Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
23 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 23 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μικρη μου χρονισε πριν ενα μηνα σχεδον, το θεμα ειναι οτι πινουμε γαλα το φριζολακ που ειναι για παιδια απο ενος χρονου εως τρια, το γαλα ειναι πολυ καλο αλλα μας εχει κανει δυσκοιλιοτητα τα κανει καθε δυο μερες αλλα μερικες φορες θελει κλυσμα πριν λιγο προσπαθουσε και εβγαλε λιγα κατσικισια και εχει ενα μεγαλο που φαινεται και δεν μπορει να το βγαλει και εχει κοκκινησει ο κωλος της, εστειλα την μανα μου να φερει κλυσματακι, στη διατροφη βαζω οτι ειναι για δυσκοιλιοτητα αλλωτε την πιανει και αλλωτε οχι, το θεμα ειναι οτι χειροτερεψε απο οταν αρχισαμε αυτο το γαλα, δηλ αλαξαμε ηλικια, ξερετε κανενα καλο γαλα για δυσκοιλιοτητα για παιδακια απο 1 χρονου; δεν θελω φρεσκο θελω να μεινουμε στην σκονη ακομα[b]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Παρ Αυγ 27, 2010 8:19 am, 1 φορά

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ θα ταλαιπωριέται το παιδί, εδώ εμείς που είμαστε μεγάλοι φανταζομαι το μωράκι, εγω δεν μπορώ να πω την γνώμη μου μιας και ακομα δεν ειμαι μανουλα ομως επικοινώνησες με τον παιδιατρο; Δεν σου είπε τι να κάνεις εκτός το κλύσμα; Σχετικά με το γάλα;

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασουλα μου οταν ερθει απο σεπτεμβρη θα του το πω, αν και το πολυ πολυ να μου πει ενα γαλα αλλο, θελω να μου πουν ομως και μανουλες που εχουν εμπειρια απο το γαλα που δινουν πανω σε αυτο το θεμα, οι γιατροι καλος κακος δεν πινουν τα γαλατα, στη μικρη δεν πιανει τιποτα απο μωρο ουτε χαμομηλι ουτε θερμομετρο αν την αφησεις τρεις μερες δεν μπορει να τα κανει με τιποτα μετα, ειχε στρωσει παντα εκανε μια φορα τη μερα η καθε δυο αλλα τωρα εγινε παλι οπως στην αρχη το κακο δεν μπορει να τα κανει ειναι σκληρα πριν λιγο εκανε με κλυσμα και σιγα σιγα με ζορι και την βοηθησα γιατι ηταν οντως μεγαλο δεν μπορουσε να το βγαλει, γρατζουνιστηκε,περιμενα μηπως συνηθησει το γαλα και το ξεπερασει αλλα εχει περασει ενας μηνας και δεν υπαρχει διαφορα οποτε πρεπει να το αλλαξω

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ ψυχούλα μου θα πονάει κιόλας, μακάρι οι μανούλες με ανάλογη εμπειρία να σου προτείνουν κάτι, υπόθετο κάνει ή μηπως είναι ακόμα πολύ μικρούλι και απαγορεύεται;

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βασουλα το κλισματακι μπαινει πιο ευκολα και την πιανει το υποθετο μπορει να μην της κανει τιποτα η να τα τα κανει αυριο που ειναι ηδη σφικτα που να τα αφησεις και αλλο, τεσπα πανω σε αυτο το θεμα ολα τα αλλα τα ξερω, το γαλα ειναι το θεμα μου θελω να της το αλλαξω μπας και δουμε παλι ασπρη μερα πειτε κανενα γαλα σε σκονη ρε παιδια που ειναι καλο για την δυσκοιλιοτητα, που τα δικα σας παιδακια αρχισαν να τα κανουν, ετσω και για 6 μηνων γαλατακι και θα βρω εγω σε ιδιο πιο ειναι της επομενης ηλικιας

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν η μικρή μου είχε διάρροια, η παιδίατρος μας είπε να της δίνουμε πιο αραιό το γάλα (1 μεζούρα στα 40 μλ).Το frizogrow της έδινα.
Αν είναι λίγο πιο "σφιχτό" το γάλα, μήπως βοηθά στη δυσκοιλιότητα;
Το φρέσκο γάλα το ξεκινήσαμε όταν έγινε 2 ετών!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φριζογκροου της δινω εγραψα φριζολακ ε; αυτο ηταν το παλιο της σειρας της ιδιας σορρυ, μωρε δεν μπορω να της το αραιωσω πολυ γιατι ειχε παλινδρομηση αν πιει 240 μλ αραιο μπορει να της ανεβει, παντως ολη η σειρα και το frisolac & fricomel μια χαρα αλλα με το frizogrow στουμπωνει δεν γινεται, τι δινεται εσεις βρε κοριτσια ποιο γαλα; μα καμια δεν απαντα; τη βοηθεια σας, γαλα για δυσκοιλιοτητα; 534787

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:φριζογκροου της δινω εγραψα φριζολακ ε; αυτο ηταν το παλιο της σειρας της ιδιας σορρυ, μωρε δεν μπορω να της το αραιωσω πολυ γιατι ειχε παλινδρομηση αν πιει 240 μλ αραιο μπορει να της ανεβει, παντως ολη η σειρα και το frisolac & fricomel μια χαρα αλλα με το frizogrow στουμπωνει δεν γινεται, τι δινεται εσεις βρε κοριτσια ποιο γαλα; μα καμια δεν απαντα; τη βοηθεια σας, γαλα για δυσκοιλιοτητα; 534787

Αν γυρίσεις όντως στο frisomel;;Πειράζει;
Το αραιό γάλα είναι για να στουμπώσει.Πιο σφιχτό αν μπορείς να το φτιάξεις (πχ 1 κουταλιά στα 25 μλ).Αλλά μην πειραματιστείς!Ρώτα την παιδίατρο αν μπορείς να το δοκιμάσεις.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενα μηνα που το παιρνει το εχω αραιωσει και φτιαξει και πιο πηχτο τιποτα, μαλλον δεν ειναι γιαυτην αυτο το γαλα αφου τα αλλα δυο ηταν ενταξει, και οκ δεν με νοιαζει να παρω αλλη μαρκα αλλα για πιο μικρη ηλικια γραφουν πανω για δυσκοιλιοτητα, για ενος ετων δεν γαφει κανενα οσα ειδα στο σουπερ μαρκετ, οποτε λεω ας ρωτησω εδω αν καποια μαμα εδινε καποιο και την βοηθησε σε αυτο το θεμα

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φιλενάδα δεν ξέρω να σε πω... Δε μας απασχόλησε το θέμα παρά μόνο στον πρώτο μήνα της Μαρίας μου!

Να μου φιλήσεις τον πωπό της γλυκόφατσας, έτσι για να πάρει μπρος! Very Happy

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δυστυχώς δεν ξέρω κάτι παραπάνω!

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Μιλουπακι"]φριζογκροου της δινω εγραψα φριζολακ ε; αυτο ηταν το παλιο της σειρας της ιδιας σορρυ, μωρε δεν μπορω να της το αραιωσω πολυ γιατι ειχε παλινδρομηση αν πιει 240 μλ αραιο μπορει να της ανεβει, παντως ολη η σειρα και το frisolac & fricomel μια χαρα αλλα με το frizogrow στουμπωνει δεν γινεται, τι δινεται εσεις βρε κοριτσια ποιο γαλα; μα καμια δεν απαντα; τη βοηθεια σας, γαλα για δυσκοιλιοτητα; 534787 [/qΘ
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΕ ΦΡΙΖΟΛΑΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ,ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΤΗΣ ΔΕΛΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ Κ ΣΑΝ ΓΕΥΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε φιλενάδα γιατί τόση επιμονή;Εννοώ είσαι σίγουρη οτι φταίει το γάλα;Κι εγώ με την ίδια σειρά της τα πήγα και δεν την πείραξε το frisogrow.Εντάξει βέβαια κάθε οργανισμός διαφέρει αλλα εσύ πως κατάλαβες οτι φταίει το γάλα;
Τώρα 2 βδομάδες της δίνω το almiron growing-up γιατί δεν είχα βρει το άλλο και μου τα κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Δε λέω οτι ευθύνεται το γάλα που τα κάνει αλλά τουλάχιστον δεν είδα δυσκοιλιότητα.

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Υπάρχει ειδικό γάλα για την δυσκοιλιότητα, είναι το AR. Ανάλογα με την μάρκα υπάρχει AR1, AR2 ή AR απλό (όπως το sanilac ar που πινει ο μικρός μας).

Εννοείται βέβαια πως δεν είμαι γιατρός, αλλά για να μην παιδεύεις το παιδί με κλύσματα κλπ (που στην τελική δεν του κάνει καλο), παρε αυριο ενα τηλ τον παιδίατρό σου και ρώτα απλά αυτό...

Εμείς σωθήκαμε... πονάει βέβεια η τσέπη αλλά...

Κατα τα άλλα η διατροφή της πως είναι ?

http://familyclubproducts.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Βρε φιλενάδα γιατί τόση επιμονή;Εννοώ είσαι σίγουρη οτι φταίει το γάλα;Κι εγώ με την ίδια σειρά της τα πήγα και δεν την πείραξε το frisogrow.Εντάξει βέβαια κάθε οργανισμός διαφέρει αλλα εσύ πως κατάλαβες οτι φταίει το γάλα;
Τώρα 2 βδομάδες της δίνω το almiron growing-up γιατί δεν είχα βρει το άλλο και μου τα κάνει 2-3 φορές τη μέρα. Δε λέω οτι ευθύνεται το γάλα που τα κάνει αλλά τουλάχιστον δεν είδα δυσκοιλιότητα.

Αθηνουλα ναι ειμαι σιγουρη για το γαλα γιατι μολις το αλαξαμε ειδα διαφορα εκει που τα εκανε μια φορα την μερα και στα πολυ ζορια ανα 2 απο οταν το ξεκινησαμε αρχισε να πηγαινει ανα 3 και ανα 2 μερες παρολα τα λαχανικα και τα φρουτα στη διατροφη της που της εβαζα για να βοηθανε, και επειδη το εχω δει στην πραξη οτι ο οργανισμος θελει ενα χρονο για να συνηθισει το γαλα και να παρει μπρος την αφησα ενα μηνα να δω μηπως αρχισει, και με το φριζολακ στην αρχη στουμπωσε μετα ομως πηρε φορα, με αυτο τιποτα, ο γιατρος μου ειχε πει και το αλμιρον growing up και τι frisogrow οποιο θελω, αλλα το αλμιρον γενικα εχω ακουσει σε πολλα οτι εκανε δυσκοιλιοτητα λες να το δοκιμασω Wink

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamametriazouzounakia έγραψε:Υπάρχει ειδικό γάλα για την δυσκοιλιότητα, είναι το AR. Ανάλογα με την μάρκα υπάρχει AR1, AR2 ή AR απλό (όπως το sanilac ar που πινει ο μικρός μας).

Εννοείται βέβαια πως δεν είμαι γιατρός, αλλά για να μην παιδεύεις το παιδί με κλύσματα κλπ (που στην τελική δεν του κάνει καλο), παρε αυριο ενα τηλ τον παιδίατρό σου και ρώτα απλά αυτό...

Εμείς σωθήκαμε... πονάει βέβεια η τσέπη αλλά...

Κατα τα άλλα η διατροφή της πως είναι ?

AR ειναι ε; αυτο ηθελα δεν θυμομουν θα κοιταξω μεσω ιντερνετ αν υπαρχει και για 1 χρονου σε AR καποια μαρκα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το AR Που κοιταξα ειναι γαλατα για παλινδρομηση απλα πιανουν και την δυσκοιλιοτητα καποιες φορες λογο των συστατικων που εχουν, τεσπα μπορει να δωσω το αλμιρον και βλεπουμε Rolling Eyes

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το Almiron είναι το νο1 γαλα που κατηγορειται για δυσκοιλιότητα... συγγνωμη που επιμένω αλλά καλύτερα ρωτα τον γιατρό... το AR είναι γαλα που συνδοιάζει την δυσκοιλιότητα με την "δυσανεξία" για την παλινδρόμηση είναι τα HA και καποια άλλα...

http://familyclubproducts.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ξερω βρε συ για το αλμιρον αλλα ενα απο τα δυο μας προτεινε εκεινος και γιαυτο προτιμησα το frizocrow παντως απο την εμπειρια που εχω γιατι παλια αλαξαμε πολλα γαλατα μεχρι να βρουμε την παλινδρομηση ειναι θεμα οργανισμου του παιδιου, ενα γαλα μπορει να κανει για την δυσκοιλιοτητα σε ενα παιδι και σε ενα αλλο οχι ειναι πολλα που παιζουν ρολο προσωπικα εμενα τοτε μου αρεσε και το aptamil της μιλουπα της ταιριαζε θα δω μηπως παρω και αυτο τελικα, οσο αφορα τον γιατρο γιατι τον ειχα ρβτησει και παλια που αλαζαμε μου ειχε πει ολα τα ιδια ειναι πανω κατω απλα χωρισμενα σε κατηγοριες δεν παιζει ρολο η μαρκα αλλα φυσικα πιο ταιριαζει στο παιδι, ειδικα στο θεμα γαλα και γιατρος δεν εχω εμπιστοσυνη ο καθενας προτεινει αυτο που τα περνει απο τους προμηθευτες και γενικα γιαυτους ολα ιδια ειναι εκτος βεβαια απο ar κτλ που απλα σου λενε δυσκοιλιοτητα πχ ar γαλα κατα τα αλλα δεν ειναι καθολου πιο κατοτοπιστηκοι απο εμας πιστεψε με και με τα πολλα που τον ειχα ζαλισει τοτε μου το ξεφουρνισε οτο ολα πανω κατω τα ιδια συστατικα εχουν, λες και περιμενα αυτον να μου το πει δηλ Laughing αφου το ειχα ανακαλυψει μονη μου ειχα 10 μαρκες στον παγκο μου και ειχα κανει διατριβη τοτε

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το μονο που θα τον ρωτησω ειναι αν το φρεσκο θα μπορουσε να την βοηθησει με τα κακα της η να την στουμπωσει πιο πολυ, αυτο δεν το ξερω η αληθεια ειναι

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επισης αν κοιταξεις εδω και βαλεις και τον ορο AR για γαλατα αντιαναγωγικα τα αναφερει
http://www.milupa.gr/default.aspx?id=2&aid=65

το HA που λες ειναι τα υποαλεργικα

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχθές μου ήρθε να πνίξω μια γιαγιά! περνούσε με το εγγονάκι της 40 ημερών με το καρότσι και μου έκανε εντύπωση που το μωράκι έκλαιγε. μου είπε έχει κολικούς και το πειράζει το γάλα που πίνει (ξένο). του φέρνει δοισκιλιότητα. της είπα γιατί δεν το αλλάζετε το γαλατάκι; μου είπε ότι έτσι τους είπε και ο παιδίατρος, αλλα επειδη το κουτι το γαλα κοστιζει, πρώτα θα το τελειώσουν, και μετά θα πάρουν άλλο!

και αυτη η μανα του μωρού κανει οτι της λεει η μανα της!!! γκρρρρρρρρρρρρρρρρ!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ο καθενας προτεινει αυτο που τα περνει απο τους προμηθευτες και γενικα γιαυτους ολα ιδια ειναι

Σώωωπα καλέ,τι είνι αυτά που λες τώωωωωρα...Very Happy

Μιλουπακι έγραψε: μου το ξεφουρνισε οτο ολα πανω κατω τα ιδια συστατικα εχουν, λες και περιμενα αυτον να μου το πει δηλ Laughing αφου το ειχα ανακαλυψει μονη μου ειχα 10 μαρκες στον παγκο μου και ειχα κανει διατριβη τοτε


Aptamil Digestive Comfort.Αυτό το έχεις δει;Το είδα πριν, λογικά θα το ξέρεις αφού τα έψαξες αλλά είπα να το αναφέρω μήπως σου ξέφυγε. pirat

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαριτσακι μου γλυκο ακου και τη δικη μου γνωμη.
Οταν ειπα στη παιδιατρο να δωσω γαλα για 1 ετους μου ειπε ακομα ΟΧΙ. Καλυτερα να πινει το γαλα δευτερη βρεφικης ηλικιας μεχρι 15 μηνων. Τον 16 μηνα να παρω για 1 ετους.
Γαλα για δυσκοιλιοτητα εχω να σου πρωτινω το novalac IT. Ειχα με εμεις το ιδιο προβλημα μεχρι τον 4-5 μηνα. Ειναι θαυματουργο. Το εβρησκα στα φαρμακεια. Κοστιζε γυρω στα 9 ευρω το κουτι.
Γι αυτο ή γυρισε στο γαλα που εδινες για ακομα λιγους μηνες ή ψαξε για το ΝΟΒΑΛΑΚ!
Φιλια στη κορακλα σου!!!!! τη βοηθεια σας, γαλα για δυσκοιλιοτητα; 417472

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαριτσακι μου εσυ ξερεις για το προβλημα μας με την δυσκοιλιοτητα αλλα και τις αναγωγες ...πλεον με το φρισολακ κομφορτ που μου ειχες προτεινει κανουμε 2 μπορει και τρεις φορες κακακια...γιουπιιιι
για δυο μηνες παιρναμε το νοβαλακ ιτ που λεει πιο πανω η αφρω και δεν μας εκανε τιποτα καθε τεσσερις μερες κλυσμα και υποθετο...οποτε πιστευω οτι για καθε μωρακι ισχυουν διαφορετικα πραγματα..δοκιμασε κι εσυ το νοβαλακ μπορει να σου κατσει αλλιως γυρνα στο κομφορτ που ειχες αποτελεσματα αν σου επιτρεπει η γιατρος!καλο κουραγιο <3<3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις