Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οντως καλο μηνα να εχουμε και καλο χειμωνα θα πρεπει να λεμε απο εδω και περα σιγα σιγα.

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μοναχοπαίδι και εγώ αλλά δεν ζήτησα αδερφάκι από τη μανούλα μου γιατί και να ήθελα εκείνη δεν μπορούσε να κάνει. Βλέπετε μετά από εμένα οι σάλπιγγες της, που ήταν ήδη ασθενείς, ατόνισαν τελείως και δεν μπορούσε να μείνει έγκυος!

Αλλά δεν μεγάλωσα μόνη μου. Πάντα είχα δίπλα μου τον κολλητό μου, τον "αδερφό" μου όπως τον αποκαλώ ακόμα και τώρα που έμενε στην ίδια πολυκατοικία με εμένα και μεγαλώσαμε μαζί από μωρά καθώς έχουμε την ίδια ηλικία. Να φανταστείτε ότι τον αποκαλώ "θείο" όταν τον αναφέρω στις κόρες μου! Wink

http://mammael.blogspot.com/

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Καλό μήνα!

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλό μήνα! I love you

http://mammael.blogspot.com/

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα παρεάκι! τα είπαμε και εχτές μοναχοπαίδι και εγώ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad δεν ξέρω τι σχέση θα είχα με τα αδέρφια μου, αν είχα, αλλά ξέρω ότι οι πιθανότητες να είχα έναν δικό μου άνθρωπο να μοιράζομαι τα πάντα, θα ήταν περισσότερες από τώρα!
εγώ πάντα ζήταγα στους γονείς μου να υιοθετήσουν ένα παιδάκι μιας και ήταν μεγάλοι και σιγά μην έκαναν και άλλο εκτός από εμένα! και μπορεί όταν ήμουν μικρή να είχα τις φίλες μου και να ξεχνιόμουν με το παιχνίδι, τώρα πια όμως ξέρω ότι πουθενά δεν μπορώ να πω αυτά που θα μοιραζόμουν με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου αν είχα!
πόσες φορές με πιάνει το παράπονο, και κλαίω γιατί οι γονείς μου είναι μεγάλοι σε ηλικία και ξέρω ότι όταν τους χάσω θα είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ μόνη μου. ναι θα έχω την οικογένεια μου και τον άντρα μου, αλλά για μένα ποτέ ένας άντρας δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ίδιο σου το αίμα, τα αδέρφια σου! γιατί... όταν τσακώνεσαι με τον άντρα που θα πας να πεις τον πόνο σου? ΠΟΥΘΕΝΑ!
anyway! καλό μήνα και από εδώ! flower

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε: τώρα πια όμως ξέρω ότι πουθενά δεν μπορώ να πω αυτά που θα μοιραζόμουν με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου αν είχα!
πόσες φορές με πιάνει το παράπονο, και κλαίω γιατί οι γονείς μου είναι μεγάλοι σε ηλικία και ξέρω ότι όταν τους χάσω θα είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ μόνη μου. ναι θα έχω την οικογένεια μου και τον άντρα μου, αλλά για μένα ποτέ ένας άντρας δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ίδιο σου το αίμα, τα αδέρφια σου! γιατί... όταν τσακώνεσαι με τον άντρα που θα πας να πεις τον πόνο σου? ΠΟΥΘΕΝΑ!

σαν να μιλησα εγω ενα πραγμα!! και εμενα μεγαλοι με καναν οι γονεις μου γιατι η μανα μου ειχε ενα υνομυωμα και ο μαλακας ο γιατρος της ελεγε δεν υπαρχει προβλημα, τελικα οταν το εβγαλε επιασε παιδι, τον μπαμπα μου τον εχω χασει ετσι εχει μεινει μονο η μαμα μου που παντα ηταν κολητη μου και ακριβς οπως τα λες Μαρακι, στον αντρα μου τα λεω ολα ακομα και για τα πεθερικα, αλλα αν τσακωθω μαζι του η γινει κατι μεταξυ μας η θελω να σκυλοβρισω τα πεθερικα, οταν φυγει η μαμα μου που θα τα λεω η γυναικα; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα το πιο βασικο για μενα δεν ειναι που θα τα λεω οσο αν γινει κατι πες μπει ο αντρας μου στο νοσοκομειο κουφια η ωρα εγω ποιον θα εχω διπλα μου; ουτε για τα παιδια δεν εχω καποιν σε ενα εκτακτο γεγονος να τα αφησω παρα μονο την μαμα μου, μετα τι θα κανω αν συμβει κατι;

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ βρε κοριτσια αναλογως κ τι σχεση θα ειχατε με τα αδερφια σας!
τελικα μονο η μανα ειναι που θα σε ακουσει!!!!!κ μενα που περνανε τετοιες ιδεες αν κ ειναι μικρη μολις 42 αλλα.....
η οταν σκεφτομαι οτι η γιαγια κπ στιγμη θα φυγει η μαμα της μαμας μου σε ποιον θα τα λεμε...
τεσπα χαλαω το θεμα..

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
Μαρία έγραψε: τώρα πια όμως ξέρω ότι πουθενά δεν μπορώ να πω αυτά που θα μοιραζόμουν με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου αν είχα!
πόσες φορές με πιάνει το παράπονο, και κλαίω γιατί οι γονείς μου είναι μεγάλοι σε ηλικία και ξέρω ότι όταν τους χάσω θα είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ μόνη μου. ναι θα έχω την οικογένεια μου και τον άντρα μου, αλλά για μένα ποτέ ένας άντρας δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ίδιο σου το αίμα, τα αδέρφια σου! γιατί... όταν τσακώνεσαι με τον άντρα που θα πας να πεις τον πόνο σου? ΠΟΥΘΕΝΑ!

σαν να μιλησα εγω ενα πραγμα!! και εμενα μεγαλοι με καναν οι γονεις μου γιατι η μανα μου ειχε ενα υνομυωμα και ο μαλακας ο γιατρος της ελεγε δεν υπαρχει προβλημα, τελικα οταν το εβγαλε επιασε παιδι, τον μπαμπα μου τον εχω χασει ετσι εχει μεινει μονο η μαμα μου που παντα ηταν κολητη μου και ακριβς οπως τα λες Μαρακι, στον αντρα μου τα λεω ολα ακομα και για τα πεθερικα, αλλα αν τσακωθω μαζι του η γινει κατι μεταξυ μας η θελω να σκυλοβρισω τα πεθερικα, οταν φυγει η μαμα μου που θα τα λεω η γυναικα; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα το πιο βασικο για μενα δεν ειναι που θα τα λεω οσο αν γινει κατι πες μπει ο αντρας μου στο νοσοκομειο κουφια η ωρα εγω ποιον θα εχω διπλα μου; ουτε για τα παιδια δεν εχω καποιν σε ενα εκτακτο γεγονος να τα αφησω παρα μονο την μαμα μου, μετα τι θα κανω αν συμβει κατι;


άστα Μαρίτσα μου άστα! αυτό που το πας με τα παιδιά?
έτρεχα πριν 2 χρόνια που έπαθε ο πατέρας μου ένα εγκεφαλικό σαν την τρελή, από το σπίτι που είχα και τον μικρό άρρωστο με αντιβίωση, στο νοσοκομείο να βοηθήσω την μαμά μου και στο σπίτι η πεθερά μου(να'ναι καλά) ο άντρας μου να πνίγεται στη δουλειά και από πάνω καμία συμπαράσταση, ο άντρας μου με μούτρα γιατί έφευγα και πήγαινα στο νοσοκομείο(νόμιζε ότι ήταν κόλπο του πατέρα μου για να μην πάμε διακοπές!!!!!!!!!!!!!!!!!) και επιπλέον να μου την λέει η κουνιάδα μου γιατί είχα ακυρώσει τις διακοπές μας για λίγο τότε.τρέλα! τρέλα και πάλι τρέλα!
και όπως λες αν κάποιος θα μπει στο νοσοκομείο ποιος θα κρατήσει το παιδί ή τα παιδιά!
σκέτη απογοήτευση! No

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω σε πεθερα παιδια δεν αφηνω δεν παιζει αυτο το σκηνικο γιαυτο σου λεω αν γινει κατι τι θα κανω; ελεος λεμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΣΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ Ν ΑΣΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ......ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΥΖΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΥΓΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ<<ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,ΕΝΑ ΤΗΛ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΘΩ ΟΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ>>ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΣ ΣΧΕΣΕΙΣ(ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΡΕΦΙΚΕΣ)ΕΤΣΙ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ,ΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ......

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:εγω σε πεθερα παιδια δεν αφηνω δεν παιζει αυτο το σκηνικο γιαυτο σου λεω αν γινει κατι τι θα κανω; ελεος λεμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


άντε και να τα άφηνες, γιατί αυτοί θα ζουν αιώνια? κάποια στιγμή θα κάνουν και αυτοί το μεγάλο ταξίδι! τότε? απόγνωση σου λέω παιδί μου!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω μια απο τα ιδια... Αλλα εγω δεν μιλάω και με την μητερα μου εδω και καιρο... Ευτυχως όμως έχω τον φυλακα άγγελο την νονούλα μου που την λατρευω και ειναι πάντα διπλα μου!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειναι στα συγκαλα της για να τα αφησω με την καμια μαρακι, ε τουλαχιστον μεχρι να φυγουν και τα πεθερικα τα παιδια θα ειναι απο 10 χρονων και πανω οποτε εισαι πιο οκ, τωρα που ειναι μικρα ειναι μεγαλο το προβλημα, οταν θα ειναι ο μικρος 15 και η μικρη 11 ενταξει σε μια δυσκολη ωρα τα αφηνεις και δυο ωρες μεχρι να γυρισει ο πατερας τους σπιτι στην αναγκη

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Και εγω μια απο τα ιδια... Αλλα εγω δεν μιλάω και με την μητερα μου εδω και καιρο... Ευτυχως όμως έχω τον φυλακα άγγελο την νονούλα μου που την λατρευω και ειναι πάντα διπλα μου!!!!

τι λες ρε βιβιαν μοναχοπαιδι και να μην σου μιλαει και η μανα σου; τραγικο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:δεν ειναι στα συγκαλα της για να τα αφησω με την καμια μαρακι, ε τουλαχιστον μεχρι να φυγουν και τα πεθερικα τα παιδια θα ειναι απο 10 χρονων και πανω οποτε εισαι πιο οκ, τωρα που ειναι μικρα ειναι μεγαλο το προβλημα, οταν θα ειναι ο μικρος 15 και η μικρη 11 ενταξει σε μια δυσκολη ωρα τα αφηνεις και δυο ωρες μεχρι να γυρισει ο πατερας τους σπιτι στην αναγκη


ναι σωστά αρκεί να μην είναι και τα πεθερικά σε ώριμη ηλικία! Razz
εμείς το έχουμε και αυτό! για να σε κουφάνω κιάλλο: ο μπαμπάς μου 84, η μαμά μου 63, η πεθερά μου 65, και ο πεθερός 72(νομίζω!) θα ανοίξουμε καπί σε λίγο! Razz Razz Razz

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
Vivian έγραψε:Και εγω μια απο τα ιδια... Αλλα εγω δεν μιλάω και με την μητερα μου εδω και καιρο... Ευτυχως όμως έχω τον φυλακα άγγελο την νονούλα μου που την λατρευω και ειναι πάντα διπλα μου!!!!

τι λες ρε βιβιαν μοναχοπαιδι και να μην σου μιλαει και η μανα σου; τραγικο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Βασικα ειναι δικη μου επιλογη να μην εχω επαφη μαζι της.... Δεν μεγαλωσα μαζι της ετσι και αλλιως!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
faye έγραψε:
kira έγραψε:
faye έγραψε:σε καταλαβαινω .Και εγω ετσι νιωθω ειδικα απο τοτε που εχασα την μαμα μου το νιωθω πιο εντονα. Νομιζω οτι ειμαι τελειως μονη μου και οτι ο μονος μου φιλος ειναι ο αντρας μου .

Καλημέρα σε όλες και ειδικα Φαιη σε σενα που ήσουν η πρώτη που με καλωσορισες στην παρέα σας! Το θέμα που ανοίξατε με αγγίζει πολύ,μιας και παίζω σε διπλό ταμπλό,ημουν μεχρι τα 13 μου μοναχοπαίδι,οπότε πέρασα ουσιαστικά την παιδική ηλικία ως μοναχοπαίδι,αλλά και μετά βίωσα την αδελφική σχέση,αν και σε λίγο διαφορετική μορφή μιας καιέγω ήμουν στην εφηβεία,όταν ήρθε το μωρό μας!Να τονίσω όυι όλα αυτά τα χρόνια παρακαλούσα για ένα αδελφάκι και τώρα η μαμά μου με ευγνωμονεί για την τόση επιμονή μου, μιας και έπαιξε μεγάλο ρόλο στην απόφαση τους να κάνουν δέυτερο!!

Τώρα που η αδελφή μου είναι 17 είναι η κολλητή μου και προσέυχομαι να περάσει του χρόνου σε πανεπιστήμιο της Θεσνικης,για να την έχω κοντά μου!
Αυτή ήταν η εμπειρία μου για το θέμα.
Φαιη μη νιώθεις μονή είμαστε γειτόνισσες και είμαι εδ'ω για παρεουλα δικη μας και των κοριτσιών μας!!
καλημερα σου κουκλα μου . Που κοντα περιπου μενεις; Θα χαρω πολυ καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα.

Φαίη μένω πολύ κοντα στη Σοφούλη κι εσύ αποτι διάβασα ποσειδώνιο.Θα χαρω πολύ να βρεθούμε.Το κοριτσάκι μου είναι 25 μηνών,οπότε θα παίξουν μία χαρά με τις κούκλες σου Very Happy

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:
Vivian έγραψε:Και εγω μια απο τα ιδια... Αλλα εγω δεν μιλάω και με την μητερα μου εδω και καιρο... Ευτυχως όμως έχω τον φυλακα άγγελο την νονούλα μου που την λατρευω και ειναι πάντα διπλα μου!!!!

τι λες ρε βιβιαν μοναχοπαιδι και να μην σου μιλαει και η μανα σου; τραγικο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Βασικα ειναι δικη μου επιλογη να μην εχω επαφη μαζι της.... Δεν μεγαλωσα μαζι της ετσι και αλλιως!

εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι τραγικο.... θα εχεις πολλα μαζεμενα κοριτσακι μου!!!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
Μαρία έγραψε: τώρα πια όμως ξέρω ότι πουθενά δεν μπορώ να πω αυτά που θα μοιραζόμουν με την αδερφή μου ή τον αδερφό μου αν είχα!
πόσες φορές με πιάνει το παράπονο, και κλαίω γιατί οι γονείς μου είναι μεγάλοι σε ηλικία και ξέρω ότι όταν τους χάσω θα είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ μόνη μου. ναι θα έχω την οικογένεια μου και τον άντρα μου, αλλά για μένα ποτέ ένας άντρας δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ίδιο σου το αίμα, τα αδέρφια σου! γιατί... όταν τσακώνεσαι με τον άντρα που θα πας να πεις τον πόνο σου? ΠΟΥΘΕΝΑ!

σαν να μιλησα εγω ενα πραγμα!! και εμενα μεγαλοι με καναν οι γονεις μου γιατι η μανα μου ειχε ενα υνομυωμα και ο μαλακας ο γιατρος της ελεγε δεν υπαρχει προβλημα, τελικα οταν το εβγαλε επιασε παιδι, τον μπαμπα μου τον εχω χασει ετσι εχει μεινει μονο η μαμα μου που παντα ηταν κολητη μου και ακριβς οπως τα λες Μαρακι, στον αντρα μου τα λεω ολα ακομα και για τα πεθερικα, αλλα αν τσακωθω μαζι του η γινει κατι μεταξυ μας η θελω να σκυλοβρισω τα πεθερικα, οταν φυγει η μαμα μου που θα τα λεω η γυναικα; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αλλα το πιο βασικο για μενα δεν ειναι που θα τα λεω οσο αν γινει κατι πες μπει ο αντρας μου στο νοσοκομειο κουφια η ωρα εγω ποιον θα εχω διπλα μου; ουτε για τα παιδια δεν εχω καποιν σε ενα εκτακτο γεγονος να τα αφησω παρα μονο την μαμα μου, μετα τι θα κανω αν συμβει κατι;
κοριτσια και εγω αυτο το πραγμα σκεφτομαι . Ηδη που εχασα την μαμα μου οταν εχω προβλημα με τον αντρα μου που μαλωνουμε καμια φορα δεν ξερω που να μιλησω. Στον πατερα μου δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο γιατι μονιμος περνει το μερος του αντρα μου και νιωθω οτι κανεις δεν μπορει να με καταλαβει.

kira έγραψε:
faye έγραψε:
kira έγραψε:
faye έγραψε:σε καταλαβαινω .Και εγω ετσι νιωθω ειδικα απο τοτε που εχασα την μαμα μου το νιωθω πιο εντονα. Νομιζω οτι ειμαι τελειως μονη μου και οτι ο μονος μου φιλος ειναι ο αντρας μου .

Καλημέρα σε όλες και ειδικα Φαιη σε σενα που ήσουν η πρώτη που με καλωσορισες στην παρέα σας! Το θέμα που ανοίξατε με αγγίζει πολύ,μιας και παίζω σε διπλό ταμπλό,ημουν μεχρι τα 13 μου μοναχοπαίδι,οπότε πέρασα ουσιαστικά την παιδική ηλικία ως μοναχοπαίδι,αλλά και μετά βίωσα την αδελφική σχέση,αν και σε λίγο διαφορετική μορφή μιας καιέγω ήμουν στην εφηβεία,όταν ήρθε το μωρό μας!Να τονίσω όυι όλα αυτά τα χρόνια παρακαλούσα για ένα αδελφάκι και τώρα η μαμά μου με ευγνωμονεί για την τόση επιμονή μου, μιας και έπαιξε μεγάλο ρόλο στην απόφαση τους να κάνουν δέυτερο!!

Τώρα που η αδελφή μου είναι 17 είναι η κολλητή μου και προσέυχομαι να περάσει του χρόνου σε πανεπιστήμιο της Θεσνικης,για να την έχω κοντά μου!
Αυτή ήταν η εμπειρία μου για το θέμα.
Φαιη μη νιώθεις μονή είμαστε γειτόνισσες και είμαι εδ'ω για παρεουλα δικη μας και των κοριτσιών μας!!
καλημερα σου κουκλα μου . Που κοντα περιπου μενεις; Θα χαρω πολυ καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα.

Φαίη μένω πολύ κοντα στη Σοφούλη κι εσύ αποτι διάβασα ποσειδώνιο.Θα χαρω πολύ να βρεθούμε.Το κοριτσάκι μου είναι 25 μηνών,οπότε θα παίξουν μία χαρά με τις κούκλες σου Very Happy
κουκλα μου μολις γυρισω στην θεσ/νικη θα σου στειλω μνμ για να κανονισουμε να βρεθουμε.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και το κακό βρε κορίτσια ξέρετε ποιο είναι? άντε και είμαστε τόσο τυχερές και βρήκαμε μία φίλη που είναι τόσο καλή και είναι σαν αδερφή μας! όσο καλή διάθεση και καρδιά να έχουμε να την βοηθήσουμε κάπου ή να μας βοηθήσει εκείνη, θα υπάρχουν αντιδράσεις από τους γύρω μας (πχ.σύζυγος δικός μας ή δικός της)που θα πει την κλασσική κουβέντα: τι ανακατεύεσαι? ή: τι ανακατεύεται? αδερφή σου είναι? τι να απαντήσεις μετά!!!!!!!!!!???????????

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:και το κακό βρε κορίτσια ξέρετε ποιο είναι? άντε και είμαστε τόσο τυχερές και βρήκαμε μία φίλη που είναι τόσο καλή και είναι σαν αδερφή μας! όσο καλή διάθεση και καρδιά να έχουμε να την βοηθήσουμε κάπου ή να μας βοηθήσει εκείνη, θα υπάρχουν αντιδράσεις από τους γύρω μας (πχ.σύζυγος δικός μας ή δικός της)που θα πει την κλασσική κουβέντα: τι ανακατεύεσαι? ή: τι ανακατεύεται? αδερφή σου είναι? τι να απαντήσεις μετά!!!!!!!!!!???????????
ναι οντως ειναι και αυτο. Αστα να πανε. Πως ξαφνικα εγιναν τοσο πολυπλοκα τα παντα; Ακομα και τα πιο απλα;

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα αυτο ειναι το δυσκολο πια για να κολησεις με καποια θα πρεπει και ο αντρας της να ειναι συμπαθητικος στον δικο σου γιατι θα πρεπει να κανετε και οικογενειακη παρεα, πραγμα πολυ δυσκολο ρε κοριτσια αν δεν εχεις απο πριν φιλες τρεχα γυρευε, παντως ο δικος μου συμπαθητικος ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:μα αυτο ειναι το δυσκολο πια για να κολησεις με καποια θα πρεπει και ο αντρας της να ειναι συμπαθητικος στον δικο σου γιατι θα πρεπει να κανετε και οικογενειακη παρεα, πραγμα πολυ δυσκολο ρε κοριτσια αν δεν εχεις απο πριν φιλες τρεχα γυρευε, παντως ο δικος μου συμπαθητικος ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


εντάξει τότε σου δίνουμε έναν πόντο παραπάνω, έχεις ατού! Razz Razz

πάντως έχεις δίκιο γιατί αν δεν "κολλάνε" και οι σύζυγοι μεταξύ τους κλάφτα!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα οκ εκεινοι δεν χρειαζεται να παρακολησουν απλα να μην ειναι αντιπαθητικοι ματαξυ τους δηλ χαλαρα να μπορουν να κουβεντιασουν πεντε πραγματα

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:μα αυτο ειναι το δυσκολο πια για να κολησεις με καποια θα πρεπει και ο αντρας της να ειναι συμπαθητικος στον δικο σου γιατι θα πρεπει να κανετε και οικογενειακη παρεα, πραγμα πολυ δυσκολο ρε κοριτσια αν δεν εχεις απο πριν φιλες τρεχα γυρευε, παντως ο δικος μου συμπαθητικος ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
χαχαχα και ο δικος μου καλος ειναι και εχει και χιουμορ. Του αρεσουν οι ανθρωποι που κανει παρεα να εχουν χιουμορ και αυτοι και να μπορει να μιλαει για αυτοκινητα αθλητικα και γενικοτερα για ευχαριστα πραγματα. Δεν ειναι και πολυ δυσκολος σε γενικες γραμμες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις