Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Αποτυχημενες προσπαθειες Παρ Μάης 10, 2013 2:26 am

anastasia_ev


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?
Κατά πρώτον προσπαθείς να χαλαρώσεις (δεν γίνεται αλλά έτσι πρέπει να σου πω)και δεύτερον βρίσκεις έναν καλό γιατρό και ξεκινάτε εξετάσεις και έσυ και ο άντρας σου και αναλόγως προχωράτε. καλή επιτυχία και καλή δύναμη.

vasoula1

vasoula1
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα Αναστασία συμφωνώ απόλυτα με την ede.Και μεις προσπαθούμε 5 μήνες και όλο λέω βρε λες αυτο το μήνα και όλο έρχεται η σιχαμένη μην χάσουμε κανένα ραντεβού!! Very Happy Very Happy Και γω αγχώνομαι πάρα πολύ προσπαθώ να το μετριάσω,κάνει πολύ κακό...

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω...ένας χρόνος δεν είναι κ τραγικά πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα...ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει εκεί που πρέπει κ η καλή ψυχολογία δίχως άγχος μπορεί κ να σου φέρει μια εγκυμοσύνη χωρίς καν μα χρειαστείς ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα
Σου εύχομαι τα καλά αποτελέσματα σύντομα!

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω συμφωνω κοπελα μου με τα κοριτσια...εγω την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ηταν με την πρωτη γιατι δεν το ειχαμε σκεφτει καν ασχετα αν η εγκυμοσυνη δεν ειχε καλη καταληξη....τωρα που το σκεφτομαι συνεχεια εδω και τρεις μηνες τιποτα...
ολα θα γινουν....

FOIBI

FOIBI
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

ΕΜΕΝΑ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΟ... ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ..
ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ...

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΛΛΟ ......ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα μόνο όταν δεν έχεις μήτρα δεν κάνεις παιδί και αυτό πλέον παίζεται. Οπότε άδικα η πίεση ειδικά απο την βασουλα που έιναι μόνο 29 ετών και προσπαθεί 5 μήνες. Έλεος βρε κούκλα μου. Άσε να αγχωθεί καμία στα 40 με 10 χρόνια γάμου εσύ όμως???

vasoula1

vasoula1
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Σήμερα μόνο όταν δεν έχεις μήτρα δεν κάνεις παιδί και αυτό πλέον παίζεται. Οπότε άδικα η πίεση ειδικά απο την βασουλα που έιναι μόνο 29 ετών και προσπαθεί 5 μήνες. Έλεος βρε κούκλα μου. Άσε να αγχωθεί καμία στα 40 με 10 χρόνια γάμου εσύ όμως???


Έτσι όπως το θέτεις δεν μπορώ να πω τίποτα χαχαχ!!

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?
kai ego kouklitsa ena xrono exoume pou prospathoume pantos einai poli adiko na menis egkios kai na rixnis to paidi eleos alles pou prospathoune kai den tha katafernoun o theos einai poli adikos telika.........

10Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Παρ Μάης 10, 2013 6:43 am

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anampel έγραψε:
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?
kai ego kouklitsa ena xrono exoume pou prospathoume pantos einai poli adiko na menis egkios kai na rixnis to paidi eleos alles pou prospathoune kai den tha katafernoun o theos einai poli adikos telika.........
ego pairno xapia rota kai esi ton giatro sou an ta xriazese.......vasika vitamines einai etsi........

11Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Παρ Μάης 10, 2013 9:36 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anampel έγραψε:
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?
kai ego kouklitsa ena xrono exoume pou prospathoume pantos einai poli adiko na menis egkios kai na rixnis to paidi eleos alles pou prospathoune kai den tha katafernoun o theos einai poli adikos telika.........

Καταρχην να πω οτι ο Θεος ΔΕΝ ειναι αδικος. Μπορει να μας εχει χεσμενες, μπορει να μην μας θεωρει αξιες, μπορει να μας θεωρει εγωιστριες και να μην μας δινει ενα μωρο αλλα αδικος δεν ειναι. Αδικος ειναι αυτος που διαπρατει την αδικια και την αμαρτια οχι Αυτος που δεν τον τιμωρει.

Ολες που δεν τα εχουμε καταφερει ακομα στενοχωριομαστε και απογοητευομαστε καθε μηνα αλλα ο Θεος σιγουρα δεν φταιει. Και πιστευω οτι οταν ενας ανθρωπος κακολογει καποιον αλλον επειδη για τους δικους του λογους θελησε να μην κρατησει ενα παιδι τοτε αυτος ο ανθρωπος εχει πολλα να μαθει πρωτα ο ιδιος και επειτα να γεννησει και να διδαξει δικαιοσυνη και καλοσυνη σε ενα παιδι.

Αν μας θεωρει αξιες να μας δωσει ενα παιδι θα το κανει αλλιως ισως πρεπει να κοιταξουμε να γινουμε ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ανθρωποι. Εγω τουλαχιστον ετσι παρηγοριεμαι καθε μηνα. Λεω οτι μαλλον δεν με θεωρει ετοιμη. Πεφτω, σηκωνομαι και ξαναπροσπαθω.

12Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Παρ Μάης 10, 2013 10:03 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια αν δεν υπάρχει ιατρικό θέμα όλα είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας!στην κόρη μου που ήμασταν χαλαροί ήρθε με την 1η,εγώ με ενδομητρίωση και ο σύζυγος με κιρσοκηλη!μετά έκανα 4 μήνες να μείνω έγκυος την 1η και 4 την 2η φορά και τις 2 με άδοξο τέλος.μετά γιατροί,εξετάσεις,στεναχώρια,ψυχολογία 0 και εδώ και 7 μήνες τίποτα... Sad Sad Sad Sad

13Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Παρ Μάης 10, 2013 10:07 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
darsel έγραψε:
anampel έγραψε:
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα.. εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για παιδι και τιποτα..Καθε μηνα ελπιζω και μετα μου ερχεται..το θελουμε πολυ και οι δυο, και απελπιστηκα οταν ακουσα προχθες οτι μια γνωστη μου ειναι εγκυος..και δεν το θελει.. μια αλλη μου λεει ο θεος ξερει.. αφου ξερει γιατι δεν μου το δινει τοτε.? υπαρχουν τιποτα χαπια που θα μπορουσαν να με βοηθησουν.? εξετασεις,?
kai ego kouklitsa ena xrono exoume pou prospathoume pantos einai poli adiko na menis egkios kai na rixnis to paidi eleos alles pou prospathoune kai den tha katafernoun o theos einai poli adikos telika.........

Καταρχην να πω οτι ο Θεος ΔΕΝ ειναι αδικος. Μπορει να μας εχει χεσμενες, μπορει να μην μας θεωρει αξιες, μπορει να μας θεωρει εγωιστριες και να μην μας δινει ενα μωρο αλλα αδικος δεν ειναι. Αδικος ειναι αυτος που διαπρατει την αδικια και την αμαρτια οχι Αυτος που δεν τον τιμωρει.

Ολες που δεν τα εχουμε καταφερει ακομα στενοχωριομαστε και απογοητευομαστε καθε μηνα αλλα ο Θεος σιγουρα δεν φταιει. Και πιστευω οτι οταν ενας ανθρωπος κακολογει καποιον αλλον επειδη για τους δικους του λογους θελησε να μην κρατησει ενα παιδι τοτε αυτος ο ανθρωπος εχει πολλα να μαθει πρωτα ο ιδιος και επειτα να γεννησει και να διδαξει δικαιοσυνη και καλοσυνη σε ενα παιδι.

Αν μας θεωρει αξιες να μας δωσει ενα παιδι θα το κανει αλλιως ισως πρεπει να κοιταξουμε να γινουμε ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ανθρωποι. Εγω τουλαχιστον ετσι παρηγοριεμαι καθε μηνα. Λεω οτι μαλλον δεν με θεωρει ετοιμη. Πεφτω, σηκωνομαι και ξαναπροσπαθω.

Συμφωνώ στα περισσότερα μαζίσου αλλά διαφωνώ και κάπου . Αν υπάρχει Θεός λυπάμαι αλλά είναι και άδικος . Και μερικές φορές πολύ. Όταν χάνεται ένα παιδί ,5,7, 10, 20, 25, ετών είναι αδικία καλή μου. Καλός Ο Θεός αλλά όταν κάποιος μένει έγκυος απο 20 εξωσωματικές ας πούμε Ευχαριστούμε τον Θεό αλλά ας ευχαριστήσουμε και τον άνθρωπο- γιατρό. Wink

14Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Σαβ Μάης 11, 2013 12:16 am

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όταν χαλαρώσεις και το βγάλεις από το μυαλό σου θα έρθει...

Μετά από δύο χρόνια προσπάθειας καταφέραμε (εκτός του να ξεφτιλίσουμε το θεμα σεξ (είχε γίνει αντιβίωση)) αποφασίσαμε ότι "οκ τι είναι αυτό που δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε αν είχαμε παιδί?" Και αρχίσαμε να χαμογελάμε στις απαντήσεις μας... ξεχάσαμε το rafting, λατρεύαμε τις καταδύσεις, τα ταφίδια κλπ... 2 χρόνια τώρα τα είχαμε ξεχάσει όλα. Μόλις πήραμε την απόφαση να μπούμε στους παλιούς μας ρυθμούς...ήρθε η καθυστέρηση.

Ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου χωρίς καλό τέλος... σταμάτησε πριν από περίπου ένα μήνα.

Ξέρει τι έλεγα την επόμενη μέρα? ότι δεν υπάρχει θεός... αφού μου πήρε τα δίδυμα έτσι απλά... και το ίδιο απλά αφήνει μια εγκυμοσύνη σε μια γυναίκα που δεν την θέλει...

Κι όμως θεωρώ ότι υπάρχει...όταν ηρεμήσει ο "πόνος" σκέφτομαι ότι με προφύλαξε από κάτι κακό που μπορούσαν να έχουν σε όλους τους τη ζωή...

Σήμερα αν με ρωτήσεις θα σου πω ότι καλύτερα να μην μπει το σώμα στη διαδικασία αν είναι αν μην πάει καλά παρά να σου αποδείξει με τέτοιο τρόπο ότι μπορείς να κάνεις παιδιά...αλλά!

Η ζωή προχωράει! Ζήσε κάθε σου μέρα σαν να περιμένεις βρέφος στο σπίτι σου...αυπνίες...κούραση κλπ! Γίνε για λίγο έφηβη και εσύ και σύντοφος σου... και θα έρθει μόνο του...
Συζήτα και με τον γιατρό σου...
και εύχομαι πραγματικά σύντομα να έχεις μια επιτυχημένη και καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!

15Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Σαβ Μάης 11, 2013 12:42 am

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙ ΣΠΡΟΛΑΛΙΣΑΝΤΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ....
ΟΧΙ ΑΝΧΟΣ.....((((ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ )))))
ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.....(ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ)
ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΠΙΣΤΗ....ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....

16Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Σαβ Μάης 11, 2013 12:56 am

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria2013 έγραψε:Όταν χαλαρώσεις και το βγάλεις από το μυαλό σου θα έρθει...

Μετά από δύο χρόνια προσπάθειας καταφέραμε (εκτός του να ξεφτιλίσουμε το θεμα σεξ (είχε γίνει αντιβίωση)) αποφασίσαμε ότι "οκ τι είναι αυτό που δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε αν είχαμε παιδί?" Και αρχίσαμε να χαμογελάμε στις απαντήσεις μας... ξεχάσαμε το rafting, λατρεύαμε τις καταδύσεις, τα ταφίδια κλπ... 2 χρόνια τώρα τα είχαμε ξεχάσει όλα. Μόλις πήραμε την απόφαση να μπούμε στους παλιούς μας ρυθμούς...ήρθε η καθυστέρηση.

Ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου χωρίς καλό τέλος... σταμάτησε πριν από περίπου ένα μήνα.

Ξέρει τι έλεγα την επόμενη μέρα? ότι δεν υπάρχει θεός... αφού μου πήρε τα δίδυμα έτσι απλά... και το ίδιο απλά αφήνει μια εγκυμοσύνη σε μια γυναίκα που δεν την θέλει...

Κι όμως θεωρώ ότι υπάρχει...όταν ηρεμήσει ο "πόνος" σκέφτομαι ότι με προφύλαξε από κάτι κακό που μπορούσαν να έχουν σε όλους τους τη ζωή...

Σήμερα αν με ρωτήσεις θα σου πω ότι καλύτερα να μην μπει το σώμα στη διαδικασία αν είναι αν μην πάει καλά παρά να σου αποδείξει με τέτοιο τρόπο ότι μπορείς να κάνεις παιδιά...αλλά!

Η ζωή προχωράει! Ζήσε κάθε σου μέρα σαν να περιμένεις βρέφος στο σπίτι σου...αυπνίες...κούραση κλπ! Γίνε για λίγο έφηβη και εσύ και σύντοφος σου... και θα έρθει μόνο του...
Συζήτα και με τον γιατρό σου...
και εύχομαι πραγματικά σύντομα να έχεις μια επιτυχημένη και καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!
kai pos mporoume na katapolemisoume to anxos afou molis telionei kserete.................arxizo kai piano tin kilitsa kai leo ax makari na eimai..........den mporeis na skeftis tipota allo ekinei ti stigmi ti na kano sampos yparxoun kai xrimata gia na pame diakopes na to ksexaso to thema einai oti den pino alkolika pota na methiso kai na tou doso na katalavi na min skeftome tipota gia na doume kai auto to kalokairi tha kanoume tipota...............na sas po kati giati ntrepomoun na rotiso ton ginekologo meta to sex kathome misi ora sto krevati etsi kano tis kolotoumpes sikono ta podia psila kano podilato kai tetia kai molis sikonome mou vgenoun ta ygra einai fisiologiko olo ayto na simvenei?logika den tha eprepe na vgenane etsi den einai?ara kati kano lathos nomizo e?

17Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Σαβ Μάης 11, 2013 1:05 am

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anampel έγραψε:
maria2013 έγραψε:Όταν χαλαρώσεις και το βγάλεις από το μυαλό σου θα έρθει...

Μετά από δύο χρόνια προσπάθειας καταφέραμε (εκτός του να ξεφτιλίσουμε το θεμα σεξ (είχε γίνει αντιβίωση)) αποφασίσαμε ότι "οκ τι είναι αυτό που δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε αν είχαμε παιδί?" Και αρχίσαμε να χαμογελάμε στις απαντήσεις μας... ξεχάσαμε το rafting, λατρεύαμε τις καταδύσεις, τα ταφίδια κλπ... 2 χρόνια τώρα τα είχαμε ξεχάσει όλα. Μόλις πήραμε την απόφαση να μπούμε στους παλιούς μας ρυθμούς...ήρθε η καθυστέρηση.

Ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου χωρίς καλό τέλος... σταμάτησε πριν από περίπου ένα μήνα.

Ξέρει τι έλεγα την επόμενη μέρα? ότι δεν υπάρχει θεός... αφού μου πήρε τα δίδυμα έτσι απλά... και το ίδιο απλά αφήνει μια εγκυμοσύνη σε μια γυναίκα που δεν την θέλει...

Κι όμως θεωρώ ότι υπάρχει...όταν ηρεμήσει ο "πόνος" σκέφτομαι ότι με προφύλαξε από κάτι κακό που μπορούσαν να έχουν σε όλους τους τη ζωή...

Σήμερα αν με ρωτήσεις θα σου πω ότι καλύτερα να μην μπει το σώμα στη διαδικασία αν είναι αν μην πάει καλά παρά να σου αποδείξει με τέτοιο τρόπο ότι μπορείς να κάνεις παιδιά...αλλά!

Η ζωή προχωράει! Ζήσε κάθε σου μέρα σαν να περιμένεις βρέφος στο σπίτι σου...αυπνίες...κούραση κλπ! Γίνε για λίγο έφηβη και εσύ και σύντοφος σου... και θα έρθει μόνο του...
Συζήτα και με τον γιατρό σου...
και εύχομαι πραγματικά σύντομα να έχεις μια επιτυχημένη και καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!
kai pos mporoume na katapolemisoume to anxos afou molis telionei kserete.................arxizo kai piano tin kilitsa kai leo ax makari na eimai..........den mporeis na skeftis tipota allo ekinei ti stigmi ti na kano sampos yparxoun kai xrimata gia na pame diakopes na to ksexaso to thema einai oti den pino alkolika pota na methiso kai na tou doso na katalavi na min skeftome tipota gia na doume kai auto to kalokairi tha kanoume tipota...............na sas po kati giati ntrepomoun na rotiso ton ginekologo meta to sex kathome misi ora sto krevati etsi kano tis kolotoumpes sikono ta podia psila kano podilato kai tetia kai molis sikonome mou vgenoun ta ygra einai fisiologiko olo ayto na simvenei?logika den tha eprepe na vgenane etsi den einai?ara kati kano lathos nomizo e?





ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΝΑΜΠΕΛ...
ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΜΟΘ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ
ΚΑΙ ΣΆΥΤΕΣ ΕΒΓΑΙΝΕ Ο 'ΚΑΤΑΡΑΧΤΗΣ'' ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!
ΣΕ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ.....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ....

18Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Τρι Μάης 14, 2013 12:57 am

angelinamm

angelinamm
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια γεια σας καταρχην να ευχηθω σε ολες μας συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...κι εμεις προσπαθουμε εδω και 2 χρονια με χαπια εξετασεις σπερμοδιαγραμματα κοκ.απλα δεν ετυχε,αν ειναι καλα ολα με τα αποτελεσματα των εξετασεων τοτε απλα θελει υπομονη...οσων αφορα το ποσο αδικος ειναι ο θεος,δεν ειναι καθολου και να σας εξηγησω για ποιο λογο το λεω...οταν ο θεος δημιουργησε το πρωτο ζευγαρι τον Αδαμ και την ευα εδωσε την εξης εντολη<<τους ευλογησε ο θεος και τους ειπε ο θεος:να ειστε καρποφοροι και να πληθυνθειτε και να γεμισετε την γη...>>γενεση 1:28.αρα ο θεος ευλογησε την οικογενεια!ομως στην πορεια ο αδαμ και η ευα αμαρτησαν και μπηκαμε ολοι στην αμαρτια,(ρωμαιους 5:12)αρα κατι αλλαξε,δεν εφταιγε ομως ο θεος αλλα ο σατανας που εξαπατησε το πρωτο ζευγαρι.επεισις στην επιστολη προς τον Ιακωβο λεει<<κανειςοταν περναει δοκιμασια να μην λεει απο τον θεο δοκιμαζομαι .Διοτι ο Θεος δεν δοκιμαζεταιμε κακα πραγματα ουτε δοκιμαζει κανεναν>>Ιακωβου 1:13.αρα ποιος μας δοκιμαζει?γιατι περναμε ολες αυτες τις δυσκολιες?γιατι δεν επεμβαινει ο θεος?η απαντηση βρισκεται στην αποκαλυψη του ιωαννη<<ριχτηκε κατω λοιπον το αρχικο φιδι εκεινος που αποκαλειται διαβολος και σατανας,ο οποιος παροδηγει ολοκληρη την κατοικημενη γη και οι αγγελοι του ριχτηκαν μαζι του>>αποκαλυψη 12:9.αρα ο σατανας ειναι αυτος που μας φερνει ολες αυτες τις ασχημες καταστασεις και οπως λεει στο εδαφιο 12 εχει μεγαλο θυμο γτ γνωριζει οτι εχει μικρο χρονικο διαστημα.εμεις δεν χανουμε την πιστη μας συνεχιζουμε να ζηταμε αυτο που θελουμε απο τον θεο και εκεινος στον καταλληλο καιρο θα μας απαντησει.εμεις βλεπουμε μονο το προβλημα εκεινος ομως βλεπει σφαιρικα γυρω μας και ξερεις ακριβως ποτε θα ειναι η καταλληλοτερη στιγμη για εμας... Very Happy προσευχη λοιπον...

19Αποτυχημενες προσπαθειες Empty Απ: Αποτυχημενες προσπαθειες Τρι Μάης 14, 2013 1:13 am

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
angelinamm έγραψε:κοριτσια γεια σας καταρχην να ευχηθω σε ολες μας συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...κι εμεις προσπαθουμε εδω και 2 χρονια με χαπια εξετασεις σπερμοδιαγραμματα κοκ.απλα δεν ετυχε,αν ειναι καλα ολα με τα αποτελεσματα των εξετασεων τοτε απλα θελει υπομονη...οσων αφορα το ποσο αδικος ειναι ο θεος,δεν ειναι καθολου και να σας εξηγησω για ποιο λογο το λεω...οταν ο θεος δημιουργησε το πρωτο ζευγαρι τον Αδαμ και την ευα εδωσε την εξης εντολη<<τους ευλογησε ο θεος και τους ειπε ο θεος:να ειστε καρποφοροι και να πληθυνθειτε και να γεμισετε την γη...>>γενεση 1:28.αρα ο θεος ευλογησε την οικογενεια!ομως στην πορεια ο αδαμ και η ευα αμαρτησαν και μπηκαμε ολοι στην αμαρτια,(ρωμαιους 5:12)αρα κατι αλλαξε,δεν εφταιγε ομως ο θεος αλλα ο σατανας που εξαπατησε το πρωτο ζευγαρι.επεισις στην επιστολη προς τον Ιακωβο λεει<<κανειςοταν περναει δοκιμασια να μην λεει απο τον θεο δοκιμαζομαι .Διοτι ο Θεος δεν δοκιμαζεταιμε κακα πραγματα ουτε δοκιμαζει κανεναν>>Ιακωβου 1:13.αρα ποιος μας δοκιμαζει?γιατι περναμε ολες αυτες τις δυσκολιες?γιατι δεν επεμβαινει ο θεος?η απαντηση βρισκεται στην αποκαλυψη του ιωαννη<<ριχτηκε κατω λοιπον το αρχικο φιδι εκεινος που αποκαλειται διαβολος και σατανας,ο οποιος παροδηγει ολοκληρη την κατοικημενη γη και οι αγγελοι του ριχτηκαν μαζι του>>αποκαλυψη 12:9.αρα ο σατανας ειναι αυτος που μας φερνει ολες αυτες τις ασχημες καταστασεις και οπως λεει στο εδαφιο 12 εχει μεγαλο θυμο γτ γνωριζει οτι εχει μικρο χρονικο διαστημα.εμεις δεν χανουμε την πιστη μας συνεχιζουμε να ζηταμε αυτο που θελουμε απο τον θεο και εκεινος στον καταλληλο καιρο θα μας απαντησει.εμεις βλεπουμε μονο το προβλημα εκεινος ομως βλεπει σφαιρικα γυρω μας και ξερεις ακριβως ποτε θα ειναι η καταλληλοτερη στιγμη για εμας... Very Happy προσευχη λοιπον...
kai o ekso apo edo o malakas mou vazi na leo tetia logia me kanei na leo asxima pragmata gia ton xristouli kai na min proseyxome oxi den tha tou tin kano aytin tin xari naste sigoures tha sinexizo na proseyxome kai o allos o malakas na pai na pnigi oxi den tou tin kano tin xari signomi xristouli mou signomi eleos tapina signomi kai o allos o poustis na kegete eki pou einai oxi den pavo na pistevo kai mia kali eykeria na livaniso to spiti mias kai tou malaka den tou aresi to livani xaxax etsi kano opote mpeni sto mialo mou o diavolos livanizo to spiti kai leo den sou aresi h mirodia e kai feygis kai meta apo mia vdomada arxizo pali na xano tin pisti mou eidate aytos o atimos posa pragmata mpori na mas kanei oste na min pistevoume ston theo se eyxaristo kopela mou pou mou to thimises se eyxaristo para poli to ksero oti iparxi o theos giati exoun simvi pola thaymata se eyxaristo giati eixa arxisi na xano tis elpides mou

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις