Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Ιουλ 10, 2013 11:06 am

alex19


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ δεν το κατάφερα ποτέ. 2 χρόνια προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδί και τις 2 φορές που έπιασα ήταν εξωμήτρια. Ποτέ δεν έπαψα να τα σκέφτομαι. Τη δεύτερη φορά που μου αφαίρεσαν και τη σάλπιγγα τρελάθηκα, Μετά φοβόμουν να κάνω προσπάθειες μη ξανασυμβεί. Αλλά με τη βοήθεια του άντρα μου και του γιατρού προσπάθησα να το ξεπεράσω

27ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Παρ Ιουλ 12, 2013 4:06 am

xrisaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΧ ΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΡΥΖΩ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΘΕΑ,ΠΕΦΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ"ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΠΑΜΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ"!ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

28ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Κυρ Ιουλ 21, 2013 9:01 am

xrisaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ.ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΕΘΩ....ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 20 ΗΜΕΡΕΣ!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΜΕΤΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ???

29ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Κυρ Ιουλ 21, 2013 10:33 pm

i_kitty


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...
ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΘΕΛΕΤΕ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ...ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!
Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ Η ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ 19ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ 2ο.
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!
ΔΟΥΛΕΥΩ 10 ΜΕ 12 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ?
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ? ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ???
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ ΦΟΒΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΠΕΧΩ...(ΜΙΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΣΠΙΡΑΛ-Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ!)
ΞΕΡΩ, ΕΙΜΑΙ ΤΡΑΓΙΚΗ -ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΧΑΛΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ(ΕΜΕΤΟΥΣ-ΖΑΛΑΔΕΣ-ΥΠΝΗΛΙΑ-ΑΚΜΗ-ΚΑΟΥΡΕΣ...)ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ, ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΠΤ ΤΕΤΟΙΑ..ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ!ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ?
**Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΙΝΕΙ 2-3ΦΟΡΕΣ ΓΑΛΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ(+ΑΥΠΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ..)
ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ???
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ...

ΟΥΥΦΦΦ, ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΑ!!(ΣΟΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ Razz Embarassed  )

30ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Δευ Δεκ 16, 2013 8:38 am

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εχω μια κορουλα 16 μηνων και θελουμε κι εγω κι ο αντρας μου ενα 2ο παιδακι.Αυτο το μηνα λοιπον ηρθαμε σε επαφη την 12η και 13η μερα σε κυκλο 26 ημερων.Σημερα ειμαι στην 25η μερα και το πολυ σε 5 μερες αδιαθετω.Δεν εχω ομως κανενα συμπτωμα!Βεβαια και στην κορουλα μου οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα στην αρχη κανενα απολυτως συμπτωμα μεχρι την 6η εβδομαδα οπου αρχισαν τα οργανα!!!Λετε να εμεινα τοσο ευκολα εγκυος?Δεν το πιστευω και πολυ....

31ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Δευ Δεκ 16, 2013 12:44 pm

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mairyz έγραψε:Εχω μια κορουλα 16 μηνων και θελουμε κι εγω κι ο αντρας μου ενα 2ο παιδακι.Αυτο το μηνα λοιπον ηρθαμε σε επαφη την 12η και 13η μερα σε κυκλο 26 ημερων.Σημερα ειμαι στην 25η μερα και το πολυ σε 5 μερες αδιαθετω.Δεν εχω ομως κανενα συμπτωμα!Βεβαια και στην κορουλα μου οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα στην αρχη κανενα απολυτως συμπτωμα μεχρι την 6η εβδομαδα οπου αρχισαν τα οργανα!!!Λετε να εμεινα τοσο ευκολα εγκυος?Δεν το πιστευω και πολυ....
                                         Ειναι πολυ πιθανο να εμεινες!!!κι εμενα 16 μηνων ηταν ο γιος μου οταν εμεινα εγκυος στο 2ο...και περιττω να σου πω οτι εμεινα πολυ ευκολα..χωρις να το περιμενω καθολου..

32ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Δευ Δεκ 16, 2013 9:45 pm

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MIKROULA!! έγραψε:
mairyz έγραψε:Εχω μια κορουλα 16 μηνων και θελουμε κι εγω κι ο αντρας μου ενα 2ο παιδακι.Αυτο το μηνα λοιπον ηρθαμε σε επαφη την 12η και 13η μερα σε κυκλο 26 ημερων.Σημερα ειμαι στην 25η μερα και το πολυ σε 5 μερες αδιαθετω.Δεν εχω ομως κανενα συμπτωμα!Βεβαια και στην κορουλα μου οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα στην αρχη κανενα απολυτως συμπτωμα μεχρι την 6η εβδομαδα οπου αρχισαν τα οργανα!!!Λετε να εμεινα τοσο ευκολα εγκυος?Δεν το πιστευω και πολυ....
                                         Ειναι πολυ πιθανο να εμεινες!!!κι εμενα 16 μηνων ηταν ο γιος μου οταν εμεινα εγκυος στο 2ο...και περιττω να σου πω οτι εμεινα πολυ ευκολα..χωρις να το περιμενω καθολου..


Λες?Θα το'θελα παρα πολυ αλλα με διαφορα που ακουω για κοπελες που δυσκολευτηκαν πολυ να πιασουν δευτερο δεν ξερω,κραταω και μικρο καλαθι!Υπομονη,4 μερες ακομα και αν δεν ερθει η ακατανομαστη....τεστακι!!!!!

33ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Δευ Δεκ 16, 2013 10:57 pm

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπομονη..σου ευχομαι να εισαι..αφου το θελεις τοσο πολυ!!!θα περιμενω νεα σου!!!!

34ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τρι Δεκ 17, 2013 9:40 am

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τελικα δεν κρατηθηκα και πηρα σημερα ενα τεστακι που δειχνει μεχρι και 4 μερες νωριτερα.Αρνητικο βγηκε....γαμωτο!! Twisted Evil  Twisted Evil 
Δεν πειραζει,τον αλλο μηνα ισως κατσει!!!Ειπαμε δεν ειναι και πανευκολο!Αν και στην κορουλα μου σχεδον αμεσως επιασα,θα δειξει!Τωρα αλλωστε ξεκινησαμε δειλα-δειλα τις προσπαθειες! ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 215994

35ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τρι Δεκ 17, 2013 11:52 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mairyz έγραψε:Τελικα δεν κρατηθηκα και πηρα σημερα ενα τεστακι που δειχνει μεχρι και 4 μερες νωριτερα.Αρνητικο βγηκε....γαμωτο!! Twisted Evil  Twisted Evil 
Δεν πειραζει,τον αλλο μηνα ισως κατσει!!!Ειπαμε δεν ειναι και πανευκολο!Αν και στην κορουλα μου σχεδον αμεσως επιασα,θα δειξει!Τωρα αλλωστε ξεκινησαμε δειλα-δειλα τις προσπαθειες! ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 215994
Το πιο σημαντικο ειναι να μην εχεις αγχος!!χαλαρα....και ολα θα γινουν!!!αλλα αυτη την αγωνια τη ειχα κ εγω στο πρωτο μου παιδακι...το θελαμε πολυ..και καθε μηνα περιμενα πως και πως να κανω το τεστ..μας πηρε γυρω στο 6μηνο.(ειχα ομως ενα προβληματακι,μολις ομως εκανα μια αγωγη για 2 εβδομαδες περιπου μετα τσουυυπ..ηρθε το μωρακι!)

36ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τρι Δεκ 17, 2013 10:04 pm

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MIKROULA!! έγραψε:
mairyz έγραψε:Τελικα δεν κρατηθηκα και πηρα σημερα ενα τεστακι που δειχνει μεχρι και 4 μερες νωριτερα.Αρνητικο βγηκε....γαμωτο!! Twisted Evil  Twisted Evil 
Δεν πειραζει,τον αλλο μηνα ισως κατσει!!!Ειπαμε δεν ειναι και πανευκολο!Αν και στην κορουλα μου σχεδον αμεσως επιασα,θα δειξει!Τωρα αλλωστε ξεκινησαμε δειλα-δειλα τις προσπαθειες! ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 215994
                   Το πιο σημαντικο ειναι να μην εχεις αγχος!!χαλαρα....και ολα θα γινουν!!!αλλα αυτη την αγωνια τη ειχα κ εγω στο πρωτο μου παιδακι...το θελαμε πολυ..και καθε μηνα περιμενα πως και πως να κανω το τεστ..μας πηρε γυρω στο 6μηνο.(ειχα ομως ενα προβληματακι,μολις ομως εκανα μια αγωγη για 2 εβδομαδες περιπου μετα τσουυυπ..ηρθε το μωρακι!)


Ε,ενταξει ψιλοαπογοητευθηκα να σου πω την αληθεια,αλλα αλοιμονο!Τωρα ξεκινησαμε για το 2ο τις προσπαθειες.Μου ηρθε και περιοδος σημερα το πρωι....Οκ,ειπαμε τον αλλο μηνα παλι!!Απλα επειδη στο 1ο πιασαμε με τη μια νομιζα οτι και στο 2ο ετσι θα'ναι αλλα τελικα μαλλον δε θα'ναι!Θα δειξει βεβαια γιατι ακομη ειναι νωρις!!!Σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση MIKROULA και αν δε κανω λαθος εσυ εισαι εγκυος ε?Καλο υπολοιπο να εχεις και με το καλο να κρατησεις το πλασματακι σου στα χερια σου και να χαιρεσαι το αγορακι σου!!!! flower flower flower I love you I love you I love you

37ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 12:07 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι δεν ειμαι εγκυος...το αγορακι μου ειναι 3,5 κ η μικρη 15 μηνων...δεν παιζει ρολο αν ειναι το πρωτο παιδι η το δευτερο..αναλογα πως θα τυχει...

38ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 6:50 am

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MIKROULA!! έγραψε:Οχι δεν ειμαι εγκυος...το αγορακι μου ειναι 3,5 κ η μικρη 15 μηνων...δεν παιζει ρολο αν ειναι το πρωτο παιδι η το δευτερο..αναλογα πως θα τυχει...

Ουπς!!Απ'τη φωτο νομιζαοτι εισαι εγκυος!! Embarassed Embarassed Embarassed Να χαιρεσαι τα παιδακια σου λοιπον και αν θελεις τριτο σου το ευχομαι!!!Ευχομαι και σε μενα με την καινουργια χρονια ενα 2ο.....

39ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 7:24 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mairyz έγραψε:
MIKROULA!! έγραψε:Οχι δεν ειμαι εγκυος...το αγορακι μου ειναι 3,5 κ η μικρη 15 μηνων...δεν παιζει ρολο αν ειναι το πρωτο παιδι η το δευτερο..αναλογα πως θα τυχει...

Ουπς!!Απ'τη φωτο νομιζαοτι εισαι εγκυος!! Embarassed Embarassed Embarassed Να χαιρεσαι τα παιδακια σου λοιπον και αν θελεις τριτο σου το ευχομαι!!!Ευχομαι και σε μενα με την καινουργια χρονια ενα 2ο.....
Mου αρεσε η φωτο και την ειχα βαλει οταν ειχα κανει εγγραφη στο forum.τωρα θελω να την αλλαξω,αλλα δεν ξερω πως.μηπως ξερεις να μου πεις?αααα το κυριοτερο..να σου ευχηθω το καινουριο ετος να πραγματοποιηθει αυτο που τοσο πολυ θελεις..το μπεμπε...εγω παλι δεν θελω αλλο..με 2 παιδακια ειμαστε οκ..

40ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 8:30 am

mairyz

mairyz
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MIKROULA!! έγραψε:
mairyz έγραψε:
MIKROULA!! έγραψε:Οχι δεν ειμαι εγκυος...το αγορακι μου ειναι 3,5 κ η μικρη 15 μηνων...δεν παιζει ρολο αν ειναι το πρωτο παιδι η το δευτερο..αναλογα πως θα τυχει...

Ουπς!!Απ'τη φωτο νομιζαοτι εισαι εγκυος!! Embarassed Embarassed Embarassed Να χαιρεσαι τα παιδακια σου λοιπον και αν θελεις τριτο σου το ευχομαι!!!Ευχομαι και σε μενα με την καινουργια χρονια ενα 2ο.....
Mου αρεσε η φωτο και την ειχα βαλει οταν ειχα κανει εγγραφη στο forum.τωρα θελω να την αλλαξω,αλλα δεν ξερω πως.μηπως ξερεις να μου πεις?αααα το κυριοτερο..να σου ευχηθω το καινουριο ετος να πραγματοποιηθει αυτο που τοσο πολυ θελεις..το μπεμπε...εγω παλι δεν θελω αλλο..με 2 παιδακια ειμαστε οκ..

Που να θυμαμαι τωρα πως αλλαζει η φωτο!!Πριν ενα χρονο την εβαλα κι εγω και θελω κι εγω να την αλλαξω και δεν ξερω πως!! Shocked Shocked 

41ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 8:48 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kι εγω πραγματικα απορω πως την ειχα βαλει τοτε..και τωρα δεν μπορω.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

42ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Τετ Δεκ 18, 2013 11:32 pm

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα και απο μενα......η μικρουλα μου ειναι 17 μηνων και ειμαι ηδη στον 6ο μηνα περιμενοντας και παλι κοριτσακι....θα εχουν μια διαφορα 20 μηνων που θεωρω οτι εινια μια πολυ καλη διαφορα......δε λεω οτι δε ζοριζομαι γτ η μικρη μου ειναι λιγο ζωηρη και μαμακα ομως με τη βοηθεια του Θεου θα τα καταφερω οπως τοσες μανουλες....σου ευχομαι με το καλο και συντομα να γινεις και παλι μαμα...

43ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Πεμ Δεκ 19, 2013 2:01 am

zoithess

zoithess
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα. Για μένα η καλύτερη διαφορά ηλικίας είναι όταν θα είσαι έτοιμη εσύ! Έχω έναν γιο 3,5 ετών. Από όταν ήταν 2 ετών με είχαν ''πρήξει" να βάλουμε μπρος για δευτερο για να είναι κοντά, να μεγαλώνουν μαζί και τέτοια. Εν τω μεταξύ εμείς ακόμη δεν είχαμε μπει σε σειρά με τον ύπνο, ξυπνούσε έκλαιγε.. ακόμα ξενυχτούσα, ούτε να το διανοηθώ δεν μπορούσα!!
Φέτος το καλικαίρι που ήταν στα 3 ξεκίνησε και παιδικό και χαλάρωσα .. είπα "ΝΑΙ τώρα θέλω ένα δεύτερο παιδάκι". Είμαι στον 4ο μήνα μου και περιμένω κοριτσάκι.
Θέλω να σου πω πως ΜΟΝΟ όταν αισθανθεις εσύ έτοιμη ΤΟΤΕ είναι η καλύτερη διαφορά ηλικίας! και μην ακούς τι λένε οι γύρω σου γιατί εσύ θα είσαι σπίτι με τα παιδιά. Φιλιά!

44ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Πεμ Δεκ 19, 2013 1:30 pm

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα και απο μενα skouikaki νομιζω θα ζωριστεις παρα πολυ εχω και εγω μια κορη 2 χρονων και 7 μηνων ειναι μεχρι να παει 15 μηνων ηθελα σαν τρελη να κανω δευτερο παιδι οταν πηγε η κορη μου 2 χρονων ειπα ο θεος με φυλαξε και δεν εκανα αλλο απο τον ιουνιο σκεφτομαστε για δευτερο που θα εχει κλεισει η μικρη τα 3 και θα εχει αυτονομηθει καπως οταν δεν εχεις βοηθεια ειναι δυσκολα στα 3,5 χρονια πιστευω πως ειναι καλα

45ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Πεμ Δεκ 19, 2013 7:13 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οποιαδήποτε στιγμή ειναι δυσκολη για ενα δευτερο παιδί απλά αλλάζει ο βαθμός και ο χαρακτήρας της δυσκολίας. Μετα ξεκινούν αλλα ζόρια. Ειναι πολυ δύσκολο να εχεις ενα παιδι 4 ετών να πηγαίνει παιδικό και να σέρνεις μαζί τα πρωινά ενα νεογέννητο. Ειναι πολυ δύσκολο να ακολουθήσει το νεογεννητο τις δραστηριότητες και την ζωή ενος τετράχρονου. Και ειναι πολυ δύσκολο να δεχθεί το 4 χρονο να δεχτεί εναν ''εισβολέα'' που αρχικά θα μονοπωλεί το ενδιαφέρον της μαμάς, δεν θα μπορεί να πηγαινει βόλτα παντου εξ αιτίας του ,θα του πειράζει τα πραγματα αργότερα κλπ. Ειτε κολλητα είτε αργότερα η δυσκολια υπάρχει και ειναι μεγάλη.
Εγω προσωπικά ψηφιζω να εχουν πολυ μικρή διαφορα τα παιδια. ''Κλείνεσαι'' για ενα διάστημα αλλα μετα με τον χρόνο τα συντονίζεις ωστε να κάνουν πράγματα μαζι. Με 4 χρονια και παραπανω δεν συντονίζονται με τίποτα.

46ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Παρ Δεκ 20, 2013 12:52 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα συμφωνησω οτι παντα υπαρχουν δυσκολιες οταν ερχεται το 2ο παιδακι, ειτε ερθει γρηγορα ειτε αργοτερα. Βεβαια , για μενα, οταν αργει λιγο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα για τους γονεις διοτι δεν εχουν ενα νηπιο απο διπλα να τους ζαλιζει το μυαλο. Οταν ομως ερχεται γρηγορα πιστευω ειναι καλυτερα για το αδελφακι διοτι οταν μεγαλωνουν λιγο κανουν πολυ καλη παρεα μεταξυ τους και περνανε περιφημα τα 2 τους (οταν δεν τσακωνονται !)

47ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Παρ Δεκ 20, 2013 2:13 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα τα παιδακια μου,εχουν 2 χρονια διαφορα..βεβαια το 2ο δεν το ειχαμε στο προγραμμα,μας ετυχε..δεν το μετανιωνω ομως..το 1ο ειναι αγορακι και το 2ο κοριτσακι..σε εμενα ηταν λιγο δυσκολο στην αρχη,γιατι μου ηρθε μια 2η εγκυμοσυνη που δεν την περιμενα,κι εκει που λες αντε μεγαλωσε το 1ο,ανεξαρτητοποιηθηκε καπως,τρωει μονο του,περπαταει χωρις να χρειαζεται να εισαι απο πισω του,μην τυχον και πεσει(ο μεγαλος ηταν 15 μηνων οταν εμεινα ξανα εγκυος),μετα σκετεσαι οτι,δεν προλαβα καλα καλα να παρω μια ανασα..θα περασω τα ιδια σε τοσο κοντινο διαστημα??βεβαια ολα ειναι στο μυαλό γιατι μια μανουλα βρισκει τον τροπο της παντα!!το ιδιο κι εγω..και πραγματικα χαιρομαι για την εγκυμοσυνη που ηρθε ξαφνικα,γιατι δεν πιστευω πως θα αποφασιζα για 2ο.. 2 χροναι που εχουν τα μικρα μου διαφορα,τη θεωρω καλη διαφορα,γιατι αποφευγεις πολλα..οπως τη ζηλεια π.χ..οταν μια μαμα εχει ενα παιδακι 4 χρονων που καταλαβαινει και ξαφνικα η μαμα του κανει ενα μωρακι τοτε σιγουρα θα αρχισει να ζηλευει..εμενα ο μεγαλος ποτε δεν ζηλεψε τη μικρη,απο την αρχη που γεννηθηκε,την προσεχε της εβαζε την πιπιλα..τα αφηνα μαζι διπλα διπλα και εκανα δουλειες και δεν ειχα τον φοβο μην τη χτυπησει..παιζουν μαζι..εχουν απιστευτη επικοινωνια..αυτα απο τη δικη μπου εμπειρια..

48ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Παρ Δεκ 20, 2013 2:41 am

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για εμενα παιζουν ρολο πολλα για να παρω την αποφαση για δευτερο παιδι. Καταρχας τα οικονομικα μας ειναι μετρια προς κακα, βοηθεια δεν εχουμε απο πουθενα, μεγαλωνω μονη μου τη μικρη μου, ο αντρας μου δουλευει ολη μερα.....για αυτους τους λογους η αποφαση για δευτερο παιδι θα αργησει να ερθει. Βεβαια να πω πως ουτε εγω αισθανομαι ακομη ετοιμη για δευτερο παιδι. Αν το ηθελα πολύ, ίσως όλα τα παραπάνω να μου φαίνονταν πολύ απλά, νομίζω έχει να κάνει πώς νιώθει κανείς μέσα του.

49ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Πεμ Δεκ 26, 2013 12:23 pm

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν εχεις καποια βοηθεια απο μαμα ή πεθερα καλυτερανα εχουν μικρη διαφορα. Αν παλι δεν υπαρχει βοηθεια θεωρω οτι μια διαφορα 2-3 χρονων ειναι η καλυτερη. Εμενα οι δυο πρωτες κορες μου που εχουν 3 χρονια διαφορα τα πανε πολυ καλα. Παιζουν μαζι, εχουν καποιους κοινους φιλους και γενικα κανουν πολλα πραγματα παρεα.

50ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? Πεμ Δεκ 26, 2013 10:53 pm

bebaki

bebaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε κοριτσια,βλεπω πολλες μαμαδες να θελουν δευτερο παιδακι..εγω γιατι δεν εχω αυτη την επιθυμια?  Rolling Eyes 
Νιωθω οτι δεν εχω το κουραγιο να περασω ξανα το σταδιο της εγκυμοσυνης,του τοκετου και δεν εχω την υπομονη να κουμανταρω παραπανω απο ενα παιδι..Κι οταν το λεω με κοιτανε περιεργα και μου λενε κριμα να μην εχει παρεα ενα αδερφακι η μικρη σου..τους απανταω εγω οτι θα εχει παρεα τοσα ξαδερφακια και φιλαρακια απ τον παιδικο και σχολειο..αλλωστε κι εγω που ειμαι μοναχοπαιδι τι επαθα?..Βεβαια με προβληματιζει ολη αυτη η απορια που αντιλλαμβανομαι οταν τους το λεω..
Σκεφτειτε τις προαλλες μου λεει μια γνωστη:"Πωπω η 'ταδε' δεν εκανε δευτερο παιδι και δεν εχει καποιο προβλημα γυναικολογικο,απο επιλογη της!!" Με υφος ξινισμενο..  ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΠΟΤΕ??? - Σελίδα 2 606100 
Γιατι πρεπει να μετραμε τα παιδια του καθενα?Ειναι ταμπου να εχεις κατ επιλογην μονο ενα παιδι?Δεν εχω καταλαβει..  Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις