλνω κύματα θετικής ενέργειας!! αντε όλα να πάνε καλά!
Εσυ κοριτσακι μου ποτε θα κανεις την εξεταση;

eirinipsarrou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Χάθηκα κορίτσια...
Δυστυχώς δεν κατάφερα να μείνω έγγυος...απογοήτευση τις 2 πρώτες μέρες, τώρα είμαι πολύ καλύτερα.Η ζωή συνεχίζεται. Καλά αποτελέσματα εύχομαι στις υπόλοιπες!

smurf

smurf
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ βρε κοριτσακι μου δεν φανταζεσαι ποσο πολυ σε καταλαβαινω... Στεναχωρηθηκα! Ασε να περασει το καλοκαιρακι και βλεπεις τι θα κανεις.. Εγω θα παω αυριο το πρωι για την χοριακη. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καλο προαισθημα... Ασε που νομιζω οτι δεν θα προλαβω γιατι θα εχω αδιαθετησει. Τελος παντων θα δουμε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις