Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
432 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 432 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1pws tha to katalavw; Empty pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 9:02 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
prwta ap ola signwmi gia ta latinika alla to keyboard mou den exei ellinika...tin prwti mou kori tin gennisa programmatismena me kaisariki opote den eniwsa pws einai na "spane ta nera sou"...s autin tin egkimosini tha perimenw na spasoun ta nera mou...na pw tin alitheia psilofovamai,,,eseis pou to xete zisei peite mou pws einai;tha niwsw pono;tha ta kanw pipi panw mou; Embarassed Embarassed help!!!

2pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 9:24 am

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ θυμάμαι ότι ξύπνησα γιατί νόμιζα ότι μου έφυγαν λίγα τσίσα. Πήγα στο μπάνιο και έκανα ένα ντουζάκι, άλλαξα και πήγα να ξαπλώσω. Μέχρι να φτάσω στο κρεβάτι είχα πάλι υγρά σαν να μου ξαναφύγαν και την ψιλιάστικα.

Δεν είδα τους καταράκτες του νιαγάρα να τρέχουν. Και όταν έφτασα και στο μαιευτήριο είπα στις κοπέλες ότι δεν είμαι σίγουρη αν μου έχουν σπάσει τα νερά ή όχι. Μου το επιβεβαίωσαν εκείνες και μετά από ώρες μου έσπασε τα νερά ο γιατρός και εκεί έτρεξαν πολύ. Επίσης πολλά νερά έτρεξαν και όταν βγήκε το μωρό.

Με το καλό να γεννήσεις!!!

3pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 9:28 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
na sai kala despoina mou Very Happy

4pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 10:09 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είναι απαραίτητο να σπάσουν τα νερά για να γεννήσεις. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα λίγο αιματάκι ενώ στη δεύτερη πήγα απλά για εξέταση και ξεκίνησαν τότε οι συσπάσεις οπότε έμεινα και γέννησα! Και στις δύο περιπτώσεις μου τα έσπασαν στιν κλινική τα νερά οπότε κι εγώ δεν το ένιωσα έτσι. Πάντως από ότι έχω ακούσει το καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για κάτι τέτοιο

5pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 10:35 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ειναι σιγουρο πως θα σου σπασουν τα νερα, μπορει να σε πιασουν οι πονοι και τα νερα να στα σπασει ο γιατρος...παντως οπως κι αν γινει να εισαι σιγουρη πως θα το καταλαβεις... Razz με το καλο ευχομαι!!!

6pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 11:03 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markellajohny έγραψε:δεν ειναι σιγουρο πως θα σου σπασουν τα νερα, μπορει να σε πιασουν οι πονοι και τα νερα να στα σπασει ο γιατρος...παντως οπως κι αν γινει να εισαι σιγουρη πως θα το καταλαβεις... Razz με το καλο ευχομαι!!!
euxaristw markella johny...an den spasoun mexri 28 tou minos tha mw gia kaisariki kateutheian giati tin mikri mou tin ekana me kaisariki

7pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 11:22 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν με το καλο γεννησεις και γυρισεις σπιτι πες μας και εμας πως ειναι οταν σπανε γιατι δυο παιδια γεννησα και στο νοσοκομειο εφτανα με 7 διαστολη και ο σακος εκει!κρατουσε!!!με 7 διαστολη μου εσπαγε τα νερα ο γιατρος φαντασου!!! Razz

8pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 11:27 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:οταν με το καλο γεννησεις και γυρισεις σπιτι πες μας και εμας πως ειναι οταν σπανε γιατι δυο παιδια γεννησα και στο νοσοκομειο εφτανα με 7 διαστολη και ο σακος εκει!κρατουσε!!!με 7 διαστολη μου εσπαγε τα νερα ο γιατρος φαντασου!!! Razz
euaki euxaristw gia tin simparastasi pws tha to katalavw; 534787 pws tha to katalavw; 534787 me vlepw pali na trww xeirourgeio... No

9pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 11:51 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι υπεροχη αισθηση !!!!!!!!!! σε πλημυριζει μια γλυκια αγωνια εκεινη την ωρα και ενας φοβος αλλα κυριως μια ανυπονησια να γενησεις να δεις το μωρο σου να το σφιξεις να το γνωρισεις !! με το καλο μην ανυσηχεις παντως θα το καταλαβεις !! δυστηχως την δευτερη φορα πηγα με ραντεβου και δεν μου εσπασαν τα νερα !!!

10pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 11:58 am

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και΄γω με καισαρικη γεννησα την κορη μου προγραμματισμενα γιατι ηταν θηριο(4.300)και αναγκαστικα προγραμμ ατισμενη καισαρικη 2 εβδομαδες πριν την πητ στο γιο(αλλο θηριο 4.200)οποτε δεν ενιωσα ουτε να σπανε τα νερα ουτε πονους γεννας.οπως και να΄χει σου ευχομαι ολοψυχα με το καλο και να υποδεχτεις ενα γερο μωρακι! pws tha to katalavw; 215994

11pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 12:36 pm

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
euxaristw vre koritsia....auto eipa sto giatro mou...an kai mallon tha gennisw me kaisariki thelw na niwsw autes tis stigmes pou tha spane ta nera mou Very Happy estw auto...

12pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 12:54 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:οταν με το καλο γεννησεις και γυρισεις σπιτι πες μας και εμας πως ειναι οταν σπανε γιατι δυο παιδια γεννησα και στο νοσοκομειο εφτανα με 7 διαστολη και ο σακος εκει!κρατουσε!!!με 7 διαστολη μου εσπαγε τα νερα ο γιατρος φαντασου!!! Razz

Να σου πω εγω; ενιωσα μια πιεση και ενα καψιμο δευτερολεπτων στη μεση και μετα ειδα λιγες σταγονες και φυσικα αναρωτιομουν τωρα μου σπασαν ή οχι μετα τελικα ειδα και αλλα υγρα λιγα παλι και σιγα σιγα οσο κουνιομουν γιναν περισσοτερα μεχρι που πριν λιγο πριν φτασω στο μαιευτηριο στο αμαξι ενιωσα ενα ποταμι να ξεχειλα απο μεσα μου χαχαχα

13pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 12:57 pm

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
diladi den ponas otan spane ta nera sou;;pote ponas;;

14pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 12:58 pm

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
den einai tipota..ego eixa pit stis 27\07\09 alla telika gennisa stis 06/07 epidi i mikri mou viazotan na vgei..mou spasan ta nera kai imoun sto amaksi..thimamai ekini ti mera eixame paeisto patrikomou sti larisa apo thessaloniki kai sto gyrismo kaname mia stasi sto eksoxiko mou sto neo panteleimona pierias..ekei me piasan kati ligoures kai ithela epigontws na faw karpouzi ospou efaga miso karpouzi moni mou..ksafnika aparatirisa oti eixa kati pixta ygra..me to pou mpikame sto amaksi na fygoume gia thessaloniki arxisan ta ygra na trexoun..potamia sou lew..!!den aisthanthika kanena pono ekini ti stigmi para mono ena ksalafroma ..ksepristike i koilia mou ke eniosa ti koilia mou san ena mpaloni pou ksefouskonei ..amesos pigame sto nosokomeio katerinis opou kai o giatros mou eipe pos se 12 ores peripou tha xo gennisei ke itan kai vrady..opou fygei fygei meta ta mazepsame ke fygame giati den ithela se kamia periptosi na genniso ektos edras..ta kataferame ke ftasame thessaloniki ..sti diadromi me eixan piasei kati mikrosyspaseis ke epairna ana takta diastimata vathies anapnoes gia na mou perasei..me to pou ftasame thessaloniki ksekinisa arxika me fysiologiko toketo, ekana diastoli 7 , efaga olo to pono ke oli ti taleporia sti mapa ke ksafnika me valan ektaktws oi gitroi sto xeirourgio gia kaisariki epidi i mikri mou eixe lorodethei kai exane palmous..afou na fantasteis kathe 3 ke ligo stmatouse o kardiotokografos..apo160 palmous epefte stous 50...
me to pou mpika xeirourgio mesa se 10 lepta kratisa ti koroula mou agalitsa!!

15pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:01 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πονας αν στα σπασει ο γιατρος οχι μονα τους, εγω ποναγα βασικα απο τα μεσανυκτα ειχαν αρχισει συσπασεις αλλα περιμενα να δω γιατι ξαναειχα πονακια εκεινες τις μερες ε παραποναγα η αληθεια ειναι και αρχισα να ψιλιαζομαι οτι γενναω ξαπλωσα και οταν ξυπνησα και σπασαν τα νερα πηρα την γιατρο το πρωι 7 η ωρα και πηγα μαιευτηριο οποτε ειχα γρηγορες συσπασεις και ποναγα, αλλα δεν ποναγα απο το σπασιμο των νερων απο τις συσπασεις

16pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:02 pm

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aretoula έγραψε:den einai tipota..ego eixa pit stis 27\07\09 alla telika gennisa stis 06/07 epidi i mikri mou viazotan na vgei..mou spasan ta nera kai imoun sto amaksi..thimamai ekini ti mera eixame paeisto patrikomou sti larisa apo thessaloniki kai sto gyrismo kaname mia stasi sto eksoxiko mou sto neo panteleimona pierias..ekei me piasan kati ligoures kai ithela epigontws na faw karpouzi ospou efaga miso karpouzi moni mou..ksafnika aparatirisa oti eixa kati pixta ygra..me to pou mpikame sto amaksi na fygoume gia thessaloniki arxisan ta ygra na trexoun..potamia sou lew..!!den aisthanthika kanena pono ekini ti stigmi para mono ena ksalafroma ..ksepristike i koilia mou ke eniosa ti koilia mou san ena mpaloni pou ksefouskonei ..amesos pigame sto nosokomeio katerinis opou kai o giatros mou eipe pos se 12 ores peripou tha xo gennisei ke itan kai vrady..opou fygei fygei meta ta mazepsame ke fygame giati den ithela se kamia periptosi na genniso ektos edras..ta kataferame ke ftasame thessaloniki ..sti diadromi me eixan piasei kati mikrosyspaseis ke epairna ana takta diastimata vathies anapnoes gia na mou perasei..me to pou ftasame thessaloniki ksekinisa arxika me fysiologiko toketo, ekana diastoli 7 , efaga olo to pono ke oli ti taleporia sti mapa ke ksafnika me valan ektaktws oi gitroi sto xeirourgio gia kaisariki epidi i mikri mou eixe lorodethei kai exane palmous..afou na fantasteis kathe 3 ke ligo stmatouse o kardiotokografos..apo160 palmous epefte stous 50...
me to pou mpika xeirourgio mesa se 10 lepta kratisa ti koroula mou agalitsa!!
ti na pw egw nomiza oti mono to xeirourgeio einai gero louki alla kai eseis me fisiologiko mexri na gennisete sas vgainei i psixi....

17pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:03 pm

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:πονας αν στα σπασει ο γιατρος οχι μονα τους, εγω ποναγα βασικα απο τα μεσανυκτα ειχαν αρχισει συσπασεις αλλα περιμενα να δω γιατι ξαναειχα πονακια εκεινες τις μερες ε παραποναγα η αληθεια ειναι και αρχισα να ψιλιαζομαι οτι γενναω ξαπλωσα και οταν ξυπνησα και σπασαν τα νερα πηρα την γιατρο το πρωι 7 η ωρα και πηγα μαιευτηριο οποτε ειχα γρηγορες συσπασεις και ποναγα, αλλα δεν ποναγα απο το σπασιμο των νερων απο τις συσπασεις
signwmi an katalava kala sou spasan ta nera vradi kai pires tin giatro to prwi;;;;;;;

18pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:06 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι αγαπη μου ποναγα το βραδυ ανα διαστηματα, καποια στιγμη ξαπλωσα να ηρεμησω ηταν 4 η ωρα με 5 κοιμηθηκα καμια ωριτσα και ξυπνησα για να παω τουαλετα και εκει που σηκωθηκα ενιωσα το τραβηγμα στην μεση και σπασαν τα νερα, περιμενα λιγο κανα δεκαλεπτο να σιγουρευτω οτι ειναι νερα γιατι σταγονες ηταν στην αρχη και μετα πηρα την γιατρο τηλεφωνο ε μετα απο λιγο δυναμωσαν και οι πονοι

19pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:07 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω το ενιωσα στο δευτερο μου γιο οταν ειδη ειχα μπει στο νοσοκομειο και εκανα βολτα στο διαδρομο και ξαφνικα καταλαβα κατι ζεστο να τραχει,και λεω στη μαμα μου κατουριθηκα!!και μου ειπε οτι μου εσπασαν τα νερα!!

20pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:11 pm

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:οχι αγαπη μου ποναγα το βραδυ ανα διαστηματα, καποια στιγμη ξαπλωσα να ηρεμησω ηταν 4 η ωρα με 5 κοιμηθηκα καμια ωριτσα και ξυπνησα για να παω τουαλετα και εκει που σηκωθηκα ενιωσα το τραβηγμα στην μεση και σπασαν τα νερα, περιμενα λιγο κανα δεκαλεπτο να σιγουρευτω οτι ειναι νερα γιατι σταγονες ηταν στην αρχη και μετα πηρα την γιατρο τηλεφωνο ε μετα απο λιγο δυναμωσαν και οι πονοι
diladi spane prwta ta nera kai meta erxetai i diastoli kai oi ponoi...kserw sas epriksa alla me evale o mpampas mou sto tripaki...kala vre dina mou leei tha to katalaveis ama spasoun ta nera sou;OPOTE ARXISA NA ANXWNOMAI KAI GW Shocked

21pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:14 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν υπαρχει σειρα κοριτσακι μου καποιες δεν καταλαβαινουν τιποτα και ξαφνικα βλεπουν λιγο αιμα τη βλενη, αλλες εχουν πονακια, αλλες σπανε απο την αρχη τα νερα, το σιγουρο ειναι οτι θα το καταλαβεις μην ανυσηχεις καθολου

22pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:21 pm

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dinalala opos ta les..otan sou spane ta nera de ponas katholou..niotheis pos katourikikes kai ti koilia sou na ksekoumponei kai meta molis fygoun ta nera arxizoun oi syspaseis ana lepto parakalo Shocked mou fainotan pos i pausi tou ponou itan poly mikri Shocked

23pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 1:26 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω πως θα το καταλάβεις. Γιατί εγώ στο πρώτο χαμπάρι δεν πήρα. Στο δεύτερο πήγα με ραντεβού μόλις έκλεισα τις 37 εβδομάδες γιατί είχα κάνει διαστολή και είχα λίγες συσπάσεις. Το μόνο που έχω να σου πω το παραμικρό να νιώσεις έστω και να πονάει το αφτί, το δόντι, να νιώσεις ένα τσίμπημα πάρε αμέσως τον γιατρό. Μη νομίζεις ότι θα είναι βλακεία και θα τον ανησυχήσεις τσάμπα. Δουλειά τους είναι. Πάντως αν σου σπάσουν τα νερά συνήθως έχεις πολλές ώρες μέχρι να γεννήσεις μη τρομοκρατηθείς. Βέβαια καλύτερα να μιλάς με τον γιατρό γιατί κάθε τοκετός είναι διαφορετικός. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί να γεννήσεις πάλι με καισαρική? Εγώ έζησα κι εντελώς φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο βέβαια δεν ήταν επιλογή μου και με επισκληρίδιο. Τους πόνους που πέρασα στο πρώτο με το που βγήκε το παιδί τα ξέχασα όλα. Σαν να τα έζησε κάποια άλλη. Που σημαίνει μάλλον ότι όλα μπορούμε να τα αντέξουμε αλλά φοβόμαστε λίγο. Στο δεύτερο ήμουν στο παρατρίχα να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο αλλά τελικά δεν το τόλμησα. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Τι ωραίες στιγμές αυτές. Αν και γέννησα πριν 3,5 μήνες περίπου μου λείπουν όλα αυτά.

24pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 10:22 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinalala έγραψε:prwta ap ola signwmi gia ta latinika alla to keyboard mou den exei ellinika...tin prwti mou kori tin gennisa programmatismena me kaisariki opote den eniwsa pws einai na "spane ta nera sou"...s autin tin egkimosini tha perimenw na spasoun ta nera mou...na pw tin alitheia psilofovamai,,,eseis pou to xete zisei peite mou pws einai;tha niwsw pono;tha ta kanw pipi panw mou; Embarassed Embarassed help!!!

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΒΓΕΙ.....ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΑΙ...ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΝΙΩΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.....

25pws tha to katalavw; Empty Απ: pws tha to katalavw; Πεμ Σεπ 02, 2010 10:28 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΑΚΟΥΣΑ ΕΝΑ ΚΡΑΚ!!!!ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΧΑΜΗΛΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ.ΤΑ ΕΙΠΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ( 4 ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΞΕΡΕ).ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΝΑ 10ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΤΑ) ΑΝΑ 7ΛΕΠΤΟ.ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΝΗ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕ 5ΛΕΠΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ.ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΣΠΑΣΑΝ ΕΚΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις