Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω να ρωτησω κατι?αφου παντρευτηκατε ηρθε μαζι σας ή πριν απο το γαμο???????
διοτι συγγνωμη κιολας αλλα αν αυτο γινοταν απο πριν γιατι παντρευτηκες και δεν την εκανε με ελαφρα πηδηματακια?????
ο αντρας σου την αγαπαει αλλα αγαπαει κιεσενα!κι αυτο και μονο θα επρεπε να τον κανει να σε στηριζει χωρις καν να το ζητας εσυ!!!!!!!γιατι εσυ διαλεξες αυτον οχι την μανα του!!!!!!!!!κι επρεπε εφοσον ειναι χηρα εδω και χρονια να σου εχει πει εξαρχης οτι θα εχετε και την μανουλα μαζι σας κι απο εκει και περα η αποφαση δικη σου...αλλα να γνωριζεις ολα τα δεδομενα!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
florentiab έγραψε:Κάποιες μέρες συγκατοικώ με το ζόρι με τον άνδρα μου όχι να'χω και τη σ@#@γρια μέσα στα πόδια μου.

τελικα εσεις πως περασατε στις διακοπες σας με την μανουλα?!?!?!?! Razz


το θυμήθηκες το δράμα μου!! με συγκινείς.
Την έβλεπα κάθε πρωί για λίγο (15 λεπτά) και φάγαμε όλοι μαζί ένα βράδυ έξω. Κατά τα άλλα μαγείρευε καθημερινά για το μωρό και με ξεκούρασε. Το οτι μαγείρευε το λαμβάνω ως αποζημίωση για ψυχική οδύνη. Αυτά όσον αφορά την πεθερά, κατα τα άλλα περάσαμε τέλεια. Χαιρόταν τόσο πολύ το μωρό μου που με έκανε ευτυχισμένη.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
florentiab έγραψε:Κάποιες μέρες συγκατοικώ με το ζόρι με τον άνδρα μου όχι να'χω και τη σ@#@γρια μέσα στα πόδια μου.

τελικα εσεις πως περασατε στις διακοπες σας με την μανουλα?!?!?!?! Razz


το θυμήθηκες το δράμα μου!! με συγκινείς.
Την έβλεπα κάθε πρωί για λίγο (15 λεπτά) και φάγαμε όλοι μαζί ένα βράδυ έξω. Κατά τα άλλα μαγείρευε καθημερινά για το μωρό και με ξεκούρασε. Το οτι μαγείρευε το λαμβάνω ως αποζημίωση για ψυχική οδύνη. Αυτά όσον αφορά την πεθερά, κατα τα άλλα περάσαμε τέλεια. Χαιρόταν τόσο πολύ το μωρό μου που με έκανε ευτυχισμένη.

αντε ωραια!τελος καλο ολα καλα!!!

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αααααχχ κούκλα μου κι εγώ ομοιοπαθούσα είμαι γιατί ζώ εδώ και έξι μήνες με πεθερά,κουνιάδα και γιαγιά!!!!Είπατε κάτι????Απλά εγώ η κακότυχη όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος με είχαν ήδη απολύσει απο την δουλειά και μετά απο μια βδομάδα το ίδιο έπαθε και ο άντρας μου!!!!Μέναμε σε ενοίκιο και δεν μπορούσαμε να τα φέρουμε βόλτα και έτσι η μάνα του μας είπε να μείνουμε μαζίτης!!!Μακάρι να γίνει κάτι και να πάρουμε ένα σπίτι, γιατί όσο καλά και να είμαστε τώρα, ένας θεός ξέρει τι θα γίνει αν μείνουμε όσο καιρό μένεις εσύ με την πεθερά σου!!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kurenai έγραψε:Αααααχχ κούκλα μου κι εγώ ομοιοπαθούσα είμαι γιατί ζώ εδώ και έξι μήνες με πεθερά,κουνιάδα και γιαγιά!!!!Είπατε κάτι????Απλά εγώ η κακότυχη όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος με είχαν ήδη απολύσει απο την δουλειά και μετά απο μια βδομάδα το ίδιο έπαθε και ο άντρας μου!!!!Μέναμε σε ενοίκιο και δεν μπορούσαμε να τα φέρουμε βόλτα και έτσι η μάνα του μας είπε να μείνουμε μαζίτης!!!Μακάρι να γίνει κάτι και να πάρουμε ένα σπίτι, γιατί όσο καλά και να είμαστε τώρα, ένας θεός ξέρει τι θα γίνει αν μείνουμε όσο καιρό μένεις εσύ με την πεθερά σου!!!

ΑΠΑΠΑ!!!Δράμα έτσι;Καημενούλα,μη στεναχωριέσαι όμως.Ρόδα είναι και γυρίζει...ή αλλιώς θα γυρίσει ο τροχός θα γαμ.... κι ο φτωχός!!!

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μακάρι φιλενάδα γιατί όσο δεν έχω πρόβλημα (ακόμα τουλάχιστον) με την πεθερά, έχω με τη γιαγιά!!!Είναι μια ανακατώστρα που δεν λέγεται!!!Με έχει βάλει τουλάχιστον 2 φορές να σκοτωθώ με τον σύζυγο και άλλες τρείς με την κουνιάδα μου!!!Και το γελοίο στο όλο θέμα είναι ότι νόμιζα ότι έχει κάποιου είδους ανοία και δεν έδινα σημασία (με έφαγε η ανωτερώτητα τρομάρα μου!)αλλά κορίτσια αυτή κοντεύει να σκοτωθεί με όλο το σόι!!!Βάζει λόγια,λέει ψέμματα...μου'ρχεται να τσιρίξω ώρες-ώρες...

ROSE 1980


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ KYREINAI!

skountouflou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rose μου υπομονή κοπέλα μου όσο μπορείς.Ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολο είναι να μένεις με την πεθερά μιας κ η μάνα μου τόσα χρόνια έμενε με την γιαγιά μου.Δηλαδή λόγω ότι ο παππούς είχε πεθάνει ο πατέρας μου είχε φέρει την μάνα του σπίτι μας κ δεν έμεινε πολύ (22 χρόνια κ κάτι..κ μένει ακόμα.)Εντάσεις,τσακωμοί,θυμώματα...για ένα διάστημα είχε βγάλει ακόμα κ τους γονείς μου από την κρεβατοκάμαρα για να μείνει αυτή!Τραγικό!Είχε προφασιστεί πρόβλημα στη μέση.Ότι να΄ναι.Αν δεν δούλευε η μαμά μου θα είχε τρελαθεί.Εγώ ξακαθάρισα από την αρχή στον άνδρα μου ότι την πεθερά μου δεν την θέλω μέσα στο σπίτι,ο άνδρας μου το δέχτηκε.Ούτε την μάνα του,ούτε την μάνα μου.Να ζήσουμε ευτυχισμένοι,όχι να πλακωνόμαστε κάθε μέρα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις