Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια καλημερα σε όλες!
Εχω ενα κοριτσακι ακριβως τριών μηνων.
Την θηλάζω αποκλειστικά και μεχρι προσφάτως είχαμε κολλικούς οι οποιοι σταδιακά εχουν αρχίσει και υποχωρούν.
Προσπαθω να βαλλω το μωρακι μου σε ενα προγραμμα με τον υπνο της.Της εφαρμόζω κάθε βραδυ 8:30 με 9:00 το βραδινό της μπανάκι μετα φαγητο και μετα προσπαθεια να κοιμηθει.Προσπαθω να τη μαθω να κοιμαται μονη της αλλα συμβαινουν τα δυο εξης πράγματα:Για να κοιμηθει μόνη της πρέπει να τρωει πιπιλα.Αν εκεινη της πέσει, τοτε ξυπνάει και κλαιει.
Απο την αλλη, χωρίς πιπιλα,εχει μαθει να κοιμαται αγκαλιά και με κούνημα, είτε καθιστή είτε περπατωντας.Αν τη βγάλω βόλτα με το καροτσάκι κοιμάται αλλα ξυπναει στην επιστροφή στο σπιτι.
ΚΟριτσια τι να κανω?Ρωτησα την παιδίατρο και μου ειπε να την αφησω να κλαιει.Προσπαθησα δυο μέρες χωρις κανενα αποτελεσμα.Δεν μπορω να την αφηνω αλλο να κλαιει.Τοσο καιρο με τους κολλικους ειχε ταλαιπωρηθει το καημενο μου, ειναι κριμα να την προκαλλω να κλαψει.Επισης ο λογος που εχει μαθει μεχρι τωρα κουνημα ειναι γιατι στις κρισεις κολλικων ηταν ο μοναδικος τροποσ που την ηρεμούσε.Αγκαλια και βολτα μεσα στο σπιτι.
Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει ολο αυτο?Mπορώ να παρέμβω με κάποιο τρόπο ή θα μάθει μόνη της μεγαλώνοντας.Μηπως επειδη θηλαζει νοιωθει ασφαλεια με την πιπιλα οταν δεν ειναι στο στηθος?Τι μπορω να κανω για να της εφαρμοσω ενα πρόγραμμα υπνου?Βοηθεια δεν υπάρχει ουτε απο γονεις, ουτε απο σύζυγο.Οτι κάνω πρέπει να το κάνω μόνη μου.
Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο topic.

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα θυμωσω!!!!!αλλα οχι με εσενα ...ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ??????????

ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ !!!!!ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ???ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ>??????

αγαπη μου γλυκια,.....εισαι μικρομανουλα ....και οι μικρομανουλες εχουν ΞΕΝΥΧΤΙ!!!!ΠΟΛΥ ΞΕΝΥΧΤΙ !!!!το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το ΠΑΡΕΙΣ ΕΣΥ αποφαση........η μικρη μου ειναι 3 χρονων σχεδον και μεχρι να κοιμηθει θελει το χερακι της μαμας για να ζχαλαρωσει , να αισθανθει ασφαλεια και να κοιμηθει!!!!!

το μωρο σου που ειναι ακομα 3 μηνων τι θελεις ακριβως να κανει??????το μονο που θελει ειναι μαμα και αγκαλια...ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!δεν σου λεω να μην εχεις σταθερο ωραριο υπνου,,,ΑΛΟΙΜΟΝΟ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ (ΚΑΤ ΕΜΕ) ..αλλα οχι και να κοιμαται και μονο ....ή σερη....αυτο δεν συμβαινει ουτε στα ρομποτ....


ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΙΣΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ....

http://mamalydia.wordpress.com/tag/%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%82/

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lyda ευχαριστω για την απαντηση.Διαβασα καπου οτι απο εδω και στο εξησ θα βαλει τον υπνο του σε ταξη.Στην ηλικια των τριων μηνων.Δεν της στερω την αγκαλια ολη την ημερα,απλα για τον υπνο εχω αγχωθει λιγακι.Δεν θελω να τη μαθω στο κοιμισμα και το οτι ειμαι μονη μου δυσκολευει την κατασταση.

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lilitsi έγραψε:Lyda ευχαριστω για την απαντηση.Διαβασα καπου οτι απο εδω και στο εξησ θα βαλει τον υπνο του σε ταξη.Στην ηλικια των τριων μηνων.Δεν της στερω την αγκαλια ολη την ημερα,απλα για τον υπνο εχω αγχωθει λιγακι.Δεν θελω να τη μαθω στο κοιμισμα και το οτι ειμαι μονη μου δυσκολευει την κατασταση.

το εχει αναγκη αγαπη μου γλυκια το κοιμισμα ακομα!!!εγω ημουν στο δωματιο της κορης μου...(ειχα βαλει ενα μονο κρεβατι διπλα στην κουνια) μεχρι αυτη να γινει 6 μηνων με το χερι μονιμα κρεμασμενο μεσα να τις βαζω την πιπιλα!!!μετα την αφησα μονη της (κοιμομουν στο κρεβατι μου πλεον) αλλα παντε εγω την κοιμιζα....ειτε με κουνιστη πολυθρονα ειτε με βολτες και τραγουδακια...και οπως σου ειπα ακομα και τωρα της διαβαζω παραμυθια και της κραταω το χερι μεχρι να κοιμηθει....και τα βραδυα σηκωνομαι πολλες φορες για εχει ανησυχο υπνο,...βλεπει και ονειρα και ξυπναει συχνα.....

στην αρχη νευριαζα πολυ....απο την κουραση ομως ολης της ημερας που μου εβγαινε κι εμενα τοτε....που εγω κοιμομουν ορθια και το μωρο ακομα ματι γαριδα....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ...οτι δλδ δεν το κανει για ναμου σπασει τα νευρα..απλα το ψυχακι δεν μπορουσε να χαλαρωσει....και με το να ειμαι κι εγω νευρικη της το μετεδειδα και εκανα τα πραγματα χειροτερα...

καπου εκει λοιπον χαλαρωνα...και κοιμοταν κι αυτη...σαςν αγγελος...

ΠΑΝΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ...ΣΤΑΝΤΑΡ ΩΡΕΣ....εκει ειμαι 1000% υπερ!!!




Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lida R στις Δευ Μάης 06, 2013 3:23 am, 1 φορά

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σου μικρομανούλα. Σε καταλαβαίνω κι αναγνωρίσω κάπως τον εαυτό μου όταν είχα τον δικό μου τριών μηνών και παλεύαμε με τον ύπνο του... είχαμε μάλιστα απελπιστεί αλλά τώρα εδώ και κάποιους μήνες κοιμάται μια χαρά μόνος του στο κρεβατάκι του όλη νύχτα, αν αυτό σου δίνει ελπίδες!

Εμείς, όπως κι εσύ, θεωρούσαμε ότι είναι καλό για το παιδί να μάθει να κοιμάται στο κρεβατάκι του, ώστε να να μπορεί να ξανακοιμηθεί πάλι μόνος του αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα. Φυσικά αυτή είναι απλώς η άποψή μας, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πω ότι οι άλλοι γονείς κακώς κάνουν διαφορετικά! Επειδή όμως κι εμείς δεν θέλαμε να αφήσουμε το παιδί να κλαίει εκεί μόνο του, το κάναμε πολύ σταδιακά. Δηλαδή στην αρχή έμαθε να κοιμάται στην αγκαλιά μας μεν αλλά χωρίς κλάμματα (ναι, κι αυτό ακόμα για μας ήταν άθλος, επί 1.5 μήνα έκλαιγε ΚΑΘΕ βράδυ απ'τις 9 μέχρι τις 12... παρά τις αγκαλιές/θηλασμούς/ό,τι θες...). Μετά πήγαμε στο επόμενο στάδιο. Κατά τις 8.30 τον βάζαμε στο κρεβατάκι του αλλά καθόμασταν κι οι δύο δίπλα του μέχρι ν'αποκοιμηθεί, μετά φεύγαμε. 'Οταν έγινε κι αυτό εύκολο, προχωρήσαμε στο να τον βάζουμε στο κρεβατάκι του, να να του λέμε καληνύχτα και να φεύγουμε. Αν το μωρό έκλαιγε επιτρέφαμε και τον παρηγορούσαμε όσες φορές κι αν χρειαζόταν. Αυτό ήταν πολύ παίδεμα αλλά σου είπα, δεν θέλαμε να τον αφήσουμε να κλαίει. Ε, σιγά σιγά σταμάτησε να κλαίει και δεν χρειάζεται πια να ξαναπάμε. Αααννν καμιά μέρα δεν είναι καλά και κλάψει φυσικά και θα πάμε αλλα είναι πολύ σπάνιο. Αυτά... το θέμα του ύπνου θέλει πολλήηηηηη υπομονή αλλά θα φτιάξει!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμενα η δικια μου που σε λιγο γινεται τριων μηνων ολο αγκαλια θελει.Εγω δεν της δινω πιπιλα,την θηλαζω αποκλειστικα κ εχω καθιερωσει ρουτινα οπως κ εσυ δηλ 8 η ωρα μπανακι και μετα θηλασμος.Οταν την βαλω στο κρεβατι της ξυπναει αλλα φευγω αλλαζω δωματιο κ κοιμαται μονη της.Αυτο την νυχτα γιατι την ημερα τα πραγματα ειναι δυσκολα καθως ο μεγαλος μου με την φασαρια που κανει παιζοντας την ξυπναει συνεχεια με αποτελεσμα να θελει συνεχεια αγκαλια για να κοιμηθει.Να φανταστεις σημερα κ ενω ειχε κοιμηθει την εβαζα στο καροτσι μετα απο λιγο ξυπναγε κ αυτο γινοταν συνεχεια κ δεν κοιμηθηκε καθολου ολη μερα.Ειναι παντως φυσιολογικο δωστης οση αγκαλια θελει να αισθανθει ασφαλεια μονο ετσι θα κοιμηθει καλα.Με την πιπιλα ομως θα ειναι χειροτερο νομιζω αν της πεφτει θα ξυπναει συνεχεια κ θα κλαιει οποτε θα χανει τον υπνο της

Manoula085


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι από τώρα, το μωράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμα για να κοιμηθεί μόνον του. Μερικά μωράκια το κάνουν από τόσο μικρή ηλικία αλλά είναι λίγα κατά τη γνώμη μου. Κι εγώ το είχα προσπαθήσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά όταν ο γιος μου έγινε 6 μηνών άρχισε να κοιμάται μόνος του, τον έβαζα στο κρεβατάκι του και κοιμόταν. Θεωρώ ότι το κάθε παιδάκι είναι ξεχωριστό και μόνο όταν είναι έτοιμο θα μπορέσει να πετύχει κάποια πράγματα. Άλλα παιδάκια τα καταφέερνουν πιο νωρίς άλλα πιο αργά. Να φανταστείς ο γιος μου τώρα που είναι 10 μήνων πάλι θέλει αγκαλίτσα για να κοιμηθεί

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας!Δεν εχω καλο υπολογιστη σπιτι και αργησα να τις δω!
Mama sto suneffaki προσπαθω να εφαρμοσω τις πρακτικες σου,ετσι αργα οπως εσυ.Να δω τι αποτελεσμα θα εχει γιατι σαφως θελει το χρονο του.
Mariposa εμενα ευτυχως δεν ξυπναει παντα οταν την αφηνω.
Στο μεταξυ το αλλο που μου κανει το βραδυ ειναι το εξης: σφιγγεται να κανει κακα της γυρω στις 6:00.Μεχρι τος 7:00 που θα κανει κακα σφιγγεται και κλαιει.Εχει αλλεργια στο γαλα της αγελαδας αλλα κανω διατροφη απο οταν ηταν εναμιση μηνων.Δεν ξερω ομως αν το σφιξθμο ειναι απο αυτο.Επισης κλαιει μαζι με το σφιξιμο.η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο.Χωρις καμια αποψη τεκμηριωμενη.

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α καλή επιτυχία τότε! Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Φυσικά θέλει τον καιρό του κι απίστευτη υπομονή αλλά είμαι σίγουρη ότι θα φτιάξει Very Happy

lovoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια...ειμαι μανουλα ενος μπεμπαρου 4 μηνων...ενω απο την αρχη μεχρι και πριν λιγες μερες κοιμοταν το βραδυ κατα τις 10 εως το πρωι 10-11 τωρα ξαφνικα μου εχει γινει νυχτοπουλι...ευτυχως τουλαχιστον συνεχιζει να κοιμαται μονος του..μου κανει εντυπωση,γιατι δεν κοιμαται οοοολη την ημερα,οποτε πιστευα πως θα συνεχισει το ωραριο του..αν δεν παει 1 η ωρα δεν θα μου κοιμηθει..και δεν ειναι οτι τον παιρνω αγκαλια και τον ξεσηκωνο...μπορει να καθεται στη κουνια του 2 ωρες και να μιλαει και να χαζευει τα παιχνιδια του...πρεπει να ανησυχησω??σκεφτομαι,καλοκαιρι ηρθε,ζεστες πιασαν ετσι θα συνεχισουμε...... ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΥΠΝΟΥ?ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ! 215994

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lovoula καλησπερα!Αν ειδες και εγω ειχα δυσκολιες με τον υπνο της μικρης.Ακομα δεν εχει στρωσει,(μαλλον βγαζει δοντακια και ο υπνος της εχει αλλαξει).Εκεινο ομως που παρατηρησα με βεβαιοτητα ειναι οι το παιδι,θα βαλει μονο του το προγραμμα του.Μπορει το νωρακι σου τωρα να μην κοιμαται οπως πριν.Αυτο θα ξανα αλλαξει,δε σημαινει οτι παραμενει ετσι οπω ηταν στην αρχη.Εξαλου ειναι σε ηλικια που θελει να παρατηρει τα παντα γυρω του.
Επισης αν σε βοηθαει τα μωρακια μπαινουν σε προγραμμα και συνηθως ειναι παρεμφερες με εκεινο των γονιων τους.Μηπως εσυ και ο συζυγος σου καθεστε το βραδυ λιγο περισσοτερο και το μωρακι ακουει και καυαλαβαινει την κινηση διπλα του;Πανυως μην ανυσηχεις!Ειναι ενα σταδιο που θα περασει!

lovoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lilitsi έγραψε:Lovoula καλησπερα!Αν ειδες και εγω ειχα δυσκολιες με τον υπνο της μικρης.Ακομα δεν εχει στρωσει,(μαλλον βγαζει δοντακια και ο υπνος της εχει αλλαξει).Εκεινο ομως που παρατηρησα με βεβαιοτητα ειναι οι το παιδι,θα βαλει μονο του το προγραμμα του.Μπορει το νωρακι σου τωρα να μην κοιμαται οπως πριν.Αυτο θα ξανα αλλαξει,δε σημαινει οτι παραμενει ετσι οπω ηταν στην αρχη.Εξαλου ειναι σε ηλικια που θελει να παρατηρει τα παντα γυρω του.
Επισης αν σε βοηθαει τα μωρακια μπαινουν σε προγραμμα και συνηθως ειναι παρεμφερες με εκεινο των γονιων τους.Μηπως εσυ και ο συζυγος σου καθεστε το βραδυ λιγο περισσοτερο και το μωρακι ακουει και καυαλαβαινει την κινηση διπλα του;Πανυως μην ανυσηχεις!Ειναι ενα σταδιο που θα περασει!


oxi,den ksenuxtame oute emeis..mias k o antras m douleuei k ego trexo me to mpempaki oli mera....8a doume pos 8a paei.... Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις