Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
 καλησπέρα κορίτσια..
τωρα πως να ξεκινησω το θεμα που  εχω δεν ξερω..
απλά θελω καπου να τα πω γιατι θα σκάσω..
λοιπόν η πεθερα μου καταρχας ανοικει στο ταγμα των γιαχοβάδων.
εμένα αυτο ΔΕΝ με ενοχλεί καλά κάνει και ανοικει .
στην βαφτιση της μικρής μου δεν ήρθε λόγω πίστης λέω οκ καταλαβαίνω (η μικρή παρεπιπτόντος πήρε το ονομα της ηταν κάτι που προσωπικά ήθελα να κάνω για να την τιμήσω)
και ερχεται η σημερινή μερα.. η μικρή γεννηθηκε 1,8 αλλά θα πω  λιγα ατομα 27/7 για να κοψουμε μια τουρτα και της ειπα σημερα μαμα θα ερθεις.. μου λεει  "οχι εγω δεν πιστευω στην γεννηση" Shocked 
εμεινα.. λεω μαμα το παιδι δεν φυτρωσε γεννηθηκε.. μου λεει  εμείς δεν τα εχουμε αυτά.. εκεί τσαντίστηκα γιατι στο γιο της κορης της μια χσρα παει.. αλλα δεν ειπα τιποτα (την στολισα μετά στον συζυγο..)
μετα παρατηρησα το αλλο σημερα ελεγε στην 11 μηνων κορη μου  και ενω εγω  ημουν μπροστα οποτε ακουγα
"αχ αυτη η μαμα αντε ποτε θα σε φερει σε μενα να σε εχω"
"η μαμα σου δεν σε αφηνει να ερχεσε στην γιαγια"
"η μαμα σου πρεπει να σε φερει στην γιαγια να σε κάνει βολτες να σε δειξει στις φιλες της "
"η μαμα σου τωρα τι θελει να σε κάνει πάρτυ" και αλλα τετοια οποτε εγώ κάποια στιγμή αγανάκτησα και ειπα κοιτα να δεις μαμα εγώ το εκανα το παιδι δικια μου η ευθυνη τι να κανουμε δεν θελω να στην αφησω ουτε σε σενα ουτε στην μανα μου σπιτι εχει και εγώ δεν δουλευω. αν θες να την δεις είτε θα ερχεσε εσύ είτε θα στην φερνω εγώ δεν υπαρχει κάνας λογος να την κρατησεις και αν χρειαστώ βοήθεια θα την κρατησεις εδώ παρουσια δικια μου όταν εγώ θα σε χρειαστώ για να κάνω καμια δουλεια..
η απαντηση της πεθεράς μου.. "ειδες τι σου ειπα ρεγκίνα η μαμα δεν σε αφηνει.. "Rolling Eyes Shocked 
σαν να μιλάω σε τοιχο...  
θα μου πειτε πάντην .. θα σας πω δεν την εχω εμπιστοσυνη...
θα μου πειτε σιγα μικροτητες θα σας πω το ξέρω αλλά τι να κάνω δεν εχω κοντά μου καποιον να μιλήσω,,,
ειναι τοσαα πολλα...
δεν λεω καλή χρυση (σε ορισμένα θεματα) αλλά την κακια της στο στομα την εχει..
(ενα σας λεω μεχρι προσφατα ελεγε το παιδι μου χοντρο και εκθιαζε το εγγονι της αδερφης της που μας περνάει 4 μηνες.. μια δυο αναγκαστηκα να την διωξω απο το σπιτι για να μην το ξαναπει μετά ελεγε εμένα χοντρη την ξαναεδιωξα)
και το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβαινει.. αν δεν μιλουσα τι θα γινοταν??? καμια ιδεα ρε κοριτσια ??? εχω δοκιμασει το καλό και το αγριο μετα εκλεινα αυτια αλλά για ποσο θα τα κλείνεις???

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι εγω τουλάχιστον δεν θα σου πω παντην. Θα σου πω καλά κάνεις και δεν την πας αφού δεν αισθάνεσαι άνετα. αλλά γιατί σε ένοχλησε που ειπε οτι στην μικρη οτι δεν την αφήνει η μαμά? Δεν ειπε και ψέμματα.Γιατί σε σοκάρει? Και δεν ειναι κακό. τώρα στο οτι παει στην κόρη κλπ κλπ ......συνήθως μια μαμά ειναι πιο άνετα με την κόρη κακά τα ψέμματα. Αλλα γενικά οι μάρτυρες του ιεχωβά έχουν κάποιο κολλήματα. Δεν βρίσκονται σε συνεστιάσεις και τέτοια. Τουλάχιστον εγω έτσι οπως τα περιγράφεις δεν βλέπω κάτι άξιο λόγου. κακώς ασχολείσαι. Wink 

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μάλλον κακώς ασχολούμαι αλλά δεν μου αρέσει να βάζει λόγια στο παιδί . Επειδή γενικά είμαι άνθρωπος που προνοω και προβλέπω καταστάσεις σκέφτομαι ότι αν τώρα βάζει λόγια στο παιδί μου για μένα αργότερα τι θα κάνει? Δηλαδή έτσι όπως τα έλεγε με βγάζει κακια αργότερα μπορεί να του λέει να η μάνα σου σε βάφτισε και δεν επρεπε η η Μάμας δεν θέλει να έρχεσαι σε εκείνο το ωραίο μέρος που πάει η γιαγιά.
ξέρω το μυαλλο μου πάει πολύ μακριά αλλά θέλω να ξεπατωνω τα προβλήματα στην ώρα τους πριν γίνουν μεγάλος μπελας

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω συμφωνω με την Εντε οτι κακως ασχολεισαι. Οσο για το οτι βαζει λογια στο παιδι, μεχρι τωρα δεν εχει πει καποιο ψεμμα. Ειναι αληθεια οτι δεν την αφηνεις να παει μαζι της. (Καλα κανεις αφου δεν την εμπιστευεσαι) Αλλα και αυτη απο τη μερια της καλα κανει και λεει την αληθεια εφοσον την ενοχλει. Καλο φυσικα θα ηταν να μην μπλεκοταν το παιδι σε αυτο, αλλα αυτο αν δεν το καταλαβαινει απο μονη της δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
POLINA27 έγραψε:Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μάλλον κακώς ασχολούμαι αλλά δεν μου αρέσει να βάζει λόγια στο παιδί . Επειδή γενικά είμαι άνθρωπος που προνοω και προβλέπω καταστάσεις σκέφτομαι ότι αν τώρα βάζει λόγια στο παιδί μου για μένα αργότερα τι θα κάνει? Δηλαδή έτσι όπως τα έλεγε με βγάζει κακια αργότερα μπορεί να του λέει να η μάνα σου σε βάφτισε και δεν επρεπε η η Μάμας δεν θέλει να έρχεσαι σε εκείνο το ωραίο μέρος που πάει η γιαγιά.
ξέρω το μυαλλο μου πάει πολύ μακριά αλλά θέλω να ξεπατωνω τα προβλήματα στην ώρα τους πριν γίνουν μεγάλος μπελας
Κοιτα οσο αφορά τα θεματα θρησκείας εκεί πρέπει να της κόψεις μαχαίρι. αλλα τα υπολοιπα...........λεει αυτό που κάνεις. Δεν την αφήνεις. και να μην το πει εκείνη σε λίγο καιρό θα το δει και η μικ΄ρη οτι δεν θέλεις να πηγαίνει μόνη της με τις γιαγιάδες. Ουτε εγω τα αφήνω. και οταν λένε η μαμα δεν σε αφήνει συμφωνώ. αλήθεια λένε. Επιμένω πως αν θες να ξεπατώσεις το πρόβλημα(που ε΄γω δεν βλέπω κιόλας) μην ασχολείσαι καθόλου. Δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα. Τώρα τι σε νοιάζει αν η γιαγιά λέει οτι ημαμά ειναι κακιά και άλλες τ΄τεοιες κοτσάνες. Αλοίμονο αν τα παιδιά πιστεύαν τον καθένα τόσο έυκολα για τόσο αγαπημένα πρόσωπα. αν το πει μόνο την αποστροφή της μικρής θα προκαλέσει στο μέλλον. Wink Wink Εκτος.....................αν θεωρεις και εσύ οτι είσαι κακιά και το φοβάσαι στο βάθος.Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool 

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
POLINA27 έγραψε:Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μάλλον κακώς ασχολούμαι αλλά δεν μου αρέσει να βάζει λόγια στο παιδί . Επειδή γενικά είμαι άνθρωπος που προνοω και προβλέπω καταστάσεις σκέφτομαι ότι αν τώρα βάζει λόγια στο παιδί μου για μένα αργότερα τι θα κάνει? Δηλαδή έτσι όπως τα έλεγε με βγάζει κακια αργότερα μπορεί να του λέει να η μάνα σου σε βάφτισε και δεν επρεπε η η Μάμας δεν θέλει να έρχεσαι σε εκείνο το ωραίο μέρος που πάει η γιαγιά.
ξέρω το μυαλλο μου πάει πολύ μακριά αλλά θέλω να ξεπατωνω τα προβλήματα στην ώρα τους πριν γίνουν μεγάλος μπελας
Wink Wink Εκτος.....................αν θεωρεις και εσύ οτι είσαι κακιά και το φοβάσαι στο βάθος.Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool 

Θα στο πω όπως το λέω στις φίλε μου. . .
Αι μαρη αχαχαχα
έχετε δίκιο δεν λέει ψέματα θα την αφήσω να λέει αν το χοντρυνει μόνο θα της το κοψω

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
POLINA27 έγραψε:
ede έγραψε:
POLINA27 έγραψε:Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μάλλον κακώς ασχολούμαι αλλά δεν μου αρέσει να βάζει λόγια στο παιδί . Επειδή γενικά είμαι άνθρωπος που προνοω και προβλέπω καταστάσεις σκέφτομαι ότι αν τώρα βάζει λόγια στο παιδί μου για μένα αργότερα τι θα κάνει? Δηλαδή έτσι όπως τα έλεγε με βγάζει κακια αργότερα μπορεί να του λέει να η μάνα σου σε βάφτισε και δεν επρεπε η η Μάμας δεν θέλει να έρχεσαι σε εκείνο το ωραίο μέρος που πάει η γιαγιά.
ξέρω το μυαλλο μου πάει πολύ μακριά αλλά θέλω να ξεπατωνω τα προβλήματα στην ώρα τους πριν γίνουν μεγάλος μπελας
Wink Wink Εκτος.....................αν θεωρεις και εσύ οτι είσαι κακιά και το φοβάσαι στο βάθος.Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool 

Θα στο πω όπως το λέω στις φίλε μου.  . .
Αι μαρη αχαχαχα
έχετε δίκιο δεν λέει ψέματα θα την αφήσω να λέει αν το χοντρυνει μόνο θα της το κοψω
Ε μαααα Τι ασχολείσαι και δεν βριεσαι. Παντως θα στο πω ............το ''παντην'' με πεθανε.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Μου θυμισες την κουμπαρα μου. με τα ''πανε'' και 'σε ειπα''Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχαχαχα α α α εγου. Ειμ. Απ χωριού αχαχαχ

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
POLINA27 έγραψε:Αχαχαχα  α α α εγου. Ειμ. Απ χωριού αχαχαχ
εμενα η κομπαρα απο θεσσαλονικη ειναι και μια χαρα ''παντην'' λεει . Δεν ειναι απο χωριο. το ακουω συχνα απο β. Ελλαδιτες που δεν ειναι απο χωρια.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πατντως απο τις πολλες η πεθερα σου δεν ειναι!! εγω εδω μεσα πρωτη φορα διαβαζω για πεθερα μαρτυρα του Ιαχωβα. Δεν το κρινω η πιστη ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη! Τον τιτλο σου σχολιαζωVery Happy 

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zini έγραψε:πατντως απο τις πολλες η πεθερα σου δεν ειναι!! εγω εδω μεσα πρωτη φορα διαβαζω για πεθερα μαρτυρα του Ιαχωβα. Δεν το κρινω η πιστη ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη! Τον τιτλο σου σχολιαζωVery Happy 

Laughing Laughing Laughing  σωστηηηηη
εννοω σπο τις πολλες που σου σπαν τα νευρα και θες να χτυπας το κεφάλι σου στο τοιχο αχαχαχα

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν συμφωνώ με τα κορίτσια. Δεν πρέπει να την αφήνεις να λέει τέτοια στο παιδί. Δεν επιτρέπεται κανείς να κατηγορεί τη μάνα στο παιδί. Όσο μεγαλώνει μπορεί να την επηρεάζει. Δεν έχει σημασία αν ότι του λέει είναι αλήθεια ή όχι, σημασία έχει οτι κατηγορεί την μαμά στο παιδί. Και άλλα πράγματα είναι αλήθεια, δεν χρειάζεται να τα μαθαίνει όλα απο μικρό. Στον άντρα σου δεν λέει τέτοια;

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο τίτλος θεϊκος. Laughing 
Τιποτε άλλο δεν διάβασα.


POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
penygp έγραψε:Δεν συμφωνώ με τα κορίτσια. Δεν πρέπει να την αφήνεις να λέει τέτοια στο παιδί. Δεν επιτρέπεται κανείς να κατηγορεί τη μάνα στο παιδί. Όσο μεγαλώνει μπορεί να την επηρεάζει. Δεν έχει σημασία αν ότι του λέει είναι αλήθεια ή όχι, σημασία έχει οτι κατηγορεί την μαμά στο παιδί. Και άλλα πράγματα είναι αλήθεια, δεν χρειάζεται να τα μαθαίνει όλα απο μικρό. Στον άντρα σου δεν λέει τέτοια;
στον άντρα μου όσες φορές πήγε να πει την έβαλε στην θέση της

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις