Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια -ασχετο- τι παιρνουμε φετος για τα μικρα? Τσαντα και ταπερακι κ παγουρινο? Πληρωνουμε κ υλικα?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω παντως ολη τη σχολικη χρονια κατι εβρισκα για να κλαιω. πρωτη μερα, πρωτη συναντηση με τη δασκαλα, πρωτη γιορτη, πρωτη εκδρομη, τελευταια γιορτη, τελευταια μερα. ειναι να το εχεις.

τσαντα μικρη νηπιου, ταπερακι για το κολατσιο. εγω παγουρινο ενω ειχα παρει αρχικα, δεν το χρησιμοποιησα παρα μονο 2-3 μερες. τα σιχαινομαι λιγαλι. δεν ειναι ευκολα στο πλυσιμο και γενικα δε νομιζω πως πλενονται ποτε ιδανικα. ετσι της επαιρνα μπουκαλακια νερο καθε μερα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
δεν ειναι περιεργο? ποτε ηταν που πηγαιναμε εμεις νηπιο και τωρα εχουμε νηπιακια Μαμαδες του Νηπιαγωγειου (του Παρθεναγωγειου να πατε αλλου :P)  - Σελίδα 2 534787  (περιμενω περιοδο και συγκινουμαι με ολα αυτες τις μερες Razz  )
Εγω παλι δε συγκινουμαι, απλα σκεφτομαι οτι περασαν τα χρονια, και οτι εγινα πλεον 36 και θα γινω 37, και μετα σκεφτομαι άλλα όπως την παρουσα κατασταση, γενικα και ειδικα, και το ποιος ειμαι-απο πού ερχομαι-πού παω, κι ετσι εκτος απο γριεντζω νιωθω και καταθλιψη. Αυτα.  

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο υλικα η θα σας δωσουν λιστα τι να ψωνισετε η θα σας ζητησουν χρηματα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο υπαρξιακα βλεπω αλλο τιποτα!

Μαρκελλα απο γραφικη υλη;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Απο υπαρξιακα βλεπω αλλο τιποτα!

Μαρκελλα απο γραφικη υλη;
και εδω εσυ???? ετσι δουλευεις, ε?Laughing 
εμας μας εδωσαν λιστα με το τι θα ψωνισουμε.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Κοριτσια -ασχετο- τι παιρνουμε φετος για τα μικρα? Τσαντα και ταπερακι κ παγουρινο? Πληρωνουμε κ υλικα?
Τσαντουλα, ταπερακι και παγουρινο.
Εγω ειχα παρει ενα παγουρινο με αρκετα μεγαλο λαιμο, σαν ποτηρι ηταν το σημειο που βιδωνε το καπακι του, και μπορουσα να το πλυνω κανονικα, στο πλυντηριο. Ειχα παρει κι ενα μεταλλικο, αλλά κατοπιν εορτης καταλαβα οτι δεν εκλεινε καλα το πωμα του και εσταζε μεσα στην τσαντουλα...

Mamameli μην ανησυχεις, θα σας πουν πώς ακριβως θα προμηθευτειτε τα γραφικα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν μπορεσα να αντισταθω..Embarassed Embarassed Embarassed κανω διαλ. για φαγητο!Μαμαδες του Νηπιαγωγειου (του Παρθεναγωγειου να πατε αλλου :P)  - Σελίδα 2 328109 

ελεγα να γλιτωσω τις ουρες σε τζαμπο και βιβλιοπωλεια...

Οταν ελεγα οτι ειμαι ενθουσιασμενη... τρελενομουν και τρελενομαι για τα ειδη αυτα (γραφικα)και για τις πρωτες μερες στο σχολειο...
τις επομενες δεν το ηθελα καθολου ομως χχχχ!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:
δεν ειναι περιεργο? ποτε ηταν που πηγαιναμε εμεις νηπιο και τωρα εχουμε νηπιακια Μαμαδες του Νηπιαγωγειου (του Παρθεναγωγειου να πατε αλλου :P)  - Σελίδα 2 534787  (περιμενω περιοδο και συγκινουμαι με ολα αυτες τις μερες Razz  )
Εγω παλι δε συγκινουμαι, απλα σκεφτομαι οτι περασαν τα χρονια, και οτι εγινα πλεον 36 και θα γινω 37, και μετα σκεφτομαι άλλα όπως την παρουσα κατασταση, γενικα και ειδικα, και το ποιος ειμαι-απο πού ερχομαι-πού παω, κι ετσι εκτος απο γριεντζω νιωθω και καταθλιψη. Αυτα.  

ααα τα 37 υπεροχη ηλικια clown 

αχ αυτη η παρουσα κατασταση...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos τα 37 δεν ειναι τιποτα στα 89 που εισαι εσυ...Very Happy Wink 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βαζουμε και αλλαξια μεσα κοριτσια?


για το βιβλιοπωλειο χαιρομαι και εγω! Θα παιρνω τα μπλοκ και θα κλαιω Smile Ανυπομονω για την πρωτη δημορτικου που θα μυρισουμε και τα καινουρια βιβλια ή τις καινουριες φωτοτυπιες γιατι εχουμε κ κριση ειπαμε Rolling Eyes 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:litsakos τα 37 δεν ειναι τιποτα στα 89 που εισαι εσυ...Very Happy Wink 
χαχαχχα τα 89 και αυτα υπεροχη ηλικια! κατι σαν το twilight zone ενα πραμα Very Happy 

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Βαζουμε και αλλαξια μεσα κοριτσια?


για το βιβλιοπωλειο χαιρομαι και εγω! Θα παιρνω τα μπλοκ και θα κλαιω SmileΑνυπομονω για την πρωτη δημορτικου που θα μυρισουμε και τα καινουρια βιβλια ή τις καινουριες φωτοτυπιες γιατι εχουμε κ κριση ειπαμε Rolling Eyes 
Νομιζω πως την αφηνεις εκει την αλλαξια...

σμφωνω με τη μυρωδια απο τα βιβλια και τετραδια...αλλα μακαρι να μην εχουμε φωτοτυπιες..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις νομιζω δεν ειχαμε αλλαξια φετος στα νηπια, τα παιδια μας μεγαλωσαν. Λες να ειχαμε και να μην το θυμαμαι? scratch  Θα ρωτησω το γιο μου, αυτος θα ξερει καλυτερα.

Αααχ, η μυρωδια απο τα βιβλια! Τα καινουρια μολυβια, οι σβηστρες, οι ξυστρες! Οι ξυλομπογιες και τα μπλοκ ζωγραφικης! I love you 

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εμεις νομιζω δεν ειχαμε αλλαξια φετος στα νηπια, τα παιδια μας μεγαλωσαν. Λες να ειχαμε και να μην το θυμαμαι? scratch  Θα ρωτησω το γιο μου, αυτος θα ξερει καλυτερα.

Αααχ, η μυρωδια απο τα βιβλια! Τα καινουρια μολυβια, οι σβηστρες, οι ξυστρες! Οι ξυλομπογιες και τα μπλοκ ζωγραφικης! I love you 


χαχαχα Νενα περιγραφεις ακριβως οπως η Βουγιουκλακη - Λιζα Παπασταυρου - στα Χτυποκαρδια...Οπως περιεγραφε το σχολειο που νομιζε οτι δεν θα ξαναδει...Razz Razz Razz Razz 

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
Nena έγραψε:Εμεις νομιζω δεν ειχαμε αλλαξια φετος στα νηπια, τα παιδια μας μεγαλωσαν. Λες να ειχαμε και να μην το θυμαμαι? scratch  Θα ρωτησω το γιο μου, αυτος θα ξερει καλυτερα.

Αααχ, η μυρωδια απο τα βιβλια! Τα καινουρια μολυβια, οι σβηστρες, οι ξυστρες! Οι ξυλομπογιες και τα μπλοκ ζωγραφικης! I love you 

χαχαχα  Νενα περιγραφεις ακριβως οπως η Βουγιουκλακη - Λιζα Παπασταυρου - στα Χτυποκαρδια...Οπως περιεγραφε το σχολειο που νομιζε οτι δεν θα ξαναδει...Razz Razz Razz Razz 
Ουτε εμενα με κοβω να ξαναβλεπω σχολειο, σαν μαθητευόμενη εχω κλεισει πλέον, φτανει και νισαφι, και σαν διδακτικο προσωπικο, χμ χμ χμ, δεν τρεφω καμια μα καμια ελπίδα. Οποτε σνιφαρω σχολικίλα απο τα βιβλια των παιδιων Razz 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εμεις νομιζω δεν ειχαμε αλλαξια φετος στα νηπια, τα παιδια μας μεγαλωσαν. Λες να ειχαμε και να μην το θυμαμαι? scratch  Θα ρωτησω το γιο μου, αυτος θα ξερει καλυτερα.

Αααχ, η μυρωδια απο τα βιβλια! Τα καινουρια μολυβια, οι σβηστρες, οι ξυστρες! Οι ξυλομπογιες και τα μπλοκ ζωγραφικης! I love you 

Τις εκανα κ συλλογη! Ξυστρες κ γομες, με σχεδιακια ,αρωματικες. Κ τωρα ακομα μαζευω, αλλα πιο ντιζαϊνιες τωρα της Faber.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:Εμεις νομιζω δεν ειχαμε αλλαξια φετος στα νηπια, τα παιδια μας μεγαλωσαν. Λες να ειχαμε και να μην το θυμαμαι? scratch  Θα ρωτησω το γιο μου, αυτος θα ξερει καλυτερα.

Αααχ, η μυρωδια απο τα βιβλια! Τα καινουρια μολυβια, οι σβηστρες, οι ξυστρες! Οι ξυλομπογιες και τα μπλοκ ζωγραφικης! I love you 

Τις εκανα κ συλλογη! Ξυστρες κ γομες, με σχεδιακια ,αρωματικες. Κ τωρα ακομα μαζευω, αλλα  πιο ντιζαϊνιες τωρα της Faber.
Nα τις κρυψεις ομως γιατι αμα τις δουν τα μικρα θα θελουν να τις χρησιμοποιήσουν - true story, εχω κάτι κούπες (συλλογή) μέσα στις οποίες εχω μολυβια και στυλο (πάλι συλλογη) και ο Αλεξ ήθελε να ζωγραφιζει με αυτα, να πινει απο αυτες τις κουπες - μεχρι και ο πατερας τους εχει αναψει τσιγαρο με τα σπιρτοκουτα που μαζευω (άλλη συλλογη).
Τεσπα, ναι, κρυψτα. Αυτο Laughing Laughing 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω κρυψει τα παντα ολα!Τιος ξυλομπογιες μου κ τους μαρκαδορους -ειναι κ ακριβοι αυτοι γμτ- τους ειχαν σταμπαρει τα μικρα κ ηθελαν με αυτα να ζωγραφισουν.αλλα οχι, ποτε τα μαρκαδορακια μου Razz Razz 

μα τα σπιρτα σου???Laughing Laughing 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ κάνω συλλογή με μερέντα. Την ανανεώνω καθε τριήμερο :-D

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Εγώ κάνω συλλογή με μερέντα. Την ανανεώνω καθε τριήμερο :-D
μητσαινα γιου αρ ε γκοντες Laughing Laughing Laughing 

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Εχω κρυψει τα παντα ολα!Τιος ξυλομπογιες μου κ τους μαρκαδορους -ειναι κ ακριβοι αυτοι γμτ- τους ειχαν σταμπαρει τα μικρα κ ηθελαν με αυτα να ζωγραφισουν.αλλα οχι, ποτε τα μαρκαδορακια μου Razz Razz 

μα τα σπιρτα σου???Laughing Laughing 
Μα τα σπιρτα μου απο τα Harrods και το Mozarthaus και το TransMaldivian Airplanes? Δεν το δεχομαι! Εγω δεν κουκουλωθηκα το κασκολ του ΠΑΟΚ του, νταξει?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Εγώ κάνω συλλογή με μερέντα. Την ανανεώνω καθε τριήμερο :-D
μητσαινα γιου αρ ε γκοντες Laughing Laughing Laughing 
Ελα πες την αληθεια: το χειμωνα θα βαλεις μερεντα μεσα στον νες-καφε! Wink Wink 

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε, μην τα παραλεμε τώρα. Σεμι-γκοντες απλά! :-P έχω προαίσθημα ότι το πιτσιφρικι σου θα πάει ΕΣΠΑ φέτος ;-)

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Εγώ κάνω συλλογή με μερέντα. Την ανανεώνω καθε τριήμερο :-D
μητσαινα γιου αρ ε γκοντες Laughing Laughing Laughing 
Ελα πες την αληθεια: το χειμωνα θα βαλεις μερεντα μεσα στον νες-καφε! Wink Wink 
Εννοείται! Το ξεσήκωσα από μια διάσημη σεφ ;-)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις