Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
39 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 39 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:22 am

anastasia_ev


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια καλησπερα πριν ενα μηνα πηγα στο γυναικολογο κ του ζητησα εναν τροπο να φτιαξουμε τον κυκλο μου..αυτος που προτεινε τα cyclacur..του λεω δεν πιστευω να ειναι αντισυλλιπτικα γιατι εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για μωρο..και μου λεει οχι μην αγχωνεσαι δεν ειναι..γυρναω στο σπιτι και διαβαζω μεσα οτι ειναι αντισυλλιπτικα..νευριασα.. τα πηρα ενα μηνα και τωρα που ηταν να τα παρω και αυτον τον μηνα τα σταματησα,θα παω διακοπες με τον αντρα μου και σκεφτηκα οτι εκει ισως χαλαρωσουμε και ρθει και ενα μωρο.. το ερωτημα μου ειναι το εξης...διαβασα σε αρκετα site οτι μετα την διακοπη μενεις αμεσως..γνωριζετε κατι? βεβαια αυτες μιλουσαν για χρονεια λήψη αντυσιλλυπτικων..λετε να ισχυει και για μενα??

2Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:31 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastasia_ev έγραψε:Κοριτσια καλησπερα πριν ενα μηνα πηγα στο γυναικολογο κ του ζητησα εναν τροπο να φτιαξουμε τον κυκλο μου..αυτος που προτεινε τα cyclacur..του λεω δεν πιστευω να ειναι αντισυλλιπτικα γιατι εδω και ενα χρονο προσπαθουμε για μωρο..και μου λεει οχι μην αγχωνεσαι δεν ειναι..γυρναω στο σπιτι και διαβαζω μεσα οτι ειναι αντισυλλιπτικα..νευριασα.. τα πηρα ενα μηνα και τωρα που ηταν να τα παρω και αυτον τον μηνα τα σταματησα,θα παω διακοπες με τον αντρα μου και σκεφτηκα οτι εκει ισως χαλαρωσουμε και ρθει και ενα μωρο.. το ερωτημα μου ειναι το εξης...διαβασα σε αρκετα site οτι μετα την διακοπη μενεις αμεσως..γνωριζετε κατι? βεβαια αυτες μιλουσαν για χρονεια λήψη αντυσιλλυπτικων..λετε να ισχυει και για μενα??

καλησπερα! με εντυπωσιαζεις με αυτο που λες για τα cyclacur. ΔΕΝ ειναι αντισυλληπτικα και απορω που το διαβασες στις οδηγιες. κραταω τις οδηγιες στα χερια μου και το εχει υπογραμμισμενο οτι τα CYCLACUR ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ.

μου τα εδωσε ο γιατρος σε πρωτοκολλο σπερματεγχυσης οποτε το θεωρω απιθανο να ηταν αντισυλληπτικα ετσι κι αλλιως.
Ξαναδιαβασε τις οδηγιες, το γραφει ξεκαθαρα.

3Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:39 am

anastasia_ev


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δηλαδη τα CYCLACUR σε βοηθουν για μια εγκυμοσυνη?

4Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:44 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastasia_ev έγραψε:δηλαδη τα CYCLACUR σε βοηθουν για μια εγκυμοσυνη?

πραγματικα δεν ξερω ουτε το εχω πολυψαξει. μου τα εδωσε μαζι με σερπαφαρ και σαλοσπιρ γιατι θα κανω σπερματεγχυση λογω αδυναμιας συλληψης. δεν ξερω τι και πως παντως απο οτι μου ειπε το κανουμε για να κανω 3-4 ωαρια αντι για ενα.

Αλλα αυτο ειναι το πρωτοκολλο το δικο μου. Δεν ξερω γιατι σου τα εδωσε εσενα παντως καθως σου ειπα δεν ειναι αντισυλληπτικα.

5Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:46 am

anastasia_ev


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω ψαχνω χαπια που να βοηθουν στη συλληψη.. ξερεις κανενα?

6Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:49 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia_ev έγραψε:εγω ψαχνω χαπια που να βοηθουν στη συλληψη.. ξερεις κανενα?
Συγνώμη που πετιεμαι αλλά και να ξέρει κάποιο χάπι θα το πάρεις έτσι? Χωρίς να συμβουλευτείς τον γιατρό σου? Επειδή το λέει μια σε ένα φόρουμ? Shocked Shocked Shocked 

7Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:50 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastasia_ev έγραψε:εγω ψαχνω χαπια που να βοηθουν στη συλληψη.. ξερεις κανενα?

που να ξερω μανουλα μου δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοιο χαπι. αν ηταν ετσι θα τα παιρναμε ολες και δεν τρεχαμε για σπερματεγχυσεις και εξωσωματικες!

σαν ξευγαρι εχετε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις και ειναι καθαρες? επισης ποσο καιρο προσπαθειτε??

8Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:51 am

anastasia_ev


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μετα απο τοσους μηνες προσπαθειων και τιποτα..ναι..ισως και να τα επαιρνα..

9Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:54 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σωστα καλα λεει η ede μιλησε με τον γιατρο σου δεν κανουμε πειραματα με τετοια

10Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 11:55 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia_ev έγραψε:μετα απο τοσους μηνες προσπαθειων και τιποτα..ναι..ισως και να τα επαιρνα..
Χωρίς την συμβουλή γιατρού? Εγκληματικό και ανευθυνο. Δεν ξέρεις τι μπορεί να σου πασάρει ο καθένας και απο οτι βλέπω δεν διαβάζεις και πολύ προσεκτικά τις οδηγίες. με τέτοια θέματα δεν παίζουμε. κάνε ότι σου λεει ο γιατρός σου. Μόνο κακό θα κάνεις αν κάνεις του κεφαλιού σου και εμπιστεύεσαι την κάθε μια και τον καθε έναν.

11Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:21 pm

Κορνηλια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
anastasia_ev έγραψε:εγω ψαχνω χαπια που να βοηθουν στη συλληψη.. ξερεις κανενα?

Είναι δυνατόν να ρωτάς τέτοιο πράγμα?Κ μάλιστα να λες ότι αν σου πει μπορεί και να το πάρεις?

Αντί να ψάχνεις χάπια πάρε ενα τηλεφωνο το γιατρό σου..Καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να σκεφτείς καθαρά αυτή τη στιγμή αλλά ειλικρινά αυτό που σκέφτεσαι είναι τέρμα βλακώδες.

12Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:26 pm

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
Αν του ειχες δεν θα εψαχνες μαγικα φιλτρα εδω μεσα.

Εγω τουλαχιστον θα σου προτεινα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη.

13Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:32 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
darsel έγραψε:Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
Αν του ειχες δεν θα εψαχνες μαγικα φιλτρα εδω μεσα.

Εγω τουλαχιστον θα σου προτεινα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη.

βρε darsel τι φταιει ο γιατρος αν η κοπελα δεν διαβασε τις οδηγιες σωστα;; Shocked φυσικα αν δεν τον εμπιστευεται εννοειται να τον αλλαξει και να μην ψαχνει εδω μεσα τετοιες λυσεις..

14Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:35 pm

Κορνηλια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
darsel έγραψε:Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
Αν του ειχες δεν θα εψαχνες μαγικα φιλτρα εδω μεσα.

Εγω τουλαχιστον θα σου προτεινα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη.

Έχεις δίκαιο σ'αυτό που λες..καλό λοιπόν θα ήταν να αλλάξει γιατρό και να βρει κάποιον που να εμπιστεύεται..

15Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:37 pm

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
darsel έγραψε:Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
Αν του ειχες δεν θα εψαχνες μαγικα φιλτρα εδω μεσα.

Εγω τουλαχιστον θα σου προτεινα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη.

βρε darsel τι φταιει ο γιατρος αν η κοπελα δεν διαβασε τις οδηγιες σωστα;; Shocked φυσικα αν δεν τον εμπιστευεται εννοειται να τον αλλαξει και να μην ψαχνει εδω μεσα τετοιες λυσεις..

zini μου ο γιατρος της ελεγε οτι ΔΕΝ ειναι αντισυλληπτικα ομως η κοπελα πιστευε πως ηταν. αυτο σημαινει οτι δεν εμπιστευτηκε αυτο που της ειπε ο γιατρος της. αυτο δεν ειναι καλο για την σχεση γιατρου και ασθενη. και σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να ζηταμε και δευτερη και τριτη γνωμη αλλα απο γιατρους οχι απο ασχετες σε ενα φορουμ.

16Διακοπη αντισυλληπτικων Empty Απ: Διακοπη αντισυλληπτικων Δευ Ιουλ 15, 2013 12:45 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
darsel έγραψε:
zini έγραψε:
darsel έγραψε:Απο αυτα που γραφεις καταλαβαινω οτι ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου.
Αν του ειχες δεν θα εψαχνες μαγικα φιλτρα εδω μεσα.

Εγω τουλαχιστον θα σου προτεινα να παρεις και δευτερη και τριτη γνωμη.

βρε darsel τι φταιει ο γιατρος αν η κοπελα δεν διαβασε τις οδηγιες σωστα;; Shocked φυσικα αν δεν τον εμπιστευεται εννοειται να τον αλλαξει και να μην ψαχνει εδω μεσα τετοιες λυσεις..

zini μου ο γιατρος της ελεγε οτι ΔΕΝ ειναι αντισυλληπτικα ομως η κοπελα πιστευε πως ηταν. αυτο σημαινει οτι δεν εμπιστευτηκε αυτο που της ειπε ο γιατρος της. αυτο δεν ειναι καλο για την σχεση γιατρου και ασθενη. και σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να ζηταμε και δευτερη και τριτη γνωμη αλλα απο γιατρους οχι απο ασχετες σε ενα φορουμ.

α ναι σε αυτο συμφωνω! απλα θελω να πω οτι πρεπει να εχουμε και εμεις την διαθεση να εμπιστευτουμε καποιον, δεν εξαρταται μονο απο αυτον.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις