Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 7:30 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είπα να σας γράψω κ εγώ το παράπονό μου,γιατί που αλλού να το πω δεν έχω.Μ'έχει στοιχειώσει αυτη η κατάσταση,μ'έχει εκνευρίσει απίστευτα,μ'έχει φτάσει στα όρια μου.
Η πεθερά μου εδώ κ τρια χρόνια που είμαστε παντρεμένοι  με το άντρα μου,μας φέρνει συνεχώς τους λογαριασμούς της να τους πληρώσουμε.Σταθερό,κινητό,ρεύμα,χαράτσι και ότι άλλο της κατέβει.Είναι χωρισμένη βλέπετε(δεν την άντεξε ο χριστιανός!) και η σύνταξη μικρή.
Εμείς όμως νοικιάζουμε σπίτι,έχουμε 2 παιδάκια,έχουμε τις δικές μας υποχρεώσεις και έχουμε υποστεί και μια μείωση στους μισθούς μας περίπου στα 500 ευρώ.
Με τον άντρα μου έχουμε συζητήσει γι'άυτη την κατάσταση κ δεν φαίνεται διατεθιμένος να της το κόψει.Από την άλλη μου τη δίνει να την βλέπω κάθε φορα με καινούρια παπουτσάκια,συνολάκια και εκδρομούλες κ εγώ να σκέφτομαι να πάρω ένα μπλουζάκι.Για τις υπόχρεώσεις της η σύνταξη είναι μικρή,αλλά για τα λούσα της όχι!
Θα θολώσω καμιά μέρα και θα την πάρει και θα την σηκώσει!Τι να κάνω μ'αυτή την ιστορία???????

2Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 7:56 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να της πει ότι για να βγάλετε πέρα εσεις κάνετε αιματηρες οικονομίες κ πάλι δυσκολέυεστε γιατι να, είναι και τα δικά της εξοδα κ πως πρεπει να κάνει κ αυτη οικονομια να πληρωνει τα εξοδα της γιατι εσεις δεν θα μπορειτε να συνεχισετε να το κανετε..."τα παιδια μεγαλώνουν μαμα κ οι υποχρεωσεις το ιδιο!κοιτα να κάνεις καλό κουμαντο με τα χρηματα γιατι κ εμεις δεν θα εχουμε παντα να δινουμε κ να ξεχρεωνουμε λογαριασμους"! και σιγα σιγα...να της δινετε ολο κ λιγοτερα..ωσπου νατο στερεψετε το πηγαδι...
ετσι απλα, λιτα κ όμορφα! 

Α!ξεκινα να γραφεις τα παιδια μπαλετο, ξενες γλωσσες κτλ κ αν σου πει τιποτα πες "εμ μπορει να μαθει το παιδι μου αγγλικα??δεν μπορει!πρεπει να πληρωθει το κινητο της πεθερουλας!προεχει!"!

3Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:06 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις νομίζουμε ότι το πρόβλημα είναι η πεθερά ενώ στην.πραγματικοτητα το πρόβλημα είναι ο άντρας.
Γνώμη μου είναι ότι ο,τι και να πεις ο άντρας σου γουστάρει να πληρώνει τους λογαριασμούς της γιατί νιωθει καλός γιος και άντρας κουβαλητης.
Η πεθερά σου από την άλλη νιωθει ότι τόσα χρόνια τον μεγάλωνε και τώρα δρεπει τους καρπούς.
Αυτοί οι δυο αλληλογουσταρουν και εσύ χαλιεσαι. Παρτο απόφαση λοιπόν και δέξου ότι οσο ζουν οι πεθερες θα τους αρμέγουν.

4Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:17 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
catty δυστυχώς αυτη είναι η μόνη αλήθεια,,,ειπα να το παλεψω λίγο...αλλα, η αλήθεια να λέγεται!tonguetonguetongue

5Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:19 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ και πάλι αχ.Γιατί να πρέπει να γίνω κακιά?Αλλά δυστυχώς δεν βλέπω άλλη λύση να υπάρχει.Είναι κ ο τρόπος που το κάνει εκνευριστικός.Αντί να μας ρωτήσει αν μπορούμε να βοηθησουμε μας φέρνει τους λογαριασμούς της και μας λέει "πληρώστε,δεν είναι πολλά."Πεθερά από τις λίγες!!!! 679259Πεθερά από τις λίγες!!!! 654655
Και αυτός ο άντρας μου όμως εντελώς χαϊβάνι!
Την έχει δει προστάτης οικογενείας.Και να πω οτι έχουμε και παχυλούς μισθούς.
Την κόρη της όμως δεν την ενοχλεί καθόλου.Τον φοβάται το γαμπρό.

6Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:23 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό συμβαινει σε παρα πολλές οικογενειες αν ο γιος δεν είναι άνεργος σιγουρα θα τα ακουμπάει στη μανα από το να της γεμίζει το ψυγείο μέχρι λογαριασμούς πετρελαιο και δε συμμαζεύεται
Σορρθ που το λέω αλλά όσο διαρκεί η ζωή των πεθερων (δώσε έμφαση στο οσο) θα κερδιζουν

7Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:28 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ CATTY!!!!Αυτό είναι που μου τη δίνει ακόμη περισσότερο!Αλλά όπως έκανα μια κουβέντα με το γιο της,έτσι θα κάνω κάποια στιγμή και με την ίδια.Και ότι βγει.Τουλάχιστον να μάθει ότι με αυτό που κάνει δημιουργεί πρόβλημα στην οικογένειά μας.
Διαφορετικά θα περάσω στο plan B.Εξολόθρευση πεθεράς!!!Πεθερά από τις λίγες!!!! 186566

8Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:41 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ADIDAS έγραψε:ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ CATTY!!!!Αυτό είναι που μου τη δίνει ακόμη περισσότερο!Αλλά όπως έκανα μια κουβέντα με το γιο της,έτσι θα κάνω κάποια στιγμή και με την ίδια.Και ότι βγει.Τουλάχιστον να μάθει ότι με αυτό που κάνει δημιουργεί πρόβλημα στην οικογένειά μας.
Διαφορετικά θα περάσω στο plan B.Εξολόθρευση πεθεράς!!!Πεθερά από τις λίγες!!!! 186566
σταματησε και το σκαϊ εκεινη τη σειρα με τις να παιρνεις ιδεες

9Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:46 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
ADIDAS έγραψε:ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ CATTY!!!!Αυτό είναι που μου τη δίνει ακόμη περισσότερο!Αλλά όπως έκανα μια κουβέντα με το γιο της,έτσι θα κάνω κάποια στιγμή και με την ίδια.Και ότι βγει.Τουλάχιστον να μάθει ότι με αυτό που κάνει δημιουργεί πρόβλημα στην οικογένειά μας.
Διαφορετικά θα περάσω στο plan B.Εξολόθρευση πεθεράς!!!Πεθερά από τις λίγες!!!! 186566
σταματησε και το σκαϊ εκεινη τη σειρα με τις να παιρνεις ιδεες

εκεινο που εξιστορουσε γυναικεια εγκληματα (τον γραφω τον τιτλο τα αγγλικα αλλα δεν το βγαζει)

10Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:55 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iouliana  καταλαβα ποια σειρα λες!σπουδαία!SmileVery Happy

11Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 8:58 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χα χα χα χα!!!!ναι ξέρω ποια λες.Just joking!Δεν νομίζω ότι μου ταιριάζει ο κορυδαλλός.

12Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 9:29 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαθε τεχνη και αστηνε !!
ο συζυγος μου απορουσε γιατι την εβλεπα μανιωδως και φυλαγετε!!Very Happy:D:D

13Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 9:34 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λοιπον περα απο την πλακα αυτη η συνηθεια δεν κοβεται με τιποτε απλα μετριαζεται !το εκαναν οι γονεις του μπαμπα μου
και οσο για την κορη που λες , ως γυναικα θεωρουσαν οτι δεν ηταν εκεινη υποχρεωμενη να τρεξει γι΄αυτους, οτι ηταν πιο αδυναμη, οτι επρεπε να δινει λογαριασμο στον αντρα της , την εβλεπαν διαφορετικα παντως

14Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 9:45 am

kx_nevermore


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοίτα πρέπει να της βάλει όρια ο άντρας σου! Λυπάμαι που το λέω αλλα είναι η αλήθεια...Αν μιλήσεις εσυ θα βγεις κακιά και γκρινιάρα.Όντως θέλει να βοηθήσει ο άντρας σου και καλό θα ηταν να το κάνει εν μέρει αλλά το να της πληρωνετε λογαριασμους κ αυτή να αγοράζει παπουτσια κ σύνολα εινια απαράδεκτο... Απο πειρα στο λεω...εχετε τη δικη σας οικογενεια να κοιταξετε πρωτα κ τα παιδάκια σας..και πρπει να λυθει η κατασταση γτ αργότερα θα προξενήσει θέματα στο ζευγάρι...

15Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 10:15 pm

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φέρνω τον εαυτό μου στη θέση του άντρα μου και προσπαθώ να τον καταλάβω.Ναι είναι μάνα του,ναι κ εγώ θα ήθελα να βοηθήσω,ναι είναι δύσκολο να της το ξεκόψει,ΑΛΛΑ,δεν γίνεται κάθε φορά που έρχεται στο σπίτι μας ταχα μου δήθεν να δει τα μωρά να φέρνει μαζί της κ έναν λογαριασμό.Ήρθε στη γιορτη του παιδιού της και μπροστα στους φίλους μας,του έκανε παρατήρηση γιατί δεν έχει πληρώσει ακόμη το ρεύμα της.Μιλάμε για άτομο ανεκδιήγητο και θρασύτατο.Και το πιο ωραίο είναι πως όλα αυτά τα γνωρίζει η κόρη της από πρώτο χέρι και δεν της λέει κ τίποτα.

16Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Σαβ Ιουν 22, 2013 11:10 pm

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ADIDAS έγραψε:Φέρνω τον εαυτό μου στη θέση του άντρα μου και προσπαθώ να τον καταλάβω.Ναι είναι μάνα του,ναι κ εγώ θα ήθελα να βοηθήσω,ναι είναι δύσκολο να της το ξεκόψει,ΑΛΛΑ,δεν γίνεται κάθε φορά που έρχεται στο σπίτι μας ταχα μου δήθεν να δει τα μωρά να φέρνει μαζί της κ έναν λογαριασμό.Ήρθε στη γιορτη του παιδιού της και μπροστα στους φίλους μας,του έκανε παρατήρηση γιατί δεν έχει πληρώσει ακόμη το ρεύμα της.Μιλάμε για άτομο ανεκδιήγητο και θρασύτατο.Και το πιο ωραίο είναι πως όλα αυτά τα γνωρίζει η κόρη της από πρώτο χέρι και δεν της λέει κ τίποτα.
Αφού δεν πληρώνεται και τους λογαριασμούς της κόρης της πάλι καλά. Εξήγησες στον άντρα σου οτι ή μάνα του τα παίρνει παπούτσια? Αν δεν του το ξεκόψεις μια και καλή θα συνεχίζετε μέχρι να πεθάνει και η πεθερά και φυσικά τα έξοδα κηδείας όλα δικά σας. Τι μακάβρια σου λέω πρωινιάτικαTwisted Evil

17Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 2:36 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν διαβασα τα σχολια ολων θα σε πω αυτο που πρωτο σκεφτηκα για να μην σκας ασε τον ανδτρα σου να κανει κουμαντο στις υποχρεωσεις του σπιτιου σου και κανε εσυ κουμαντο στα δικα σου.. κρατα λεφτα στην ακρη να δωσεις να καταλαβει ο ανδρασ σου οτι αμα θελει να ξελασπωνει την μανα του να το κανει απο αυτα που εχει αυτοσ και παραλληλα απο αυτα που βγαζει αυτος να σου κραταει και το σπιτι.. κωλονες δεν ειναι υποτιθετε ολοι?? και κρατα και συ για την παρτυ σου και να δεις αμα δει ο ανδρασ σου οτι εσυ πας και ψονιζεις και το κατι της σου και αυτο το μοννο που μπορει να κανει ειναι να πληρωνει την μαμακα του τοτε να δουμε αν θα του αρεσει. δεν ξερω αν ειστε ανετα και αν δουλευετε και τετοια δεν διαβασα παραπανω τ λεγατε αλλα πιστευω μια χαρα θα του καλαρεσει αν δει οτι δεν μπορεει να παρει τιποτα για την παρτυ του

18Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 2:38 am

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:δεν διαβασα τα σχολια ολων θα σε πω αυτο που πρωτο σκεφτηκα για να μην σκας ασε τον ανδτρα σου να κανει κουμαντο στις υποχρεωσεις του σπιτιου σου και κανε εσυ κουμαντο στα δικα σου.. κρατα λεφτα στην ακρη να δωσεις να καταλαβει ο ανδρασ σου οτι αμα θελει να ξελασπωνει την μανα του να το κανει απο αυτα που εχει αυτοσ και παραλληλα απο αυτα που βγαζει αυτος να σου κραταει και το σπιτι.. κωλονες δεν ειναι υποτιθετε ολοι?? και κρατα και συ για την παρτυ σου και να δεις αμα δει ο ανδρασ σου οτι εσυ πας και ψονιζεις και το κατι της σου και αυτο το μοννο που μπορει να κανει ειναι να πληρωνει την μαμακα του τοτε να δουμε αν θα του αρεσει. δεν ξερω αν ειστε ανετα και αν δουλευετε και τετοια δεν διαβασα παραπανω τ λεγατε αλλα πιστευω μια χαρα θα του καλαρεσει αν δει οτι δεν μπορεει να παρει τιποτα για την παρτυ του
RespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespectRespect

19Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 6:30 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nanakaboubou έγραψε:δεν διαβασα τα σχολια ολων θα σε πω αυτο που πρωτο σκεφτηκα για να μην σκας ασε τον ανδτρα σου να κανει κουμαντο στις υποχρεωσεις του σπιτιου σου και κανε εσυ κουμαντο στα δικα σου.. κρατα λεφτα στην ακρη να δωσεις να καταλαβει ο ανδρασ σου οτι αμα θελει να ξελασπωνει την μανα του να το κανει απο αυτα που εχει αυτοσ και παραλληλα απο αυτα που βγαζει αυτος να σου κραταει και το σπιτι.. κωλονες δεν ειναι υποτιθετε ολοι?? και κρατα και συ για την παρτυ σου και να δεις αμα δει ο ανδρασ σου οτι εσυ πας και ψονιζεις και το κατι της σου και αυτο το μοννο που μπορει να κανει ειναι να πληρωνει την μαμακα του τοτε να δουμε αν θα του αρεσει. δεν ξερω αν ειστε ανετα και αν δουλευετε και τετοια δεν διαβασα παραπανω τ λεγατε αλλα πιστευω μια χαρα θα του καλαρεσει αν δει οτι δεν μπορεει να παρει τιποτα για την παρτυ του
Λες να το προσπαθήσω κ αυτό?Αλλά σιγά να μην ιδρώσει το αυτί του.Αυτός παιδί μου είναι χαϊβάνι κ η άλλη το εκμεταλλεύεται!Δεν μας έλλειψε τίποτα μέχρι τώρα,αλλά εγώ μάλλον από Σεπτεμβρη θα είμαι χωρίς δουλεια και το μέλλον δυσοίωνο.Θα δώ τότε την μαρμαροκολώνα του σπιτιού μου τι θα κάνει.

20Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 6:39 am

ADIDAS

ADIDAS
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
penygp έγραψε:
ADIDAS έγραψε:Φέρνω τον εαυτό μου στη θέση του άντρα μου και προσπαθώ να τον καταλάβω.Ναι είναι μάνα του,ναι κ εγώ θα ήθελα να βοηθήσω,ναι είναι δύσκολο να της το ξεκόψει,ΑΛΛΑ,δεν γίνεται κάθε φορά που έρχεται στο σπίτι μας ταχα μου δήθεν να δει τα μωρά να φέρνει μαζί της κ έναν λογαριασμό.Ήρθε στη γιορτη του παιδιού της και μπροστα στους φίλους μας,του έκανε παρατήρηση γιατί δεν έχει πληρώσει ακόμη το ρεύμα της.Μιλάμε για άτομο ανεκδιήγητο και θρασύτατο.Και το πιο ωραίο είναι πως όλα αυτά τα γνωρίζει η κόρη της από πρώτο χέρι και δεν της λέει κ τίποτα.
Αφού δεν πληρώνεται και τους λογαριασμούς της κόρης της πάλι καλά. Εξήγησες στον άντρα σου οτι ή μάνα του τα παίρνει παπούτσια? Αν δεν του το ξεκόψεις μια και καλή θα συνεχίζετε μέχρι να πεθάνει και η πεθερά και φυσικά τα έξοδα κηδείας όλα δικά σας. Τι μακάβρια σου λέω πρωινιάτικαTwisted Evil
LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingΗ κόρη είναι παντρεμένη με παιδιά,οπότε ευτυχώς γιατι κ αυτή θα την πληρώναμε.Δεν του έχω πει τίποτα για τα παπουτσια και τα συνολάκια.Δεν τα βλέπει όμως?Αλλά για πες μου,πώς του το ξεκόβω,που δεν δείχνει να θέλει να σταματήσει να την χρηματοδοτεί?Να κάθομαι να τσακώνομαι κάθε φορά?

21Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 7:11 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ADIDAS έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:δεν διαβασα τα σχολια ολων θα σε πω αυτο που πρωτο σκεφτηκα για να μην σκας ασε τον ανδτρα σου να κανει κουμαντο στις υποχρεωσεις του σπιτιου σου και κανε εσυ κουμαντο στα δικα σου.. κρατα λεφτα στην ακρη να δωσεις να καταλαβει ο ανδρασ σου οτι αμα θελει να ξελασπωνει την μανα του να το κανει απο αυτα που εχει αυτοσ και παραλληλα απο αυτα που βγαζει αυτος να σου κραταει και το σπιτι.. κωλονες δεν ειναι υποτιθετε ολοι?? και κρατα και συ για την παρτυ σου και να δεις αμα δει ο ανδρασ σου οτι εσυ πας και ψονιζεις και το κατι της σου και αυτο το μοννο που μπορει να κανει ειναι να πληρωνει την μαμακα του τοτε να δουμε αν θα του αρεσει. δεν ξερω αν ειστε ανετα και αν δουλευετε και τετοια δεν διαβασα παραπανω τ λεγατε αλλα πιστευω μια χαρα θα του καλαρεσει αν δει οτι δεν μπορεει να παρει τιποτα για την παρτυ του
Λες να το προσπαθήσω κ αυτό?Αλλά σιγά να μην ιδρώσει το αυτί του.Αυτός παιδί μου είναι χαϊβάνι κ η άλλη το εκμεταλλεύεται!Δεν μας έλλειψε τίποτα μέχρι τώρα,αλλά εγώ μάλλον από Σεπτεμβρη θα είμαι χωρίς δουλεια και το μέλλον δυσοίωνο.Θα δώ τότε την μαρμαροκολώνα του σπιτιού μου τι θα κάνει.
εγω πιστευω θα τσουξει λιγο.. αν σε δει με κανα καινουργιο ρουχαλακι παππουτσακι θα πει κατσε ρε πουστη αυτη στολιζετε και γω στολιζω τη μανα μου... απλα κανε το κουμαντο σου και κρατα λεφτα για καθε πιθανοτητα... και πες το κοιτα να δεις εφοσον θες να ενισχυεις την μαμακα σου θα τα κανεις απο την τσεπη σου.. εννοειτε το παιδι σου νηστικο δεν θα το αφησεις και για μενα μη σκασεις ποτε... εγω εχω τις ακρες μου!! και ξεκινατο.... αντε να δουμε εκει πως θα του φανει...

22Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 8:11 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ADIDAS έγραψε:
penygp έγραψε:
ADIDAS έγραψε:Φέρνω τον εαυτό μου στη θέση του άντρα μου και προσπαθώ να τον καταλάβω.Ναι είναι μάνα του,ναι κ εγώ θα ήθελα να βοηθήσω,ναι είναι δύσκολο να της το ξεκόψει,ΑΛΛΑ,δεν γίνεται κάθε φορά που έρχεται στο σπίτι μας ταχα μου δήθεν να δει τα μωρά να φέρνει μαζί της κ έναν λογαριασμό.Ήρθε στη γιορτη του παιδιού της και μπροστα στους φίλους μας,του έκανε παρατήρηση γιατί δεν έχει πληρώσει ακόμη το ρεύμα της.Μιλάμε για άτομο ανεκδιήγητο και θρασύτατο.Και το πιο ωραίο είναι πως όλα αυτά τα γνωρίζει η κόρη της από πρώτο χέρι και δεν της λέει κ τίποτα.
Αφού δεν πληρώνεται και τους λογαριασμούς της κόρης της πάλι καλά. Εξήγησες στον άντρα σου οτι ή μάνα του τα παίρνει παπούτσια? Αν δεν του το ξεκόψεις μια και καλή θα συνεχίζετε μέχρι να πεθάνει και η πεθερά και φυσικά τα έξοδα κηδείας όλα δικά σας. Τι μακάβρια σου λέω πρωινιάτικαTwisted Evil
LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingΗ κόρη είναι παντρεμένη με παιδιά,οπότε ευτυχώς γιατι κ αυτή θα την πληρώναμε.Δεν του έχω πει τίποτα για τα παπουτσια και τα συνολάκια.Δεν τα βλέπει όμως?Αλλά για πες μου,πώς του το ξεκόβω,που δεν δείχνει να θέλει να σταματήσει να την χρηματοδοτεί?Να κάθομαι να τσακώνομαι κάθε φορά?
Γιατι δεν του λες μια μερα που θα ερθει η πεθερα στο σπιτι με κανα καινουργιο παπουτσακι αχ ωραια τα καινουργια παπουτσακια της μαμας σου θα παω κ εγω αυριο να κανω μερικα ψωνια δεν εχω τιποτα καινουργιο κ αν σου πει εχεις πως δεν εχεις ασε τα εξοδα πες του ααα οχι αγαπη μου εδω παιρνει η μαμα σου που της πληρωνουμε κ ολα τα εξοδα γιατι δεν εχει γιατι εγω να μην παρω κ πηγαινε την αλλη μερα κ κανε κανα δυο αγορουλες καντο κανα δυο φορες να στενευτει λιγο η τσεπη μηπως κ ξυπνησειRolling Eyes

23Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Κυρ Ιουν 23, 2013 12:20 pm

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν τα βλέπει όμως?
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ! Πρέπει να του τα πεις στο κάτω κάτω με αυτά τα χρήματα θα μπορούσες να πάρεις πράγματα για τα παιδιά σου. Αν δεν αγριέψεις δεν γίνεται τίποτα.Mad

24Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Πεμ Ιουν 27, 2013 2:12 pm

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ADIDAS έγραψε:Αχ και πάλι αχ.Γιατί να πρέπει να γίνω κακιά?Αλλά δυστυχώς δεν βλέπω άλλη λύση να υπάρχει.Είναι κ ο τρόπος που το κάνει εκνευριστικός.Αντί να μας ρωτήσει αν μπορούμε να βοηθησουμε μας φέρνει τους λογαριασμούς της και μας λέει "πληρώστε,δεν είναι πολλά."Πεθερά από τις λίγες!!!! 679259Πεθερά από τις λίγες!!!! 654655
Και αυτός ο άντρας μου όμως εντελώς χαϊβάνι!
Την έχει δει προστάτης οικογενείας.Και να πω οτι έχουμε και παχυλούς μισθούς.
Την κόρη της όμως δεν την ενοχλεί καθόλου.Τον φοβάται το γαμπρό.


Πού να δεις γιο να τα σκάει στους γονείς και αυτοί με τη σειρά να τα σκάνε στην (άνεργη-τεμπέλα) κόρη. Πίκρα.....

25Πεθερά από τις λίγες!!!! Empty Απ: Πεθερά από τις λίγες!!!! Παρ Ιουν 28, 2013 1:50 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ADIDAS έγραψε:Είπα να σας γράψω κ εγώ το παράπονό μου,γιατί που αλλού να το πω δεν έχω.Μ'έχει στοιχειώσει αυτη η κατάσταση,μ'έχει εκνευρίσει απίστευτα,μ'έχει φτάσει στα όρια μου.
Η πεθερά μου εδώ κ τρια χρόνια που είμαστε παντρεμένοι  με το άντρα μου,μας φέρνει συνεχώς τους λογαριασμούς της να τους πληρώσουμε.Σταθερό,κινητό,ρεύμα,χαράτσι και ότι άλλο της κατέβει.Είναι χωρισμένη βλέπετε(δεν την άντεξε ο χριστιανός!) και η σύνταξη μικρή.
Εμείς όμως νοικιάζουμε σπίτι,έχουμε 2 παιδάκια,έχουμε τις δικές μας υποχρεώσεις και έχουμε υποστεί και μια μείωση στους μισθούς μας περίπου στα 500 ευρώ.
Με τον άντρα μου έχουμε συζητήσει γι'άυτη την κατάσταση κ δεν φαίνεται διατεθιμένος να της το κόψει.Από την άλλη μου τη δίνει να την βλέπω κάθε φορα με καινούρια παπουτσάκια,συνολάκια και εκδρομούλες κ εγώ να σκέφτομαι να πάρω ένα μπλουζάκι.Για τις υπόχρεώσεις της η σύνταξη είναι μικρή,αλλά για τα λούσα της όχι!
Θα θολώσω καμιά μέρα και θα την πάρει και θα την σηκώσει!Τι να κάνω μ'αυτή την ιστορία???????
σαν να διαβαζω την αδερφη μου..μολις εμαθε η πρωην πεθερα της οτρι θα παντρευτουν τα εβαψε μαυρα γιατι ειχε τον γιοκα που της τα πληρωνε ολα!!τωρα σου λεει θα τον χασω!παει μολις αρραβωνιασαν η αδερφη μου να μεινουν μαζι περυσι την πρωτοχρωνια και το κοριτσι εμεινε αμεσως εγκυος!!ε γινετε ο πολιτικος μετα απο κανα δυο μηνες μεσα στην γκρινια με την προοπτικη οτι το περσυνο καλοκαιρι θα γινοταν και ο θρησκευτικος!δεν αντεξε εκει μεσα και του λεει εγω φευγω η ερχεσε η μενεις με την μανα σου.βρησκουν ενα σπιτι νοικιαζουν αλλα αυτος ΟΛΑ τα λεφτα του τα εδινε για την μανα του και η αδερφη μου πληρωνε τις υποχρεωσεις.ε δεν αντεξε και τον σουταρισε πριν ακομα γεννηθει το μωρο!τωρα πηραν και διαζυγιο και εχει ηρεμισει η αδερφη μου!μισω τους μαμακιδες!οταν κανεις οικογενεια κοιτας να συντιρεις την οικογενεια σου και ΑΝ σου περισσευουν τοτε βοηθας!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις