Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
615 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 615 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

evagelia_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αγαπητές μανούλες αλλά και μέλλουσες μανούλες καλησπέρα.
Στις 23/6/13 είχα φυσική αποβολή στην 7 εβδομάδα. Υποβλήθηκα σε εξετάσεις οπου όλες βγήκαν φυσιολογικές (ορμονολογικές, καλλιέργειες). Με τις ευλογίες της γυναικολόγου μου ξεκινήσαμε απο τον επόμενο κιόλας μήνα για μια νέα εγκυμοσύνη. Απο τότε όμως τζίφος. Κάθε μήνας και μια νέα απογοήτευση. Προσπαθώ να μην στεναχωρώ και τον άντρα μου που το θέλει και αυτός πολύ λέγοντας του έλα μωρε, δεν πειράζει. Φυσικά και πειράζει αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. Κάθε μήνα την αναμενόμενη μέρα της περιόδου κάνω τεστ και βγαίνει αρνητικό. Έτσι και σήμερα. Περιμένω περίοδο, έκανα το τεστάκι που είχα παραγγείλει απο το ebay αλλά και αυτό αρνητικό.
Βέβαια, θα μου πείτε χαλάρωσε κοπελιά μόνο 3 μήνες προσπαθείτε. Ίσως να με επηρεάζει και το γεγονός πως την προηγούμενη εγκυμοσύνη την πετύχαμε στον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών. Ήλπιζα πως θα ξαναμείνω έγκυος πάλι το ίδιο εύκολα αλλά ως τώρα τίποτα. Είμαι ήδη 32 χρονών πότε θα χαρώ εγώ ένα μωράκι?
Υπάρχει περίπτωση να μη μπορέσω να ξαναμείνω έγκυος? Εσείς αν αντιμετωπίσατε περίπτωση σαν τη δική μου ξαναμείνατε έγκυες? Και αν ναι σε πόσο διάστημα?
Με συγχωρείτε πολύ για τη μεγάλη δημοσίευση και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες καταρχήν και δεύτερον ...το γράφεις το 32 λες και γράφεις 52........Το ότι πιάσατε με την πρώτη ,την πρώτη φορά δεν σημαίνει τίποτα...και εγώ μήνες προσπαθώ και άλλες κοπέλες χρόνια.Είναι θέμα τύχης και πιθανοτήτων ο κάθε μήνας που περνάει.Αφού έμεινες ήδη μια φορά έγκυος γιατί δηλαδή να μην μπορείς να ξαναμείνεις;Και άλλες κοπέλες που διαβάζω εδώ μετά από αποβολή ξαναέμειναν...χαλάρωσε και θα δεις πως όλα μα όλα θα πάνε τέλεια!!!!

evagelia_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Despoinaki123 έγραψε:Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες καταρχήν και δεύτερον ...το γράφεις το 32 λες και γράφεις 52........Το ότι πιάσατε με την πρώτη ,την πρώτη φορά δεν σημαίνει τίποτα...και εγώ μήνες προσπαθώ και άλλες κοπέλες χρόνια.Είναι θέμα τύχης και πιθανοτήτων ο κάθε μήνας που περνάει.Αφού έμεινες ήδη μια φορά έγκυος γιατί δηλαδή να μην μπορείς να ξαναμείνεις;Και άλλες κοπέλες που διαβάζω εδώ μετά από αποβολή ξαναέμειναν...χαλάρωσε και θα δεις πως όλα μα όλα θα πάνε τέλεια!!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή και την απάντηση σου. Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα αλλά πόσο δύσκολα είναι στην πράξη. Μακάρι να υπήρχε μια μαγική συνταγή που θα μου έδιωχνε τις έννοιες αλλά όλο εκεί σβουρίζει το μυαλό. Το ξεχνάω σχεδόν όλο το μήνα και με πνίγουν οι σκέψεεις 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evagelia_81 έγραψε:
Despoinaki123 έγραψε:Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες καταρχήν και δεύτερον ...το γράφεις το 32 λες και γράφεις 52........Το ότι πιάσατε με την πρώτη ,την πρώτη φορά δεν σημαίνει τίποτα...και εγώ μήνες προσπαθώ και άλλες κοπέλες χρόνια.Είναι θέμα τύχης και πιθανοτήτων ο κάθε μήνας που περνάει.Αφού έμεινες ήδη μια φορά έγκυος γιατί δηλαδή να μην μπορείς να ξαναμείνεις;Και άλλες κοπέλες που διαβάζω εδώ μετά από αποβολή ξαναέμειναν...χαλάρωσε και θα δεις πως όλα μα όλα θα πάνε τέλεια!!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή και την απάντηση σου. Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα αλλά πόσο δύσκολα είναι στην πράξη. Μακάρι να υπήρχε μια μαγική συνταγή που θα μου έδιωχνε τις έννοιες αλλά όλο εκεί σβουρίζει το μυαλό. Το ξεχνάω σχεδόν όλο το μήνα και με πνίγουν οι σκέψεις 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.
Πίστεψε με όλες το παθαίνουμε αυτό τις τελευταίες μέρες!!!Ακόμα και αυτές που είναι πιο χαλαρές ,τις τελευταίες μέρες ειδικά το ψάχνουν....για συμπτώματα κτλ.Το ζήτημα όμως είναι το υπόλοιπο μήνα η καρδιά σου να μην στεναχωριέται...και εγώ τους πρώτους 2 μήνες σκεφτόμουν ότι προφανώς δεν θα μου έρθει όσο γρήγορα θα ήθελα ,αλλά τι να κάνουμε;Για όλα υπάρχει η ώρα τους!!

evagelia_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έτσι είναι έχεις απόλυτο δίκιο. Όλο λέω πως δεν θα το ξανακάνω απο τον επόμενο μήνα και όλο τα ίδια και τα ίδια.Sad

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evagelia_81 έγραψε:Αγαπητές μανούλες αλλά και μέλλουσες μανούλες καλησπέρα.
Στις 23/6/13 είχα φυσική αποβολή στην 7 εβδομάδα. Υποβλήθηκα σε εξετάσεις οπου όλες βγήκαν φυσιολογικές (ορμονολογικές, καλλιέργειες). Με τις ευλογίες της γυναικολόγου μου ξεκινήσαμε απο τον επόμενο κιόλας μήνα για μια νέα εγκυμοσύνη. Απο τότε όμως τζίφος. Κάθε μήνας και μια νέα απογοήτευση. Προσπαθώ να μην στεναχωρώ και τον άντρα μου που το θέλει και αυτός πολύ λέγοντας του έλα μωρε, δεν πειράζει. Φυσικά και πειράζει αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. Κάθε μήνα την αναμενόμενη μέρα της περιόδου κάνω τεστ και βγαίνει αρνητικό. Έτσι και σήμερα. Περιμένω περίοδο, έκανα το τεστάκι που είχα παραγγείλει απο το ebay αλλά και αυτό αρνητικό.
Βέβαια, θα μου πείτε χαλάρωσε κοπελιά μόνο 3 μήνες προσπαθείτε. Ίσως να με επηρεάζει και το γεγονός πως την προηγούμενη εγκυμοσύνη την πετύχαμε στον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών. Ήλπιζα πως θα ξαναμείνω έγκυος πάλι το ίδιο εύκολα αλλά ως τώρα τίποτα. Είμαι ήδη 32 χρονών πότε θα χαρώ εγώ ένα μωράκι?
Υπάρχει περίπτωση να μη μπορέσω να ξαναμείνω έγκυος? Εσείς αν αντιμετωπίσατε περίπτωση σαν τη δική μου ξαναμείνατε έγκυες? Και αν ναι σε πόσο διάστημα?
Με συγχωρείτε πολύ για τη μεγάλη δημοσίευση και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Μια εγκυμοσύνη και ενα παιδάκι. Επειτα 3 αποβολες μεσα σχεδον σε ενα χρονο και λιγο παραπανω. Μετα αλλα 2 παιδια. Razz Razz Εμενα εγκυος πολυ ευκολα. Μονο στην 5η ας πουμε γεκυμοσυνη και δευτερο παιδι εκαν 2ή τρεις μήνες. Επιασα ομως με 3-4 ελευθερες επαφες. Αφου εμεινες μια φορα θα τυχει και αλλη. και εγω ειμαι μεγαλυτερη απο εσενα και το τριτο μου ειναι 1 ετους. Σκεψου θετικα και θα πανε ολα καλα. Αααα και να σου πω. προχθες ειχαμε εδω μεσα περιπτωση με καθυστερηση 2-3 ημερες ,αρνητικη χοριακη αλλα μετα............ενα θετικοτατο τεστ εγκυμοσυνης . Laughing Laughing Laughing Laughing και την επομενη θετικη και η χοριακη. Wink Wink Wink Wink Wink 

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ede...πολύ ενθαρυτικά και όμορφα αυτά που γράφεις για όλες τις κοπέλες!!!!!

evagelia_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ede έγραψε:Μια εγκυμοσύνη και ενα παιδάκι. Επειτα 3 αποβολες μεσα σχεδον σε ενα χρονο και λιγο παραπανω. Μετα αλλα 2 παιδια. Razz Razz Εμενα εγκυος πολυ ευκολα. Μονο στην 5η ας πουμε γεκυμοσυνη και δευτερο παιδι εκαν 2ή τρεις μήνες. Επιασα ομως με 3-4 ελευθερες επαφες. Αφου εμεινες μια φορα θα τυχει και αλλη. και εγω ειμαι μεγαλυτερη απο εσενα και το τριτο μου ειναι 1 ετους. Σκεψου θετικα και θα πανε ολα καλα. Αααα και να σου πω. προχθες ειχαμε εδω μεσα περιπτωση με καθυστερηση 2-3 ημερες ,αρνητικη χοριακη αλλα μετα............ενα θετικοτατο τεστ εγκυμοσυνης . Laughing Laughing Laughing Laughing και την επομενη θετικη και η χοριακη. Wink Wink Wink Wink Wink 
Χίλια μπράβο σου, να σου ζήσουν τα βλασταράκια σου. Συγκινούμαι να διαβάζω τέτοιες ιστορίες γιατί μου αρέσουν πολύ τα παιδάκια.
Όσο για την περίπτωση την τελευταία που μου αναφέρεις τι να πω....ο Θεός είναι μεγάλος και προβλέπει τα πάντα. Φαντάζομαι την κοπέλα...θα έχει σαλτάρει απο τη χαρά της.  cheers 

evagelia_81


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλησπέρα. Όπως έγραψα και πιο πάνω στις 26/9 περίμενα περίοδο και εκείνη τη μέρα έκανα τεστ εγκυμοσύνης με τα στικάκια (σαν του hometest) οπου και βγήκε αρνητικό. 3 μέρες μετά η περίοδος ακόμα άφαντη. Υπάρχει περίπτωση να έχω συλλάβει και το τεστάκι για κάποιο λόγο να μη μπόρεσε να το πιάσει? Αξίζει να ξανακάνω τεστ απο φαρμακείο αυτή τη φορά ή είναι δώρον άδωρο και απλά να περιμένω την περίοδο μου? Αν νομίζετε πως πρέπει να το επαναλάβω σε πόσες μέρες με συμβουλεύετε?

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα!έχεις σταθερό κύκλο;περίμενε 2-3 μέρες ακόμη και ξανακάνε. μακάρι να είσαι!Smile 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις