Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
154 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 154 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω γυραω στα 100 καλεσα/ αν εχετε τοσα ατομα οκ καλεσε τα με την προυποθεση οτι δεν εχεις οικονομικο προβλημα. ΒΑΣΙΚΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ!!!!
στον γαμο οτι εκαναν εκαναν τωρα στοπ. πες το με τον τροπο σου η στην τελικη ας πληρωσουν αυτοι τα παραπανω

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mia lysh an den katalabenoun einai na kleiseis xwro dexiwshs pou na xwra mono osa atoma theleis esy na kaleseis kai teliose to thema tongue les den xwra alla atoma exoume periorismeno xwro etsi ekana kai egw gia na apofygw atoma poy den hthela na kalesw

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις στην πρωτη βαφτιση καλεσαμε γυρω στα 50 ατομα και στη δευτερη γυρω στα 80. Και στις δυο περιπτωσεις καλεσαμε αυτους που θελαμε ΕΜΕΙΣ και δεν αφησαμε κανεναν να παρεμβει, και το ευχαριστηθηκαμε πολυ που ολα εγιναν οπως τα θελαμε. Επειδη στο γαμο ειχαμε διαφορες παρεμβασεις και μας εκαναν ανω κατω, στις βαφτισεις βγαλαμε τα σπασμενα και καναμε ο,τι θελαμε, οπου το θελαμε, καλεσαμε οποιον εμεις επιλεξαμε κτλ. Βεβαια, τα πεθερικα μου ειχαν καποιες ενστασεις (ηθελαν να καλεσουν φιλους και γνωστους) αλλα α αντρας μου τους εκοψε το βηχα. Απλα πηγε μια μερα εκει και τους εδωσε τα προσκλητηρια μετρημενα και με τα ονοματα των παραληπτων γραμμενα επανω! Κι οταν ρωτησαν "καλα τον ταδε δε θα τον καλεσουμε?" πολυ απλα τους ειπε οτι εμεις οι δυο επιλεξαμε ποιον θα καλεσουμε γιατι ειμαστε οι γονεις του παιδιου και το θεμα εληξε εκει.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nanakaboubou έγραψε:manoules geia sas i vafrisis tis zouzounas mou tha ginei prota o theos 1 septemvri alla thelo na ta kanoniso apo tora ola na xo to kefali mou isixo.. pia einai i gnomi sas kai ti kanate eseis kalesate polla atoma?? exo diafora themata me ta petherika mou kai teloun na kalesoun 130 atoma kai sin ta dika mou kai tis koumparas pane 210. den einai para polla re koritsia? den tha ginei i eklisia panigiri? ti pisteuete??
Η βαφτιση δεν ειναι πανηγυρι, ειναι ενα μυστηριο. Γνωμη μου να καλεσετε οσους θελετε εσυ και ο αντρας σου και εκεινους με τους οποιους πραγματικα νιωθετε ανετα και ομορφα. Η γιαγια κι ο παππους μπορουν καλλιστα να κανουν ενα τραπεζι σε αυτους που θελουν κατοπιν εορτης, οχι απαραιτητα να τους λουστειτε εσεις στη βαφτιση του παιδιου σας. Δηλαδη θα βλεπετε μετα το βιντεο και θα λετε " αυτος ποιος ειναι? δεν τον ξερω! η αλλη εκει? ουτε αυτην την ξερω". Μιλα απο τωρα με τον αντρα σου (εχετε 3 μηνες μπροστα σας) και αποφασιστε τι ειναι καλυτερο για εσας και το παιδι σας.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ennoeite pos iparxei oikonomiko thema.. i mpomponiera me vgenei 2euro i mia fantazese se 210 atoma kai sin ta glika kai ta prosklitiria fotografos den mas perisseuoun kai poli apla auto pou katalaba xthes einai oti den thn niazei
Συγχώρα με αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα καταλάβω αυτό που λες. πως είναι δυνατόν? Βαφτίζεις το παιδί και σου λένε ποιος θα έρθει. ποιος θα κάτσει,που θα είναι πως θα κλάσει.........?????/ Εσύ στόμα δεν έχεις? Τι πάει να πει δεν καταλάβαίνει? Σοβαρά το λέω.'' ΟΧΙ η βάφτιση θα γίνει όπως τα λέω εγώ και αν έχεις αντιρρήσεις ή ρίξε 2.000 ευρώ ή μη μιλάς καθόλου ''Θα της έλεγα. Που έιναι το δύσκολο?????? Θα γίνω απότομη τώρα αλλά............Απο πίσω ξέρετε όλες να είστε μαγκιόρες και τσαμπουκαλούδες. Που η πεθερά έτσι και ο πεθερός αλλιώς. Στο φτυάρι πρωταθλήτριες όλες. Τώρα θα παραδεχτώ τα κότσια σας. Πλακώνεστε με τις πεθερές για ηλίθιους λόγους και σε τέτοια θέματα ΄΄Δεν ακούει τι να κάνω.'' Βάλτη στη θέση της γιατί μετά θα έχεις μεγάλα θέματα. Και επειδή μάλλον είσαι και μικρούλα θα σε κατασπάραξουν.

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:ennoeite pos iparxei oikonomiko thema.. i mpomponiera me vgenei 2euro i mia fantazese se 210 atoma kai sin ta glika kai ta prosklitiria fotografos den mas perisseuoun kai poli apla auto pou katalaba xthes einai oti den thn niazei
Συγχώρα με αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα καταλάβω αυτό που λες. πως είναι δυνατόν? Βαφτίζεις το παιδί και σου λένε ποιος θα έρθει. ποιος θα κάτσει,που θα είναι πως θα κλάσει.........?????/ Εσύ στόμα δεν έχεις? Τι πάει να πει δεν καταλάβαίνει? Σοβαρά το λέω.'' ΟΧΙ η βάφτιση θα γίνει όπως τα λέω εγώ και αν έχεις αντιρρήσεις ή ρίξε 2.000 ευρώ ή μη μιλάς καθόλου ''Θα της έλεγα. Που έιναι το δύσκολο?????? Θα γίνω απότομη τώρα αλλά............Απο πίσω ξέρετε όλες να είστε μαγκιόρες και τσαμπουκαλούδες. Που η πεθερά έτσι και ο πεθερός αλλιώς. Στο φτυάρι πρωταθλήτριες όλες. Τώρα θα παραδεχτώ τα κότσια σας. Πλακώνεστε με τις πεθερές για ηλίθιους λόγους και σε τέτοια θέματα ΄΄Δεν ακούει τι να κάνω.'' Βάλτη στη θέση της γιατί μετά θα έχεις μεγάλα θέματα. Και επειδή μάλλον είσαι και μικρούλα θα σε κατασπάραξουν.

τωρα που το λες εχεις δικιο. οταν λεει καμια μ@λ@κι@ η πεθερα μου θα της ριχνω και 2 χαστουκια να στρωσει. μα σοβαρολογεις τωρα? το θεμα ειναι να μην φτανει το θεμα στα ακρα και να κρατιουνται οι ισορροπιες. ναι προφανως η πεθερα της εχει ολα τα ΑΔΙΚΑ του κοσμου αλλα υπαρχουν κι αλλοι τροποι απο την επιθεση για να λυθει το θεμα. Καθως ειπες πολυ σωστα της ζητας τα χρηματα για τα εξτρα ατομα, δεν στα δινει και μεχρι εκει. Δηλαδη ειπε ποτε η κοπελα οτι σε ολα τα αλλα θεματα που εχει με την πεθερα της της βαζει τα 2 ποδια σε ενα παπουτσι αλλα δυσκολευεται σε αυτο? δεν ειπε ποτε το κοριτσι οτι σε αλλα κανει τον μαγκα. και στην τελικη δεν χειριζονται οι ανθρωποι τις καταστασεις με τον ιδιο τροπο, λογικο ειναι. κι επισης δεν μπορεις νε γενικευεις μια κατασταση. τον πονο της μπηκε να πει οχι να "θαψει" την πεθερα της.
αυτη η ανεση και η ευκολια που εχετε καποιες στο να κανετε επιθεση σε αλλους ανθρωπους πραγματικα ειναι ανεκδιηγητη.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
darsel έγραψε:
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:ennoeite pos iparxei oikonomiko thema.. i mpomponiera me vgenei 2euro i mia fantazese se 210 atoma kai sin ta glika kai ta prosklitiria fotografos den mas perisseuoun kai poli apla auto pou katalaba xthes einai oti den thn niazei
Συγχώρα με αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θα καταλάβω αυτό που λες. πως είναι δυνατόν? Βαφτίζεις το παιδί και σου λένε ποιος θα έρθει. ποιος θα κάτσει,που θα είναι πως θα κλάσει.........?????/ Εσύ στόμα δεν έχεις? Τι πάει να πει δεν καταλάβαίνει? Σοβαρά το λέω.'' ΟΧΙ η βάφτιση θα γίνει όπως τα λέω εγώ και αν έχεις αντιρρήσεις ή ρίξε 2.000 ευρώ ή μη μιλάς καθόλου ''Θα της έλεγα. Που έιναι το δύσκολο?????? Θα γίνω απότομη τώρα αλλά............Απο πίσω ξέρετε όλες να είστε μαγκιόρες και τσαμπουκαλούδες. Που η πεθερά έτσι και ο πεθερός αλλιώς. Στο φτυάρι πρωταθλήτριες όλες. Τώρα θα παραδεχτώ τα κότσια σας. Πλακώνεστε με τις πεθερές για ηλίθιους λόγους και σε τέτοια θέματα ΄΄Δεν ακούει τι να κάνω.'' Βάλτη στη θέση της γιατί μετά θα έχεις μεγάλα θέματα. Και επειδή μάλλον είσαι και μικρούλα θα σε κατασπάραξουν.

τωρα που το λες εχεις δικιο. οταν λεει καμια μ@λ@κι@ η πεθερα μου θα της ριχνω και 2 χαστουκια να στρωσει. μα σοβαρολογεις τωρα? το θεμα ειναι να μην φτανει το θεμα στα ακρα και να κρατιουνται οι ισορροπιες. ναι προφανως η πεθερα της εχει ολα τα ΑΔΙΚΑ του κοσμου αλλα υπαρχουν κι αλλοι τροποι απο την επιθεση για να λυθει το θεμα. Καθως ειπες πολυ σωστα της ζητας τα χρηματα για τα εξτρα ατομα, δεν στα δινει και μεχρι εκει. Δηλαδη ειπε ποτε η κοπελα οτι σε ολα τα αλλα θεματα που εχει με την πεθερα της της βαζει τα 2 ποδια σε ενα παπουτσι αλλα δυσκολευεται σε αυτο? δεν ειπε ποτε το κοριτσι οτι σε αλλα κανει τον μαγκα. και στην τελικη δεν χειριζονται οι ανθρωποι τις καταστασεις με τον ιδιο τροπο, λογικο ειναι. κι επισης δεν μπορεις νε γενικευεις μια κατασταση. τον πονο της μπηκε να πει οχι να "θαψει" την πεθερα της.
αυτη η ανεση και η ευκολια που εχετε καποιες στο να κανετε επιθεση σε αλλους ανθρωπους πραγματικα ειναι ανεκδιηγητη.
Αντε πάλι. Δεν ανέφερα πουθενά να την χαστουκίσεις. Λέω πολύ απλά να λες αυτό που θες να γίνει χωρίς προστριβές. Δεν καταλαβαίνω που είδες αυτό που λες.πες μου που είδες ότι είπα να της επιτεθεί? Είπα να πει αυτό που θέλει να κάνει χωρίς διάφορα. Α και συγνώμη αλλά αυτό που έιπα για τα πίσω κλπ τα έιπα γενικά απο αυτά που διαβάζω σε σχέση με τις πεθερές. και επίσης ΄΄οτι είπα το είπα στην κοπέλα όχι κακοπροαίρετα αλλά δενγίνεται να στενοχωριέται κάποιος γιάτι δεν μπορεί να επιβάλει την γνώμη του σε ένα θέμα που θα έπρεπε να θέσει όρια απο την αρχή.

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα λόγια είναι περιττά..... το πρόβλημα σου είναι με τον άντρα σου.... σ αυτά τα θέματα το ζευγάρι πρέπει να εχει κοινή γραμμή... δεν είναι υποχρέωση σου να αντιμετωπίζεις την πεθερά σου... αυτός πρέπει να το κάνει κ Γ τους δύο σας κι οχι να την υποστηρίζει Γ να σου λέει είσαι υπερβολική σημαίνει πως έχει κ τα φράγκα να πληρώνει τους καλεσμένους της μάνας του.... γτ αν χρεωκοπήσεις εσύ θα χρεωκοπήσει αυτός πρώτα.... οπότε δεν τίθεται θέμα.... κ απλά κάνουμε κουβέντα!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ παρακαλουθω αυτό το θέμα και αλλά παρόμοια και νομίζω ότι έχει να κάνει με την ηλικια. Αυτή η αποφασιστικότητα που τη συμβουλεύουμε να έχει έρχεται μέσα από τα χρόνια,τις εμπειρίες την εργασία στον ιδιωτικό τομέα και αλλά πολλά. Εγώ μπορώ να πω στην πεθερά μου εμείς πληρώνουμε εμείς κανονίζουμε μαλλον τωρα που το σκεφτομαι ουτε συζητηση θα εκανα απλα θα την καλουσα αλλά δεν ξέρω αν 23 χρόνων θα είχα το σθενος που έχω τωρα

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koritsia mou den einai thema tsampoukas kai pseutomagkias opos proanaferthike eipa apla oti me liga logia i pethera mou mou ta fernei ola protetelesmenou kai eno me ton andra mou otan milame simfonoume kai leme pos oxi otan milaei mazi tis eite apo konta eite sto tilefono to pezei klapsomouna kai na kai afou den thelei anagkasyika tha miosoume kai tha stenaxorithoume kai tha thixtoume me apotelesma meta o andras mou na ta vazei mazi mou legontas tou oti stanaxoro tin mana tou eno prin mia ora simfonouse mazi mou.. to thema toxo me ton andra mou perissotero giati den mporei i den thelei den ksero na tous kopsei ton vixa kai ede pisteuo oti oses anaferoun provlima me ta petherika tous gia na protimane na ta moirazonte edo pou ousiastika eimaste oloi agnostoi aisthanonte na skane ego toulaxiston auto kano giati xano tin ipostiriksi apo ton antra mou. otan se pernei til kai se leei na ksereis oti ta atoma einai 130 kai tis les oxi ta atoma tha miothon giati oikonomika den bgenoume kai den theloume na kanoume to mistirio tsirko mentrano kai se leei pos oxi einai oloi siggeneis kai einai kai mono oi pio stenoi kai den ginete na min tous kalesoume kai tis les ok alla tha mas voithisete oikonomika kai se leei eee na kai meis eixame polla eksoda ton teleueteo kairo kai eimaste diskola ti tis les?? tin vrizeis?? den ginete.. kai epieita to leo ston andra mou simfonei kai meta milaei mazi tis enas theos kserei ti ton leei kai erxete kai mou leei stenaxoreis tin mana mou kai den tin theleis... kai episis eixe kai to thrasos na me pei i pethera mou an exo provlima na mioso ta dika mou ta atoma pou einai 36.. e ntaksei den einai thema magkias i magkia einai eukoli to thema einai na iparxei anagkastikos esto sevasmos kai den einai oti den to katalabenei... den thelei na to katalabei...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:koritsia mou den einai thema tsampoukas kai pseutomagkias opos proanaferthike eipa apla oti me liga logia i pethera mou mou ta fernei ola protetelesmenou kai eno me ton andra mou otan milame simfonoume kai leme pos oxi otan milaei mazi tis eite apo konta eite sto tilefono to pezei klapsomouna kai na kai afou den thelei anagkasyika tha miosoume kai tha stenaxorithoume kai tha thixtoume me apotelesma meta o andras mou na ta vazei mazi mou legontas tou oti stanaxoro tin mana tou eno prin mia ora simfonouse mazi mou.. to thema toxo me ton andra mou perissotero giati den mporei i den thelei den ksero na tous kopsei ton vixa kai ede pisteuo oti oses anaferoun provlima me ta petherika tous gia na protimane na ta moirazonte edo pou ousiastika eimaste oloi agnostoi aisthanonte na skane ego toulaxiston auto kano giati xano tin ipostiriksi apo ton antra mou. otan se pernei til kai se leei na ksereis oti ta atoma einai 130 kai tis les oxi ta atoma tha miothon giati oikonomika den bgenoume kai den theloume na kanoume to mistirio tsirko mentrano kai se leei pos oxi einai oloi siggeneis kai einai kai mono oi pio stenoi kai den ginete na min tous kalesoume kai tis les ok alla tha mas voithisete oikonomika kai se leei eee na kai meis eixame polla eksoda ton teleueteo kairo kai eimaste diskola ti tis les?? tin vrizeis?? den ginete.. kai epieita to leo ston andra mou simfonei kai meta milaei mazi tis enas theos kserei ti ton leei kai erxete kai mou leei stenaxoreis tin mana mou kai den tin theleis... kai episis eixe kai to thrasos na me pei i pethera mou an exo provlima na mioso ta dika mou ta atoma pou einai 36.. e ntaksei den einai thema magkias i magkia einai eukoli to thema einai na iparxei anagkastikos esto sevasmos kai den einai oti den to katalabenei... den thelei na to katalabei...
μα βρε νανα μου εδώ είναι η ένσταση σμου. μα να σκάς για την πεθερά? Αξίζει? Αξίζει να μαλώνεις με τον άντρα σου για την πεθερά. μακάρι να τον κόψει τον βήχα όπως λες ο άντρα σου αλλά επιδή είδα και το άλλο θέμα σου για αυτο σου λέω. Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου γιατί θα χαλάσει ο γάμος σου στα καλά κουθούμενα. Η έκφραση τσαμπουκάς χρειάζεται νανά μου. και δεν σημαίνει απαραίτητα τσακωμός. Απο το να σκάς εσυ (γιατί σκας για να το συζητάς) πες τα εσύ με το γάντι. Και όποιος στενοχωρηθεί ................εεεε θα του περάσει. Αυτή είναι η δική μου γνώμη. και στο ξαναείπα. Θα σε βρουν μικρή και θα σε ξεσκίσουν. Μην το αφήσεις.Και απο την στιγμή που δεν υπάρχει ο σεβασμός όπως λες εκεί χρειάζεται η μαγκιά (όρια το λέω εγώ) να ξεκαθαρίσεις ποιος είναι το αφεντικό. Wink Και στο θέμα μας εγώ είχα καλεσμένους γύρω στα 100 άτομα αλλά ήρθαν γύρω στα 70-80 μιας και έκανα όλες τις βαφτίσεις μέχρι στιγμής εκτός Αθηνών.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede mou auto prospatho kathimerina na balo oria.. alla pramatika o adras mou einai toso anorimos pou kai auto ton peirazei kai leei den milas katholou me tin mana mou.. den katalabenei.. akoma bazei ti kaloperasi tis manas tou pano apo to ti thelo kai euxaristei emena.. ksero pos auto einai to xeirotero.. alla ti na kano as prosexa tis epiloges mou.. ola strava kai anapoda...

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μήπως μπορείτε να γράφετε στα ελληνικά, είναι πολύ δύσκολο να παρακολουθήσουμε και να συμμετέχουμε αν γράφουμε με ελληνοαγγλικά.

Ευχαριστώ Smile

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεισ κοθκλα μ ειχαμε κανει το καλυτερο αλλα ο αντρας μ κ εγω ειχαμε την ιδια γνωμη.οποιος θελει να καλεσει δικα τ ατομα ας τ πληρωσει κιολας θα μ πεις ξεφτιλα.αλλ ν δεις π δεν καλεσαν κανεναν η μαμα μ π καλεσε 20 γνωστους παραπανω εκανε τ κινηση ν μας δωσει λεφτα αλλα δεν τ δεχτηκαμε ελπιζω ν καταλαβαινετε τι εννοω στο γραπτο λογο δεν το χω κ πολυ.

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταλαβα νατασα μου ναι. εγω απλα ελεγα να το κανουμε ανεξαρτητα και να μην ζητησουμε λεφτα απο κανενα αλλα τωρα το πραμα παρα παει.. τωρα που και καλα μειωσε τα ατομα σιγα απο 130 στα 85 νταξει παλυ πολλα ειναι.. σαν συνολο με λιγα λογια παει 150 ακριβως... και βαλε επι 2 η μπομπο και μετα τα γλικα και τα υπολοιπα θα μας βγει ο κουκοσ αηδονι...επισης το αλλο ρε κοριτσια που με παρεξενεψε... πειτε μου την γνωμη σας.. με ειπε ο ανδρας μοθ οτι τον ειπε να μην κανω προσκλητηρια για τουσ δικουσ της γιατι λεει θα τους παρει τηλεφωνο να τους το πει.... confused γινοντε αυτα?? η μηπως καλα πονηρευομαι και λεω οτι ισως με το τηλ καλεσει ολουσ οσουσ ηθελε απο την αρχη και μου το παιζει οτι μειωθηκαν τα ατομα?? γιατι ειναι δυνατον να σε καλεσουν σε γαμο η βαφτιση απο το τηλεφωνο???? πρωτη φορα το ακουω...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:καταλαβα νατασα μου ναι. εγω απλα ελεγα να το κανουμε ανεξαρτητα και να μην ζητησουμε λεφτα απο κανενα αλλα τωρα το πραμα παρα παει.. τωρα που και καλα μειωσε τα ατομα σιγα απο 130 στα 85 νταξει παλυ πολλα ειναι.. σαν συνολο με λιγα λογια παει 150 ακριβως... και βαλε επι 2 η μπομπο και μετα τα γλικα και τα υπολοιπα θα μας βγει ο κουκοσ αηδονι...επισης το αλλο ρε κοριτσια που με παρεξενεψε... πειτε μου την γνωμη σας.. με ειπε ο ανδρας μοθ οτι τον ειπε να μην κανω προσκλητηρια για τουσ δικουσ της γιατι λεει θα τους παρει τηλεφωνο να τους το πει.... confused γινοντε αυτα?? η μηπως καλα πονηρευομαι και λεω οτι ισως με το τηλ καλεσει ολουσ οσουσ ηθελε απο την αρχη και μου το παιζει οτι μειωθηκαν τα ατομα?? γιατι ειναι δυνατον να σε καλεσουν σε γαμο η βαφτιση απο το τηλεφωνο???? πρωτη φορα το ακουω...
Mήπως το κάνει για να μην σας χρεώσει με προσκλητήρια? Τι να πω προσπαθώ να βλέπω την καλή μεριά η γυναίκα.Πάντως 85 δεν έιναι και πολλά. Μην κοιτάς που εσύ έχεις 36. δεν έχουν όλοι τα ίδια άτομα. Ας πούμε εμένα του άνδρα μου τα αδερφια έιναι ανύπαντρα οπότε είναι μόνο 2 άτομα. Τα δικά μου αδέρφια είναι και παντρεμένα και έχουν απο 2 παιδιά ο καθένας. Τι να κάνεις? Το ίδιο και στα αδερφιά της πεθεράς που είναι θειες του άντρα σου και μπορεί να έχουν και άλλες σχέσεις με τα ξαδέρφια κλπ ¨οπως έγω με τα ξαδέρφια μου που έχουμε άριστες σχέσεις έχουν επίσης παιδιά ενώ του άντρα μου όχι: Εγώ αυτό που λεεί η Νατάσα το έκανα στο γάμο μου. Εγώ του δικούς μου ,η μάνα μου του δικούς της και η πεθερά μου το ίδιο.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω καλη μ θα ελεγα να τα βγαλεις κανονικα για ν τ αποφυγεις ολο αυτο κ να σαι κυρια

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nanakaboubou έγραψε:καταλαβα νατασα μου ναι. εγω απλα ελεγα να το κανουμε ανεξαρτητα και να μην ζητησουμε λεφτα απο κανενα αλλα τωρα το πραμα παρα παει.. τωρα που και καλα μειωσε τα ατομα σιγα απο 130 στα 85 νταξει παλυ πολλα ειναι.. σαν συνολο με λιγα λογια παει 150 ακριβως... και βαλε επι 2 η μπομπο και μετα τα γλικα και τα υπολοιπα θα μας βγει ο κουκοσ αηδονι...επισης το αλλο ρε κοριτσια που με παρεξενεψε... πειτε μου την γνωμη σας.. με ειπε ο ανδρας μοθ οτι τον ειπε να μην κανω προσκλητηρια για τουσ δικουσ της γιατι λεει θα τους παρει τηλεφωνο να τους το πει.... confused γινοντε αυτα?? η μηπως καλα πονηρευομαι και λεω οτι ισως με το τηλ καλεσει ολουσ οσουσ ηθελε απο την αρχη και μου το παιζει οτι μειωθηκαν τα ατομα?? γιατι ειναι δυνατον να σε καλεσουν σε γαμο η βαφτιση απο το τηλεφωνο???? πρωτη φορα το ακουω...
Nanaka κι εμενα μου ακουγεται υποπτο αυτο με το τηλεφωνο... Νομιζω οτι αν καλεσει απο το τηλεφωνο δεν θα μπορεις να τσεκαρεις ποσους και ποιους καλεσε! Ενω με τα προσκλητηρια που ειναι μετρημενα θα εχεις περισσοτερο ελεγχο. Δεν ξερω...

kwnina


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κι από εμένα!!!!Η αληθεια είναι ότο από το τηλέφωνο μπορεις να ξεφύγεις με τα άτομα κια το πιο σωστό ειναι να δοθούν προσκλητηρια γιατι έτσι είσαι σιγουρη κι εσύ!!!
Πάντως κι εμείς ου βαφτιζουμε 23 Ιουνιου τη μπεμπούλα μας γυρω στα 150 άτομα έχουμε και να φανταστειτε ότι είναι οι φίλοι μας και οι πιο κοντινοί συγγενείς..αφηστε τα μεγαλά σόγια κι οι δυο...

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε μακαρι να ειχα και γω μεγαλο σοι αλλα δεν εχω τα 90 ατομα σχεδον ειναι σοι του ανδρα μου.. και αυτο μου την δινει κιολασ εγω δεν θα χω κανεναν και θα ναι ολο του το σοι εκει... προσκλητηρια θα κανω για ολουσ και τελειωσε εκει.. εκτοσ αν θελει να γινει ρεζιλι γιατι εγω δεν θα κανω παραπανω μπομπο απο οτι οσα ατομα εχει πει... απο τοτε που με το ειπε για τα ατομα την πεμπτη δεν εχω μιλησει μαζι της και τηλ σταματησε να περνει σπιτι και περνει μονο τον ανδρα μου στο κινητο... στεναχωρεσα την μπουμπουκα για.. και περνει και κλεγετε στον ανδρα μου και μου την λεει εμενα οτι στεναχωρησα την μανα του.. δηλαδη να περασει το δικο της για να μην στεναχωρηθει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις