Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
430 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 430 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ?ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣΤΑ

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μεχρι την εδραίωση θελει νοσοκομειακο,ετσι λένε.

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το'χω ακούσει κι εγώ αυτό. Το να δώσεις 200 ευρώ και να σου βγει μετά άχρηστο;; Τα νοσοκομειακά είναι πιο δυνατά λένε...

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΟ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΝ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ΜΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΟ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΝ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΣΤΗΝ
ΑΡΧΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ

Αν ειναι ετσι πάρε ενα οταν θα σου χρειαστεί.

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω παλι κοριτσια δεν εχω παρει ακομα τπτ θα τα παρω ολα στο τελοσ μονο 3 φορμακια που μου κανανε δωρο τπτ αλλο..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας!!!

Επειδής ένοιωθα τύψεις που θα με κάνετε μπλοκ που δεν έχω πάρει κιλά,
έφαγα με τη φιλενάδα μου έξω ένα χάμπουργκερ γαλοπούλας σλούρπι-σλούρπι και τώρα που γύρισα πήρα από τα fresh ένα cheesecake και ένα τιραμισού και τους 'ξηγήθηκα!
pig pig pig pig pig pig pig 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η Καιτούλα χθες γέννησε σήμερα βγήκε από το νοσοκομείο!
Α ρε Ελλαδάρα!!!! 3 μέρες διανυκτέρευση κάνουμε! Όλα για την 'κονομα!!!!

Η πρώτη φωτογραφία του διαδόχου με τους γονείς Kate και William!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια, κορίτσια γύρισα!
Πηγαίνοντας στη γιατρό προετοίμασα τον καλό μου για όλα.
Άρχισα να του λέω για όλα αυτά τα τερατώδη που έχω διαβάσει.
Ότι δηλ. μπορεί να έχω κάνει ήδη διαστολή και αυτός ο πόνος που νιώθω είναι το μωρό που σπρώχνει για να βγει. Ότι μπορεί να με δει η γιατρός και να μας στείλει στο νοσοκομείο για κανα δίμηνο με ορό κτλ κτλ
Το κακό είναι ότι τα πίστευα. Τα μόνα άρθρα που διαβάζω τελευταία αφορούν στα πρόωρα μωράκια...
Τελοσπάντων, μη σας ζαλίζω κι εσάς, τον στενοχώρησα τον καημενούλη μου.
Τελικά όλα καλά όμως. Η μπέμπα δεν έμεινε με κεφαλική προβολή αλλά εγκάρσια.
Γι αυτό με πονάει έτσι, κάθεται πολύ στραβά...ελπίζουμε να γυρίσει αλλιώς καισαρική.
Είναι λίγο πάνω από ένα κιλό η μικρούλα μου και υπερηχογραφικά συμβαδίζει απόλυτα με την ΠΗΤ.
Ο τράχηλος τώρα, στενός, σκληρός αλλά κόντυνε κατά 1-2 χιλιοστά (2,3mm)
Δεν την ανησυχεί καθόλου αρκεί να ξεκουράζομαι.
Μου είπε αν μπορώ να κάνω και μπάνιο στη θάλασσα υπό τις γνωστές προϋποθέσεις φυσικά!
Ουφ! Ανάσα!

AAA! ξέχασε να με ζυγίσει! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 328109

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο Evini συγχαρητήρια για τη μικρούλα!
Ιωάννα αυτο ακριβώς με τις μερες διαμονής στα μαιευτήρια σκεφτόμουν κι εγω,ποσο διαφορετική αντιμετώπιση έχουμε.βεβαια μια φίλη που γέννησε Αγγλία μετα είχε στο Σπιτι της μαια απο το κράτος που της μάθαινε τα απαραίτητα,εδω Ουγκαντα!
Α κ καλη χωνεψη!Laughing 

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΕΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΩ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ!

ΕΒΙΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!ΜΗ ΜΑΣ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΣ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΨΩΝΙΑ!

ΚΑΛΑ Η ΚΕΙΤ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 100 ΓΙΑΤΡΟΥΣ!ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΙΚΤΕΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ!ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bini μπηκες στην 30 ε;θυμάσαι που έλεγες μακάρι να μπω στην 30;!με το καλο κ στις 40 λοιπον!10 βδομαδουλες!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Κορίτσια, κορίτσια γύρισα!
Πηγαίνοντας στη γιατρό προετοίμασα τον καλό μου για όλα.
Άρχισα να του λέω για όλα αυτά τα τερατώδη που έχω διαβάσει.
Ότι δηλ. μπορεί να έχω κάνει ήδη διαστολή και αυτός ο πόνος που νιώθω είναι το μωρό που σπρώχνει για να βγει. Ότι μπορεί να με δει η γιατρός και να μας στείλει στο νοσοκομείο για κανα δίμηνο με ορό κτλ κτλ
Το κακό είναι ότι τα πίστευα. Τα μόνα άρθρα που διαβάζω τελευταία αφορούν στα πρόωρα μωράκια...
Τελοσπάντων, μη σας ζαλίζω κι εσάς, τον στενοχώρησα τον καημενούλη μου.
Τελικά όλα καλά όμως. Η μπέμπα δεν έμεινε με κεφαλική προβολή αλλά εγκάρσια.
Γι αυτό με πονάει έτσι, κάθεται πολύ στραβά...ελπίζουμε να γυρίσει αλλιώς καισαρική.
Είναι λίγο πάνω από ένα κιλό η μικρούλα μου και υπερηχογραφικά συμβαδίζει απόλυτα με την ΠΗΤ.
Ο τράχηλος τώρα, στενός, σκληρός αλλά κόντυνε κατά 1-2 χιλιοστά (2,3mm)
Δεν την ανησυχεί καθόλου αρκεί να ξεκουράζομαι.
Μου είπε αν μπορώ να κάνω και μπάνιο στη θάλασσα υπό τις γνωστές προϋποθέσεις φυσικά!
Ουφ! Ανάσα!

AAA! ξέχασε να με ζυγίσει! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 328109
χε χε χε (που ξέχασε να σε ζυγίσει)
Άντε, να ησυχάσεις τώρα!
Δεν ξέρω πόσο πιστεύεις στα "εναλλακτικά". Είμαι κι εγώ επιφυλακτική. Αν πάντως το μωρό παραμείνει σε εγκάρσια θέση, έχω υπόψην μου μία γυναικολόγο που ασχολείται και με βελονισμό και μου είπε (στο κέντρο της γίνονταν τα σεμινάρια θηλασμού) πως με μία συνεδρία βελονισμού τον τελευταίο καιρό της εγκυμοσύνης, μπορεί να γυρίσει το μωρό όπως πρέπει.
Αν και είμαι πολύ επιφυλακτική με τις εναλλακτικές θεραπείες, εγώ θα το δοκίμαζα προκειμένου να γλιτώσω το νυστέρι.
Αν θελήσεις, ζήτα μου τα στοιχεία της να στα δώσω.
Να κάνεις γούτσου-γούτσου στον καλό σου που τον ανησύχησες Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 587529 

Maimou2009 έγραψε:Μπράβο Evini συγχαρητήρια για τη μικρούλα!
Ιωάννα αυτο ακριβώς με τις μερες διαμονής στα μαιευτήρια σκεφτόμουν κι εγω,ποσο διαφορετική αντιμετώπιση έχουμε.βεβαια μια φίλη που γέννησε Αγγλία μετα είχε στο Σπιτι της μαια απο το κράτος που της μάθαινε τα απαραίτητα,εδω Ουγκαντα!
Α κ καλη χωνεψη!Laughing 
Ουγκάντα, όντως....

bini έγραψε:ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΕΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΩ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ!

ΕΒΙΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!ΜΗ ΜΑΣ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΣ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΨΩΝΙΑ!

ΚΑΛΑ Η ΚΕΙΤ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 100 ΓΙΑΤΡΟΥΣ!ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΙΚΤΕΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ Η ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ!ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ!
Καληνύχτα, μανούλα!

Maimou2009 έγραψε:Bini μπηκες στην 30 ε;θυμάσαι που έλεγες μακάρι να μπω στην 30;!με το καλο κ στις 40 λοιπον!10 βδομαδουλες!
Άτσα της!!!!
Άντε! Στην τελική ευθεία!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΜΑΙ 29 + ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΙΣ 30 ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΠΗΤ ΓΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΤΣΙ ΕΓΡΑΨΕ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΣΑΝ ΨΕΜΑΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αρχίζω να αισθάνομαι πολύ πιο έντονα τη μικρή!
Ω ρε, κλωτσά που 'χω να φάωωωω!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια ευχαριστώ! θέλει πολλή ξεκούραση και προσοχή, εγώ διαβάζω πάντα τα σημάδια του σώματος μου και το βλέπω οτι δεν είναι για πολλά πολλά.
Ιωάννα, βελονισμός? πλάκα κάνεις? ελπίζω η τελευταία βελόνα που είδα να με διαπερνά να ήταν η τεράστια της αμνιοπαρακέντησης...τις τρέμω Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 534787 
Ας φτασω στις βδομάδες που πρέπει και βλέπουμε. Ρε τη πονηρούλα, νομίζω θυμάμαι πότε γύρισε...άντε να ξανακάνει την τούμπα! μακάρι...
Bini, είδες? είδες? έφτασες ως εδώ, πολύ σημαντικό, σε δέκα βδομαδούλες θα έχεις έναν παίδαρο αγκαλιά! Wink 

κορίτσια σε όλη την πολιτισμένη ευρώπη, διανυκτερεύεις 1 μέρα και μετά το κράτος σου στέλνει μαία στο σπίτι για 2 βδομάδες.
ΑΛΛΑ δεν είναι πάντα έτσι όπως τα φανταζόμαστε γιατί τα έχω δει από πρώτο χέρι.
κάποια στιγμή θα σας τα γράψω να φρίξετε!
Ελλαδίτσα καλύτερα υπερπροστατευτική παρά χύμα.
Λοιπόν αφού ήπια και μια μπυρίτσα απόψε για το καλό, σας καληνυχτίζω!
Ονειρα γλυκά μαμάδες και μωράκια.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα, μανούλα!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια κοριτσούδια! Μόλις σας διάβασα κι έχω τόσα να σχολιάσω...
Maimou2009 έγραψε:Εμένα η παιδιατρος μου σύστησε τα απλα μεγάλα της Chico με θηλες καουτσουκ,εχει θηλες που μοιάζουν με τις δικές μας,άχρειαστα να ειναι.

Έχει και η chicco θηλές που μοιάζουν με τις δικές μας; Εγώ γι' αυτό το λόγο πήρα το avent, έχει θηλή από σιλικόνη νομίζω (το καουτσούκ δεν είναι κίτρινο; )Πάντως γνώμη μου είναι πως πρέπει να πάρουμε λίγα και διαφορετικά γιατί δεν ξέρουμε ποιο θα προτιμήσει το μικρούλι.

sophia έγραψε:Εγώ λέω να πάρω δύο της medela ....μου διαφεύγει το όνομα τους τώρα......αυτα τα καινούρια που είναι ότι πιο κοντά στη θηλη . Έπαθα ένα σοκ όταν είδα πόσο κάνουν άλλα λέω να τα πάρω αφού δεν εχω πολλά ψώνια να κάνω!

Σοφάκι calma λέγεται. Κι εγώ είδα την τιμή και έμεινα. Αλλά μάλλον θα πάρουμε το medela swing που έχει δώρο ένα τέτοιο μπιμπερό οπότε δεν το αγοράσαμε.

bini έγραψε:πηρατε θηλαστρο?εγω σκεφτομουνα μετα τη γεννα ή αν γινει κατι να στειλω τον αντρα μου να παρω λεω για τον avent phillips αλλα ακομα το σκεφτομαι

Εγώ λέω να πάρω το medela swing, όπως έγραψα γιατί μετά τις 40 σίγουρα θα πρέπει να κάνω αντλήσεις αφού θα δουλεύω κάποιες ώρες...Crying or Very sad 

ioazon έγραψε:Γεια σας!!!

Επειδής ένοιωθα τύψεις που θα με κάνετε μπλοκ που δεν έχω πάρει κιλά,
έφαγα με τη φιλενάδα μου έξω ένα χάμπουργκερ γαλοπούλας σλούρπι-σλούρπι και τώρα που γύρισα πήρα από τα fresh ένα cheesecake και ένα τιραμισού και τους 'ξηγήθηκα!
pig pig pig pig pig pig pig 

Χι χι χι! Κι εγώ γουρούνιασα χτες! 3,5 κομμάτια πίτσα και ένα μωσαϊκό με παγωτό. Έσκασα λέμε! fresh ε; Αααααααααααχχχχχχχχχχχ

ioazon έγραψε:Η Καιτούλα χθες γέννησε σήμερα βγήκε από το νοσοκομείο!
Α ρε Ελλαδάρα!!!! 3 μέρες διανυκτέρευση κάνουμε! Όλα για την 'κονομα!!!!

Η αλήθεια είναι ότι τόσο μένουν στο εξωτερικό, μία ημέρα. Μου το έλεγε τις προάλλες μια γνωστή μας που η νύφη της γέννησε στην Ολλανδία.

Εβινάκι, όλα καλά με τη μικρούλα λοιπόν!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 328109 Είδες που αγχωνόσουν;;; Και άγχωσες και τον Εβίνο. Άντε τώρα να τον ευχαριστήσεις με το σούπερ πάρτυ έκπληξη που του ετοιμάζεις!!! Καλά βρε, πως την κατάλαβες που άλλαξε θέση;;;

Βινάκι 30η ε;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 654316 Πλησιάζει ο καιρός!!!
Φιλάκια πολλά πολλά!!!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥ ΙΟΥΔΑ?ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΩΣΑΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ?
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΑ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bini έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥ ΙΟΥΔΑ?ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΩΣΑΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ?
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΑ!

Ε μα... Η Julie (νομίζω) έγραψε ότι τα μπουτάκια μου είναι πιο λεπτά κι από αυτά του κοτόπουλου που έφαγε!!! Είπα να τα... γεμίσω λιγάκι!!!Razz 

Είμαστε όλες καλά!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 26 328109 Φτου φτου μη μας ματιάσω! Πού να έρθουν και τα μπεμπίνια μας! Θα πετάμε (και θα νυστάζουμε...)!

Σήμερα θα παραγγείλουμε τελικά το καρότσι μας!!!Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!

Ρε συ bini,
εσύ ειδικά είσαι ηρωίδα. Φαίνεσαι τόσο ψύχραιμη και σταθερή μετά από όσα έχεις περάσει. Φτου! Φτου!

Κι εγώ σκεφτόμουνα πως δεν πρέπει να παραπονιέμαι που δεν μπορώ να σβουρίζω όπως πριν. Μου κακοφαίνεται που πήρα άδεια από τη δουλειά μου, ήθελα να είμαι η κανονική Ιωάννα και απλά να είμαι και έγκυος αλλά απ' ότι φαίνεται, σε αυτή μου την εγκυμοσύνη δεν γίνεται.... (θα δούμε στις επόμενες)

paramythenia,
Για το θήλαστρο,
οι σύμβουλοι θηλασμού έλεγαν στα σεμινάρια πως η medela είναι παράλογα ακριβή και πως η ameda είναι ίδιας ποιότητας αλλά στη μισή τιμή. Δείτε το, αν είναι....

Για τα μπιμπερό,
κι εγώ έλεγα να πάρω 2-3 διαφορετικά να δω τι θα αρέσει στο σκουλήκι μου Laughing 

Εγώ δεν ψωνίζω αυτά τα μεγάλα (κούνια, αλλαξιέρα, καρότσι) αλλά γλιτώνω τουλάχιστον τα έξοδα!!!
Καλοψώνιστο!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΙ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΡΟΤΣΙ!'ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Καλημερούδια!

Κι εγώ σκεφτόμουνα πως δεν πρέπει να παραπονιέμαι που δεν μπορώ να σβουρίζω όπως πριν. Μου κακοφαίνεται που πήρα άδεια από τη δουλειά μου, ήθελα να είμαι η κανονική Ιωάννα και απλά να είμαι και έγκυος αλλά απ' ότι φαίνεται, σε αυτή μου την εγκυμοσύνη δεν γίνεται.... (θα δούμε στις επόμενες)

paramythenia,
Για το θήλαστρο,
οι σύμβουλοι θηλασμού έλεγαν στα σεμινάρια πως η medela είναι παράλογα ακριβή και πως η ameda είναι ίδιας ποιότητας αλλά στη μισή τιμή. Δείτε το, αν είναι....

Για τα μπιμπερό,
κι εγώ έλεγα να πάρω 2-3 διαφορετικά να δω τι θα αρέσει στο σκουλήκι μου Laughing 

Εγώ δεν ψωνίζω αυτά τα μεγάλα (κούνια, αλλαξιέρα, καρότσι) αλλά γλιτώνω τουλάχιστον τα έξοδα!!!
Καλοψώνιστο!  

Αφού έχεις τη μικρή σβουρίτσα να σβουρίζει μέσα σου και να σου ¨τρώει¨ την ενέργεια.
Το medela το βρήκα από 179 140. Το άλλο ξέρεις πόσο περίπου κοστίζει; Δεν το έχω δει κάπου...
Και το καρότσι θα στο δώσουν;;; Τυχερούλα!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Τρι Ιουλ 23, 2013 11:02 pm, 1 φορά

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέρα Smile 
Χθες πήγαμε και παραγγείλαμε την κούνια της μπέμπας και μας είπανε ότι θα την έχουμε τέλη ΣεπτέμβρηShocked 
Αν η μπέμπα έρθει νωρίτερα τελικά
δεν το βλέπω να προλαβαίνει η κούνια..
πέσαμε και στο κλείσιμο των εργοστασίων λόγω καλοκαιριού..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΟΙ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΡΟΤΣΙ!'ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ
Μαμώτο, δεν τσέρω πού το 'χει!
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην εταιρεία να ρωτήσεις

Paramythenia έγραψε:Το medela το βρήκα από 179 140. Το άλλο ξέρεις πόσο περίπου κοστίζει; Δεν το έχω δει κάπου...
Και το καρότσι θα στο δώσουν;;; Τυχερούλα!!!
Φαντάσου πως τα ameda μας έλεγαν πως είναι στη μισή τιμή σε σχέση με τα medela και κάνουν την ίδια δουλειά!

Από τη μία θα μου άρεσε να κόβω βόλτες και να διαλέγω κι εγώ καρότσι/κούνια κλπ αλλά όταν βλέπω τα κόστη βγαίνουν τα καβούρια από την τσέπη μου και χορεύουν καρσιλαμάδες από τη χαρά τους για την εξοικονόμηση που θα κάνουμε! Laughing 

eua9 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα Smile 
Χθες πήγαμε και παραγγείλαμε την κούνια της μπέμπας και μας είπανε ότι θα την έχουμε τέλη ΣεπτέμβρηShocked 
Αν η μπέμπα έρθει νωρίτερα τελικά
δεν το βλέπω να προλαβαίνει η κούνια..
πέσαμε και στο κλείσιμο των εργοστασίων λόγω καλοκαιριού..
Αφού τον πρώτο καιρό κοιμούνται δίπλα μας τα μωράκια σε καλαθούνες-λίκνα και τέτοια εξαρτήματα! Μην ανησυχείς!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις