Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΤ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΤ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΡΑΓΑΔΕΣ Κ ΠΡΟΣΕΧΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΚΡΕΜΕΣ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ...ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΥΓΩ ..Κ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΙΛΑ..ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΕΧΑΣΑ 8 ΚΙΛΑ Κ ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΗΡΑ ΤΑ 5 ΑΠΟ ΤΑ 8 ..ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΝΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ(ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ Κ ΣΤΗ ΣΩΜΑΤΑΡΑ)..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΟΠΩΣ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΤΕΛΑ Κ ΛΟΙΠΟΙ..ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΓΤ ΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ Κ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΕ ΑΤΕΛΕΙΕΣ?ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΕΣ..

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για μενα η φωτογραφηση αυτη θελει να δειξει οτι μετα απο μια γεννα δεν πρεπει να ειναι αυτοσκοπος το αν θα φτιαξει το σωμα σε ενα ή σε δυο ή σε τρεις μηνες. τοτε καποιο λακο εχει η φαβα.

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ "ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ Κ ΕΧΕΤΕ ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΤΕ ΜΙΣΟΓΥΜΝΕΣ"Very Happy Very Happy 
ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Κ ΚΑΤΙ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ...

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω ανήκω στις τυχερες που δεν ξεχειλωσα και δεν έκανα ραγαδες παρα τα 17 κιλά που πηρα στην εγκυμοσυνη.ομως ποτε δεν με ενόχλησε να δώ μια γυναίκα που απέκτησε τέτοιες ατέλειες μετα την εγκυμοσυνη.ισα ισα που το θεωρω και φυσικό συνεπακολουθο.αλλωστε οταν αποφάσισα να κανω παιδι ημουν αποφασισμένη να δεχτώ και τις συνέπειες στο σώμα μου.αλλιως θα έκανα με παρένθετη.δεν συμφωνω να εχεις ραγαδες και να φοράς μπουστακι αλλα οχι και να κρύβομαι απο τον άντρα μου επειδη χάλασε το σώμα μου η να μην πηγαίνω στη θάλασσα γιατι θα ντρέπομαι.αλλο να τονιζεις τις ατέλειες και αλλο να αποκτάς κόμπλεξ.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori έγραψε:Εγω ανήκω στις τυχερες που δεν ξεχειλωσα και δεν έκανα ραγαδες παρα τα 17 κιλά που πηρα στην εγκυμοσυνη.ομως ποτε δεν με ενόχλησε να δώ μια γυναίκα που απέκτησε τέτοιες ατέλειες μετα την εγκυμοσυνη.ισα ισα που το θεωρω και φυσικό συνεπακολουθο.αλλωστε οταν αποφάσισα να κανω παιδι ημουν αποφασισμένη να δεχτώ και τις συνέπειες στο σώμα μου.αλλιως θα έκανα με παρένθετη.δεν συμφωνω να εχεις ραγαδες και να φοράς μπουστακι αλλα οχι και να κρύβομαι απο τον άντρα μου επειδη χάλασε το σώμα μου η να μην πηγαίνω στη θάλασσα γιατι θα ντρέπομαι.αλλο να τονιζεις τις ατέλειες και αλλο να αποκτάς κόμπλεξ.
αυτο λεω και εγω..και συμφωνω και με την ζετα.μα δεν ειπα οτι αν παρεις 20 κιλα και δεν τα χασεις θα εισαι το ιδιο ομορφη και δεν ειπα ουτε οτι με τις ραγαδες και την χαλαρωση εισαι ομορφη.αλλα οχι δεν θα κρυβομαι στο σκοταδι απο τον αντρα μου γιατι εκανα δυο ραγαδες και σαφως δεν συμφωνω οτι το σωμα χαλαει μονο αν δεν προσεξεις.αλλα σιγουρα υπαρχει η πιθανοτητα να χαλασει και την στιγμη που προσεχεις.και δεν ειπα οτι θα τονισεις τις ατελειες,σταθηκα ομως στο σχολιο της ιφιγενειας γιατι θεωρει(αν καταλαβα σωστα)οτι θα πρεπει να κρυβομαστε απο τον αντρα μας.και ναι κι εγω δεν ειχα ορεξη τον πρωτο μηνα να ξαπλωσω με τον αντρα μου οχι μονο λογο ραγαδων,αλλα και ραμματων και περιοδου.αλλα οχι οτι αν δεν εχανα ολα τα κιλα (που δεν τα εχασα και ολα)δεν θα ξαναξαπλωνα μαζι του στο φως της ημερας!!ειναι σαν να μου λες οτι μια γυναικα που εκανε ρυτιδες θα πρεπει οπωσδηποτε να φοραει μασκα γιατι δεν ειναι αναγκασμενος ο καθενας να βλεπει το προσωπο της που εχει σπασει.Wink η καλυτερα να μεινει κλεισμενη στο σπιτι.
η φωτογραφιση θελει να μας δειξει οτι η γεννα προκαλει καποιες φθορες που δεν θα επρεπε να ντρεπομαστε για αυτες.οχι οτι θα πρεπει να κυκλοφορουμε με το βρακι και το σουτιεν οταν βγαινουμε εξω για ναδειχνουμε τι μας προκαλεσε η εγκυμοσυνη.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η φωτογράφηση δείχνει γυναίκες που δεν είχαν και από πριν το τέλειο σώμα νομίζω.
Δε γίνεσαι έτσι μόνο και μόνο επειδή γεννάς. Τα παιδάκια στη φωτό είναι πάνω από 2 μηνών. Σε 2 μήνες το σώμα σου έχει επανέλθει.
Τραβηγμένες μου φάνηκαν οι φωτογραφίες.

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ,ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΙ Κ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9ΜΗΝΕΣ ΕΩΣ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΛΕΝΕ ΕΙΔΙΚΟΙ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΠΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΤ ΘΗΛΑΖΑ..Κ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ.Κ ΑΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ..ΑΛΛΟΥ ΣΥΣΣΩΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥ,ΑΛΛΗ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ Κ ΠΟΛΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ..ΑΠΛΑ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ..ΑΚΟΜΗ Κ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΩΜΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ??ΘΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ?ΥΠΕΡΒΟΛΗ..

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παντως κοριτσια απο τη φωτογραφηση την οποια σχολιασα θετικα αυτο που καταλαβα ηταν οτι :μολις γεννησεις, το σωμα σου ειναι πιο πιθανο να δειχνει ξεχειλωμενο παρα να βγεις με στενο τζιν και γραμμωμενους κοιλιακους απο την κλινικη ή να επανελθεις πληρως σε 2 μηνες,οποτε να μην απογοητευεσαι και στεναχωριεσαι και δε χαιρεσαι τομωρακι σου αλλα σιγα σιγα ολα γινονται, δεν καταλαβα να λεει τι ωραιο θεαμα η ξεχειλωμενη κοιλια και οι μπουταρες

και δεν εχω κομπλεξ δε σημαινει οτι δεν εχω αυτογνωσια και τριγυρναω με σορτς και κοντες μπλουζες αλλα αποδεχομαι τον εαυτο μου και προσπαθω να τον κανω να δειχνει ομορφο με οτι του ταιριαζει, σημαινει οτι εκτιμω τον εαυτο μου και δεν το θεωρω απλα ενα σωμα







και δε

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως γενικά για αυτή την φωτογράφιση όπως και για κάθε άλλη φωτογράφιση που έχει μέσα παιδάκια είμαι εναντίον διότι δίνει ο γονιός την συγκατάθεση του να "εκθέσει" το παιδί του για χρηματικό αντίτιμο... είναι απαράδεκτο κάτι τέτοιο οπότε είναι άλλος ένας λόγος που προσωπικά και από ηθικής άποψης δεν μου αρέσει.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Η φωτογράφηση δείχνει γυναίκες που δεν είχαν και από πριν το τέλειο σώμα νομίζω.
Δε γίνεσαι έτσι μόνο και μόνο επειδή γεννάς. Τα παιδάκια στη φωτό είναι πάνω από 2 μηνών. Σε 2 μήνες το σώμα σου έχει επανέλθει.
Τραβηγμένες μου φάνηκαν οι φωτογραφίες.
και εγω αυτο πιστευω. Σε μια φωτογραφια οχι μονο απο 2 μηνων αλλα ειναι πανω απο ενος ετους. Δεν γινεται να εισαι μοντελο και να γινεις χαλια μονο με μια εγκυμοσυνη. και αν γινει αυτο ειναι λογικο για εμενα να μην σου αρεσει και να προσπαθεις. επισης αλλο οι ραγαδες και αλλο τα κιλα. αλλο να μην μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο και αλλο να γινεσαι χειροτερη.

Eleen


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η γιαγιά μου ελεγε πως οι ραγάδες, οι ρυτίδες, η χαλάρωση, όλα αυτα τέλος πάντων,είναι παράσημα που σου δίνει η ζωη.
Μόνο οι 18ρες είναι τελειες(λέμε τωρα).
Μια γυναίκα 40 χρόνων το έζησε το σώμα της.
Γέλασε, συνοφρυόθηκε,γέννησε, κάπνισε,πάχυνε,αδυνάτισε...το χρησιμοποίησε το σώμα της. Και πρέπει να είναι περήφανη γίαυτο..γιατι εάν δεν είναι απαξιώνει την ζωη που πέρασε...
Όχι ότι αυτο αποτελεί δικαιολογία να μην προσεχείς και να καταστρεφεις το σώμα σου..
Θα ήθελα να νιωθω έτσι.να έχω την γαλήνη να αποδέχομαι τις αλλαγές..
Η αλήθεια είναι ότι η εγκυμοσυνη μου άφησε και εμένα "παρασημα" και δυσκολευομαι να προσαρμοσθώ στη νεα πραγματικότητα .

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eleen έγραψε:Η γιαγιά μου ελεγε πως οι ραγάδες, οι ρυτίδες, η χαλάρωση, όλα αυτα τέλος πάντων,είναι παράσημα που σου δίνει η ζωη.
Μόνο οι 18ρες είναι τελειες(λέμε τωρα).
Μια γυναίκα 40 χρόνων το έζησε το σώμα της.
Γέλασε, συνοφρυόθηκε,γέννησε, κάπνισε,πάχυνε,αδυνάτισε...το χρησιμοποίησε το σώμα της. Και πρέπει να είναι περήφανη γίαυτο..γιατι εάν δεν είναι απαξιώνει την ζωη που πέρασε...
Όχι ότι αυτο αποτελεί δικαιολογία να μην προσεχείς και να καταστρεφεις το σώμα σου..
Θα ήθελα να νιωθω έτσι.να έχω την γαλήνη να αποδέχομαι τις αλλαγές..
Η αλήθεια είναι ότι η εγκυμοσυνη μου άφησε και εμένα "παρασημα" και δυσκολευομαι να προσαρμοσθώ στη νεα πραγματικότητα .
Nομιζω οτι εχει διαφορα΄το να προσπαθω να διατηρησω το σωμα μου σε ενα καλο επιπεδο για την ηλικια μου και αλλο να διεκδικώ το σωμα μια ς18 αρας. Αλλο πραγμα συμφιβαζομαι και αποδεχομαι οτι γεννησα και μου αφησε παρασημα και αλλο ειμαι υπερηφανη και λατρευω ενα ασχημο και κακο ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ σώμα μου. επιμένω οτι η εγκυμοσύνη δεν σε κάνει απο θεα χάλια. σου αφήνει αλλα δεν σε μεταμορφώνει κιολας σε σημειο που να μην γνωρίζεις το σωμα σου στο καθρεφτη. καπου θα εχεις ξεφυγει κατι θα εχεις παρατήσει. και δεν θα συμβιβαστω ποτε με την ιδέα οτι γέννησα αρα εχω ολο το δικαίωμα να ειμαι χάλια. Ειναι διαφορετικο με το γερασα και δεν εχω καλο σώμα και διαφορετικό το γέννησα. Δεν μεταλαχθηκα κιολας.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα συμφωνήσω με την ede.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις