Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 5:22 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το μωρο μου ειναι 7 μιση μηνων και το βραδυ ξυπναει σχεδον καθε ωρα.απο τις 10 και μιση που θα τη βαλω για υπνο μεχρι το πρωι εχουμε δραματα, δεν εχει κοιμηθει ποτε πανω απο 2 ωρες και τον τελευταιο μηνα ξυπναει καθε μια ωρα, εχω εξαντληθει, δεν ξερω τι να κανω, ποση υπομονη ακομα? να σημειωσω οτι τη θηλαζω αποκλειστικα, μπιμπερο ουτε να το δει, δεν ποναει γιατι μια φορα που της εδωσα ντεπον συνεχισε να ξυπναει....πειτε μου τι μπορω να κανω, γιατι θα καταρευσω.....

2Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 6:04 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
o mikros mou einai 2.5 xronon mexri ta 2 den koimomoun katholou 2 ores kai ean thn hmera...tora exoume ftasei stis 4 ores...exo meinei misi ...kai exo kai allo ena paidaki 6,5 xronon opote eimai monimos se ena treximo...voitheia den ipirxe kai den iparxei ...opote prospatho na ta katefero...to mono pou boro na s po einai ipomoni koritsi mou,gliko...

3Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 6:09 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ θα ξανακοιμιθεις καποια στιγμη!! εγω να σου πω τι εκανα και το ελυσα το θεμα αρκετα γρηγορα, βεβαια οκ καμια φορα ξυπναει χωρις λογο δεν μπορω να πω αλλα πολυ σπανια πλεον, εκτος αν υπαρχει καποιο θεμα. Απλα οταν καταλαβα οτι δεν ποναει, δεν πειναει, δεν εχει κατι και απλα ξυπναει για γκρινιαξει την αφηνα λιγο χωρις να της δωσω σημασια, δενε τρεχα με το πρωτο κλαμα δηλαδη, και ετσι της περασε σιγα σιγα, γιατι ειδε οτι δεν περναει αυτο.. Το πιο τραγικο ητν οταν μου το εκανε καποιες μερες, που ενω ειχα μεινει μεχρι της 2 ξυπνια να τελειωσω δουλειες γαι το γραφειο, με το που πηγενα να ξαπλωσω να κοιμηθω 4 ωρες γιατι 6-6.30 ξυπναω, αρχιζε το κλαμα!! λες και ειχε ρανταρ!! ε οπως σου ειπα παραπανω το ελυσα με το να μην τρεχω με το πρωτο της κλαμα, και ετσι και εκεινη την εκοψε αυτη τη συνηθεια σχεδον τελειως.

4Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 6:10 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μηπως την ταλαιπωρει κατι και ειναι ανησυχο?? δοντακια εχει βγαλει? εχεις ρωτησει το γιατρο σου?

5Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 6:30 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν θα ξανακοιμηθείς... μόνο όταν πάει φαντάρος.
Υπομονή, το λέω συνέχεια.

6Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:02 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margdimitra έγραψε:Δεν θα ξανακοιμηθείς... μόνο όταν πάει φαντάρος.
Υπομονή, το λέω συνέχεια.

Ελα καλε!! Αυτο ειναι τρομερα πεσιμιστικο!!

7Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:03 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχω προσπαθησει να την αφησω να κλαψει χωρις να τρεξω αμεσως αλλα το μονο που καταφερα ειναι να σπαραξει στο κλαμα και να μην μπορει να ηρεμησει απο τα αναφιλητα. Το αποτελεσμα ηταν να νιωθω τρελες τυψεις..
Δοντια δεν εχει βγαλει αλλα δεν νομιζω οτι ποναει γιατι οπως εγραψα της εδωσα ντεπον και συνεχισε να κλαιει και να ξυπναει. Οπως καταλαβα απο τις υπολοιπες μανουλες εχω πολυ δρομο ακομα μπροστα..... Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? 911307

8Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:04 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
newmum έγραψε:Εχω προσπαθησει να την αφησω να κλαψει χωρις να τρεξω αμεσως αλλα το μονο που καταφερα ειναι να σπαραξει στο κλαμα και να μην μπορει να ηρεμησει απο τα αναφιλητα. Το αποτελεσμα ηταν να νιωθω τρελες τυψεις..
Δοντια δεν εχει βγαλει αλλα δεν νομιζω οτι ποναει γιατι οπως εγραψα της εδωσα ντεπον και συνεχισε να κλαιει και να ξυπναει. Οπως καταλαβα απο τις υπολοιπες μανουλες εχω πολυ δρομο ακομα μπροστα..... Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? 911307

Αχ τι να σου πω.. Εμενα αυτο το κολπο συνηως πιανει. Μετα απο λιγο δηλαδη σταματουσε το κλαμα.. τωρα τι να πω; μηπως οντως το ενοχλει κατι;;

9Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:06 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Δεν θα ξανακοιμηθείς... μόνο όταν πάει φαντάρος.
Υπομονή, το λέω συνέχεια.

Ναι αλλα εμενα ειναι κοριτσι και δεν θα παει φανταρος!!!!!!

10Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:08 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamaria_i έγραψε:
newmum έγραψε:Εχω προσπαθησει να την αφησω να κλαψει χωρις να τρεξω αμεσως αλλα το μονο που καταφερα ειναι να σπαραξει στο κλαμα και να μην μπορει να ηρεμησει απο τα αναφιλητα. Το αποτελεσμα ηταν να νιωθω τρελες τυψεις..
Δοντια δεν εχει βγαλει αλλα δεν νομιζω οτι ποναει γιατι οπως εγραψα της εδωσα ντεπον και συνεχισε να κλαιει και να ξυπναει. Οπως καταλαβα απο τις υπολοιπες μανουλες εχω πολυ δρομο ακομα μπροστα..... Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? 911307

Αχ τι να σου πω.. Εμενα αυτο το κολπο συνηως πιανει. Μετα απο λιγο δηλαδη σταματουσε το κλαμα.. τωρα τι να πω; μηπως οντως το ενοχλει κατι;;

Την Τριτη θα παμε για εμβολιο οποτε θα δουμε αν οντως την ενοχλει κατι...παντως ποτε δεν ειχε ηρεμο υπνο, παντα ξυπνουσε απλα τωρα εχει παραγινει το κακο

11Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:17 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
newmum έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
newmum έγραψε:Εχω προσπαθησει να την αφησω να κλαψει χωρις να τρεξω αμεσως αλλα το μονο που καταφερα ειναι να σπαραξει στο κλαμα και να μην μπορει να ηρεμησει απο τα αναφιλητα. Το αποτελεσμα ηταν να νιωθω τρελες τυψεις..
Δοντια δεν εχει βγαλει αλλα δεν νομιζω οτι ποναει γιατι οπως εγραψα της εδωσα ντεπον και συνεχισε να κλαιει και να ξυπναει. Οπως καταλαβα απο τις υπολοιπες μανουλες εχω πολυ δρομο ακομα μπροστα..... Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? 911307

Αχ τι να σου πω.. Εμενα αυτο το κολπο συνηως πιανει. Μετα απο λιγο δηλαδη σταματουσε το κλαμα.. τωρα τι να πω; μηπως οντως το ενοχλει κατι;;

Την Τριτη θα παμε για εμβολιο οποτε θα δουμε αν οντως την ενοχλει κατι...παντως ποτε δεν ειχε ηρεμο υπνο, παντα ξυπνουσε απλα τωρα εχει παραγινει το κακο

Ε υπομονη μεχρι τοτε και μετα βλεπεις. Παντως σε καταλαβαινω απολυτα. Οταν γεννηθικε η κορη μου ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα αγχη μου να καταφερω να τις φτιαξω ενα σωστο προγραμμα υπνου γιατι δουλευω κιολας και πραγματικα χρειαζομαι και εγω λιγες ωρες ξεκουρασης.

12Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 7:23 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το έχω γράψει πολλές φορές σε αυτό το φόρουμ.εμένα το βιβλίο κοιμήσου παιδί μου με έσωσε.

13Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 9:47 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω για το βιβλίο αλλά ρωτά και τον γιατρό σου γιατί μια φίλη μου είχε το ιδιο πρόβλημα με τον γιο της και τελικά το παιδί είχε ένα μικρό αναπνευστικό πρόβλημα και ξυπνούσε κάθε μια ώρα.
Πάντως αν τίποτα δεν λειτουργήσει κάνε λίγο υπομονή μέχρι να αρχίσει να περπατάει, από το σούρτα φέρτα όλη μέρα θα πέφτει για ύπνο ξερό

14Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 10:09 am

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
margdimitra έγραψε:Δεν θα ξανακοιμηθείς... μόνο όταν πάει φαντάρος.
Υπομονή, το λέω συνέχεια.

Ελα καλε!! Αυτο ειναι τρομερα πεσιμιστικο!!
ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!!! ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

15Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Παρ Ιουν 07, 2013 12:11 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ασχολίαστο? εγω κάτι διάβαζω.

Όχι θα λέμε παραμύθια καλύτερα.
Όταν κάνεις παιδι μετα δεν ησυχαζεις πότε,
Τα ξενύχτια για τάισμα αρχικά, τα πονάκια και οι αρρώστιες μετα, εφιάλτες σε κάποια φάση στο δημοτικο, ξενύχτια για διάβασματα για το σχολειο, βγαίνει βόλτες έφηβος και θα ξενύχταμε αν είναι ασφαλής και τι παρέες έχει... Και αλλα...

16Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Σαβ Ιουν 08, 2013 4:22 am

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ και μενα ο γιος μου κοντευει να κλεισει χρονο,και ξυπναει και αυτος 2 με 3 φορες μπορει και παραπανω τη νυχτα και του δινω παντα το στηθος και ξανακοιμαται..τελευταια ομως με το που ξυπναει κανει μετα 2 ωρες να κοιμηθει δηλ.θα ξυπνησει στις 3 και μπορει να ξανακοιμηθει στις 5...!!!εκει που λεω κοιμηθηκε με το που τον αφηνω κατω λες και κατι τον ενοχλει και βαζει τα κλαματα τον ξαναπαιρνω κα ξανα τα ιδια τον αφηνω κουναω λιγο το στρωμα της κουνιας για 5 λεπτα και κοιμαται..μεχρι και μια μπλουζα μου του εχω αφησει διπλα για να με μυριζει οταν κοιμαται..να πω οτικαι γω τον θηλαζω αποκλειστικα και για ξενο γαλα ουτε λογος....πιστευω τα μωρακια που θηλαζουν δεν χορταινουν γιαυτο ξυπνουν...

17Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Σαβ Ιουν 08, 2013 6:39 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζητούν κ την επαφη επίσης.εγώ από τον δικό μου γιο αυτό είχα καταλάβει.

18Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Σαβ Ιουν 08, 2013 9:55 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Ασχολίαστο? εγω κάτι διάβαζω.

Όχι θα λέμε παραμύθια καλύτερα.
Όταν κάνεις παιδι μετα δεν ησυχαζεις πότε,
Τα ξενύχτια για τάισμα αρχικά, τα πονάκια και οι αρρώστιες μετα, εφιάλτες σε κάποια φάση στο δημοτικο, ξενύχτια για διάβασματα για το σχολειο, βγαίνει βόλτες έφηβος και θα ξενύχταμε αν είναι ασφαλής και τι παρέες έχει... Και αλλα...


συμφωνω απολυτα μαζι σου.. αλλα πιστευω αν το δουμε ετσι την κατσαμε... εγω προσωπικα αν κατσω να σκεφτω το τι με περιμενει και τοαγχος που θα βγει θα με δεσουν τα χερακια πισω σε ασπρρη ποδια.. μην τα σκεφτεστε λεω καλυτερα κατσε να ερθει η στιγμη του δημοτικου, εφηβιασ, κ.τ.λ. και τοτε να πραξουμε αναλογα

19Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Σαβ Ιουν 08, 2013 12:42 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα δεν μου έχει γίνει και εμμονή το μέλλον...
Απλά ζω κοντά σε τόσα πιτσιρίκια και απλά ξέρω τι με περιμένει. Εξάλλου τα ίδια κάναμε και εμείς στις μανάδες μας.
Ζω την κάθε στιγμή με το μικρό μου θηριάκι και δε με νοιάζει καθόλου το ξενύχτι.
Η καθημερινότητα μαζί του με ξεκουράζει όσο τίποτα.


ΥΓ. Αν και μεταξύ μας λέω πολλές φορές το βράδυ... ακόμα να κοιμηθεί???Πόσο αντέχει πια??? Laughing

20Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Σαβ Ιουν 08, 2013 1:18 pm

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="margdimitra"]Μα δεν μου έχει γίνει και εμμονή το μέλλον...
Απλά ζω κοντά σε τόσα πιτσιρίκια και απλά ξέρω τι με περιμένει. Εξάλλου τα ίδια κάναμε και εμείς στις μανάδες μας.


ΥΓ. Αν και μεταξύ μας λέω πολλές φορές το βράδυ... ακόμα να κοιμηθεί???Πόσο αντέχει πια??? Laughing [/quote

χαχαχα]

Ζω την κάθε στιγμή με το μικρό μου θηριάκι και δε με νοιάζει καθόλου το ξενύχτι.
Η καθημερινότητα μαζί του με ξεκουράζει όσο τίποτα.

αυτο που ειπες πολυυυ αληθινο... ολα εχουν την χαρα τους... κ ασ υπαρχει αγανακτηση που κ που... Rolling Eyes

21Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Δευ Ιουν 10, 2013 12:06 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ newmum να'ξερεs πόσο σε νιώθω.Η πεντάχρονη κόρη μου τουs πρώτουs 18 μήνεs δεν έκλεινε μάτι την νύχτα.Την ημέρα λιγουλάκι καλύτερα.Και δεν είναι μόνο ότι ξυπνούσε συνεχειά,αργούσε και να ξανακοιμηθεί.Κι εν τω μεταξύ εγω το πρωί επρεπέ στιs 6 να σηκωθώ για την δουλειά.Τρελό ξενύχτι,κούραση πολύ,πονεμένα και κόκκινα ματια.Κι εγώ εκείνουs τουs 18 μήνεs πίστευα πωs δεν θα ξανακοιμηθώ ποτέ.Τελικα,όσο κι αν ακούγεται σκληρό,έπαψα να ανταποκρίνομαι στα κλαματά τηs[σταδιακά,όχι απότομα]και το θέμα λύθηκε.Απο τότε κοιμάται τέλεια[μέρα-νύχτα]Ακόμα και τώρα που είναι 5 χρονών μου κάνει εντύπωση που δεν ξυπνάει ποτέ ούτε για τουαλέτα αλλα ούτε έστω και για λίγο νερο.Υπομονή,θα βρείs τρόπο.

22Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Δευ Ιουν 10, 2013 12:27 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο παππούς μου οταν ξενυχτουσα διαβάζοντας μου ελεγε "έλα μωρέ οταν πεθάνουμε θα κοιμόμαστε μια αιωνιότητα" τώρα που ξενυχταω με δυο παιδιά το σκεφτομαι συχνά...

23Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Δευ Ιουν 10, 2013 12:43 am

siaki85

siaki85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτη ακριβως την απορια εχω τον τελευταιο μηνα........... Ενω ειχαμε μπει σε προγραμμα ξαφνικα πριν περιπου 1 μηνα ξυπναει καθε βραδυ κ κανει κανα 2ωρο να κοιμηθει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι...

24Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Δευ Ιουν 10, 2013 12:59 am

xenita

xenita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
newmum έγραψε:το μωρο μου ειναι 7 μιση μηνων και το βραδυ ξυπναει σχεδον καθε ωρα.απο τις 10 και μιση που θα τη βαλω για υπνο μεχρι το πρωι εχουμε δραματα, δεν εχει κοιμηθει ποτε πανω απο 2 ωρες και τον τελευταιο μηνα ξυπναει καθε μια ωρα, εχω εξαντληθει, δεν ξερω τι να κανω, ποση υπομονη ακομα? να σημειωσω οτι τη θηλαζω αποκλειστικα, μπιμπερο ουτε να το δει, δεν ποναει γιατι μια φορα που της εδωσα ντεπον συνεχισε να ξυπναει....πειτε μου τι μπορω να κανω, γιατι θα καταρευσω.....

Υπομονή κορίτσι.Εμένα το μωρό μου το εκανε αυτό τον πρώτο μήνα..κοιμόταν δεκα λεπτα και ξυπνούσε με γοερό κλαμα, τελικα δεν μπορούσε να χορτασει γιατι δεν ειχα αρκετο γάλα.Το ανακάλυψα οταν πηγαμε στον γιατρο και ειδαμε οτι δεν επαιρνε βάρος. Ετσι αρχισαμε το συμπληρωμα , στην αρχη δεν ηθελε το μπουκαλι αλλα οταν το επιασε την πρωτη φορα κ χορτασε κ ηρεμησε αρχισε να πινει. Το δικο σου ειναι μεγάλο αλλα δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις τον παιδιατρο.

25Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Empty Απ: Αραγε θα κοιμηθω ξανα?????? Δευ Ιουν 10, 2013 3:09 am

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και ο δικος μου ειναι 9 και ξυπναει τα βραδια και ακομα τον θηλαζω. τι να κανουμε? υπομονη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις