Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
308 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 308 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
klaramaria έγραψε:Kala eimai natasoyla! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 
Τι κάνει ο μπέμπης σου; αύριο έχετε γιατρό;

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω νατασα μου αυτο σκεφτηκα.. αν και θελω να δω αν δουλευει το στεγνωτηριο γιατι ειναι καινουριο και δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε... και ελεγα αφου θα κανω την δοκιμη ας την κανω στης μικρης γιατι λεει οτι στο μεγαλο προγραμμα απολυμενει και εχει και antibacteria... αν και το σιδερο αρκει αλλα να μην παιξω και λιγο με το καινουριο μου παιχνιδι??? (δεν το πιστευω πως εγω που ημουνα ολοοο το καλοκαιρι μονο με το μαγιω και μια αιωρα και οπου εβρισκα δεντρο κοιμομουν ανησυχω για τα μικροβια....) μεταλαξη....... Sad ναι αυτη θα παραγγειλω θελει λεει 1-2 εβδομαδες η κουνια και 3 το στρωμα.... ειδα και μια αλλη σημερα που μου αρεσε αλλα ηταν μονο η κουνια 490 ευρω... χωρις το στρωμα... ε και δεν τα δινω. καλυτερα να της παρω κατι αλλο που να το χρειαζεται με αυτα τα χρηματα... ναι μαρω μου το καθυστερησα πολυ αλλα δεν ειχα και την τρελη την ορεξη... μετα το τρεξιμο του γαμου δεν ηθελα να τρεξω για τιποτα αλλο... μετα ελεγα εχω χρονο να βγω απο τον 7ο ε και τωρα ηρθε η ωρα! κλαραμαρια αν δεν θες να τρεχεις σαν τον βεγγο με την κοιλαρα στο στομα σαν εμενα θα σε συμβουλευα να πας την βολτα σου τωρα πριν βαρυνεις υπερβολικα (δεν μπορεις να φανταστεις σε 1 εβδομαδα ποσο δισκινητη γινεσαι...) να διαλεξεις να τα σημειωσεις σε ενα χαρτι και οταν νοιωσεις ετοιμη να κανεις αγορες να πας να τα παρεις... αλλα μην εχεις και να τα διαλλεξεις τελευταια στιγμη γιατι λες να παω και εδω να παω και εκει να συγκρινω τιμες να δω μηπως βρω αυτο που μου αρεσει πιο φτηνο και στο τελος χανεσαι...

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ρωτησω κατι ασχετο αλλα σημαντικο?....εσεισ θα φυλαξετε τα βλαστοκυτταρα?εγω θα θελα αλλα ειναι πολλα τα χρηματα κ πεφτουν κ ολα μαζεμενα κ ετσι λεω να τα δωσω στη δημοσια τραπεζα εσεισ?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις ετοίμασα τη βαλίτσα μου! Νομίζω δεν ξέχασα κάτι, αλλά όπως και να 'χει την έχω ανοιχτή και αν θυμηθώ κάτι, το προσθέτω! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 536304 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 536304 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 536304 
Τζωρτζίνα μου, αν είναι έτσι, δοκίμασε το, ώστε όταν χρειάζεται να μην ψάχνεσαι, να το έχεις μάθει ήδη! Πάντως και εμείς πήραμε στεγνωτήριο και είναι ΠΟΛΥ βολικό!! Όσο για την κούνια, εννοείται, γιατί να δώσεις τόσα λεφτά παραπάνω; την ίδια δουλειά δεν κάνουν;;!
Μάρω μου, είσαι καλύτερα τώρα; είχες άλλες συσπάσεις; και εγώ στη δημόσια τράπεζα σκέφτομαι να τα δωρίσω! Δεν έχει εξάλλου νόημα η ιδιωτική, τζάμπα λεφτά..

dimi82


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσάκια μου! Τι κάνετε??? Την Παρασκευή βγήκα λίγο απότομα γιατί πλάκωσε δουλειά και δεν μπορούσα να την αποφύγω! Μετά πήγαμε στο γιατρό και είδαμε την μπεμπούλα μας! 1777γρ και γύρισε το κεφαλάκι και προς τα κάτω! Όλα τέλεια είπε ο γιατρός, από τις καλύτερες εγκυμοσύνες!!!! Επιτέλους γιατί η αρχή μας ήταν μαύρο χάλι!!!
Άλλαξα και φώτο!Very Happy Αν και δεν είμαι καλή στα καλλιτεχνικά πάντα ονειρευόμουν τη στιγμή που θα ζωγραφίσω μια τέτοια φατσούλα στην κοιλούμπα μου!!!!!!!!!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 215994 Και φέτος επιτέλους το όνειρο έγινε πραγματικότητα!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 328109 

Νατασάκι τι τέλεια νέα!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα για την Πέμπτη! Με ένα πόνο και γρήγορα να κρατήσεις τη μπεμπούλα σου αγκαλίτσα!!!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια πως είστε??? Maro, Georgina,Natassa, Maria????Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 417472 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 417472 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 417472

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου ξανα ηρθα κοιμηθηκα λιγο σαν την γουρουνα και ας κλωτσαγε ο μικρος φενετε οτι ειμαι πολυ κουρασμενη και ξεκουραζομαι πονανε τα ποδια μου λες και εκανα περπατημα 3 ωρες εσυς τι κανετε

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου, Δήμητρα μου! Τι όμορφα νέα από την μπέμπα σας! Μεγάλωσε πολύ και πήρε και θέση! Και η φωτό τέλεια! Καλοκαιρινή! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 328109 
Καλά κάνεις, Γιώτα μου και ξεκουράζεσαι, αφού πονάς κιόλας..

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου μου ειπαν να κοιμαμε πολυ γιατι οι πονοι με εξαντλουν και αυτο δεν θα με βοηθησει στην ωρα τις γεννας

dimi82


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σ'ευχαριστώ Νατασάκι μου!!! Πω πω μπήκαμε όλες στην τελική ευθεία! Και όσο πλησιάζουν τα πρώτα γεννητούρια τόσο πιο πολύ το αντιλαμβανόμαστε όλες!!!!!

Γιωτάκι ξεκουράσου καλά... Μια - δυο μέρες σου έμειναν και εσένα! Μετά να τις ξεχάσεις τις ξάπλες!!!!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 328109 

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι είναι, Δήμητρα μου, κοντεύουμε!
Γιώτα μου, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
natasathess έγραψε:
klaramaria έγραψε:Kala eimai natasoyla! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 
Τι κάνει ο μπέμπης σου; αύριο έχετε γιατρό;

Μεθαύριο εχουμε! Σορρυ που χάθηκα αλλα μιλούσα στο τηλ με μια φιλη

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τετάρτη,ε; ωραία, κοντεύει!!

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου οσο φτανει ο καιρος και περιμενουμε ωρες και ωρες μερα με την μερα ειναι ακομα πιο κουραστικο

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια δε θέλω να γίνομαι ενοχλητική επειδη τα έχετε πει τόσες πολλές φορές αλλα δε τα έχω συγκρατήσει και τώρα άντε να τα ψάχνω..μπορει κάποια να μου πει τι πρεπει να περιέχει η βαλίτσα για το νοσοκομείο σε γενικές γραμμές; Σε δημόσιο θα πάμε οπότε δε δίνουν τίποτα απο το νοσοκομείο.
Δημητρούλα τέλεια τα νεα σας!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωραια κοιλιτσα ντιμι μου! και ολοστρογγυλη! υπεροχη! γιωτακι ξεκουρασου οσο πιο πολυ μποριες γλυκια μου να εχεις δυναμη εκεινη την ωρα! μαρω μου εγω σκεφτομαι να μην ασχοληθω καθολου με τα βλαστοκυτταρα... για δικους μου λογους-φοβιες. παντως πιστευω πως πρεπει να ειναι καθαρα αποφαση του ζευγαριου και να μην επιρρεαζουμε η μια την αλλη γιατι μπορει να χτυπαμε το κεφαλι μας στον τοιχο που δεν τα δωσαμε η που τα δωσαμε...
νατασα μου οντως πρεπει να ειναι βολικο ειδικα τον χειμωνα! να σε ρωτησω εσενα που ξερεις ειναι φυσιολογικο να πηγαινει βολτα στο σπιτι το πληντυριο??? (ειναι πληντυριο-στεγνωτηριο οχι μεμονομενο..) εχει ερθει πολυ μπροστα!! αυτο εννοουσε ο κυριουλης που μου το πουλαγε οτι θελει μπολικο χωρο για να αεριζεται? οτι θα κανει την βολτα του θα παιρνει τον αερα του και μετα ξαναβαλτο στην θεση του??

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρθαμε κι εμείς....αλλά είμαι πολύ πολύ πολύ προβληματισμένη.... ο μικρός ναι μεν είναι καλά πήρε και θέση με το κεφάλι κάτω αλλά είναι μεγάλος! Σχεδόν δυο βδομάδες για την ακρίβεια! έτσι εξηγείται και η αλλαγή στην ΠΗΤ απ'ότι μας είπει. σήμερα στον υπέρηχο έβγαινε 28/8!!! εμείς βέβαια κρατάμε τις 11/9

2250 γρ πήγε!!!! πήρε φόρα και θα φτάσει τα 4 κιλά μας είπε ο γιατρός...... εγώ κιλά δεν έχω πάρει πολλά, παρ'ολα αυτά η πίεση πήγε 15 και το κουλό, στις εξετάσεις αίματος ζαχαρο 77( μια χαρά δηλαδή!!) αλλά στα ούρα 300!!!!!!!!!!!!! σοκ ο γιατρός!!! θα πάω αυριο μεθάυριο να ξανακάνω.....


δεν μπορώ να το χαρώ ρε γμτ....πολύ αντιφατικά τα σημερινά.....Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαράκι, δε γίνεσαι ενοχλητική! Σε νοσοκομείο ε; λοιπόν, σίγουρα 2 νυχτικιές ή πιτζάμες με κουμπάκια, ρόμπα, παντόφλες, σουτιέν θηλασμού, επιθέματα στήθους, εσώρουχα μιας χρήσης ή βαμβακερά ψηλά, σερβιέτες λοχείας, καλλυντικά προσωπικής φροντίδας (σαμπουάν, αφρόλουτρα κ.τ.λ.), τα απαραίτητα χαρτιά για τη δήλωση του μωρού. Αυτά σε γενικές γραμμές για εσένα. Τώρα, επειδή είναι δημόσιο δεν ξέρω τι παρέχουν για το μωρό(ας πούμε, εμένα που είναι ιδιωτικό μου είπαν να πάρω μόνο το φορμάκι εξόδου), οπότε καλό είναι να ρωτήσεις εκεί για να είσαι σίγουρη Smile 

dimi82


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
klaramaria έγραψε:Αχ κορίτσια δε θέλω να γίνομαι ενοχλητική επειδη τα έχετε πει τόσες πολλές φορές αλλα δε τα έχω συγκρατήσει και τώρα άντε να τα ψάχνω..μπορει κάποια να μου πει τι πρεπει να περιέχει η βαλίτσα για το νοσοκομείο σε γενικές γραμμές; Σε δημόσιο θα πάμε οπότε δε δίνουν τίποτα απο το νοσοκομείο.
Δημητρούλα τέλεια τα νεα σας!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 

Αυτά βρήκα σε ένα site (εσβησα κάποια που θεωρώ περιττά - χειμερινά)

Παντόφλες
• Πετσέτες προσώπου και πετσετάκια
• Λαστιχάκι για τα μαλλιά
• Το νεσεσέρ με τα καλλυντικά (οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, κρέμες προσώπου, σαμπουάν, βούρτσα, κρέμα χεριών, πιστολάκι)
• Ρόμπα και νυχτικό ή φόρμα ή πιτζάμες
- 3-4 σουτιέν θηλασμού
• Ένα πακέτο επιθέματα στήθους
• Σερβιέτες
• Εσώρουχα
• Ρούχα για την επιστροφή στο σπίτι
• Ενυδατικό χειλιών
• Καθρεφτάκι
• Ρολόι
• Φωτογραφική μηχανή
• Βιβλία, περιοδικά, παιχνίδια, μουσική
• Χρήματα

Για το μωρό:
• 4 φορμάκια
• πυτζαμούλες
• γαντάκια
• μια κουβερτούλα
• πετσέτες
• πάνες
• μωρομάντηλα
• βαμβάκι
-κρέμα σώματος
-ρούχα εξόδου
-σκουφάκι
-καλτσάκια

Να ρωτήσω και εγώ...Τα ρουχαλάκια εξόδου για το μωρό θα πρέπει να είναι το νούμερο ένα??? Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα φορμάκι 0-3. Θα είναι πολύ μεγάλο????

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
klaramaria έγραψε:Αχ κορίτσια δε θέλω να γίνομαι ενοχλητική επειδη τα έχετε πει τόσες πολλές φορές αλλα δε τα έχω συγκρατήσει και τώρα άντε να τα ψάχνω..μπορει κάποια να μου πει τι πρεπει να περιέχει η βαλίτσα για το νοσοκομείο σε γενικές γραμμές; Σε δημόσιο θα πάμε οπότε δε δίνουν τίποτα απο το νοσοκομείο.
Δημητρούλα τέλεια τα νεα σας!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 

αυτη που μου εδωσαν εμενα λεει:
3 νυχτικα η πυζαμες
1 ζευγαρι παντοφλες
2 στηθοδεσμοι θηλασμου
πετσετες
προσωπικα ειδη
σαμπουαν αφρολουτρο
σερβιετες λοχειας
εσωρουχα μιας χρησης
επιθεματα στηθους

και για το μωρο
5-6 εσωρουχα-κορμακια
4-5 φορμακια (μακρυμανικα και με μακρυα ποδαρακια)
5 πανες βαμβακερες
σεντονακια
2 πετσετες η μπουρνουζια
5-6 πανακια-σαλιαρες
καλτσακια
γαντακια
σκουφακι
κουβερτα ζεστη
καλλυντικα
παμπερς
μωρομαντηλα
μπιμπερο

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζωρτζίνα μου, δεν το πιασα! πώς μετακινείται, δηλαδή; scratch  εμάς είναι ξεχωριστά πλυντήριο και στεγνωτήριο, το ένα πάνω στο άλλο, οπότε και να θέλει δεν μπορεί να πάει πουθενά! Razz 
Πέλυ μου, μη στεναχωριέσαι! Σημασία έχει ότι το μωρό είναι καλά και παίρνει βάρος! Όσο για την ημερομηνία, θα δείξει..! Τώρα, για τις εξετάσεις, δε σου είπε τίποτα ο γιατρός; πόσο πρέπει να είναι το ζάχαρο στα ούρα; για την πίεση τι σου είπε;

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!
Πελιτσα τι κανεις; Πω πω μεγάλο μωράκι ε; Τι να πω! Τέλεια ρε συ! Καλύτερα! Εμάς ήταν μια βδομάδα μεγαλύτερο και τις δυο τελευταίες φορές ήρθα στα φυσιολογικα και δε ξέρω έχω αγχωθει μήπως ειναι μικρο τελικα. Η έτσι η αλλιώς ολο με κατι θα αγχωνομαστε! Όλα καλα θα πανε να δεις! Σε βλέπω τέλος Αυγούστου να γεννας SmileΜανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 654316  κοιτα απο την 37 και μετα το μωρο ειναι τελειομηνο οπότε μην αγχωνεσαι! Smile απλα να επαναλαβεις την εξέταση!!
Δημητρα τέλεια η φωτο! Στο είπα; Δε στο είπα!! Smileοι κοιλιτσες σας ειναι φοβερές όλες!! Σουτιέν θηλασμου λέω να παραγγειλω ενα απο το Ίντερνετ και ελπίζω να μη βγει πατάτα.Shocked



Έχει επεξεργασθεί από τον/την klaramaria στις Δευ Ιουλ 15, 2013 9:39 am, 1 φορά

dimi82


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πελάκι ο γιατρός τι σας είπε? Αν δεν ανησύχησε εκείνος δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς εσύ!! Θα επαναλάβεις την εξέταση και θα δεις πως όλα θα είναι τέλεια και απλά θα κρατήσεις τον μπεμπούλη σου νωρίτερα αγκαλίτσα!!!!!

Georgina μηπως τα ποδαράκια δεν είναι στο ίδιο ύψος και γι'αυτό κάνει βόλτες??? Δεν νομίζω ότι θέλει τον χώρο του το στεγνωτήριο για να δουλέψει!!!!! Σιγά σιγά θα έρθει στο κρεβάτι σας για αγκαλίτσες!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 215994 

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα ιδια με την ντιμι δλδ τωρα ειδα οτι απαντησε!!! χαχα! αν του εχεις παρει νουμερο 1 βαλ'του το να ειναι πιο ομορφουλη!!! αν τα εχεις παρει ολα 0-3 βαλε ενα απο αυτα! εγω φοβαμαι πως στην δικη μου αν συνεχισει να παχαινει ετσι δεν θα της κανει το 1....  εχω γινει ο περιγελος των γιατρων... η πιο αδυνατη εγκυος με το πιο χοντρο μωρο μου ειχε πει την προηγουμενη φορα στο ντοπλερ...

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
natasathess έγραψε:Τζωρτζίνα μου, δεν το πιασα! πώς μετακινείται, δηλαδή; scratch  εμάς είναι ξεχωριστά πλυντήριο και στεγνωτήριο, το ένα πάνω στο άλλο, οπότε και να θέλει δεν μπορεί να πάει πουθενά! Razz 
Πέλυ μου, μη στεναχωριέσαι! Σημασία έχει ότι το μωρό είναι καλά και παίρνει βάρος! Όσο για την ημερομηνία, θα δείξει..! Τώρα, για τις εξετάσεις, δε σου είπε τίποτα ο γιατρός; πόσο πρέπει να είναι το ζάχαρο στα ούρα; για την πίεση τι σου είπε;


Το ότι παίρνει βάρος είναι καλό το ότι παραπαίρνει βάρος όμως όχι και τόσο γιατί μπορεί να χρειαστεί να το πάρει νωρίτερα με προκληση και δεν θέλω ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!! Θα ξανακάνω εξετάσεις μην έγινε κανενα λαθος καταρχάς. για την πίεση τα γνωστά...και εκεί είναι που σκάω!!!!!! προσέχω ρε παιδιά!! αν δεν πρόσεχα θα έμπαιναν και τα κιλά σωρηδόν!! ε δεν καταλαβαίνω τι γίνεται!!!και αν τυχόν ανεβει κι αλλο η πιεση παμε καισαρική κατευθείαν!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 679259 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 679259 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 679259 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.22 - Σελίδα 13 679259  θαπρέπει να την μετραω καθε απογευμα και θα περιορίσω κι άλλο το φαγητό....πρωτείνες και σαλάτα με μπόλικο λεμόνι! τίποτα άλλο!!!!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω άντε ρε συ! Χτυπάς 15αρια ε; Πολυ βλακεία ενώ προσεχείς τόσο! Τι να πω!εμενα η μικρη μου ήταν πάνω αρκετα και μου είπε να προσέχω!
Άσχετο.. Μου έλεγε μια κοπέλα τώρα ότι στον 7ο έκανε συνέχεια δουλειές και χρησιμοποιουσε χλωρινες και γενικα κουράζοταν πολυ και την πιάσανε οι πόνοι και την έβγαλε στο νοσοκομείο μέχρι που γέννησε στον 9ο. Και χτυπάγε πίεση 20!!Shocked Shocked Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις