Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ποτε θα συμβει το θαυματακι? Empty ποτε θα συμβει το θαυματακι? Τρι Μάης 21, 2013 2:25 pm

sagapawpolu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας!!
Λοιπόν είμαι 19ετων και εδω και 5μηνες προσπαθούμε για μωράκι!όμως τίποτα:/
Πρόσφατα έκανα 2υπερηχους,έναν κοιλιακό και έναν κολπικό..λογω μιας περιπτωσης ύπαρξης κυστης στην ωοθήκη!τελικά όμως βγήκαν μια χαρά,δεν υπαρχει καμία κύστη!ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να κανω 10παιδια!!ότι είμαι πολυ καλη δηλαδή οργανικά!!η μήτρα μου,όλα!έκανα και ένα τέστ παπ,βγήκε και αυτο καλό,απλά υπαρχει μια μόλυνση μικρή και συγκεκριμένα,κολπιτις και ελαφρα τραχηλιτιδα(όπως λέγεται τέλος παντων)!πάντων μου εδωσε μια κρέμα για θεραπεια και θα με ξανά εξετάσει σε λιγες μερες!εγώ διάβασα ότι αυτή η μόλυνση μπορεί να ειναι πιθανή αιτια υπογονιμότητας!μήπως για αυτο αργεί να γίνει το θαυματακι?ανησυχώ..και ας ξέρω πως είμαι υγειης..ειμαι νεα και νόμιζα πως δεν θα αργήσω τοσο..διαβαζω άλλες περιπτώσεις που μείναν πολυ γρήγορα έγκυος,αμέσως δηλαδή..και απορω,εγώ γιατί όχι ακομα?:/ ποια ειναι η δική σας εμπειρία?λέτε να φταει αυτή η μολυνση και αν περάσει να πιάσω το παιδάκι μου?σας έχει συμβεί εσας τέτοια μολυνση και τι έγινε τελικά?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣ 19 ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!
ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑΣ,ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ?Η ΕΧΕΙΣ ΑΠΛΑ ΣΧΕΣΗ?

ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΗΜΙΣΥ??

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΝΤΑΣ!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα
Νόμίζω ότι ο κυριότερος ανασταλκτικός παράγοντας είναι το άγχος που έχεις. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και αφού σου λέει και ο γιατρός σου ότι είσαι υγιείς τότε θα έρθει και σε σένα το θαυματάκι σου, απλά σε κάθε γυναίκα πέρνει διαφορέτικό χρόνο.
Εγώ σε ηλικία 36 ετών και με δύσκολο ιστορικό απο τη πλευρά της μητέρας μου όσον αφορά τις γέννες (αποβολές, θανάτους κλπ) απέκτησα το θαυματάκι μου πριν απο 6 μήνες και όλα πήγαν τέλεια. Με το καλό και το δικό σου!

sagapawpolu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας!
Ο άνθρωπος μου ειναι λίγο μεγαλύτερος μου και μένουμε μαζί!παντρεμενοι δεν είμαστε ακομα,αλλα θα γίνει και αυτο!αυτο που επιθυμούμε όμως ειναι ένα ζουζούνι..δεν παντρεύτηκαν όλοι πρώτα και μετά κάναν παιδιά άλλωστε!το αντίθετο θα ελεγα!
Για μένα η αγάπη ειναι αυτή που μετράει και τα προσδιορίζει όλα!καποια πραγματα σου χτυπούν ένα κουδουνάκι και πρέπει να μπορείς να το ακούσεις!
οσον αφορά το άγχος δεν υπήρχε εξαρχής,όμως μου δημιουργηθηκε οταν είδα πως περνάνε έτσι οι μήνες..απλα αναρωτιέμαι γιατί..τωρα να δω αν θα περάσει η μόλυνση αυτή,αν θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα..εαν δηλαδή φταιει αυτο..

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγαπη μου εγω ειμαι 28 και προσπαθω 1 χρονο. Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι οργανικα ειμαι τελεια, αψογη μητρα, πεντακαθαρη χωρις ποτε την παραμικρη μολυνση... Κι ομως ακομη περιμενω... μακαρι να ερθει γρηγορα το θαυμα...

sagapawpolu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σου το εύχομαι όσο πιο γρήγορα γλυκειά μου..μακαρι!!

xristinaki28


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tzeni84 έγραψε:Αγαπη μου εγω ειμαι 28 και προσπαθω 1 χρονο. Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι οργανικα ειμαι τελεια, αψογη μητρα, πεντακαθαρη χωρις ποτε την παραμικρη μολυνση... Κι ομως ακομη περιμενω... μακαρι να ερθει γρηγορα το θαυμα...

Κι εγώ Τζένη σχεδόν ίδια περίπτωση με εσένα. Είμαι 28 ετών, τα νέα από το γυναικολόγο πάντα άψογα, "προσπαθούμε" 5 μήνες με τον ιούνιο μαζί τώρα, αλλά ακόμα τιποτα. Βέβαια, λέω "προσπαθούμε" γιατί τουσ προηγούμενουσ 4 μήνες δεν προσπαθούσαμε πολύ εντατικά, αυτό το μήνα κάπως αυξήσαμε την προσπάθεια, απλά πάντα νόμιζα ότι επειδή δεν πίνουμε και δεν καπνίζουμε, ότι θα ερχόταν αμέσως και ακόμα τίποτα...επειδή έχει κάνει και ο άντρας μου εξετάσεις κι εγω, σκέφτομαι ότι ίσως φταίει η μεταξύ μας χημεία (αλλεργία στο σπέρμα του) ή τα ωάρια μου δεν είναι ποιοτικά καλά...ίσως να λέω βλακείες...ίσως να είναι το άγχος αλλά σκέφτομαι ότι όλες οι γυναίκες που προσπαθούν έχουν άγχος, δεν ξέρω καμιά να είναι εντελώς χαλαρή! Εμψυχώστε με λίγο ρε κορίτσια!

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
hremhse k ola tha ginoyn afoy den yparxei kapoio problhma!tha deis oti molis kaneis thn therapeia tha meineis kateytheian!egw poy prospathw sxedon 3 xronia ti na pw k eimai 21!alla egw exw k tis polykistikes!!!!!!!!!!ti na kanoyme ypomonh! Rolling Eyes

http://nopixristos@hotmail.com

Fairy87

Fairy87
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΕΊΜΑΙ ΝΈΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΊΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΊΒΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΈΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΉ ΈΧΩ ΔΙΑΒΆΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΘΈΜΑΤΑ ΌΣΑ ΑΦΟΡΟΎΝ ΤΑ ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ.

ΕΊΜΑΙ 26 ΧΡΌΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΉΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΣΎΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΈΛΟΥΜΕ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ ΈΝΑ ΜΩΡΆΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΎΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ,ΙΣΩΣ ΕΊΝΑΙ ΛΊΓΟ... ΠΡΌΣΦΑΤΑ ΈΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΤΟ ΟΠΟΊΟ ΜΟΥ ΒΓΉΚΕ ΜΕ ΕΝΔΟΤΡΑΧΙΛΙΤΙΔΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΠΟΥ ΚΆΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΌΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΛΠΟΣΚΌΠΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΟΘΕΊ ΘΕΡΑΠΕΊΑ ΕΛΠΊΖΩ ΜΟΛΙΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΊ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ KAI NA ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΟΎΣΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΕΊΜΑΙ ΑΙΣΙΌΔΟΞΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΏ. ΣΑΣ ΕΎΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΟΤΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΜΈΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΉ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΎΣΑΤΕ Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις