Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη) Empty Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη) Κυρ Ιουν 02, 2013 11:39 pm

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες,
μετά από μικρό αλλά συστηματικό διάστημα προσπαθειών για εγκυμοσύνη αποφασίσαμε με τον σύζυγο να κάνουμε εξετάσεις. Τελικά διαγνώστηκε αζωοσπερμία και πορευόμαστε για εξωσωματική (κατόπιν βιοψίας όρχεως φυσικά).
Το θέμα που θα ήθελα να με βοηθήσετε όσες ξέρετε από προσωπική πείρα το εξής: προχωράω με τον γυναικολόγο που έχω ήδη ή πηγαίνω σε κάποιο κέντρο εξωσωματικής γονομοποιήσης και μας αναλαμβάνουν και τους δύο εκεί? Στην Θεσσαλονίκη ξέρω το ebryolab και την Βιογέννεση.
Τα έχει επισκευτεί καποια?

Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων.
(ΥΓ. Αν ξέρατε και τιμές θα με βοηθούσατε πολύ!!)

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki έγραψε:Καλημέρα σε όλες,
μετά από μικρό αλλά συστηματικό διάστημα προσπαθειών για εγκυμοσύνη αποφασίσαμε με τον σύζυγο να κάνουμε εξετάσεις. Τελικά διαγνώστηκε αζωοσπερμία και πορευόμαστε για εξωσωματική (κατόπιν βιοψίας όρχεως φυσικά).
Το θέμα που θα ήθελα να με βοηθήσετε όσες ξέρετε από προσωπική πείρα το εξής: προχωράω με τον γυναικολόγο που έχω ήδη ή πηγαίνω σε κάποιο κέντρο εξωσωματικής γονομοποιήσης και μας αναλαμβάνουν και τους δύο εκεί? Στην Θεσσαλονίκη ξέρω το ebryolab και την Βιογέννεση.
Τα έχει επισκευτεί καποια?

Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων.
(ΥΓ. Αν ξέρατε και τιμές θα με βοηθούσατε πολύ!!)
καλη επιτυχια κοριτσακι μυ στν αγω να σου....νομιζω οτι δεν κανουν ολοι οι γυναικολογοι εξωσωματικη.. παντως εγω ειμαι απο λαρισα..ο γιατρος μου ειναι ειδικος στην υπογονιμοτητα και απο οτι τον ειχα ακουσει κανει εξψσψματικες στην θεσ/νικη...ειναι πολυ καλος! αν θελεις σου στελνω pm να τον δεις κ να διαβασεις

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
matinaki1990 ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αν θές ναι στείλε μου το όνομα του γιατρού σου. Ξέρεις με ποιο κέντρο συνεργάζεται Θεσσαλονίκη???

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..............



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Σαβ Αυγ 10, 2013 1:09 am, 1 φορά

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σας. Χτες πήγα στον γυναικολόγο μου και βασικά με άγχωσε. Δεν το συζητώ ότι για την βιοψία του άντρα μου και την εξωσωματική μας στέλνει στην Αθήνα. Δηλαδή θα έχουμε την αγωνία μας και θα πρέπει να κατέβουμε το 48ωρο της ωορρυξίας στην Αθήνα (στην οποία δεν έχουμε ιδέα πως να κινηθούμε βεβαίως βεβαίως).... δεν ξέρω αλλά δεν τα καταλαβαίνω αυτά. Ποσοστά παίρνει???
Τέλος πάντως έκλεισα ραντεβού το embryolab να τους δω μας και μου εμπνέυσουνε εμπιστοσλυνη γιατί ο γιατρός χτες με έκανε κουρέλι ψυχικά.


Γι αυτό ρωτάω αν έχει καμία παρόμοια κατάσταση με την δικιά μου και τι έχει καταφέρει ως τώρα???

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευάκι έγραψε:και ο δικος μου κανει εξωσωματικες και ειναι παρα πολυ καλος.αν θες σου στελνω κι εγω τα στοιχεια του.στη θεσσαλονικη ειναι,δε ξερω αν συνεργαζεται με καποιο κεντρο (λογικα ναι) και ποιο ειναι αυτο!

Για στείλε μου βρε Ευάκι ενα pm να το δω και αυτό. Thanks!!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Matinaki τι έκανες τελικά? βρηκες κανένα γιατρο της προκοπής? αν όχι σου στέλνω τα στοιχεία του δικού μου. Αστέρι με πολλή εμπειρία απο τους πρώτους που έκαναν εξωσωματικες κ καθηγητής. Καλη επιτυχία!

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Matinaki αυτό με τους γιατρούς που επιμένουν να κατέβει κανείς Αθήνα ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Έχω κάνει 2 κύκλους εξωσωματικής και πραγματικά κατάλαβα ότι ο ΧΡΟΝΟΣ δλδ το timing είναι πολύ σημαντικό. Θες να έχεις το κέντρο δίπλα σου, δλδ κάτι να γίνει να πας να σε δούνε, να σε παρακολουθούν ανά πάσα στιγμή, να αλλάξουν αν χρειαστεί το πρωτόκολλο, είναι δυνατόν αυτά να γίνουν 500χλμ μακριά; πχ. μετά την ωοληψία και τις 2 φορές είχα πρηστεί πολύ και είχα κάνει μια μικρή υπερδιέγερση οι ωοθήκες, αμέσως έφυγα από τη δουλειά και έτρεξα πάνω να με δούνε εκτάκτως, μάλιστα 2 φορές μέσα στη μέρα, για να το προλάβουμε. Εκτός αν σκοπεύεις να πάρεις, ή μάλλον να πάρετε και εσύ και ο άντρας σου , 15 μέρες με 1 μήνα άδεια (ανάλογα το πρωτόκολλο) να πάτε να κατοικοεδρεύσετε στην Αθήνα γιατί μόνο έτσι γίνεται! Και εκτός του κόστους της εξωσωματικής να σας βγουν και ένα καρο άλλα έξοδα. Εδώ με τη δουλειά ίσα ίσα που καταφέραμε να πηγαίνουμε στο ΕΔΩ κέντρο που είναι Ελαιώνες και μου φαινόταν μακριά από το κέντρο της πόλης όπου δουλεύω, θα τρέχουμε τώρα και σε άλλες πόλεις. Λες και δεν έχει εδώ καλούς γιατρούς! Τσατίστηκα! Mad

Λοιπόν εμείς κάναμε στο Βιογένεσις με τον καθ. κ. Ταρλατζή κατά βάση. Ήταν παρα πολύ καλός και με μεγάλη εμπειρία (το δικό μου πρωτόκολλο, που έχω και ένα ζόρικο θέμα, το βρήκε με την πρώτη!) αλλά δεν ξέρω αν η δική μου εμπειρία είναι αντικειμενική γιατί είναι, ας πούμε, γνωστός μας και ίσως να με πρόσεξε περισσότερο (;;;; δεν ξέρω τι κάνει γενικώς με τους υπόλοιπους ασθενείς του, πάντως σίγουρα είναι πολυασχολος). Ωστόσο εκεί υπάρχουν και άλλοι γιατροί π.χ. Γκριμπίζης, ο Πάντος νομίζω κ.α. Σαν κέντρο είναι καλό, όχι τόσο σούπερ high tech διακόσμηση όπως το embryolab αλλά καθαρό και άνετο. Έχει βεβαια πολύ κόσμο. Γενικώς θετική εμπειρία, θα έλεγα, όλοι πολύ ευγενικοί.

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
IoliAtore έγραψε:Matinaki αυτό με τους γιατρούς που επιμένουν να κατέβει κανείς Αθήνα ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Έχω κάνει 2 κύκλους εξωσωματικής και πραγματικά κατάλαβα ότι ο ΧΡΟΝΟΣ δλδ το timing είναι πολύ σημαντικό. Θες να έχεις το κέντρο δίπλα σου, δλδ κάτι να γίνει να πας να σε δούνε, να σε παρακολουθούν ανά πάσα στιγμή, να αλλάξουν αν χρειαστεί το πρωτόκολλο, είναι δυνατόν αυτά να γίνουν 500χλμ μακριά; πχ. μετά την ωοληψία και τις 2 φορές είχα πρηστεί πολύ και είχα κάνει μια μικρή υπερδιέγερση οι ωοθήκες, αμέσως έφυγα από τη δουλειά και έτρεξα πάνω να με δούνε εκτάκτως, μάλιστα 2 φορές μέσα στη μέρα, για να το προλάβουμε. Εκτός αν σκοπεύεις να πάρεις, ή μάλλον να πάρετε και εσύ και ο άντρας σου , 15 μέρες με 1 μήνα άδεια (ανάλογα το πρωτόκολλο) να πάτε να κατοικοεδρεύσετε στην Αθήνα γιατί μόνο έτσι γίνεται! Και εκτός του κόστους της εξωσωματικής να σας βγουν και ένα καρο άλλα έξοδα. Εδώ με τη δουλειά ίσα ίσα που καταφέραμε να πηγαίνουμε στο ΕΔΩ κέντρο που είναι Ελαιώνες και μου φαινόταν μακριά από το κέντρο της πόλης όπου δουλεύω, θα τρέχουμε τώρα και σε άλλες πόλεις. Λες και δεν έχει εδώ καλούς γιατρούς! Τσατίστηκα! Mad

Λοιπόν εμείς κάναμε στο Βιογένεσις με τον καθ. κ. Ταρλατζή κατά βάση. Ήταν παρα πολύ καλός και με μεγάλη εμπειρία (το δικό μου πρωτόκολλο, που έχω και ένα ζόρικο θέμα, το βρήκε με την πρώτη!) αλλά δεν ξέρω αν η δική μου εμπειρία είναι αντικειμενική γιατί είναι, ας πούμε, γνωστός μας και ίσως να με πρόσεξε περισσότερο (;;;; δεν ξέρω τι κάνει γενικώς με τους υπόλοιπους ασθενείς του, πάντως σίγουρα είναι πολυασχολος). Ωστόσο εκεί υπάρχουν και άλλοι γιατροί π.χ. Γκριμπίζης, ο Πάντος νομίζω κ.α. Σαν κέντρο είναι καλό, όχι τόσο σούπερ high tech διακόσμηση όπως το embryolab αλλά καθαρό και άνετο. Έχει βεβαια πολύ κόσμο. Γενικώς θετική εμπειρία, θα έλεγα, όλοι πολύ ευγενικοί.


IoliAtore κορίτσι μου "τα έχω δεί όλα" στην αναζήτηση κέντρου εξωσωματικής. Δε με ενδιαφέρει το design του κέντρου αλλά να με προσεγγίσουν και να αντιμετωπίσουν το πρόβλημά μου. Το θέμα είναι να τους εμπιστευτώ.Πήγα NEWLIFE, στον Ταρλατζή (ΒΙΟΓΕΝΝΕΣΙΣ), στο Embryolab και στο Διαβαλκανικό (Τζαφέτα).
Ο Ταρλατζής μου φάνηκε καλός επιστήμονας αλλά λίγο απόμακρος και κάτι άλλο πολύ σημαντικότερο: δεν είναι δυνατόν να ζητάω ραντεβού για να ενημερωθω για τις δράσεις του μέσα στο κέντρο, να μου το κλείνει στο γραφείο του και να μου ζητάει 100ευρώ για το ραντεβού. Γιατί δηλαδή?? Φυσικά και δεν τον πλήρωσα και θεώρησα ότι καπηλεύεται την εργασία του εκεί για να βγάλει χρήματα από ραντεβού!! Μπορεί να είναι άδικο αυτό που σκέφτομαι για τον άνθρωπο-προσωπικότητα αλλά εκείνη την στιμή έτσι αισθάνθηκα. Το embryolab μου φάνηκε πολύ super market και δυστυχώς δεν αναλαμβάνουν τίποτα που έχει σχέση με τον άντρα. "Που θα το βρούμε το σπέρμα?"... ούτε που είναι ζήτημα. Βέβαια ο γυναικολόγος εκεί ήταν πολύ καλός. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού και στο embryoclinic να δώ και εκεί τί παίζει.
Την Αθήνα την έχω αποκλείσει όχι μόνο γιατί είναι απρόσωπη η όλη διαδικασία αλλά γιατί είναι 'μαύρο κουτί'. Καμία επαφή και καμία ερώτησή μου δεν θα μπορεί να απαντηθεί γιατί σε ποιόν θα την κάνω??

Εσύ τώρα ξεκίνησες διαδικασίες?? Πώς τα πάς?

mpela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ματινακι καλησπερα. για καποιο λογο που δε καταλαβαινω δε μπορω να αποστειλω πμ. θα ηθελα να στα πω χαρτι και καλαμαρι γιατι ειναι αμαρτια να εχουμε το οπλο του διαδικτιου και να πηγαινουμε σα προβατα στη σφαγη στα τυφλα οπου ναναι. το θεμα θα μπορουσε να κινηθει μεχρι και νομικα

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki αυτό δεν το ήξερα είναι η αλήθεια διότι όπως είπα είναι γνωστός, εμείς πληρώσαμε κατευθείαν στο κέντρο για όλες τις διαδικασίες κανονικά όσο ήταν και δεν χρεωθήκαμε για κάποιο ραντεβού γιατί δεν πήγα κάν στο ιατρείο του, ποτέ, για διευρευνητικό ραντεβού.

Πήγα κατευθείαν στο κέντρο γιατί ήξερα ότι θα πάω στάνταρ για εξωσωματική και στάνταρ στο βιογένεσις οπότε δεν χρειάστηκε να κλείσουμε κανένα ραντεβού για συζήτηση.

Είναι πολυάσχολος όπως είπα (είναι και πρόεδρος της ιατρικής σχολής) και τον βλέπεις λίγο, οπότε αυτό που έγινε είναι ότι τον είδαμε για το 1ο ραντεβού όπου απλώς παίρνει ιστορικό. Έπειτα συνεννοούμασταν αποκλειστικά με τις κοπέλες, οι οποίες έπαιρναν οδηγίες από τον κ. Ταρλατζή. Αυτός αποφάσισε το πρωτόκολλο που έκανα, και όταν το ξεκίνησα, πήγαινα για τα ραντεβού που μου έλεγαν για να με δει στον υπέρηχο μία γιατρός που έχουν εκεί (απλώς βλέπει πώς ανταποκρίνονται οι ωοθήκες και μετράει ενδομήτριο και ωοθυλάκια). Κάθε φορά έκανα και μία ορμονολογική εξέταση. Αυτά γίνονται πρωί. Το μεσημέρι αργά περνάει ο κ. Ταρλατζής, βλέπει τα αποτελέσματα των εξετάσεων και αναλόγως διορθώνει (ή όχι) το πρωτόκολλο.
Αυτά ως την ημέρα της ωοληψίας, μετά περιμένεις τα αποτελέσματα να δεις πόσα γονιμοποιήθηκαν κτλ, και μετά την εμβρυομεταφορά την κάνει ο ίδιος. Από ό,τι ξέρω η ωοληψία είναι απλή διαδικασία και δεν έχει σημασία ποιος την κάνει αλλά η εμβρυομεταφορά θέλει πολλή προσοχή και την έκανε και τις 2 φορές αυτός.
Εγώ είμαι ευχαριστημένη. Στην δε εμβρυομεταφορά, πραγματικά νιώθεις αυτό που λένε εμπειρία. Επίσης έχω εκπλαγεί πόσο καλά μας έκατσε το πρωτόκολλο και τις 2 φορές. Εγώ έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων και θα περίμενε κανείς πολύ φτωχά αποτελέσματα κι όμως και τις 2 φορές είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα σε ωάρια. Τώρα έχω ένα θετικό αποτέλεσμα όμως είναι πολύ νωρίς, θα μπω 6η εβδομάδα αύριο με το καλό και ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

Σου εύχομαι να βρεις κάποιον που να σου ταιριάζει. Έχω ακούσει καλά για Γκριμπίζη αλλά και για Ματσίγγο. Προσωπικά προτίμησα τον Ταρλατζή λόγω της εμπειρίας του, αυτός μαζί με τον Μπόντη είναι αυτοί που φέραν την εξωσωματική στην Ελλάδα, και επίσης δεν με ενδιαφέρει να είναι προσιτός ο άλλος ούτε να τον βλέπω συχνά. Προσωπικά, βέβαια. Είναι πολλές κοπέλες που θέλουν επαφή. Εγώ απλώς ήθελα αποτελέσματα κι ας μην τον έβλεπα ποτέ μου Smile
Ελπίζω να βοήθησα κάπως;

sofi82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mpela έγραψε:Ματινακι καλησπερα. για καποιο λογο που δε καταλαβαινω δε μπορω να αποστειλω πμ. θα ηθελα να στα πω χαρτι και καλαμαρι γιατι ειναι αμαρτια να εχουμε το οπλο του διαδικτιου και να πηγαινουμε σα προβατα στη σφαγη στα τυφλα οπου ναναι. το θεμα θα μπορουσε να κινηθει μεχρι και νομικα

Καλησπέρα mpela. Είμαι σε παρακολουθηση εξωσωματικής στο κέντρο που αναφέρεις και μέχρι στιγμής ήμουν ευχαριστημενη. Επειδή επηρεαστηκα πολυ από την εμπειρια σου και φαίνεσαι αναστατωμένη σε παρακαλώ στειλε μου πμ. για να μάθω τι ακριβως γίνεται.Είναι πολυ σημαντικό για μένα, είναι η πρώτη μου προσπάθεια και ελπίζω και η τελευταία.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
matinaki telika ti kanate me to 8ema????8elw polu na mou apantiseis, antimetwpizoume to idio 8ema k 8elw na kserw an proxwrisate k pou pigate telika????eimai xameni heeelp!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fountouni γεια σου καταρχησ υπεροχο το ονομα που επελεξες πραγματικα.νιωθω την γευση στο στομα μου.Δυστιχως είμαι από αθηνα και δεν μπορω να σε βοηθησω να επιλεξεις κεντρο εξωσωματικης αλλα εχω να σου πω ότι ουτε καν μην σκεφτεις για αθηνα.το κεντρο εξωσωματικης που παω είναι και κοντα στο σπιτι μου και κοντα στην δουλεια μου είναι στον δρομο μου και παλι από τις τοσες φορες που πηγαινω κουράζομαι παρα πολύ.το κεντρο οπωτε να είναι κοντα σου κατι χρειαζεσαι ρε παιδι μου.καλη επιτυχια σου ευχομαι σε ότι κανεις.

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki se eyxaristw paaara polu pou mou apantises!!!apo tote pou esteila to minuma mpainw sunexeia na dw an mou apantise kamia:).eimaste apo voreia. dikio exeis, alla epeidi i diadikasia mas einai duskoli ennow ti mikrogonimopoiisi ktl skeftika oti stin a8ina einai pio empeiroi enw 8esniki... dn kserw ali8eia!!an kapoia exei kanei me paromoio tropo kapou 8esniki as mou pei pls!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα δεν ξερω καθολου απο θεσ/κη.αν παντως αποφασσεισ να ερθεις αθηνα εγω πηγαινω στον Ηλια Γατο στο embio ειναι μαζι με τον παρασχο.ειναι πολυ καλος τα κανει ολα αυτος ενω αλλοι τα κανουν ολα οι βοηθοι.και απο τιμεσ ειναι καλοσ και συζητησμος επισης μπορεισ να τα δωσεις και σε δυο δοσεις.μακαρι να βρεις κατι εκει κοντα σου.προχθεσ που πηγα για ωοληψια ηταν μια κοπελα απο πατρα μια απο λαμια και μια απο κρητη.τις παρακολουθησεις μεχει την ημερα της ωοληψιας τις εκαναν σε γιατρους που συνεργαζοντε με τον γατο στις περιοχες τους και αθηνα κατεβηκαν 3 μερες για την ωοληψια και την μεταφορα.οτι χρειστεις πεσ μου.α μπες και στο magnamater.εκει μιλανε μονο για εξωσωματικες.καλο βραδυ

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα fountouni. Ο γιατρός μου στη θες/νίκη ειναι πολυ καλός στις εξωσωματικές κ γενικά πολυ έμπειρος. Αν θέλεις πληροφορίες στειλε μου π.μ. Θα χαρώ πολυ να σε βοηθήσω.

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamagoriou sou esteila ir8e????Smile

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα fountouni! Το π.μ. Δεν ηρθε!

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamagoriou dn kserw giati dn mporw na sou steilw.allou esteila k ola ok.afou mporeis ec na mou stelneis steile mou to onoma tou giatrou sou se pm Smile

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σου εστειλα

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
se euxaristw paara polu:)kai to paramikro me voi8aei polu!!

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fountouni γεια σου, δεν ξερω τι κανατε γιατι περασε λιγος καιρος, ελπιζω ολα καλα. Αν εισαι Θεσ/νικη κ ψάχνεσαι τσέκαρε το Βιογένεσις - ακόμα κι αν δεν πας στον Ταρλατζή, έχει πολλούς καλούς που συνεργάζονται εκει. Επίσης εξαιρετική εμβρυολόγο την Κατερίνα τη Χατζημελετίου, μου εδωσε κουραγιο, μας πρόσεξε ιδιαίτερα, εξαιρετική στη δουλεια της, πολυ ζεστή σαν άνθρωπος. Με τον Ταρλατζή είχα ελάχιστα πάρε δωσε, ωστόσο ξαναλέω αυτό δεν με ενδιεφερε και 2ον ηταν πολυ καλος, πέτυχε το πρωτοκολλο παρα πολυ καλα κ δεν με ταλαιπωρησε να ψαχνομαστε για τη δοση, και επισης θεωρω μαεστρος και στην εμβρυομεταφορά. Ειναι μια προισταμενη εκει λιγο καπως, αλλα κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενη. Εχει πολλους γυναικολογους που δουλευουν εκει. Καλη επιτυχια!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την IoliAtore στις Παρ Ιουν 06, 2014 3:21 pm, 1 φορά

25Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη) Empty αζωοσπερμία Παρ Ιουν 06, 2014 2:02 pm

fountouni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αγαπητή IoliAtore, καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και ας έχει περάσει καιρός!!κλείσαμε ραντεβού στο embryolab!!!θα πάμε και θα δούμε τι θα μας πουν!!εσείς που βρίσκεστε; όλα καλά;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις