Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 10:25 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου καλημερα!εχω ενα αγορακι 44 ημερωνστην πρωτη επισκεψη του ο παιδιατρος μας του κατεβασε λιγο το πουλακι του και μας ειπε να το κανουμε σε καθε αλλαγη πανας!οπως και καναμε ομως εκλεισε λιγακι
στην δευτερη επισκεψη του πριν 3 μερες μας το ανοιξε περισσοτερο και μου ειπε προσεχε μη το ξανακλεισετε ειναι κριμα για το μωρο!
κοριτσια σας ορκιζομαι το κανω οπως ακριβως μου εδειξε!περασαν μολις τρεις μερες και βλεπω οτι αρχιζει να κλεινει ενω το κανω κανονηκα και εγω και ο αντρας μου!πριν λιγο τον πηραμε τηλεφωνο και ουτε λιγο ουτε πολυ ειπε οτι εμεις δεν το κανουμε σωστα και οτι ειναι επιλογη μας αν θα συνεχισουμε το ανοιγμα!εγω πιστευω οτι αυτος κατι δν κανειο σωστα η οτι ειναι ετσι ο οργανισμος του μπεμπη οποτε κ κλεινει δεν ξερω τι να κανω ουτε τι να σκεφτω παντως παιδιατρο ειμαι σιγουρη οτι θα αλλαξω!εχει τυχει σε καμια σας ρε κοριτσια?

2Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 10:40 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ αυστηρός ο γιατρός μου ακούγεται.
Χωρίς να ξέρω πόση είναι η έκταση του προβλήματος να σου πω ότι σχεδόν όλα τα αγοράκια αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Έχεις περιθώριο μέχρι τα 3-4 χρόνια της ζωής του να ανοίξει το σύστημα με τη βοήθειά σας φυσικά. Μετά γίνεται μια μικροεπέμβαση. Δεν πας και σε κανέναν άλλο παιδίατρο να δεις τι θα σου πει?Πάντα μια δεύτερη γνώμη ειδικού είναι η καλύτερη.

Ο δικός μας πρώτος παιδίατρος να σκεφτείς ούτε καν μας είχε πει για το θέμα αυτό. Άλλαξα παιδίατρο μετά από 4-5 μήνες και τότε με ενημέρωσε για τον δικό μου μικρό ότι έχει το ίδιο πρόβλημα. Με ασκησούλες ειδικές στο μπάνιο και πλύσιμο με νεράκι μέχρι τα 3 είχαμε ξεμπερδέψει με το θέμα αυτό.
Θα σου πρότεινα όμως να πας και σε κάποιον άλλο γιατρό.

3Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 10:45 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Πολύ αυστηρός ο γιατρός μου ακούγεται.
Χωρίς να ξέρω πόση είναι η έκταση του προβλήματος να σου πω ότι σχεδόν όλα τα αγοράκια αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Έχεις περιθώριο μέχρι τα 3-4 χρόνια της ζωής του να ανοίξει το σύστημα με τη βοήθειά σας φυσικά. Μετά γίνεται μια μικροεπέμβαση. Δεν πας και σε κανέναν άλλο παιδίατρο να δεις τι θα σου πει?Πάντα μια δεύτερη γνώμη ειδικού είναι η καλύτερη.

Ο δικός μας πρώτος παιδίατρος να σκεφτείς ούτε καν μας είχε πει για το θέμα αυτό. Άλλαξα παιδίατρο μετά από 4-5 μήνες και τότε με ενημέρωσε για τον δικό μου μικρό ότι έχει το ίδιο πρόβλημα. Με ασκησούλες ειδικές στο μπάνιο και πλύσιμο με νεράκι μέχρι τα 3 είχαμε ξεμπερδέψει με το θέμα αυτό.
Θα σου πρότεινα όμως να πας και σε κάποιον άλλο γιατρό.

Μα του εξηγησα οτι κανουμε ακριβως οτι μας εδειξε και ξανακλεινει στις 3 μερες τζαμπα πονο τραβηξε το μωρο μ!
θα παω και στο ραντεβου για το εμβολιο και μετα θα βρω αλλον!
Γιαυτο δεχτηκα να του το ανοιξει για να μη χρειαστει επεμβαση αργοτερα!
θα προσπαθησω να μη ξανα κλεισει εντελως αχ δεν ξερω ρε κοριτσι αγχωθηκα πολυ

4Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 10:53 pm

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Anastazia2801 έγραψε:Κοριτσια μου καλημερα!εχω ενα αγορακι 44 ημερωνστην πρωτη επισκεψη του ο παιδιατρος μας του κατεβασε λιγο το πουλακι του και μας ειπε να το κανουμε σε καθε αλλαγη πανας!οπως και καναμε ομως εκλεισε λιγακι
στην δευτερη επισκεψη του πριν 3 μερες μας το ανοιξε περισσοτερο και μου ειπε προσεχε μη το ξανακλεισετε ειναι κριμα για το μωρο!
κοριτσια σας ορκιζομαι το κανω οπως ακριβως μου εδειξε!περασαν μολις τρεις μερες και βλεπω οτι αρχιζει να κλεινει ενω το κανω κανονηκα και εγω και ο αντρας μου!πριν λιγο τον πηραμε τηλεφωνο και ουτε λιγο ουτε πολυ ειπε οτι εμεις δεν το κανουμε σωστα και οτι ειναι επιλογη μας αν θα συνεχισουμε το ανοιγμα!εγω πιστευω οτι αυτος κατι δν κανειο σωστα η οτι ειναι ετσι ο οργανισμος του μπεμπη οποτε κ κλεινει δεν ξερω τι να κανω ουτε τι να σκεφτω παντως παιδιατρο ειμαι σιγουρη οτι θα αλλαξω!εχει τυχει σε καμια σας ρε κοριτσια?
Καλημερα Anastazia. Θα σε συμβουλευα να επισκεφτεις εναν παιδοχειρουργο για να σε κατατοπισει καλυτερα. Οι παιδοχειρουργοι ειναι οι ειδικοι γι'αυτα τα θεματα. Εχω 2 γιους και χρειαστηκε να κανουν επεμβαση και οι δυο, ο ενας στα 1,5 και ο αλλος 40 ημερων. Εκαναν βουβωνοκηλη ο ενας και φιμωση (μαλλον αυτο συμβαινει σε εσας) ο αλλος. Ειναι κατι πολυ συχνο στα αγορακια και διαδικασια ρουτινας για τους γιατρους. Και παλι, επισκεψου ενα παιδοχειρουργο, μπορεις να πας και σε δημοσιο νοσοκομειο και να πληρωσεις μονο την επισκεψη, εγω ετσι εκανα. Καλη επιτυχια!

5Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 10:53 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anastazia2801 έγραψε:Κοριτσια μου καλημερα!εχω ενα αγορακι 44 ημερωνστην πρωτη επισκεψη του ο παιδιατρος μας του κατεβασε λιγο το πουλακι του και μας ειπε να το κανουμε σε καθε αλλαγη πανας!οπως και καναμε ομως εκλεισε λιγακι
στην δευτερη επισκεψη του πριν 3 μερες μας το ανοιξε περισσοτερο και μου ειπε προσεχε μη το ξανακλεισετε ειναι κριμα για το μωρο!
κοριτσια σας ορκιζομαι το κανω οπως ακριβως μου εδειξε!περασαν μολις τρεις μερες και βλεπω οτι αρχιζει να κλεινει ενω το κανω κανονηκα και εγω και ο αντρας μου!πριν λιγο τον πηραμε τηλεφωνο και ουτε λιγο ουτε πολυ ειπε οτι εμεις δεν το κανουμε σωστα και οτι ειναι επιλογη μας αν θα συνεχισουμε το ανοιγμα!εγω πιστευω οτι αυτος κατι δν κανειο σωστα η οτι ειναι ετσι ο οργανισμος του μπεμπη οποτε κ κλεινει δεν ξερω τι να κανω ουτε τι να σκεφτω παντως παιδιατρο ειμαι σιγουρη οτι θα αλλαξω!εχει τυχει σε καμια σας ρε κοριτσια?
anastazia μου καλημερα να σ ζηση το μωρακι !!!!εχω 3 αγορια στο πρωτο π ειναι 15 τωρα ο γιατρος μου ελεγε να το κατεβαζω σε καθε αλλαγη παννας και το εκανα ηταν ολα οκ.στα 2 μικρα μου ειπε οτι δεν επρεπε και το εκανε μονο αυτος οταν τους επερνα για εξεταση.στον δευτερο μου εκλεινε και καποια στιγμη μου ειπε να παμε να του το ανοιξει με τοπικη ανεσθησια.οταν τον πηγα ειδαμε οτι ανοιξε μονο του και αυτο ηταν.να σου πω οτι αυτο εγινε οταν ηταν 10 η 11 μηνων.δεν ξερω τωρα για τοσο μικρο μωρακι τη να σου πω καλητερα ειναι να δεις και ενα αλλο παιδιατρο απο οτι καταλαβα αλλαζουν συνεχια οι αποψεις τους παιδιατρους για αυτο το θεμα.εχω φιλες που τους λενε να το ανοιγουν και σε αλλες οχι

6Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 11:00 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι Γεωργια μου δεν βγαζεις ακρη με δαυτους απλα δεν μου αρεσε ο τροπος του
τι θα πει φταιω ρε βλακα κανω οτι ακριβως μου εδειξες!αχ δεν ξερωωασ επου φοβαμαι να μη κανει και καμια ζημια

7Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 11:06 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παλι καλα ομως που δεν φοβασε να το κανεις εγω δεν μπορουσα καθολου Αγορομανες βοηθεια!!! 534787 εβαζα τον αντρα μου!!οπως σου ειπα καλητερα δοκιμασε και με ενα αλλο παιδιατρο.

8Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουν 10, 2013 11:55 pm

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στον πρωτο μου γιο η παιδιατρος που τον παρακολουθουσε μου ειχε απαγορευσει να του το ανοιγω εγω, μεχρι να χρονισει. Το εκανε μονο αυτη στις επισκεψεις. Στον δευτερο τα ιδια, αλλη παιδιατρος ομως επειδη η πρωτη ειχε αποσυρθει για ενα διαστημα. Μου ειχε εξηγησει οτι δεν πρεπει να το πειραζουμε κι αν υπαρχει προβλημα φαινεται μετα τον 1ο χρονο.
Καθε περιπτωση βεβαια μπορει να ειναι διαφορετικη. Ισως ενας παιδοχειρουργος θα σου δωσει σαφη απαντηση.

9Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 1:17 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
donna έγραψε:Στον πρωτο μου γιο η παιδιατρος που τον παρακολουθουσε μου ειχε απαγορευσει να του το ανοιγω εγω, μεχρι να χρονισει. Το εκανε μονο αυτη στις επισκεψεις. Στον δευτερο τα ιδια, αλλη παιδιατρος ομως επειδη η πρωτη ειχε αποσυρθει για ενα διαστημα. Μου ειχε εξηγησει οτι δεν πρεπει να το πειραζουμε κι αν υπαρχει προβλημα φαινεται μετα τον 1ο χρονο.
Καθε περιπτωση βεβαια μπορει να ειναι διαφορετικη. Ισως ενας παιδοχειρουργος θα σου δωσει σαφη απαντηση.

εγω ειπα στον αντρα μου θα παμε για το εμβολιο και αυτο γιατι εχουμε ραντεβου και ψαχνουμε για αλλο γιατρο!ως τοτε θα προσπαθησουμε να το διατηρησουμε ετσι που το εκανε ο γιατρος και βλεπουμε θα ρωτησω παιδοχειρουργο εχουμε μια πολυ καλη και ειναι γνωστη μας!
περισσοτερο φοβαμαι μη του κανουμε ζημια του μπουμπουκου μας μωρε
ευχαριστω κοριτσια για της απαντησεις
I love you I love you I love you

10Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 2:33 am

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλα αποτελεσματα και μην αγχωνεσαι. flower

11Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 2:54 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
donna έγραψε:Καλα αποτελεσματα και μην αγχωνεσαι. flower

ευχαριστω πολυυυυ

12Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 12:49 pm

lovoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια...εχω ενα παιδαρο 5 μηνων..οταν ηρθε ο παιδιατρος σπιτι(την πρωτη εβδομαδα που ειχα γεννησει) ανοιξε το πουλακι του μικρου μου και μας ειπε πως εμεις θα το [ειραξουμε απο το χρονο και μετα..σε καθε επισκεψη βεβαια το κοιταζει,αλλα εμας μας εχει απαγορευσει ρητα να το ανοιξουμε....Οπως λεει και η παροιμια,καθε παπας και ευαγγελιο...ο καθενας τα δικα του!!ρωτησε παντως και αλλου παιδιατρους να δεις τι θα σου πουν..εμενα παντως πιο λογικο μου φαινεται να μην το πειραζουμε ωσπου να χρωνισει,απο το ανοιγουμε σε καθε αλλαγης πανας!!! περιμενουμε να μας ενημερωσεις!!!

13Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 1:58 pm

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai emeis 1,5 xronon me xeirourgio alla mporei na itan teleios diaforetiki periptosi me esena
kalo einai na pareis tin gnomi paidoxeirourgou alla na deis kai 2o paidiatro

14Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 10:20 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια ρωτηα παιδοχειρουργο ο οποιος μας απαγορευσε να το ξανα πειραξουμε αυτος βεβαια ειπε μετα τον 3 χρονο αχ ρε παιδια δεν βγαζω ακρη

15Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 10:39 pm

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα σου πω τι θα εκανα εγω ατη θεση σου χωρις να ειμαι απολυτη. Επειδη το μωρακι σου ειναι πολυ μικρουλι θα περιμενα να χρονισει. Θα αφηνα μονο τον παιδιατρο να το ελεγχει και αν μετα τον χρονο υπηρχε προβλημα θα ξαναρωτουσα παιδοχειρουργο.Επισης το πιθανοτερο ειναι να αλλαζα και παιδιατρο.Παντως μηνα με τον μηνα οταν τον πηγαινεις στο γιατρο εχε τον νου σου την ωρα που ανοιγει το πουλακι του για να δεις αν υπαρχει δυσκολια στο ανοιγμα.

16Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 11:16 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
donna έγραψε:Θα σου πω τι θα εκανα εγω ατη θεση σου χωρις να ειμαι απολυτη. Επειδη το μωρακι σου ειναι πολυ μικρουλι θα περιμενα να χρονισει. Θα αφηνα μονο τον παιδιατρο να το ελεγχει και αν μετα τον χρονο υπηρχε προβλημα θα ξαναρωτουσα παιδοχειρουργο.Επισης το πιθανοτερο ειναι να αλλαζα και παιδιατρο.Παντως μηνα με τον μηνα οταν τον πηγαινεις στο γιατρο εχε τον νου σου την ωρα που ανοιγει το πουλακι του για να δεις αν υπαρχει δυσκολια στο ανοιγμα.

Παιδιατρο θα αλλαξω κοριτσακι μου απλα επειδη εκλεισα ραντεβου θα παω να κανω και το εμβολιο και τελος!
ετσι θα κανω θα περιμενω να χρονισει και θα το κανουμε στο μπανιο

17Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Τρι Ιουν 11, 2013 11:57 pm

Pin-pin


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα, και εμάς η παιδίατρος μας είχε πει να μην το πειράζουμε μέχρι το χρόνο και στις τακτικές επισκέψεις το άνοιγε αυτή λίγο-λίγο. Μετά το έτος μας είπε να το ανοίγουμε προσεκτικά μετά το μπάνιο. Τώρα που είναι 2 ετών δεν κάθεται να του το κάνουμε και η παιδίατρος μας είπε πως αν δεν ανοίξει μέχρι το Σεπτέμβρη, θα το ανοίξει εκείνη με τοπική αναισθησία!

18Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Πεμ Ιουν 13, 2013 12:05 am

Mimine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τι να πω, εμάς η πρώτη γιατρός μας είχε πει να μην το πειράζουμε, το κοίταζε μόνο αυτή. Μετά όταν ο μικρός ήταν 2,5 μηνών αλλάξαμε γιατρό (για άλλους λόγους) κι αυτή το κοίταξε και μας είπε να το ανοίγω και να περνάω μια με το σφουγγάρι κάθε φορά που κάνει μπάνιο το παιδί. Άνοιγμα με κάθε αλλαγή πάνας μου φαίνεται υπερβολικό. Πρέπει να πάρεις οπωσδήποτε κι άλλη γνώμη και να φύγεις κι από αυτόν τον αγενέστατο γιατρό.

19Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Πεμ Ιουν 13, 2013 3:37 pm

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kata tin gnomi mou den einai oles oi periptoseis idies oles mas exoume kai kati diaforetiko na sou poume kai etsi tha trelatheis perissotero apo oso tora
allakse paidiatro gia arxi opos eipes sizitise to kai me ton kainourio ,zitise tou na sou sistisei keinos 2-3 paidoxirourgous pou na exei ksanasinergastei an thes!
kai fou to dei kai o paidoxirourgos vlepeis ti tha kaneis !
ego as poume gia paradeigma otan gennithike o gios mou o paidiatros mas eipe den tha to pirazete kai tha to koitazo ego kathe fora pou tha erxeste kai etsi egine mexri pou xreiastike na pao se allo paidiatro giati o gios mou eixe poli grinia kai klama mia evdomada den mporousame na kanoume to paidi kala i apantisi tou giatrou m itan den exei tipota sou kanei nazia tou elega klaiei kai xtipaei to kefali tou me ta xeria m elege prospathei na s traviksei tin prosoxi piga se enan pou m sistise i ksadelfi mou kai i diagnosi itan otitida sok epatha,ton eksetase omos genika kai otan anoikse tin pana m leei katse na tou katevaso kai to poulaki mia stigmi ksana sok ego ti ennoeite tou leo m leei apo 5 minon eprepe na tou to eixe katevasei o paidiatros den einai tipota mou leei 1 lepto tha parei kai tha s doso mia krem ana tou vazeis gia 3 meres tha noithei mono ligo tsouksimo,epeidi omos to paidi itan talaiporimeno tou leo den thelo tora pou exei idi to aytaki tou na exei kai ayto mazi na ertho se 10 meres pou tha teleiosoume me tin antiviosi na deite ta aytia kai an einai om to katevazete tote kai mou leei entaksei ,tote loipon arxisa na to psaxno meso internet se diafora foroum kai site kai oi apopsis itan diaforetikes etsi pira tin apofasi na episkefto kai enan allo giatro ton pira til na kleiso rantevou kai epeidi me akouse trelameni me rotise ti provlima exoume tou to sizitisa kai eilikrina koritsia tetoia antimetopisi den eixa ksana akousei 30 lepta m milage sto tilefono mou eipe loipon pos ayto ginotan palia pleon einai douleia paidoxeirourgou kai otan tha pigaina apo kei tha to evlepe kai tha m elege ontos otan piga to kitakse kai m leei oti nai men einai kleisto alla exoume perithorio na paro k mia gnomi paidoxirourgou piga ston paidox to eide kai m eipe  exei perithorio mexri kapia ilikia den tin thimamai omos tora an mexri tote den exei anoiksei tha kanoume xeirourgio me tin proipothesi omos n ato parakolouthei o paidiatros kathe fora etsi oste an kleisei se simeio pou tha dimiourgoyse provlima sto paidi tha to kaname noritera kai etsi egine otan to paidi eftase sto shmeio na katouraei xoris na kanoun ta oura kampili ton ksana eidan kai oi dio o paidiatros protos kai m eipe ksanapigaine kai oti sou pei ton piga kai stis 3 meres kaname to xeirourio,polla egrapsa sorry alla prospatho na sou eksigiso oti opos kathe paidi kai kathe periptosi einai diaforetika etsi kai kathe paidiko poulaki exei diaforetiki epikindinotita kai perithorio na anoiksei i na kleisei antistrofa

20Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Κυρ Ιουλ 07, 2013 10:24 pm

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλή σου μέρα!
Και εμάς ο παιδίατρός μας τόνισε από την αρχή να μην ασχολουμαστε καθόλου με το πουλάκι,ισα ισα να το καθαρίζουμε ελαφρα με νεράκι στο μπάνιο.Αν το παιδί έχει προδιάθεση για φίμωση,θα την κάνει ακόμα και αν το ανοίγουμε.Επίσης το θεώρησε άκρως επικίνδυνο να επεμβένουμε μόνοι μας.Από τον 6ο ή 7ο μήνα μας έδειξε πώς να το κατεβάζουμε,πάντα μετά το μπάνιο που έχει μουλιάσει το δερματάκι, και μας τόνισε ότι το πηγαίνουμε πίσω αυστηρά όσο πάει και όχι περισσότερο..
Από οτι έχω διαπιστώσει ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του ως προς το θέμα, οπότε μάλλον θα πρεπει να λειτουργήσεις και λίγο βάση ενστίκτου..

21Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Κυρ Ιουλ 07, 2013 11:33 pm

Macorina

Macorina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα,
Κι εμάς μας είχε πεί ο πρώτος παιδίατρος να μην το πειράζουμε μέχρι τα 2. Μετά που αλλάξαμε παιδίατρο και μας ανέλαβε ο ομοιοπαθητικός, μας είπε να του το κατεβάζουμε λίγο λίγο μετά το μπάνιο. Εγώ γενικά δεν το πειράζω, κι αν καμιά φορά κάνω την κίνηση μετά το μπάνιο δεν μ'αφήνει και φαίνεται να ενοχλείται, ή να πονάει. Δεν το αντέχω, οπότε δεν το κάνω. Ελπίζω να μην κάνει φίμωση... Rolling Eyes

22Αγορομανες βοηθεια!!! Empty Απ: Αγορομανες βοηθεια!!! Δευ Ιουλ 08, 2013 12:14 am

Margaritta


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εμάς όπως και σε πολλές άλλες μανούλες εδω μέσα, η παιδίατρος μας είπε να μην ασχολούμαστε καθόλου με το πουλάκι του.. Σε κάθε εξέτασε το κοιτάζει και το κατεβάζει ελάχιστα ίσα να φανεί η ουρήθρα του.. Λογικά εάν δεί κάποιο πρόβλημα τότε θα μας πεί να ξεκινήσουμε να το κατεβάζουμε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις