Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας μανουλες. μια μικρη βοηθεια θα ηθελα. μου ερχοντε διαφορα στο μυαλο αλλα θα ηθελα και τη δικη σας συμβουλη. μια φιλη θα βαφτισει τα παιδακια της.
Το προβλημα ειναι οτι η κορη της ειναι 7 χρονων και ο γιος της 2. η βαφτιση θα γινει ταυτοχρονα και για τα 2 παιδακια και προσπαθουμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει η να κανει ζευγαρι. στις λαμπαδες και γενικα. για πειτε και σεις. εγω σκεφτηκα γενικα αγορι κοριτσι θεμα, η φθινοπωρινα φρουτα μιας που θα γινει Σεπτεμβρη η βαφτιση. μετα σκεφτηκα ομπρελιτσες καιτελος κατι που να εχει σχεση με παραμυθι. η πριγκιπισσα και ο βατραχος ας πουμε. τι λετε και σεις. καθε συμβουλη δεκτη!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:Γεια σας μανουλες. μια μικρη βοηθεια θα ηθελα. μου ερχοντε διαφορα στο μυαλο αλλα θα ηθελα και τη δικη σας συμβουλη. μια φιλη θα βαφτισει τα παιδακια της.
Το προβλημα ειναι οτι η κορη της ειναι 7 χρονων και ο γιος της 2. η βαφτιση θα γινει ταυτοχρονα και για τα 2 παιδακια και προσπαθουμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει η να κανει ζευγαρι. στις λαμπαδες και γενικα. για πειτε και σεις. εγω σκεφτηκα γενικα αγορι κοριτσι θεμα, η φθινοπωρινα φρουτα μιας που θα γινει Σεπτεμβρη η βαφτιση. μετα σκεφτηκα ομπρελιτσες καιτελος κατι που να εχει σχεση με παραμυθι. η πριγκιπισσα και ο βατραχος ας πουμε. τι λετε και σεις. καθε συμβουλη δεκτη!!

και μενα αυτα μου ηρθαν στο μυαλο που ειπες ολα ωραια ειναι μωρε... αν ψαχτεις εχεις και χρονο σιγουρα θα βρεις κατι καλο.. αυτο που με εκανε ειλικρινα μεγαληεντυπωση θα βαφτισει τα παιδια της και η κορη της ειναι 7 χρονων και ο γιος 2? χρονων???

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:Γεια σας μανουλες. μια μικρη βοηθεια θα ηθελα. μου ερχοντε διαφορα στο μυαλο αλλα θα ηθελα και τη δικη σας συμβουλη. μια φιλη θα βαφτισει τα παιδακια της.
Το προβλημα ειναι οτι η κορη της ειναι 7 χρονων και ο γιος της 2. η βαφτιση θα γινει ταυτοχρονα και για τα 2 παιδακια και προσπαθουμε να βρουμε κατι που να ταιριαζει η να κανει ζευγαρι. στις λαμπαδες και γενικα. για πειτε και σεις. εγω σκεφτηκα γενικα αγορι κοριτσι θεμα, η φθινοπωρινα φρουτα μιας που θα γινει Σεπτεμβρη η βαφτιση. μετα σκεφτηκα ομπρελιτσες καιτελος κατι που να εχει σχεση με παραμυθι. η πριγκιπισσα και ο βατραχος ας πουμε. τι λετε και σεις. καθε συμβουλη δεκτη!!
γλυφιτζουρια ροζ γαλαζια,αλογακια,cup cake και ενα που εκανα τελευταια σε διδυμα[μιας και συναδερφοι εγω ειμαι κυπρο ομως] σκυλακια λαιιδη και αλητης

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia ναι και γω σκεφτηκα γλιφιτζουρια, καραμελες και γλυκα γενικα. ειπε κατα προτιμηση οχι καρτουν και τετοια. και μενα η αληθεια δεν με τρελενουν..

nanakaboubou ναι τοσο ειναι. η οικογενεια δεν ειναι Ελληνες και τωρα μπορεσαν να τα βαφτισουν. Ευτυχως η νονα ειναι μια και για τα 2 οποτε δεν θα εχουν και εκει μπλεξιματα για τα περι βαφτισης.

ενα αλλο παλι που θυμηθηκα ειναι ο χανς και η γρκετελ που εχει σχεση με τα ζαχαρωτα.

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωραιο θεμα το χανσελ και κρετελ και με πολλους συνδιασμους ωραιο θα ειναι

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μετα σκεφτηκα κατι με αθληματα. να ειναι και αντιθετα αλλα συνδιασμενα ταυτοχρονα. πχ ποδοσφαιρο με μπαλετο η τεννις. σαν τις ταινιες. 2 διαφορετικοι κοσμοι...χιχιχι. απλα θα εχουν ενα μοτιβο κοινο σε σχεδιο η σε χρωματα. ουφφφ σορυ για το πριξιμο κοριτσια αλλα ειναι πειρασμος κατι τετοιο ε?(τα 2 αδερφια εννοω..)

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι καλε δεν μας πριζεις μου αρεσει εμενα μιας και η δουλεια μου να σκεφτομαι νεα θεματα ξερεις τη σκεφτηκα μολυβενιος στρατιωτης και η μπαλαρινα

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anemomilos -> roz-siel h portokali-laxani h fouksia-laxani
Elies??
Aerostato
Lemoni
Portokali to fruto
Mpiskoto
Cup cake
Kokkinoskoufitsa kai o lukos
Thalassa
Karousel
Kounisto alogaki
Roz kai siel / fouksia kai laxani/ skouro ble kai kokkino me aspra poua/riges/karo

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μικυ και Μινι ισως;

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάτι σε στρουμφάκια?
Στρουμφίτα και κάποιο από τα πολλά άλλα στρουμφάκια?

Σρεκ και φιόνα?

Ποπάυ και όλιβ? (αλλά αυτό είναι μάλλον της δικής μου εποχής και όχι των παιδιών Laughing Laughing Laughing )

Μίκυ και μίνι όπως είπε και η donna?

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:georgia ναι και γω σκεφτηκα γλιφιτζουρια, καραμελες και γλυκα γενικα. ειπε κατα προτιμηση οχι καρτουν και τετοια. και μενα η αληθεια δεν με τρελενουν..

nanakaboubou ναι τοσο ειναι. η οικογενεια δεν ειναι Ελληνες και τωρα μπορεσαν να τα βαφτισουν. Ευτυχως η νονα ειναι μια και για τα 2 οποτε δεν θα εχουν και εκει μπλεξιματα για τα περι βαφτισης.

ενα αλλο παλι που θυμηθηκα ειναι ο χανς και η γρκετελ που εχει σχεση με τα ζαχαρωτα.

ααα ειπα και γω το παιδι 7 χρονων πως το φοναζανε μπεμπα?? τεσπα!! χανσελ και γκρετελ ειναι ουαου μονο που το σκεφτομαι!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι καλε. κανονικα με τα ονοματα τους τα φωναζουν. το κοριτσι παει σχολειο..
σκεφτηκα επισης
μινυ και μικυ ηταν το πρωτο που μου ηρθε. ειναι και ευκολο αλλα... αποτι καταλαβα θελει κατι πιο ιδιαιτερο σαν συνδιασμο που να μη θεωρητε δεδομενος. αλλα ειναι ωραιο!

περι χανς και γκρετελ πειτε μου εικονες. ζαχαρωτα σιγουρα. τι αλλο σας ερχετε σαν εικονα?

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σαν εικονα για το χανσελ και γκρετελ μου ερχονται σπιτακια απο ζαχαρωτα, ειχα δει και στο jumbo αλλα δεν ξερω αν εχουν ακομα. και γενικα ζαχαρωτα κρεμασμενα απο δεντρακι...ελπιζω να βοηθησα...ααα!! το θεμα ειναι τελειο και μ αρεσει πολυ!! ωραια επιλογη! Wink 

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι και για μενα κυριαρχει. τωρα κοιτουσα ενα βιβλιο με παραμυθια που εχουμε. βρηκα και τον αλαντιν με το λιχναρι. υπαρχει πριγκιπισσα μεσα. αρα εχουμε πριγκιπισσα λιχναρι. παλατι, ελεφαντα και πολλα κοσμηματα με περλες. ωραιο δε θα ειναι?

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι αυτο ωραιο ακουγεται!! απλα πιστευω οτι Χανσελ και Γκρετελ εχεις πιο πολλες επιλογες για στολισμο κλπ, επισης θα ειναι πιο ζωντανο και με πολλα χρωματα αφου θα ειναι γεματη η βαπτιση με καραμελες, ζαχαρωτα κ.α.
αλλα και ο αλαντιν με την γιασμιν ας πουμε μπορει να γινει μιας και ταιριαζουν αυτοι οι δυο....θα στολισεις οπωσδηποτε με λυχναρι αν κανεις τελικα αυτο!!Wink 

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koukouvagia?
Ouranio toxo?
Koxilia?
Pagwto?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι και οι κουκουβαγιες μαρεσουν πολυ!!!! απλα για αρχη ξεκιναω με κατι που θα εχω πολλες επιλογες για στολισμα. οι κουκουβαγιες ειναι πιο αυστηρες και δεν μπορεις να παιξεις με πολλα.
επισης σκεφτηκα να συνδιασω 2 διαφορετικα. πχ αλογακι καρουσελ για τον μικρο και καρδουλες η λουλουδια για τοκοριτσι. απλα θα ειναι το ιδιο ντυμενα με τα ιδια υλικα και με ρομαντικες πινελιες.λεμε στη χειροτερη αν δεν βρω κατι αλλο. ο αλαντιν μαρεσε αλλα για μπομπο κατι συμβολικο? το μονο που υπαρχει ειναι ο ιδιος αλαντιν εκτος αν βαλουμε διαφορα οπως καστρο, ελεφαντακι η κατι χειροποιητο με περλες..Rolling Eyes 

μετα παμε σε κλασικα σταχτοπουτα με πριγκιππα κοκ.
και το μολυβενιο στρατιωτακι μαρεσε με την μπαλαρινα..

hmbg


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για διδυμάκια δουλεύω αυτό τον καιρό 3 θέματα, το ένα είναι τα λεμονάκια, το δεύτερο είναι κορώνες και το τρίτο μελισσάκια
Μου άρεσε ο αλαντίν που είπες αλλά νομίζω οτι είναι λίγο πιο άβολο σχετικά με τα υπόλοιπα αν θελεις να τα συνδυάσεις Smile Και τα παραπάνω και χρωματικά μόνο σε βολεύουν και για τις μπομπονιέρες και τα υπόλοιπα!
Ειδικά τα λεμονάκια έχουν και ωραίες και οικονομικές ιδέες για στολισμό κτλ
Το μολυβένιο στατιωτάκι είναι φανταστικό σαν θέμα, αλλά μου πάει λίγο προς πιο χριστουγεννιάτικο Smile

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
An theleis na sundiaseis 2 diaforetika themata emena mou aresei polu gia to mikro h gravata kai gia to koritsi h kardoula h to louloudi.
Gia gravata exw dei fovera pragmata edw:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.431404743596514.92430.145277272209264&type=3

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
supermama έγραψε:ναι και για μενα κυριαρχει. τωρα κοιτουσα ενα βιβλιο με παραμυθια που εχουμε. βρηκα και τον αλαντιν με το λιχναρι. υπαρχει πριγκιπισσα μεσα. αρα εχουμε πριγκιπισσα λιχναρι. παλατι, ελεφαντα και πολλα κοσμηματα με περλες. ωραιο δε θα ειναι?


Αυτό είναι τέλειο!!! Έχει και περισσότερες επιλογές στολισμού!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι οχι μονο λιγο χριστουγεννιατικο αλλα εχει και μια δοση λυπητερη. διαβασα χθες το παραμυθι και δεν μαρεσε το τελος...

ισως κατι με γλυκα? καραμελες και γλειφιτζουρια πχ?

και η γραβατα ειναι ωραιο! γραβατα με φορεμα?
ποποο εχω μπερδευτει. μαλλον θα βαλω λιστα να διαλεξουμε. χιχιχι. ειναι οτι ειναι διαφορετικο φυλλο και διαφορετικης ηλικιας και αυτο δυσκολευει λιγο την κατασταση. αντε το αγορακι το βολευουμε. το κοριτσι παντως με μια γρηγορη ματια που την εδειχνα επελεγε ολα τα ρομαντικα. παλ αποχρωσεις, δανδελες κτλ


georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ακομη ενα που μου ηρθε ειναι Η ΑΛΙΚΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ εχει κουνελακια καπελα διαφορα και κατι ακομα ΤΣΙΡΚΟ διαφορα ζωακια κλοουν .αν μου ερθει κατι αλλο θα σου πω

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
georgia78 έγραψε:ακομη ενα που μου ηρθε ειναι Η ΑΛΙΚΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ  εχει κουνελακια καπελα διαφορα

ΩΡΑΙΟ!!! αλλα μηπωα φανει οτι ειναι θεμα κοριτσιστικο μονο? οχι ε?

hmbg


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χμμμ είναι λίγο πιο κοριτσίστικο ναι..

Αν παίξεις σε vintage στυλ;; Καρδούλες postcards και ανεμόπτερα ή αερόστατα; Ωστε να βάλεις δαντελίτσες κτλ, να είναι ουδέτερο και στον στολισμό, και πολύ in γιατί το vintage το ζητάνε τρελά; Και σίγουρα με πολλές επιλογές για όλα και καθόλου δεσμευτικό!

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το vintage σε βάφτιση είναι απλά τέλειο. Με ξύλινα παιχνίδια, πχ αυτοκινητάκι ή αεροπλάνο ή ποδήλατο και δαντέλες και πέρλες για το κοριτσάκι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις