Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 12:32 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κΑΛΗΜερα κοριτσια....μια φιλη μου γεννησε τον Νοεμβρη ενα κοριτσακι..οταν ειχε μαθει πως ειναι εγγυος, ο αντρας της της ειχε πει πως οταν θα εκανε παιδια το πρωτο θα το ελεγε στον αγιο ραφαηλ... ρωτησαν τον πνευματικο κ τους ειπε πως αν ειναι αγορι να του δωσουν 2 ονοματα ραφαηλ και το ονομα του πεθερου και να το φωναζουν με το ονομα του πεθερου της κοπελας..τελικα εκανε κοριτσι κ το ειπαν Ραφαηλια...εσας ποια ειναι η γνωμη σας;; αφου το ειχαν ταξει γινοταν να το φωναζει με το ονομα του πεθερου της αν ηταν αγορι;; στο κοριτσι δλδ γτ δεν ισχυε κατι αντιστοιχο;;

2ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 12:33 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καμία άποψη. Μου είπε ο πνευματικός μου κλπ δεν με αγγίζουν.

3ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 2:50 am

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
matinaki1990 έγραψε:κΑΛΗΜερα κοριτσια....μια φιλη μου γεννησε τον Νοεμβρη ενα κοριτσακι..οταν ειχε μαθει πως ειναι εγγυος, ο αντρας της της ειχε πει πως οταν θα εκανε παιδια το πρωτο θα το ελεγε στον αγιο ραφαηλ... ρωτησαν τον πνευματικο κ τους ειπε πως αν ειναι αγορι να του δωσουν 2 ονοματα ραφαηλ και το ονομα του πεθερου και να το φωναζουν με το ονομα του πεθερου της κοπελας..τελικα εκανε κοριτσι κ το ειπαν Ραφαηλια...εσας ποια ειναι η γνωμη σας;; αφου το ειχαν ταξει γινοταν να το φωναζει με το ονομα του πεθερου της αν ηταν αγορι;; στο κοριτσι δλδ γτ δεν ισχυε κατι αντιστοιχο;;


Ό,τι πει ο πνευματικός. Εκείνος παίρνει ευθύνη για την ''πορεία'' της ψυχής και  επωμίζεται τα σφάλματα του καθενός απ'τη στιγμή που έχει συμβουλέψει ανάλογα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Γ_ στις Δευ Ιουλ 01, 2013 4:35 am, 1 φορά

4ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 4:27 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οταν ειναι ταμενο το παιδι παιρνει αποκλειστικα το ονομα του αγιου!

5ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 5:23 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΨΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΠΕΜΕΝΕ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ.ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΧ ΟΤΑΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΨΙΛΟΜΟΥΤΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΦΑΣΑΡΙΑ ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΑΖΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΖΕΙΣ ΤΟΤΕ?ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Ο ΑΓΙΟΣ Ή Ο ΠΕΘΕΡΟΣ?

6ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 5:58 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ποτέ δεν κατάλαβα το νόημα του να ταζεις ένα παιδι, να του δίνεις το όνομα του Αγίου που το έταξες και μετα να το φωναζεις με άλλο όνομα.δηλαδη το τάμα το κανείς μονο για να υπάρχει το όνομα στην ταυτότητα του παιδιού;

7ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 9:29 am

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η θεια μου ειδε στον υπνο της την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω να της δινει ενα μωρο στην αγκαλια(μη ρωτατε πως καταλαβε ποια ειναι,ιδεα δεν εχω)..μετα απο κανενα 20ημερο εμαθε οτι ειναι εγκυος.εδωσε το ονομα της Αγιας στη μικρη και σαν 2ο ονομα της γιαγιας,για να "ακουστει",ομως Ειρηνη τη φωναζουμε.

8ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 9:52 am

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μετά απο την περιπέτεια που είχαμε κ εμείς κ παραλίγο να χάσουμε το μωρο, εγώ το έταξα στην Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου, συγχρόνως όμως η μητέρα μου η οποία βρισκόταν σε απόγνωση κ αυτήν κ για το μωρό κ για μένα, έταξε το μωρό στην Παναγία. Μάθαμε τα καλά νέα, ανάμεσα απο δυο γιορτές της Παναγίας, Ζωοδόχου Πηγής κ της Γλυκοφιλούσας κ η μητέρα μου που το είδε ως σημάδι μου ανέφερε το τάξιμο κ εγώ το δικό μου. Εκεί μπερδευτήκαμε κ ανέλαβε να το ξεκαθαρίσει ο πνευματικός της μητέρας μου, ένας γέροντας απο το Αγιο Όρος που έρχεται συγκεκριμένα διαστήματα στη πόλη μας.
Αυτός της είπε, οτι ο Άγιος στον οποίο απευθυνόμαστε, μας βοηθά ουτως η αλλως αφού θα του το ζητήσεις κ δεν χρειάζεται κανένα τάξιμο. Αν θέλεις το λές το όνομα, αν όχι δεν υπάρχει αμαρτία, ούτε περίπτωση εκδίκησης απο τον Άγιο, π.χ. να πάθει κάτι το παιδί αργότερα όπως λένε μερικοί. Η παραμικρή διαφωνία να προκύψει σχετικά με το όνομα στο ζευγάρι, το τάξιμο ακυρώνεται, γιατί η εκκλησία κ ο Άγιος δεν θέλουν να προκαλούν προβλήματα.
Επιπλέον ο Άγιος δεν είναι πολιτικός για να θέλει ρουσφέτι κ ανταλλάγματα ώστε να σε βοηθησει.
Ζήτα Και θα σου Δωθεί όχι
Τάξε Για να σου δωθεί..

Εμένα πάντως τα όσα είπε μου φάνηκαν πολύ σωστά, απο εκεί κ πέρα είναι στην κρίση του καθενός πιστεύω..

9ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 10:27 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε μάλλον αυτο πο υποστηριζει η bini συνεβη στην περιπτωση της φιλης σου!! οι περισσοτεροι παππουδες βαζουν πανω απο ολα την ματαιοδοξία τους !!τωρα για το πως το φωναζεις το παιδι δε νομιζω οι Αγιοι να κρατουν μουτρα!επισης εμενα μου ειπε ο πατερ οτι μπορεις να το βαφτισεις σε εκκλησια που φερει το ονομα της/του Αγιας/Αγιου ή καθε χρονο να πηγαινεις την ημερα της γιορτης της/του Αγιας/Αγιου στην εκκλησια με λειτουργιες

10ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 11:02 am

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε ολες σας....ειμαι εγκυος σε διδυμα κοριτσακια ...κ επειδη εγινε μεγαλο θαυμα στην ζωη μας...ο ΑΓΙΟΣ ΔΑΥΙΔ Κ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΩΣΣΟΣ κ με τις ΠΡΕΣΒΕΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ ΜΑΣ μας χαρισαν αυτα τα 2 αγγελουδια κ μαλιστα σε πολυ πολυ μικρο χρονικο διατημα ,μολισ δλδ που το ζητησαμε...!!!!αποφασισαμε με τον αντρουλι μου να δωσουμε τα ονοματα των ΑΓΙΩΝ για το καλο που μας εκαναν...πιστευω πως οταν ζητας απο εναν ΑΓΙΟ να σου χαρισει ενα παιδακι Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ειναι κ παλι δεν ξερω....ειναι το σωστο να δινεις το ονομα των ΑΓΙΩΝ γιατι μας χαρισαν τα παιδακια μας....εμενα δεν μου παει η καρδια να βγαλω τα ονοματα των γονιων μου η΄απο τα πεθερικα μου....!

11ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 8:33 pm

tonia 28

tonia 28
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω νομιζω οτι αφου εταξες το μωρο σε καποιον αγιο το καλητερο ειναι να μην βαζεις δευτρα ονοματα και εγω εχω ταξει οταν θα γεννησω την μπεμπα να την βαλω ραφαηλια αλλα οταν εμεινα εγκυος ειχα παρει το μηλο της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και ειπα οτι επειδη ειχα ταξει ποιο πριν να το βαλω στον αγιο ραφαηλ το επωμενο θα το βαλω στην αγια ειρηνη εγω με τα πεθερικα μου εχω το ιδιο ονομα παλι το ιδι να βαλω

12ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 9:24 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Μετά απο την περιπέτεια που είχαμε κ εμείς κ παραλίγο να χάσουμε το μωρο, εγώ το έταξα στην Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου, συγχρόνως όμως η μητέρα μου η οποία βρισκόταν σε απόγνωση κ αυτήν κ για το μωρό κ για μένα, έταξε το μωρό στην Παναγία. Μάθαμε τα καλά νέα, ανάμεσα απο δυο γιορτές της Παναγίας, Ζωοδόχου Πηγής κ της Γλυκοφιλούσας κ η μητέρα μου που το είδε ως σημάδι μου ανέφερε το τάξιμο κ εγώ το δικό μου. Εκεί μπερδευτήκαμε κ ανέλαβε να το ξεκαθαρίσει ο πνευματικός της μητέρας μου, ένας γέροντας απο το Αγιο Όρος που έρχεται συγκεκριμένα διαστήματα στη πόλη μας.
Αυτός της είπε, οτι ο Άγιος στον οποίο απευθυνόμαστε, μας βοηθά ουτως η αλλως αφού θα του το ζητήσεις κ δεν χρειάζεται κανένα τάξιμο. Αν θέλεις το λές το όνομα, αν όχι δεν υπάρχει αμαρτία, ούτε περίπτωση εκδίκησης απο τον Άγιο, π.χ. να πάθει κάτι το παιδί αργότερα όπως λένε μερικοί. Η παραμικρή διαφωνία να προκύψει σχετικά με το όνομα στο ζευγάρι, το τάξιμο ακυρώνεται, γιατί η εκκλησία κ ο Άγιος δεν θέλουν να προκαλούν προβλήματα.
Επιπλέον ο Άγιος δεν είναι πολιτικός για να θέλει ρουσφέτι κ ανταλλάγματα ώστε να σε βοηθησει.
Ζήτα Και θα σου Δωθεί όχι
Τάξε  Για να σου δωθεί..

Εμένα πάντως τα όσα είπε μου φάνηκαν πολύ σωστά, απο εκεί κ πέρα είναι στην κρίση του καθενός πιστεύω..

Κι εμενα σωστα μου φαινονται αυτα! Δεν ειμαι πολυ της εκκλησιας αλλα αν εκανα παντως ενα ταμα θα εβγαζα το ονομα που υποσχεθηκα, αλλιως γιστι το εκανα το ταμα; Μπορουσα απλα να προσευχηθω και να ζητησω βοηθεια. Κι εγω απο την Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου πηρα το ονομα μου, κι εγω απο ταμα της μαμας μου.

13ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 9:25 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tonia 28 έγραψε:και εγω νομιζω οτι αφου εταξες το μωρο σε καποιον αγιο το καλητερο ειναι να μην βαζεις δευτρα ονοματα και εγω εχω ταξει οταν θα γεννησω την μπεμπα να την βαλω ραφαηλια αλλα οταν εμεινα εγκυος ειχα παρει το μηλο της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και ειπα οτι επειδη ειχα ταξει ποιο πριν να το βαλω στον αγιο ραφαηλ το επωμενο θα το βαλω στην αγια ειρηνη εγω με τα πεθερικα μου εχω το ιδιο ονομα παλι το ιδι να βαλω

Μπορεις να τη βγαλεις Ραφαηλια Ειρηνη Smile 

14ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 9:48 pm

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξέρω πως όταν έχεις τάξει ένα παιδί η βγάζεις το όνομα του Αγίου που το έχεις τάξει ΜΌΝΟ η βγάζεις το όνομα των παππούδων ....γιατί μόνο σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει πρόβλημα....κ τη μέρα της γιορτής του Αγίου που είχες τάξει γιορτάζεις κανονικά το παιδί σου δλδ πας στην εκκλησία φτιάχνεις γλυκό πίτα κτλ για χάρη του Αγίου!

15ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Δευ Ιουλ 01, 2013 11:18 pm

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι είναι αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου βρε παιδιά; Άκου να πάθει κάτι το μωρό επειδή δε θα έχει το όνομα του άγιου που τάχθηκε!! Δεν υπάρχουν αυτά!
Η άποψή μου είναι (παρότι δεν έχω και πολλά πολλά με πνευματικούς και λοιπά) ότι αν νιώθεις την ανάγκη να τάξεις το μωράκι σου κάπου καλώς έκανες. Από εκεί κι έπειτα καλό θα ήταν να δώσεις και το αντίστοιχο όνομα. Αν όχι δεν έγινε και κάτι. Εξάλλου ένα τάμα δεν συνοδεύεται υποχρεωτικά από όνομα. Μπορεί να υποσχεθεί κανείς κάτι άλλο στον άγιο.

16ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:03 am

tonia 28

tonia 28
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:
tonia 28 έγραψε:και εγω νομιζω οτι αφου εταξες το μωρο σε καποιον αγιο το καλητερο ειναι να μην βαζεις δευτρα ονοματα και εγω εχω ταξει οταν θα γεννησω την μπεμπα να την βαλω ραφαηλια αλλα οταν εμεινα εγκυος ειχα παρει το μηλο της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου και ειπα οτι επειδη ειχα ταξει ποιο πριν να το βαλω στον αγιο ραφαηλ το επωμενο θα το βαλω στην αγια ειρηνη εγω με τα πεθερικα μου εχω το ιδιο ονομα παλι το ιδι να βαλω

Μπορεις να τη βγαλεις Ραφαηλια Ειρηνη Smile 

ελα που δεν το σκευτηκα καθολου εμα τι ο πεθερος αντωνης η πεθερα αντωνια και εγω και το μωρο πολυ δεν παει

17ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:17 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟ ΤΑΞΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΓΙΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΚΗΝΕΣ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ Η ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΡΙΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΡΙΚΑΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΕΠΕΜΕΝΕ ΤΗΣ ΠΕΤΑΕΙ ΕΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΤΑΞΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

18ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:32 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια κ γω εχω ταξει το αγορακι που χω στην κοιλιτσα στην παναγιτσα μετα απο μια παλλινδρομη κ πραγματικα εκει που ειχα απογοητευτει κ ημουν ρακοα τα χριστουγεννα 4 μηνεσ δηλ μετα εγινε το θαυμα...γυρω στο πασχα εγινε μια κουβεντα με τα πεθερικα μου κ κατεβασαν μουτρα...μαλιστα ο πεθεροσ μου λεει τα μωρα τα ταζουν αφου εχεισ χασει 5-6 εκει τα πηραMad κ εκει που λεγα να ρωτησω τον ιερεα μπασ κ βαλω κ τα 2 ονοματα σιγουρευτηκα οτι θα βγει παναγιωτησ το μωρακι μου γιατι η παναγια ειναι αγια κ μεγαλοψυχη κ δεν κοιταει οπωσ εκεινοσ τον εγωισμο του κ επιπλεον δεν σεβαστηκε κ τον πονο για την απωλεια μασ μ αυτο που ειπε

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

19ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:50 am

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ελάτε ρε κορίτσια.... σοβαρά τώρα, κάνουμε τέτοια κουβέντα;ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ 679259 

20ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:56 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maro28 έγραψε:κοριτσια κ γω εχω ταξει το αγορακι που χω στην κοιλιτσα στην παναγιτσα μετα απο μια παλλινδρομη κ πραγματικα εκει που ειχα απογοητευτει κ ημουν ρακοα τα χριστουγεννα 4 μηνεσ δηλ μετα εγινε το θαυμα...γυρω στο πασχα εγινε μια κουβεντα με τα πεθερικα μου κ κατεβασαν μουτρα...μαλιστα ο πεθεροσ μου λεει τα μωρα τα ταζουν αφου εχεισ χασει 5-6 εκει τα πηραMad κ εκει που λεγα να ρωτησω τον ιερεα μπασ κ βαλω κ τα 2 ονοματα σιγουρευτηκα οτι θα βγει παναγιωτησ το μωρακι μου γιατι η παναγια ειναι αγια κ μεγαλοψυχη κ δεν κοιταει οπωσ εκεινοσ τον εγωισμο του κ επιπλεον δεν σεβαστηκε κ τον πονο για την απωλεια μασ μ αυτο που ειπε


Καλα συγνωμη που θα το πω αλλα πολυ μ............. Ο πεθερος σου αν ειναι δυνατον ! Τελοσπαντων κ εγω ταμενη ειμαι γιατι η μγτερα μου λογω καρδιακων προβληματων δε μπορουσε να κανει παιδι κ να το γεννησει κιολας κ ετσι καμια γιαγια δεν παρεξηγηθηκε κ στο κατω κατω οι παπουδες αγαπανε μονο τα εγγονια που παιρνουν τα ονοματα τους!!!! Φυσικα κ οχι τουλαχιστον οι σωστοι ανθρωποι!!! Κ τελοσπαντων ποιος ο λογος να ταξεις το πσιδι κ μετα να μην δωσεις το ονομα το θεωρω μεγαλη μ..........α !!!

21ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 2:00 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary πολυ σωστη σε βρησκω.....Very Happy 

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

22ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 7:06 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον γιο μου τον ειχα ταξει σε αγιο κ τελικα του εδωσα 2 ονοματα το ονομα του πεθερου μου κ του αγιου.Για μενα παντα θα ειναι το ονομα του το ονομα του αγιου για τους υπολοιπους δεν με νοιαχει,γιορταζει παντως 2 φορες

23ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 9:47 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια δεν πολυξέρω από αυτά είμαι πολύ άσχετη, εγώ έκανα άλλο τάμα και όχι όνομα, δεν ξέρω καν αν λογίζεται ως τάμα γιατί δεν έχω ούτε πνευματικό ούτε σχέση με την εκκλησία για να μου πει. Μην σας πω ότι πολύ συχνά όταν πήγαινα στην εκκλησία κιόλας εκνευριζόμουν από κάποιες συμπεριφορές εκεί μέσα ορισμένων.. και είχα κόψει.. απλώς πιστεύω στον Θεό μέσα μου, και Τον παρακάλεσα να με αξιώσει αυτή τη φορά να μείνω έγκυος και να πάνε ολα καλά και εγώ έχω δώσει υπόσχεση να κάνω κάτι, αλλά όχι όνομα. Πιάνεται άραγε; Και ο άντρας μου επίσης παρακάλεσε και υποσχέθηκε κάτι άλλο. Πάντως όσο και να μην ασχολούμουν με αυτά τώρα προσεύχομαι πιο συχνά και μου δίνει δύναμη

24ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Τρι Ιουλ 02, 2013 1:30 pm

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
IoliAtore έγραψε:Κορίτσια δεν πολυξέρω από αυτά είμαι πολύ άσχετη, εγώ έκανα άλλο τάμα και όχι όνομα, δεν ξέρω καν αν λογίζεται ως τάμα γιατί δεν έχω ούτε πνευματικό ούτε σχέση με την εκκλησία για να μου πει. Μην σας πω ότι πολύ συχνά όταν πήγαινα στην εκκλησία κιόλας εκνευριζόμουν από κάποιες συμπεριφορές εκεί μέσα ορισμένων.. και είχα κόψει.. απλώς πιστεύω στον Θεό μέσα μου, και Τον παρακάλεσα να με αξιώσει αυτή τη φορά να μείνω έγκυος και να πάνε ολα καλά και εγώ έχω δώσει υπόσχεση να κάνω κάτι, αλλά όχι όνομα. Πιάνεται άραγε; Και ο άντρας μου επίσης παρακάλεσε και υποσχέθηκε κάτι άλλο. Πάντως όσο και να μην ασχολούμουν με αυτά τώρα προσεύχομαι πιο συχνά και μου δίνει δύναμη
Το πιο ειλικρινές και αληθινό. Η ουσία, όλα τ΄άλλα είναι διαστρέβλωση.

25ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Empty Απ: ΜΩΡΟ ΤΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΓΙΟ Κυρ Ιουλ 14, 2013 10:52 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kι γω έχω κάνει σε άγιο να μου έφερνε το μωράκι μου και ήρθε...σκεφτόμουν να έβγαζα 2 ονόματα είναι η αλήθεια, το 1ο θα είναι του Αγίου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις