Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
569 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 569 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η αλήθεια είναι ότι νυστάζω, αλλά νομίζω φταίει πιο πολύ το ότι ξύπνησα 7 η ώρα Razz
Εντάξει, δεν ήταν τόσο τραγικά! Ευτυχώς γυρνούσα σπίτι ανάμεσα στα τρυπήματα, οπότε πέρασε η ώρα! Τσάκισα και την μπουγάτσα μου και είμαι εντάξει τώρα! Άρεσε και στη μικρή μου η μπουγάτσα, με άρχισε στις κλωτσιές! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109
Αχ, τι ωραίες που είναι αυτές οι ετοιμασίες, κορίτσια!! Εγώ λέω να ετοιμάσω βαλίτσα τον επόμενο μήνα!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Χριστουλη μου πλησιαζει σιγα σιγα ο καιρος μεχρι να δουμε αυτα τα ματακια και να κανουμε αυτες τις αγκαλιτσες που ονειρευομαστε τοσους μηνες!!!!!!!!!!!!! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502
Διαβασα στο βιβλιο του θηλασμου της Πατσουρου (που ειναι τελειο, να το παρετε) οτι καλο ειναι τις πρωτες 40 μερες που εδραιωνεται ο θηλασμος τα ρουχα μας (δηλ της μαμας) να τα πλενουμε και αυτα με το βρεφικο απορρυπαντικο. study
Επισης οτι εκτος απο την περιπτωση προωρου μωρου η αρρωστουλι, τοτε καλο ειναι το θηλαστρο να αποφευγεται, μεχρι να υπαρξει αλλη αναγκη του στυλ να επιστρεψει η μαμα στη δουλεια!! Ρωτησε χτες η Νατς γιαυτο.. Οποτε εγω αυτο που θα κανω ειναι να διαλεξω ενα, και αν χρειαστει (ελπιζω να μη χρειαστει) η θα χρησιμοποιησω του μαιευτηριου η θα στειλω καποιον να παρει "αυτο". Αυτο λεω να κανω..

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατασσα μου κατσε ακομη!!δεν σε πιανει αμεσως η νυστα!αργοτερα θα δεις θα νιωθεις φοβερη εξαντληση κ νυστα!κ εγω οταν ηρθα εφαγα κ πετουσα κ μετα απο κανενα δυωρο με πιανει ενα πραγμα Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep ειναι λογικο!!να φτιαξεις κ εσυ τη βαλιτσουλα σου κ εγω θα τη φτιαξω!αυτο το μηνα θα τα εχουμε ολα μα ολα ετοιμα ωστε μετα απλως να αναμενουμε!πολυ ενδιαφερον οι πληροφοριες απο το βιβλιο ελισα μου!!ηθελα να σας ρωτησω κιολας,την κουβερτουλα της οπως κ τα σεντονακια κ την παπλωματοθηκη πρεπει να τα πλυνω κ αυτα με μπεμπε απορρυπαντικο η κανονικο?

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωραίες πληροφορίες, Ελιζάκι! Εγώ δεν έχω σκοπό να πάρω θήλαστρο, εξάλλου για αρχή θα είμαι στο σπίτι με την μπέμπα μου! Μετά βλέπουμε Smile
Άλεξ, έτσι κι αλλιώς θα κοιμηθώ μετά γιατί το μεσημέρι έχουμε μάθημα ανώδυνου τοκετού και δε θα την παλέψω αλλιώς! Όσο για τα πλυσίματα, νομίζω και αυτά καλύτερα να τα πλύνεις με το μπεμπέ απορρυπαντικό!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλεξανδρα μου ναι!!! Ολα με το μπεμποαπορρυπαντικο!!!!!! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 875502 Ακομα κ τα παπουτσακια χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι γιατι σκεψου το μουτρακι τους θα ακουμπαει στην κουβερτουλα..
Νομιζω το παπλωμα καλο ειναι να το αποφυγουμε για τον πρωτο χρονο του παιδιου.. Και εμεις πηραμε 2 κιολας... Shocked Shocked Shocked Γιανα μην τα σκεπαζει και δεν μπορουν να αντιδρασουν λογω μικρης ηλικιας.. Καλυτερα κουβερτουλα.. η υπνοσακος αν εχει πολυ κρυο..

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς ένα παπλωματάκι πήραμε, αυτό που είχε στην προίκα. Κατά τα άλλα, κουβερτούλες της πήραμε! Αχ... Τη σκέφτομαι και λιώνω I love you I love you I love you

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ σας ευχαριστω κοριτσακια μου που με διαφωτιζετε ετσι θα κανω ολα με το μπεμπεαπορρυπαντικο χιχι Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing νατασσα μου τι ωραια που κανεις μαθηματα ανωδυνου τοκετου!!!μπορω κ εγω να κανω λιγο αργοετρα αν θελω κ ειναι δωρεαν.ρωτησα τη μαια μου αλλα δεν ξερω αν θα κανω!

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μας ευτυχώς δωρεάν είναι, το κάνουν οι μαίες στο Ιπποκράτειο! Σήμερα θα έχουμε μάθημα για τη διατροφή και αύριο είναι νομίζω το μάθημα με τις ασκήσεις αναπνοών! Να κάνεις, αν μπορείς, Άλεξ μου! Πιστεύω θα μας φανούν πολύ χρήσιμα Smile

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα ρωτησα τη μαια μου κ μου λεει δεν ειναι απαραιτητο,μπορει η καθε γυναικα να γεννησει κανονικα χωρις να κανει αυτα τα μαθηματα αλλα απο την αλλη γιατι οχι ο,τι μαθαινεις ειναι καλο!!

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κοριτσια μου ερχεται να αλλαξω πολη... εδω ψαχουμε να βρουμε να πληρωσουμε να κανουμε μαθηματα και δεν υπαρχει τιποτα. μονο κατι σεμηναρια τυπου παρουσιαση που κανουν καποια μαγαζια με βρεφικα ειδη... πηρα χθες τηλ στην κλινικη που θα γεννησω να ρωτησω και μου απαντησαν λες και τους ρωταγα αν εχουν δει ουφο...

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχει διαβασει καμια μεχρι ποια ηλικια πρεπει να πλενουμε τα ρουχαλακια τους μονα τους στο πλυντηριο με το μπεμπεδοσαπουνακι? αχ κοριτσια εσεις τα εχετε ολα ετοιμα... εγω ουτε καν το δωματιο δεν εχω αδειασει (το χρησιμοποιουσαμε ως ξενωνα...) ποσο μαλλον να δω για κουνιες καροτσια ρουχαλακια κλπ... μηπως να αγχωθω και να ξεκινησω να ψαχνω??

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, μωρέ, είναι πολύ καλά! Εξάλλου, δε θα κάνουμε μόνο αναπνοές αλλά και για το θηλασμό και γενικά ό,τι χρειάζεται να ξέρουμε!
Τζωρτζίνα μου, καλημέρα! Πώς είσαι; και εγώ έχω πάει σε αυτά τα σεμινάρια από τα μαγαζιά! Κοίτα, από το τίποτα, κάτι είναι και αυτά!
Για το πλύσιμο δεν ξέρω, νομίζω για τους πρώτους 6 μήνες τουλάχιστον.. Έτσι φαντάζομαι! Μην αγχώνεσαι, κοριτσάκι μου! Κάνε μια έρευνα αγοράς στο ίντερνετ, να δεις τι σ'αρέσει και τις τιμές ώστε να πάτε έτοιμοι στα μαγαζιά! Πάντως για το δωμάτιο είναι καλό να ξεκινήσετε το βάψιμο για να προλάβει να ξεμυρίσει!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ψαχνω στη σελιδα του καταστηματος να βρω το καροτσι μας να σας δειξω αλλα δεν εχω βγαλει ακρη ακομη,ειναι τοσα πολλα τα καταστηματα εδω με αυτο το ονομα,εχει παντου σε ολη τη γερμανια κ μου βγαζει χιλια δυο...!αν καταφερω κ το βρω θα σας το δειξω!τζωρτζινα μου καλη η ερωτηση σου κ εγω δεν ξερω μεχρι ποτε πρεπει να τα πλενουμε τα ρουχαλακια με μπεμπε απορρυπαντικο!χμμμμ θα μαθουμε θα ρωτησουμε καμια εμπειρη να μας πει Very Happy οσο για τα πραγματα να ξεκινησεις εγω θα σου λεγα σιγα σιγα!ο αντρας σου τι λεει?

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
natasathess έγραψε:Ναι, μωρέ, είναι πολύ καλά! Εξάλλου, δε θα κάνουμε μόνο αναπνοές αλλά και για το θηλασμό και γενικά ό,τι χρειάζεται να ξέρουμε!
Τζωρτζίνα μου, καλημέρα! Πώς είσαι; και εγώ έχω πάει σε αυτά τα σεμινάρια από τα μαγαζιά! Κοίτα, από το τίποτα, κάτι είναι και αυτά!
Για το πλύσιμο δεν ξέρω, νομίζω για τους πρώτους 6 μήνες τουλάχιστον.. Έτσι φαντάζομαι! Μην αγχώνεσαι, κοριτσάκι μου! Κάνε μια έρευνα αγοράς στο ίντερνετ, να δεις τι σ'αρέσει και τις τιμές ώστε να πάτε έτοιμοι στα μαγαζιά! Πάντως για το δωμάτιο είναι καλό να ξεκινήσετε το βάψιμο για να προλάβει να ξεμυρίσει!
καλα ειμαι Νατασα μου! το δωματιο το εβαψα τον Δεκεμβρη στο πλαισιο της ολικης ανακαινισης-γκρεμισμα ξαναχτισιμο του σπιτιου (δεν ηξερα βλεπεις οτι ειμαι εγκυος και εκανα ΚΑΙ ανακαινιση σε ολο το σπιτι...) οποτε ευτυχως δεν εχω τετοια. Να το αδειασω πρεπει και να κανω χωρο στην ντουλαπα για την μικρη μου. Ελεγα να ξεκινησω τον προηγουμενο μηνα αλλα τρεχαμε με τον γαμο και τωρα που παραφουσκωσα και ζηταω βοηθεια απο αλλους για να τα κανω μου λενε πως ειναι πολυ νωρις ακομα και αλλες προκαταληψεις του 1821 οποτε το εχω παγωσει καπως το θεμα και περιμενω να βρει λιγο χρονο ο αντρας μου απο την δουλεια να τα κανουμε μαζι..
για τα σεμηναρια εχεις δικιο! απο το ολοτελα κατι ειναι και αυτο αλλα το 2013 στην 3η μεγαλυτερη πολη της ελλαδας να σε αντιμετωπιζουν ετσι ειναι ντροπη. λες και ζητας τον ουρανο με τ'αστρα...

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω επιτελους τελειωσα με το μπανιο μου.... το ξυρισμα θελει ακροβατικα πλεον!!!!!!!!!
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Ειναι μια προπονηση για ολα αυτα που θα μαθουμε να κανουμε ως μανουλες, 100 πραγματα ταυτοχρονα, σουπερ μαμα!!!!!!! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109
Τζωρτζινα μου μην αγχωνεσαι.. εμεις εδω γενικα τα καναμε λιγο "νωρις" σχετικα με την πλειοψηφια των μαμαδων δηλ..απλα το θελαμε ετσι..αλλα ο καθενας κανει οπως νομιζει.. Οσο για τις προκαταληψεις του 1821 κ μενα μου τα λενε- μου κανει μια κυρια με πολυ εντρομο υφος
"ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ 7ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Κ εγω ειχα ηδη παρει ολα σχεδον τα ρουχαλακια του.
Βγαλε ακρη....................... της ειπα ενα απλο "Ναι ε?" και συνεχισα να πραττω οπως νομιζω.
Εμεις γενικα εδω ως ομαδα περιμεναμε τη β'επιπεδου, και απο κει κ επειτα ξεκινησαμε της αγορες/ παραγγελιες. Μπορεις να κανεις την ερευνα σου, απο το ιντερνετ η απο κοντα, και μετα να εχεις μια ιδεα για τον προυπολογισμο κτλ. Και στη συνεχεια οταν πας να τα παραγγειλεις, μπορεις να τους πεις να τα φερουν οποτε σε βολευει- πχ μεσα Ιουλιου, η μεσα Αυγουστου. Εσυ θα κανονισεις το προγραμμα σου με τον αντρα σου.

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georginach έγραψε:
natasathess έγραψε:Ναι, μωρέ, είναι πολύ καλά! Εξάλλου, δε θα κάνουμε μόνο αναπνοές αλλά και για το θηλασμό και γενικά ό,τι χρειάζεται να ξέρουμε!
Τζωρτζίνα μου, καλημέρα! Πώς είσαι; και εγώ έχω πάει σε αυτά τα σεμινάρια από τα μαγαζιά! Κοίτα, από το τίποτα, κάτι είναι και αυτά!
Για το πλύσιμο δεν ξέρω, νομίζω για τους πρώτους 6 μήνες τουλάχιστον.. Έτσι φαντάζομαι! Μην αγχώνεσαι, κοριτσάκι μου! Κάνε μια έρευνα αγοράς στο ίντερνετ, να δεις τι σ'αρέσει και τις τιμές ώστε να πάτε έτοιμοι στα μαγαζιά! Πάντως για το δωμάτιο είναι καλό να ξεκινήσετε το βάψιμο για να προλάβει να ξεμυρίσει!
καλα ειμαι Νατασα μου! το δωματιο το εβαψα τον Δεκεμβρη στο πλαισιο της ολικης ανακαινισης-γκρεμισμα ξαναχτισιμο του σπιτιου (δεν ηξερα βλεπεις οτι ειμαι εγκυος και εκανα ΚΑΙ ανακαινιση σε ολο το σπιτι...) οποτε ευτυχως δεν εχω τετοια. Να το αδειασω πρεπει και να κανω χωρο στην ντουλαπα για την μικρη μου. Ελεγα να ξεκινησω τον προηγουμενο μηνα αλλα τρεχαμε με τον γαμο και τωρα που παραφουσκωσα και ζηταω βοηθεια απο αλλους για να τα κανω μου λενε πως ειναι πολυ νωρις ακομα και αλλες προκαταληψεις του 1821 οποτε το εχω παγωσει καπως το θεμα και περιμενω να βρει λιγο χρονο ο αντρας μου απο την δουλεια να τα κανουμε μαζι..
για τα σεμηναρια εχεις δικιο! απο το ολοτελα κατι ειναι και αυτο αλλα το 2013 στην 3η μεγαλυτερη πολη της ελλαδας να σε αντιμετωπιζουν ετσι ειναι ντροπη. λες και ζητας τον ουρανο με τ'αστρα...

Δίκιο έχεις, κοπέλα μου, αλλά πού να το βρεις.. Δυστυχώς είμαστε πολύ πίσω ακόμη σε τέτοια θέματα.. Πάντως ό,τι χρειαστείς μπορείς να ρωτάς και εμάς μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε!
Ωραία, τουλάχιστον δεν έχεις το βάψιμο! Πες και στον άντρα σου να τα κάνετε λίγα λίγα για να μη σας πέσουν όλα μαζί! Έτσι θα τελειώσετε και ούτε θα το καταλάβετε! Όσο για τις αντιλήψεις, μην ακούς κανέναν! Αν εσύ είσαι έτοιμη, πες τους να ξεκινήσετε! Μετά θα βαρύνεις και πώς θα τα κάνεις;

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου εγω ενα πραγμα ξερω.ξεκινησαμε τις προετοιμασιες απο τον 6ο μηνα,μπαινω στον 8ο κ ακομη δεν τελειωσαμε.ειναι τοσο πολλα αυτα που εχεις να κανεις που θελουν τον χρονο τους κ το καλυτερο ειναι να γινονται χαλαρα με ηρεμια κ οχι τελευταια στιγμη με αγχος κ την κοιλια τουρλα.καταρχην ανα εχεις να φτιαξεις παιδικο πρεπει οπωσδηποτε να ξεκινησεις απο 6ο μηνα.το δωματιο θελει καιρο μεχρι να ξεμυρισει απο το βαψιμο.ακομη δεν ξεμυρισε το δικο μας κ αεριζω καθε μερα πολλες ωρες.τα επιπλα θελουν ψαξιμο κ αν θελουν παραγγελια αργουν!εμας 6 με 8 εβδομαδες εκαναν να ερθουν στο καταστημα..υστερα ειναι κ τα πραγματουδια που πρεπει σιγα σιγα να μαζεψεις,τα ρουχα..να τα πλυνεις να τα συμαζεψεις..ενταξει γιοα τα ζευγαρια που δεν εχουν παιδικο η δεν χρειαζεται να βαψουν η θελουν να φτιαξουν αργοτερα το παιδικο δεν ειναι αγχος,λιγα πραγματα χρειαζονται.αλλα αν εχεις να στησεις παιδικο?αστα...μην ακουτε κανεναν μονο το συντροφο σας κ την καρδια σας.

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εντάξει, καλό είναι να τα κάνεις λίγα λίγα για να μην κουράζεσαι κιόλας! Μην αγχώνεσαι, πάντως, ξεκίνα εσύ την έρευνα σου και όλα θα γίνουν!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζωρτζινα κι αν θελεις κατι απο μενα που ειμαστε στην ιδια πολη πες μου. Εμενα ξερεις τι με βοηθησε? Πηγα κ πηρα τον καταλογο του mothercare και με εβαλε σε μια σειρα.. Θα σε προσανατολισει ως προς τι χρειαζεσαι κ ας μην τα παρεις απο το καταστημα αυτο. Δεν ειναι τιποτα, ειναι μια πολυ ευχαριστη διαδικασια και καθε φορα που θα βλεπεις κατι θα λιωνεις!!! Αλλα εσυ ξεκινα το ψαξιμο απο το ιντερνετ στο σπιτι σου αυτο δεν στο απαγορευει κανεις.. Καποια θα τα χρειαστεις για σενα, και για το μωρακι σου (κοριτσακι η αγορακι ειπαμε?) για οταν γεννηθει και τον πρωτο καιρο. Και καποια αλλα για αργοτερα. Οποτε μη σε αγχωσουν τα αργοτερα, κοιτα τα πρωτα γιανα εισαι εσυ ετοιμη και να μην αγχωνεσαι και τα αλλα αστα.. που θα γεννησεις αν επιτρεπεται? Ποσο χρονων εισαι?

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μου, εγώ σας αφήνω, ζαβλακώθηκα στον υπολογιστή.. Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 911307
Θα περιμένουμε τα νέα σας από το γιατρό! Φιλάκια!!

marinaglcd

marinaglcd
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsares mou ti kanete???
ego ksepatothika pali simera ! tin ekana tin gumnastikoula mou!eixa douleies ekso kai eriksa perpatima!

ekleisa kai gia tin g epipedou se enan mina 3/7 stis 32 evdomades!!!!

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elisa87 έγραψε:Τζωρτζινα κι αν θελεις κατι απο μενα που ειμαστε στην ιδια πολη πες μου. Εμενα ξερεις τι με βοηθησε? Πηγα κ πηρα τον καταλογο του mothercare και με εβαλε σε μια σειρα.. Θα σε προσανατολισει ως προς τι χρειαζεσαι κ ας μην τα παρεις απο το καταστημα αυτο. Δεν ειναι τιποτα, ειναι μια πολυ ευχαριστη διαδικασια και καθε φορα που θα βλεπεις κατι θα λιωνεις!!! Αλλα εσυ ξεκινα το ψαξιμο απο το ιντερνετ στο σπιτι σου αυτο δεν στο απαγορευει κανεις.. Καποια θα τα χρειαστεις για σενα, και για το μωρακι σου (κοριτσακι η αγορακι ειπαμε?) για οταν γεννηθει και τον πρωτο καιρο. Και καποια αλλα για αργοτερα. Οποτε μη σε αγχωσουν τα αργοτερα, κοιτα τα πρωτα γιανα εισαι εσυ ετοιμη και να μην αγχωνεσαι και τα αλλα αστα.. που θα γεννησεις αν επιτρεπεται? Ποσο χρονων εισαι?
σορυ τωρα το ειδα χαζεψα στο ιντερνετ τα θελω ολααα... δεν μπορω να διαλεξω και σκεφτειτε εχω μπει μονο σε 1 σαιτ... ειμαι 26 και θα γεννησω στο ολυμπιο...κοριτσακι περιμενω! εσυ?

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειμαι 26 και θα γεννησω αγορακι στο Ολυμπιον!! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109
Κοριτσια παω κεντρο να παρω δωρακι στον αντρουλη μου κ θα μπω παλι αργοτερα..
Αλεξανδρα μου ολα καλα να πανε με τον γιατρο, να χαρειτε τη μπεμπα σας!!!!
Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου ετοιμαστηκα κ ηρθε η ωρα να παμε στο ραντεβουδακι μας με την κορουλα μας I love you I love you I love you σας φιλω κ θα σας πω τα νεα μου μετα!!μαρινακι μου φιλακια Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 417472

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elisa87 έγραψε:Ειμαι 26 και θα γεννησω αγορακι στο Ολυμπιον!! Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 328109
Κοριτσια παω κεντρο να παρω δωρακι στον αντρουλη μου κ θα μπω παλι αργοτερα..
Αλεξανδρα μου ολα καλα να πανε με τον γιατρο, να χαρειτε τη μπεμπα σας!!!!
Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316 Μανουλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου 2013 ν.14 - Σελίδα 17 654316
Να τον χαιρεσαι! Αχ γενναμε και τις ιδιες μερες πανω κατω! εγω εχω 1/9 πητ! για τα μαθηματα που με ρωτησες χθες η μονη ακρη που βρηκα ειναι στο mothercare. ξεκιναει καινουριο γκρουπακι την πεμπτη 16:00 με 18:00. πηρα τωρα και δηλωσα συμμετοχη. με ολα τα αλλα που μου ειπαν για πικπα και ικα δεν μπορω να συμμετεχω(το πικπα δεν το σηκωνουν! και στο ικα ειναι μονο για ασφαλισμενες στο ικα...) αν βρω και τιποτα αλλο θα σου πω! καλα ψωνια!! Αλεξανδρα μου ολα καλα να πανε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις