Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 3:45 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα για το γαλα, το δινουμε οταν θεωρουμε οτι εχει το παιδι μας καταπιει καποιο δηλιτηριο οπως απορρυπαντικο, η φαρμακο, γιατι το γαλα προκαλει εμετο. Δεν ξερω αν κανει κατι με το καπνο, γιατ νομιζω οτι ειναι αλληλεπιδραση με τα υγρα. Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη. Πντως το σκεφτομουν καιρο και θελω να κανω μαθηματα πρωτων βοηθειων, πιστευω οτι ειναι πολυ χρησιμα ειδικα για τους γονεις.

27kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:02 am

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λόγω πείρας - δυστυχώς το είχαμε πάθει - θα σας πω οτι αν το παιδι φάει καπνο κινδυνευει κ θελει να παει σε νοσοκομειο αμεσα. εκει του δινουν ανθρακα να πιει για να αποροφησει τοξινες η του κανουν πλυση στομαχου. μην το ρισκάρετε ποτε.. εμεις ευτυχως τη γλυτωσαμε με ανθρακα μονο αλλα δεν φανταζεστε ποσο επικυνδυνο ειναι..

28kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:19 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και να ξέρετε οτι ο εμετος δεν συνίσταται για όλες τις καταποσεις μου το εχει πει η Παιδιατρος.παντα να παίρνετε το γιατρο η το κέντρο δηλητηριασεων πριν κάνετε οτιδήποτε.

29kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:21 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:Και να ξέρετε οτι ο εμετος δεν συνίσταται για όλες τις καταποσεις μου το εχει πει η Παιδιατρος.παντα να παίρνετε το γιατρο η το κέντρο δηλητηριασεων πριν κάνετε οτιδήποτε.

α ναι. και νομιζω πως καλυτερα το κεντρο δηλητηριασεων γιατι σιγουρα θα το σηκωσουν, αρα δεν χανουμε χρονο.

30kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:40 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dori μου έχεις απόλυτο δίκιο, γιατι ο έμετος νομίζουμε ότι ανακουφίζει,αλλά σε περιπτώσεις καταποσης χλωρίνης, καθαριστικών, πετρελαιο και αλλα τετοια καυστικα ΔΕΝ προκαλούμε έμετο γιατί μπορεί να προκληθεί διατρηση οισοφάγου!!
Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως κέντρο δηλητηριάσεων! Ακόμα και εμεις οι γιατροί οταν φέρνουν καποιο παιδακι που καταπιε κατι παραξενο εκει παίρνουμε και μας καθοδηγούν!Το σηκώνουν πάντα!Δυο φορές που χρειάστηκε τουλάχιστον να καλέσω,,,

31kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:50 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που θα πρεπει να σε ανησυχει σε μια τετοια περίπτωση ειναι η δηλητηρίαση απο νικοτίνη, η οποια απορροφάται ταχυτατα και είναι εξαιρετικά τοξική. Σε μικρες ποσότητες απλώς ανεβαζει την πίεση και τους καρδιακούς παλμούς (κάτι που το καταλαβαινεις με το που θα κάνεις ενα τσιγάρο). Δες το παρακάτω αρθρο:

http://www.eimaimama.gr/2011/08/tsigaro.html

Τα τσιγαρα/καπνο πρεπει να τα έχετε σε σημέιο που δεν μπορει να τα φτάσει το παιδί, και προτιμότερο θα ηταν να καπνιζετε εκτός του σπιτιου, στη βεραντα πχ.

32kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 4:55 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου ετυχε μια φορά με τον μεγάλο . Ουτε πηρα τηλεφωνο γιατρό ούτε πειραματίστηκα με την ζωή του παιδιού. Πήρα ταξί και πήγα στο Παιδων για πλύση. Τελικά δεν έιχε φάει κιόλας αλλά δεν το παίζεις εκεί. Τα τσιγάρα μακριά απο το σπίτι οταν έχουμε μωρά. Μέσα στην τσαντα μου τα ειχα και ήταν 1μισή ετους. Τα ανοιξε και μάσησε αρκετά απο αυτά. Δεν έιχε καταπιεί αλλά ποτε δεν ξέρεις. αν μου συνέβαινε ξάνα παλι το ιδιο θα εκανα.

33kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 6:33 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
adore3 έγραψε:καλησπέρα κορίτσια.ο καπνός μπορεί να κάνει ζημιά μεγάλη στο παιδί.ξέρω γιατί το έψαξα ότι αν πάει το παιδί 3 φορές για πλήση στομάχου από καταποση καπνού επεμβαίνει η πρόνοια κ έχεις βρει μπελά.εχω ακούσει ότι μπορεί να σου πάρουν κ το παιδί αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο.τσιγάρα φάρμακα χλώριο κτλ ΜΑΚΡΙΑ  από τα παιδιά.εγώ καπνίζω καπνό(με την κρίση κ όλος ο κόσμος χι χι) αλλά τον εχω πάντα ψιλά κ καπνίζω στο μπαλκόνι κ τον χειμώνα στον αποροφητηρα.
καλα αυτο με την προνοια πια εχει καταντησει αηδια!!να μην μπορεις να φιλησεις ρουφιχτα το παιδι σου για να μην αφησεις μελανια???ελεος!!!

ντεμακι, αυτη τη μελανια που μπορει να αφησεις στο παιδι σου απο ενα ρουφιχτο φιλι, ενα αλλο παιδακι μπορει να την εχει απο κακοποιηση παλι απο τον γονιο του, γι αυτο παλι καλα να λεμε που υπαρχει και η προνοια.
βρε ζινι τις υπερβολες δεν μπορω.ενα κακοποιημενο παιδακι διαφερει απο το παιδακι με το φιλι!!καλα κανει και υπαρχει η προνοια αλλα το να μην μπορω να φιλησω το παιδι μου οπως γουσταρω παραπαει..

34kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 7:17 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εντάξει δεν θα φοβόμαστε τωρα να φίλησουμε και τα παιδιά μας μην τυχόν και τους αφήσουμε σημάδι.και φαντάζομαι οτι για να ενεργοποιηθεί η πρόνοια θα πρέπει να υπαρχουν πολλοί άλλοι παράγοντες.εννοειται και καλα κάνει που υπάρχει αλλα δεν νομίζω οτι τα παιδιά "κινδυνεύουν" απο τα φιλία μας.

35kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 7:45 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε εννοειται να φιλαμε τα παιδια μας! τα σημαδια δεν τα καταλαβαινω αλλα περι ορεξεως.. ειπα μονο οτι δεν πειραζει που η προνοια ειναι αυστηρη!

36kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 10:05 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ποια χώρα έιναι αυστηρή η πρόνοια? Shocked 
Λοιπόν εμείς παίζουμε συχνά ξύλο. καλα διαβάσατε ξύλο για παιδχνίδιLaughing  Επάνω στη πλάκα έχω φάει και έχουν φάει απίθανες σβουριχτές. ο μεγάλος και ε΄γω έχουμε στα πόδια μελανιες. (ωραια παιχνίδια ε?Laughing )Μια μέρα έιπε στην δασκάλα ΄΄Η μαμά με δέρνει κάθε μεσήμερι πριν διαβάσουμε, και όταν έρθει ο μπαμπάς και δεν έιναι κουρασμένος με δέρνει και αυτός''Shocked Shocked Shocked Μολις μου το έιπε μου επεσε το σαγόνι. πήγα την αλλη μερα στην δασκάλα να δω....θα με πάρουν μέσα ή οχι. Laughing  οταν μιλήσαμε λίγο μου έιπε οτι το παιδί το κακοποιημένο φαίνεται απο 10 χιλιόμετρα . Δεν χρειάζονται εξηγήσεις και τίποτα άλλο. Εχουν κάποια ''χαρακτηριστικά'' .

37kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Παρ Ιουλ 05, 2013 2:21 pm

mpoumpouka mou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eytyxws shmera den afhsa tipota na pesei katw olh mera koitaga to patwma.ola kala apo edw kai pera..afhste pou to exw pei pantou kai oloa epathan sok ota tous to eipa..

38kapnos ti tha kanw - Σελίδα 2 Empty Απ: kapnos ti tha kanw Σαβ Ιουλ 06, 2013 2:33 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:Σε ποια χώρα έιναι αυστηρή η πρόνοια? Shocked 
Λοιπόν εμείς παίζουμε συχνά ξύλο. καλα διαβάσατε ξύλο για παιδχνίδιLaughing  Επάνω στη πλάκα έχω φάει και έχουν φάει απίθανες σβουριχτές. ο μεγάλος και ε΄γω έχουμε στα πόδια μελανιες. (ωραια παιχνίδια ε?Laughing )Μια μέρα έιπε στην δασκάλα ΄΄Η μαμά με δέρνει κάθε μεσήμερι πριν διαβάσουμε, και όταν έρθει ο μπαμπάς και δεν έιναι κουρασμένος με δέρνει και αυτός''Shocked Shocked Shocked Μολις μου το έιπε μου επεσε το σαγόνι. πήγα την αλλη μερα στην δασκάλα να δω....θα με πάρουν μέσα ή οχι. Laughing  οταν μιλήσαμε λίγο μου έιπε οτι το παιδί το κακοποιημένο φαίνεται απο 10 χιλιόμετρα . Δεν χρειάζονται εξηγήσεις και τίποτα άλλο. Εχουν κάποια ''χαρακτηριστικά'' .

χαχαχαχαααRazz Razz Razz  κλαιω!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Παρόμοια θέματα

-

» ti na kanw!!
» :( ti na kanw ?
» ti na kanw?
» Ti na kanw? :\
» ti na kanw?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις