Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Πεμ Ιαν 12, 2012 1:34 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα...
κ εγω ταξιδεψα λιγο πριν κλεισει η μικρη τον 2ο μηνα...
μπορεις ανετα να θηλασεις με αυτη τη ζωνη μην ανησυχεις...
οσο για το καροτσακι πριν λιγο μιλησα με aegean γιατι σε 10μερε;ς πεταμε παλι κ μου ειπαν το καροτσακι θα το παρω μεχρι τη σκαλα του αεροσκαφους κ με το που θα κατεβουμε τη σκαλα θα το παρουμε παλι...

27Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Πεμ Ιαν 12, 2012 3:20 am

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμεις ταξιδεψαμε 45 ημερων και πηρα μαζι μου και σκονη για καλο και για κακο και απλα ζητας να σου βρασουνε νερακι κανενα προβλημα..το καροτσι και το καθισματακι μας το πηρανε στην εισοδο του αεροπλανου τον εβαλα με σλινγκ και τον εδεσα πανω μου αν και υπηρχε στην συγκεκριμενη αεροπορικη και καλαθακι(baby bassinet) για να κοιμηθει αν θελει...Ωστοσο εγω θηλασα κανονικα στην απογειωση και προσγειωση για τα αυτακια του...απλα καλυφθηκα με το σλινγκ) Wink

28Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Παρ Ιαν 27, 2012 1:00 am

mampadeka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πωπω καλά εμάς ο παιδίατρος γιατί μας το απαγόρευσε μέχρι να κλεισει το 1ο έτος;; Λέει απαγορεύεται για τα ματάκια και τα αυτάκια της και γενικά τα μωρά είναι ανεπίτρεπτο να μπαίνουν σε αεροπλάνο :/

29Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Παρ Ιαν 27, 2012 2:32 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμείς το καλοκαίρι πήγαμε απο Θεσ/νικη Σάμο με την aegean.Είχαμε μαζί μας και το καρότσι και το καρεκλάκι .Τα τυλίξαμε με το τυλιχτικό μηχάνημα που υπάρχει στο αεροδρόμιο και όλοι οι υπάλληλοι ήταν εξυπηρετικότατοι και μας βοήθησαν πάρα πολύ.Για το θέμα νερού και ταίσματος μωρού μας άφησαν να τα πάρουμε όλα επάνω -για τον Θεό δηλάδη-και γενικά μέσα στο αεροπλάνο οι κοπέλες ήταν συνέχεια απο πάνω μας.Εγώ είχα κατααγχωθεί αλλά αμα ζητάς βοήθεια στην παρέχουν απλόχερα.Στο δε αεροδρόμιο της Σάμου όταν επιστρέφαμε όλοι κάναν τα πάντα για να μην παθει το παραμικρό το καρεκλάκι.Μας το τύλιξαν κτλ.όταν φτάσαμε μας είχαν το καρότσι έξω απο την πόρτα του αεροπλάνου γενικά μας καταπεριποιήθηκαν.Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.Η νύφη μου με το ανηψάκι μου την διαδρομή Παρίσι-Θεσ/νικη την κάνει απο 2 μηνών και δεν έχει αντιμετωπίση κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής-το μωρό πλέον είναι 3 ετών.Καλό ταξίδι!

30Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Παρ Ιαν 27, 2012 4:30 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια με το κάθισμσα αυτοκινήτου τι να κάνω? Έχουμε 0-18 που κοιτάει πίσω, να το πάρουμε μαζί, να αγοράσουμε άλλο πιο μικρό (το δικό μας κοιτάει προς τα πίσω και είναι τεράστιο) 'ή να βασιστώ σε ό,τι μου δώσουν στην εταιρία που θα νοικιασουμε αμάξι?
Φοβάμαι το δικό τους το καθισματάκι πόσο παλιό και σ τι κατάσταση θα είναι αλλά φοβάμαι και το δικό μας μη χτυπηθεί στο αεροπλάνο. Εσείς τι κάνατε?

31Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 2:34 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Rinoula έγραψε:Κορίτσια με το κάθισμσα αυτοκινήτου τι να κάνω? Έχουμε 0-18 που κοιτάει πίσω, να το πάρουμε μαζί, να αγοράσουμε άλλο πιο μικρό (το δικό μας κοιτάει προς τα πίσω και είναι τεράστιο) 'ή να βασιστώ σε ό,τι μου δώσουν στην εταιρία που θα νοικιασουμε αμάξι?
Φοβάμαι το δικό τους το καθισματάκι πόσο παλιό και σ τι κατάσταση θα είναι αλλά φοβάμαι και το δικό μας μη χτυπηθεί στο αεροπλάνο. Εσείς τι κάνατε?


Πάρε το δικό σας μην φοβάσαι!!!Απλά δεν θα το δώσετε στις αποσκευές θα το πάρετε μαζί σας επάνω και το βάζουν αυτοί σε μια ειδική θέση καιμόλις κατεβείτε στο ξαναδίνουν.Ρώτα στην εταιρεία τι ακριβώς καρεκλάκι δίνουν γιατί άλλες εταιρείες έχουν μόνο μεγάλα άλλες μόνο μικρά για να είσαι σίγουρη να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.Πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι στο αεροπλάνο άμα το τυλίξετε σαν ευθραστο δεν έχετε φόβο θα έχει ειδική μεταχείριση.

32Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 2:56 am

????????


Επισκέπτης
εμεις 2 οκτωβριου πηγαμεαπο θεσ/νικη μυτιληνη να βαφτισουμε τον μικρο καιοι κοπελες στο αεροδρομιο ηταν πολυ εξυπηρετικες....ειχα παρει μαζι καροτσι πορτμπεμπε καθως το μωρο ηταν ακομη 4 μηνων και τον κουβαλουσα με αυτο.....οταν φτασαμε στις αποσκευες για να περασουμε ελεγχο μας ειπανε πτι το καροτσι θα το βαλουνε κατω εκει που μπαινουν οι βαλιτσες αλλα το πορτμπεμπε να το παρουμε μαζι μας πανω για να μην χτυπηθει και δευτερον να μην λερωθει γιατι εκει τα πετανε οπως να ναι...οταν μπηκαμε στο αεροπλανο το εδεσαν σε μια θεση και ουτε γατα ουτε ζημια και πολυ εξυπηρετικες ολες οι κοπελες...αααα ειχα και τον αποστηρωτη και αυτον τον πηρα μαζι μου και τον εβαλαν στα ντουλαπακια..και τα μπιμπερο του μωρου κ οτι αλλο χρειαζομουν τα πηρα μαζι...γιατι αν πεινουσε το μωρο η ηθελε κατι πως θα του εδινα?εκτος αυτου στην απογειωση-προσγειωση του εδινα λιγο νερακι η χαμομηλακι για να μην βουηζουν τα αυτακια του..κατα τη γνωμη μου παρε μαζι σου το δικο σας καρεκλακι αυτοκινητου πες τους να το παρεις πανω μαζι σου να σαι σιγουρη για την ασφαλεια του να ημν χτυπηθει και να το εχεις μαζι σου μετα στο αμαξι που θα νοικιασετε για την καλυτερη ασφαλεια του μωρου Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 215994

33Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:10 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό με το καθισματάκι αυτοκινήτου μου το είπε και ο άνδρας μου για ταξίδι με το αεροπλάνο. Αλλά αν το βάλεις σε θέση ,δεν θα πρέπει να πληρώσεις εισητήριο για την θέση που πιάνεις? confused confused

34Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:14 am

????????


Επισκέπτης
οχι κουκλα μου...δεν πληρωνεις....

35Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:16 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αλλά αν πχ το αεροπλάνο είναι γεμάτο που θα βάλεις το μωρό με το καθισματάκι? confused confused

36Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:18 am

????????


Επισκέπτης
ποσο ειναι το μωρο σου?

37Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:18 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σχεδον 2,5μηνών

38Ταξιδι με αεροπλανο - Σελίδα 2 Empty Απ: Ταξιδι με αεροπλανο Σαβ Ιαν 28, 2012 6:31 am

????????


Επισκέπτης
γλυκια μου θα σου δωσουνε μια extra ζωνη κ θα τον δεσεις πανω σου....μην αγχωνεσαι τοσο εγω ταξιδεψα μονη μου με το μωρο και ειχα τοσα πραγματα μαζι μου τον κουβαλουσα σε μαρσιπο ειχα το πορτμπεμπε στο χερι τον αποστειρωτη τη βαλιτσα με τα ρουχα του...τοοοοοοσα πραγματα και στα λεω για να καταλαβεις οτι οι κοπελες στο αεροδρομιο θα ναι τοσο καλες μαζι σου που θα πεις μετα τσαμπα αγχωθηκα....ολα θα πανε καλα...μην ανησυχεις...το καρεκλακι θα στο δεσουνσε μια θεση κ αν ειναι γεματο το αεροπλανο θα το παρουν αυτες κ θα το τακτοποιησουν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις