Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
419 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 419 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Τετ Ιουλ 10, 2013 6:56 am

roulaka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχω ενα αγορακι 21 μηνων το οποιο μεχρι σημερα δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα με το φαγητο! Ετρωγε τα παντα ακομα και φακες, φασολια τα τσακιζε! Τελειως ξαφνικα πριν μια εβδομαδα σταματησε να τρωει μεσημεριανο ενω τρωει ολα τα υπολοιπα γευματα ικανοποιητικα! Το μεσημερι ομως δεν θελει το φαγητο με τιποτα ουτε ακομα και αυτα που υποτιθεται του αρεσαν. Μου πεταει το κουταλι και νευριαζει. Εχω δοκιμασει τα παντα να αλλαξω τις ωρες των γευματων να τον αφησω να πεινασει αλλα τιποτα. Φυσικα αμα δει ψωμι, κρακερακια μπαρες λυσαει αλλα του λεω αν δεν φας το φαγητο δεν εχει απ' τα υπολοιπα. Ειμαι σε απογνωση δεν ξερω τι να κανω. Ενω ειναι ενταξει απο κιλα φοβαμαι οτι αν τρωει ολες τις αλλες βλακειες δεν θα παιρνει τις απαραιτητες βιταμινες και ισως εχει προβλημα. Να συμπληρωσω οτι ταυτοχρονα εχει βγαλει αποτομα εναν χαρακτηρα επιθετικο μας βαραει ανα δεν του κανουμε τα χατηρια και χτυπιεται μονος του. Μηπως εχει καμια μαμα καποια παρομοια εμπειρια ωστε να με βοηθησει?

2ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Τετ Ιουλ 10, 2013 8:28 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
den exv kati paromoio h dikia moy einai poly mikrh alla mhpws egine kati kai zhleyei?kanena aderfaki kanena ksaderfakimhpws?epishs kserw otipolla paidakia 2-3 xronwn arxizoyn kai xtypane alla einai fash kai toys pernaei...mhpws exete allaksei kati sthn ka8hmerinothta sas?lypei o mpampas perissotereswres h kati tetoio?as mas apanthsei kai kapoia empeirh bebaia!Rolling Eyes 

3ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Τετ Ιουλ 10, 2013 1:16 pm

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ego eimai auti i mama pou psaxneis afou prostigmin nomiza oso diavaza to keimeno sou leo pote to egrapsa ayto kai den to thimamai xaxaxa oso afora to fai kathe leksi sou akoma kai to koma einai san na perigafeis emas otan les krakerakia ennoeis ta krim kraker????

4ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Τετ Ιουλ 10, 2013 1:53 pm

roulaka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι αυτα! Γι αυτα και τουμπες κανουμε! Απλως δεν ξερω αν η ολη συμπεριφορα εχει να κανει π.χ με δοντια ή ειναι συμπεριφορα της ηλικιας οτι εγινα μαγκας! Και αυτο γιατι περα απο μαμα μπαμπα, κακα αντε δεν λεει καμια αλλη λεξη.

5ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Σαβ Ιουλ 13, 2013 3:20 am

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
roulaka έγραψε:ναι αυτα! Γι αυτα και τουμπες κανουμε! Απλως δεν ξερω αν η ολη συμπεριφορα εχει να κανει π.χ με δοντια ή ειναι συμπεριφορα της ηλικιας οτι εγινα μαγκας! Και αυτο γιατι περα απο μαμα μπαμπα, κακα αντε δεν λεει καμια αλλη λεξη.



roulaka distixos den mporo na se voithiso omos se katalaveno apolita,ego ton exo afisei 9 meres mono me gala vradino kai den zitise na faei,simera tin ora pou servira etrekse na kriftei kai eskise ta xeilia tou,opos katalaveneis den tha trome k logo traumatos tora

6ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Σαβ Ιουλ 13, 2013 5:16 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑ ΚΡΥΨΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΚΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ΖΕΣΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΥΤΟ,ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΑΚΕΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΣΑΝ ΨΩΜΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΛΑΚΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ.

7ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Σαβ Ιουλ 13, 2013 5:42 am

roulaka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ. ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΡΩΜΕ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΔΙΝΩ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΙΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ, ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΑΥΓΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ? ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΑ ΜΩΡΑ. ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.

8ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Δευ Ιουλ 15, 2013 8:56 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νόμιζω η αρνηση του εχει να κανει με το γεγονος οτι αρχιζει να περνα μια φαση αντιδρασης στα παντα που παθαινουν ολα τα παιδια σε αυτη την ηλικια.Μην τον πιεζεις κ αστον να διαλλεξει πχ πες του θελεις να φας τωρα το μεσημερθιανο ή αργοτερα:ετσι θα νιωσει οτι επιλεγει ο ιδιος κ οχι εσυ.Ειναι δυσκολη φαση αυτη,θελουν να νιωθουν οτι αποφασιζουν αυτα για ολα κ οχι οι γονεις.Οσο πιο ιο πολυ του το αναφερεις τοσο δεν προκειται να φαει με τθιποτα.Εμενα πλεον φαγητα που ετρωγε δεν τα τρωει κ ζηταει βλακειες μετα πχ τοστ,κρακερακια κ.α αλλα δεν του κανω ιδιαιτερα φαγητα του λεω αυτο ειναι κ επιλεγει ποτε θα το φαει μεσημερι ή αργοτερα θελει υπομονη

9ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  Empty Απ: ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Δευ Ιουλ 15, 2013 12:08 pm

Cuba

Cuba
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εμένα ο γιος μου που ειναι 4 ετών τώρα, όταν ήταν περίπου 2 ετών πέρασε μια μικρή φάση που δεν ήθελε να φάει μεσημεριανό (ενώ ήταν πολύ φαγανός και έτρωγε όπως λες και εσύ, φακές, φασόλια κ γενικά οοοολα τα φαγητά). Μιλάμε είχα απογοητευτεί, με το ζόρι έτρωγε 2 μπουκιές. Και ήταν κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού. Ομως το καλό ήταν ότι εμείς δεν παίρνουμε στο σπίτι ποτέ άλλα φαγώσιμα, όπως κρακεράκια και τέτοια και το μόνο που μπορούσε να βρει ήταν μαγειρευτό φαγητό. Αλλά και νηστικό να τον άφηνα, πάλι δεν ήθελε να φάει. Το μόνο που δεν του στέρησα ήταν το γάλα. Την έβγαζε πρωί, μεσημέρι, βράδυ με γάλα. Γι'αυτό και κάπως ησύχαζα, γιατί ήξερα ότι η άρνησή του δεν προκυπτει από το γεγονός ότι χορταίνει με άλλα πράγματα και τουλάχιστον το γάλα του έδινε ουσίες. Αλλά τελικά ήταν μια απλή φαση (μια απο τις πολλές που περνάει το κάθε μικρό παιδακι), η οποία όχι μόνο περασε, αλλά μετά ξεκίνησε πάλι να τρώει κανονικά τα πάντα. Πιστεύω έφταιγε και η ζέστη πολύ αλλά και η φάση τότε που περνούσε.
Κατά τη γνώμη μου και το δικό σου το παιδάκι θα το ξεπεράσει εφ'όσον έτρωγε τα παντα. Αρκει να μην μάθει να τρώει κρακεράκια, μπισκοτάκια και τέτοια, γιατί θα τα καταστήσει υποκατάστατο και δεν θα θέλει το φαί μετά.
Σε καταλαβαίνω όμως απόλυτα πώς νιώθεις, γιατί και εγώ διαβάζοντας το μήνυμά σου, θυμήθηκα πόσο απελπισμένη ένιωθα. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα κ σκεφτόμουν πού φταίω. Αλλά τέλος καλό, όλα καλά.Very Happy 
Υπομονή θέλουν τα μικρούλια μας!ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ  654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις