Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
128 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 128 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ανοιγω νεο θεμα, γιατι δε βρηκα κατι αναλογο, με συγχωρειτε αν επαναλαμβανομαι. Το κοριτσακι μου ειναι 7,5 μηνων. Μπηκα σε αυτο το site, ψαχνοντας παιχνιδια που μπορω να παιξω με τη μικρη και να διεγειρω τη φαντασια και το μυαλο της.
http://archive.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=38464&lngChapterID=49810&lngItemID=60532

Δοκιμασα τα περισσοτερα που αφορουν την ηλικια της αλλα και το τριμηνο 3-6 μηνων, χωρις εμφανες και ενθαρρυντικο αποτελεσμα. Για παραδειγμα, δεν ξερει να κανει "γεια σου", δε μου δειχνει τη σκυλιτσα μας οταν τη ρωταω "που ειναι η Ραις;", ουτε παλαμακια κανει, ενω της το δειχνω με την καθε ευκαιρια. Τα δικα σας μωρακια τι παιχνιδια-κινησεις κανουν; Ευχαριστω πολυ

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται Παίζοντας με το μωρό σας της Τζάκι Σιλμπεργκ. Φρόντισε όταν της δείχνεις κάτι να κάνεις μόνο αυτό αρκετές φορές. Μην το βομβαρδίζεις με διάφορα μέσα στην ήμερα γιατί είναι μικράκι και μπερδεύεται. Τα δικά μου τώρα ....ο μικρός ήταν λίγο βόδιLaughing ο μεγάλος έκανε διαφορα δεν τα θυμαμαι η μικρή που ειναι 9 και κάτι κάνει παλαμάκια, ζήλια, ποιος τα φταίει , δένει τα κορδόνια της και μου φτιάχνει καφεδάκι. οχι φρεντο δεν καταφέρνει το αφρόγαλο . Razz:P:P
Βρε είναι μικράκι ακόμα είναι λίγο δύσκολα αυτα που της λες. να μάθει να κουναει το χεράκι κουπεπε και τετοια, Τι γειά σου και που είναι ραις? Μετά περίμενε λίγάκι. Μην αγχώνεσαι.

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχαχαχα, μεχρι να το διαβασω ολο ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαματα-στο λεω!!Μωρε, βλεπω της γειτονισσας τον μικρο, ειναι λιγο μικροτερος(εχουμε ακριβως 40 μερες διαφορα) και σκεψου οτι οταν βλεπει τη Ραις στο μπαλκονι μας, τη δειχνει και φωναζει. Και οταν του λεει η μαμα του"μπεμπη, η Ραις" γυριζει στο μπαλκονι μας και την ψαχνει! Μη νομιζεις, δε θα αγχωνομουν υπο αλλες συνθηκες. Τωρα ομως, εχω και τη γειτονισσα που μου λεει καθημερινα τι καινουριο εκανε ο μπεμπης και μου εχει δημιουργησει ανασφαλειες! Εκεινη μου ειπε για το site που ειπα παραπανω..

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanrall έγραψε:Αχαχαχα, μεχρι να το διαβασω ολο ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαματα-στο λεω!!Μωρε, βλεπω της γειτονισσας τον μικρο, ειναι λιγο μικροτερος(εχουμε ακριβως 40 μερες διαφορα) και σκεψου οτι οταν βλεπει τη Ραις στο μπαλκονι μας, τη δειχνει και φωναζει. Και οταν του λεει η μαμα του"μπεμπη, η Ραις" γυριζει στο μπαλκονι μας και την ψαχνει! Μη νομιζεις, δε θα αγχωνομουν υπο αλλες συνθηκες. Τωρα ομως, εχω και τη γειτονισσα που μου λεει καθημερινα τι καινουριο εκανε ο μπεμπης και μου εχει δημιουργησει ανασφαλειες! Εκεινη μου ειπε για το site που ειπα παραπανω..
Ε κ αλα η γειτόνισσα να το στείλει στη νασα.RazzΕμείς τα δικά μας τα θέλουμε στη φούστα μας.LaughingΜην αγχώνεσαι απο τώρα. να ήταν 2 ετών ν απω μάλιστα. 7 μηνών μωρό. Ξερεις πόσο τεράστια διαφορά είναι σε αυτες τις ηλικίες οι 40 ημέρες? Δεν φανταζεσαι. Δηλαδή έιναι 9 μηνών. καμία σχέση.

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΒΡΕ NANRLL ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΨΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΧΑΧΑ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ1!9 ΝΟΕΒΡΗ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ!!ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΦΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΜΙΤΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΠΕΠΕ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΖΩΗΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ !ΑΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΥΜΠΑ!!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ELENI23 έγραψε:ΒΡΕ NANRLL ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΨΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΧΑΧΑ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ1!9 ΝΟΕΒΡΗ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ!!ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΦΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΜΙΤΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΠΕΠΕ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ!ΑΛΛΑ  ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΖΩΗΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ  ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ  ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑ !ΑΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΥΜΠΑ!!
Γιατι????????????????? της γειτόνισσας φτιάχνει και τοστRazz

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΣΕ!!!!!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
διαβασα και εδω και στο αλλο ποστ το τι κανει το παιδι της γειτωνισας! και εχω την εξης απορια, ολα αυτα που κανει τα εχεις δει και ευ η μονο στα λεει; και γιατι στα λεει καταρχην;; παντως μην ανησυχεις, εμενα η δικια μου 13 μηνων και ακομα σερνετε οπως σου εγραψα και στο αλλο θεμα, και απλα βγαζει ηχους (εχει πει βεβαια και μαμα αλλα μονο αυτο) και εγω της κανω διαφορα, αλλα δεν τα πολυπαιρνει κι ολα. ξερω επησεις οτι τα σταδια ανπτυξης διαφερουν απο παιδι σε παιδι και οτι μεχρι τα 2 δεν υπαρχει λογος ανησυχιας αν αργει σε κατι.

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σου πω, zini, το θεμα με τη σκυλιτσα, το εχω δει. Το "γεια σου" που κανει, το εχω δει(αυτο που ανοιγοκλεινουν τα δαχτυλα πανω στην παλαμη εννοω). Για το φρικασε δεν ξερω, κυκλοφορουν φημες στη γειτονια... :-D

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια ευχαριστω πολυ, καλα τα λετε και θα ξαναγραψω οταν εχουμε εξελιξεις. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για ολα-γελαω ακομα ede!!!!!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νταξει μωρε καποια παιδακι ειναι πιο γρηγορα απο αλλα. εμενα παντως με ενοχλουν συνηθως οι μαμαδες αυτων των παιδιων Razz

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα παντως μου προκαλει ανασφαλειες. Δε ξερω γιατι τα λεει, ομως τα συζηταει συχνα, οπως και με το θεμα του θηλασμου(θηλαζει αποκλειστικα η εν λογω κοπελα) που εγω σταματησα στον 4ο, οχι επειδη δεν ηθελα, απλα μου κοπηκε.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα αυτο με τον θηλασμο και εμενα με εκνευριζει. μπραβο σε ολες τις μανουλες που θηλαζουν αποκλειστικα, εγω δεν μπορεσα να θηλασω για πολυ, αλλα δεν μπορω να τις εχω να καυχιουνται γι αυτο προσπαθοντας να μυ δημιουργησουν ενοχες που δεν θηλασα.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γενικα η εν λογω γειτονισα ειναι η σουπερ μαμα! που πας κοριτσι μου να τα βαλεις μαζι της;;

nanrall


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ελα ντε....!!!!!!!!!!! Μολις φαγαμε την κρεμα μας και παμε περιπατο. Καλο απογευμα!!

miniatoyra


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θελω και η δικια μου να μαθει να φιαχνει τοστ...απο αυριο θα της αρχισω τα παραπονα και....την εκπαιδευση.....Laughing 

petra18


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Όταν ο δικός μου ήταν 2 μηνών, μία μαμά με συνομίλικο παιδάκι μου είπε από το τηλέφωνο ότι το δικό της το είχε αφήσει για 2 μέρες στη γιαγιά του για να πάει στο χωριό. Όταν γύρισε, η μικρή από τη χαρά της της έκανε κουπεπέ και παλαμάκια! Τρελάθηκα! Σκέφτηκα ότι το δικό μου είναι πίσω, στενοχωρέθηκα κτλ. Στην πορεία κατάλαβα ότι το παιδάκι δεν έκανε τίποτα από όλα αυτά, απλά η μαμά του και η γιαγιά του θεωρούν ότι τα κάνει.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγγνωμη αλλα το μωρο σου ειναι μικρο ακομα. Αργοτερα τα κανουνε αυτα τα πραγματα. Υπαρχουν πολλοι γονεις που λενε ψεμματα για τα κατορθωματα των παιδιων τους!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΠισης, μην επριμενεις με το που θα του δειξεις κατι να το μαθει αμεσως, θελει πολλεεεεεες επαναληψεις

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ το δικο μου στις 9 του μήνα κλείνει τους 8 μήνες κ δεν κάνει ακόμα τίποτα μόνο μερικές φορές κάτι παλαμάκια κ αυτα αυθόρμητα της βγαίνουν , οταν της λέω κανε παλαμάκια κ της το δείχνω δεν το κάνει ... Μην αγχωνεσαι κάθε παιδάκι εχει τους ρυθμούς του κ θέλει τον χρόνο του ...

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα παιδιά μας διανύουν όπως και τα δικά σας τον όγδοο μήνα ζωής.
Όλα παίρνουν το δρόμο τους σιγά σιγά και αρχίζουν να παίρνουν στα χέρια τους οτιδήποτε. Δεν καταλαβαίνουν ακριβώς τι είναι αλλά ότι κινούνται και ότι είναι πράγματα διαφορετικά από αυτά που μέχρι τώρα έβλεπαν.
Συνήθως υπάρχουν ζωάκια με κίνηση και άλλα παιγνιδάκια με ήχους κατάλληλα γι αυτή την ηλικία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις