Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1guigoz η aptamil 2 Empty guigoz η aptamil 2 Πεμ Ιουλ 11, 2013 10:44 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπον μανουλες σημερα πηγαμε στον παιδιατρο και μιας και σε 1 βδομαδα γινομαστε 6 μηνων αλλαζουμε και γαλα.Μου προτεινε καποι γαλατα και ειμαι αναμασα σε αυτα τα 2.Μπορειτε να με βοηθησετε αν τα ξερετε να μου πειτε?Ευχαριστω

2guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:57 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καμια?Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad 

3guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 1:19 am

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το guigoz 2 το πίνουμε εμείς.Απ'ότι ξέρω είναι παλιό γάλα.
Εμείς μείναμε ευχαριστημένοι.Δοκιμάσαμε και άλλα γάλατα και δεν μας άρεσαν.Αλλα δε διαλύονταν καλά ,άλλα έκαναν πολύ αφρό...Αυτό μας βόλεψε και είναι και πιο φτηνό από τα υπόλοιπα γνωστα(almiron,humana....)
Τώρα δεν ξέρω τι άλλο θες να σου πω...μια δοκιμή θα σε πείσει.

4guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 1:31 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popi_dim έγραψε:Το guigoz 2 το πίνουμε εμείς.Απ'ότι ξέρω είναι παλιό γάλα.
Εμείς μείναμε ευχαριστημένοι.Δοκιμάσαμε και άλλα γάλατα και δεν μας άρεσαν.Αλλα δε διαλύονταν καλά ,άλλα έκαναν πολύ αφρό...Αυτό μας βόλεψε και είναι και πιο φτηνό από τα υπόλοιπα γνωστα(almiron,humana....)
Τώρα δεν ξέρω τι άλλο θες να σου πω...μια δοκιμή θα σε πείσει.

Σ ευχαριστω πολυ.Απλα ο γιατρος το αφησε σε μενα ο γιατρος και δεν ξερω πιο να παρω.Παντως για το Guigoz εχω διαβασει καλες κριτικες

5guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 3:27 am

pepe mike

pepe mike
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κοριτσακια....κ.μεις guigoz πιναμε κ 1 κ 2αλλα τωρα δεν εχει 3 ...ειχα δοκιμασει ολα τα γαλατα αλλα μονο αυτο επινε....φιλακιαααα

6guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 5:01 am

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Guigoz 2 και εμείς πίνουμε.Γίνεται 9 μηνών σε 9 μέρες..θήλαζα βέβαια ως τον 6ο μήνα,άλλα σαν συμπλήρωμα έδινα μια στο τόσο nutriben 1..που δεν το πολυήθελε.Δοκιμάζοντας guigoz ξετρελάθηκε η μικρή και αποθηλάσαμε με επιτύχια Very Happy 3 Guigoz δεν υπάρχει,αλλά έχω την εντύπωση πως αντιστοιχεί το nativa 3 της nestle,της οποίας είναι κ το Guigoz.

7guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 5:40 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.Παντως το guigoz παιρνει την πρωτια.Θα δουμε μωρε μαλλον σ αυτο κλινουμε ειναι κ το πιο φθηνο θα δουμε.Το αλλο παντως καμια

8guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 8:02 am

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις πιναμε και αγαπησαμε το απταμιλ.
ηταν το μοναδικο που με βολεψε και πιστεψτε με δοκίμασα πολλαααααααααα .. απταμιλ 2 της εδωσα μεχρι 7 μηνων μετά απλά ξεκίνησα φρεσκο και με αυτό ειμαστε μέχρι τωρα 11 μηνων

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

9guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 8:21 am

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
POLINA27 έγραψε:εμεις πιναμε και αγαπησαμε το απταμιλ.
ηταν το μοναδικο που  με βολεψε και πιστεψτε με δοκίμασα πολλαααααααααα .. απταμιλ 2 της εδωσα μεχρι 7 μηνων μετά απλά ξεκίνησα φρεσκο και με αυτό ειμαστε μέχρι τωρα 11 μηνων

Ποιο φρέσκο παίρνεις?Εμείς θα το ξεκινήσουμε όταν κλείσει χρόνο.

10guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 10:51 am

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα,

πήγα μιά βόλτα από supermarket για μιά έρευνα αγοράς και μου δημιουργήθηκαν 3 απορίες:

1) τα Guigoz και Nativa, είναι της Nestle; Σύμφωνα με όσα αναγράφουν οι συσκευασίες τους εισάγονται από την ίδια εταιρία (cana) αλλά υπήρχε διαφοροποίηση ως προς τα συστατικά τους.

2) η συσκευασία του guigoz, είναι εύχρηστη; Μιλάω για το χάρτινο κουτί που προφανώς περιέχει νάυλον φακελάκι. Για να συγκρατώ το φακελάκι όρθιο και ανοιχτό ενώ ταυτόχρονα να βουτάω τη μεζούρα και να την "κόβω" με το μαχαίρι, πρέπει να έχει κανείς 4 χέρια...
και
3) το supermarket είχε το Guigoz2 μόνο σε χάρτινη συσκευασία των 350g. Το δε Guigoz1 το είχε και σε μεγάλη (διπλή) αλλά και σε μονή. Το Guigoz2 βγαίνει και σε μεγαλύτερη να φανταστώ, απλά δεν υπήρχε διαθέσιμη ή βγαίνει μόνο σε μικρή 350ρα;

Ευχαριστώ Smile

11guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:20 pm

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
To Guigoz 2 βγαίνει σε συσκευασία των 350γρ μόνο πλέον,έβγαινε σε μεγαλύτερη αλλά καταργήθηκε.Η cana τα εισάγει στην Ελλάδα,αλλά το Guigoz παρασκευάζεται στην Γαλλία από θυγατρική της Nestle,το δε Nativa από την ίδια την Nestle.Τα συστατικά είναι παρόμοια σε όλα τα γάλατα δεύτερης βραφικής ηλικίας σύμφωνα με κοινοτική οδηγία από την Ευρωπαική Ένωση,για της ανάγκες των βρεφων αύτης της ηλικίας.Οι διαφορές που βλέπεις είναι κυρίως στην γεύση και πολύ ελάχιστα σε κάποιες περιεκτικότητες.Έυκολη είναι η χάρτινη συσκευασία,κ αν προσέξεις την μεζούρα έχει ελαστικό κενό στο χερούλι για να κλείνει μετά.Δλδ το κόβεις,ετοιμάζεις το γάλα,κ μετα το κέίνεις με την μεζούρα.Αν δεν σε βολεύει αυτό λαστιχάκι. Wink 

12guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 1:23 pm

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fotini77 έγραψε:To Guigoz 2 βγαίνει σε συσκευασία των 350γρ μόνο πλέον,έβγαινε σε μεγαλύτερη αλλά καταργήθηκε.Η cana τα εισάγει στην Ελλάδα,αλλά το Guigoz παρασκευάζεται στην Γαλλία από θυγατρική της Nestle,το δε Nativa από την ίδια την Nestle.Τα συστατικά είναι παρόμοια σε όλα τα γάλατα δεύτερης βραφικής ηλικίας σύμφωνα με κοινοτική οδηγία από την Ευρωπαική Ένωση,για της ανάγκες των βρεφων αύτης της ηλικίας.Οι διαφορές που βλέπεις είναι κυρίως στην γεύση και πολύ ελάχιστα σε κάποιες περιεκτικότητες.Έυκολη είναι η χάρτινη συσκευασία,κ αν προσέξεις την μεζούρα έχει ελαστικό κενό στο χερούλι για να κλείνει μετά.Δλδ το κόβεις,ετοιμάζεις το γάλα,κ μετα το κέίνεις με την μεζούρα.Αν δεν σε βολεύει αυτό λαστιχάκι. Wink 

Σ ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες.Οπως το συζητησα με τον αντρα μου μαλλον το guigoz θα δωσω απλα το μονο που με φοβιζει ειναι οτι εχει γλυκια γευση και λεω μηοως αργοτερα δεν θελει κανενα αλλο.Κ γενικα μην μαθει στις γλυκες γευσεις καηκα μετα

13guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 10:15 pm

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
theanw έγραψε:
Fotini77 έγραψε:To Guigoz 2 βγαίνει σε συσκευασία των 350γρ μόνο πλέον,έβγαινε σε μεγαλύτερη αλλά καταργήθηκε.Η cana τα εισάγει στην Ελλάδα,αλλά το Guigoz παρασκευάζεται στην Γαλλία από θυγατρική της Nestle,το δε Nativa από την ίδια την Nestle.Τα συστατικά είναι παρόμοια σε όλα τα γάλατα δεύτερης βραφικής ηλικίας σύμφωνα με κοινοτική οδηγία από την Ευρωπαική Ένωση,για της ανάγκες των βρεφων αύτης της ηλικίας.Οι διαφορές που βλέπεις είναι κυρίως στην γεύση και πολύ ελάχιστα σε κάποιες περιεκτικότητες.Έυκολη είναι η χάρτινη συσκευασία,κ αν προσέξεις την μεζούρα έχει ελαστικό κενό στο χερούλι για να κλείνει μετά.Δλδ το κόβεις,ετοιμάζεις το γάλα,κ μετα το κέίνεις με την μεζούρα.Αν δεν σε βολεύει αυτό λαστιχάκι. Wink 

Σ ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες.Οπως το συζητησα με τον αντρα μου μαλλον το guigoz   θα δωσω απλα το μονο που με φοβιζει ειναι οτι εχει γλυκια γευση και λεω μηοως αργοτερα δεν θελει κανενα αλλο.Κ γενικα μην μαθει στις γλυκες γευσεις καηκα μετα
Τίποτα καλή μου..όταν έχω μια σχετική εμπειρία για κάτι κ μπορώ να βοηθήσω,ευχαρίστως το κάνω.Έτσι κ αλλιώς τα μωράκια από μικρά έχουν τάση στις γλκιές γεύσεις!Ακόμη κ αλμυρά ή ξινά να δώσεις,συνήθως γλυκά ψάχνουν!

14guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Παρ Ιουλ 12, 2013 10:42 pm

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
popi_dim έγραψε:
POLINA27 έγραψε:εμεις πιναμε και αγαπησαμε το απταμιλ.
ηταν το μοναδικο που  με βολεψε και πιστεψτε με δοκίμασα πολλαααααααααα .. απταμιλ 2 της εδωσα μεχρι 7 μηνων μετά απλά ξεκίνησα φρεσκο και με αυτό ειμαστε μέχρι τωρα 11 μηνων

Ποιο φρέσκο παίρνεις?Εμείς θα το ξεκινήσουμε όταν κλείσει χρόνο.

ξεκινησα με το advance και πλέον αν δεν το βρω της δινω αυτό που πίνω και εγώ . απλά δεν παίρνω αυτά που εχουν μακρυνή ημερομηνια λήξης φροντίζω να είναι κοντινή.

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

15guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Κυρ Ιουλ 14, 2013 10:28 pm

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικα καταληξαμε στο guigoz και απο αυριο ξεκιναμε και ελπιζω ολα καλα.Σας ευχαριστω ολες παντως

16guigoz η aptamil 2 Empty Απ: guigoz η aptamil 2 Κυρ Ιουλ 14, 2013 11:24 pm

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
theanw έγραψε:Τελικα καταληξαμε στο guigoz και απο αυριο ξεκιναμε και ελπιζω ολα καλα.Σας ευχαριστω ολες παντως
Boηθάμε η μια την άλλη,κ αυτό ειναι το λιγότερο που μπορούμε να κανουμε.Ελπίζω να σας αρέσει όσο εμάς!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις