Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
486 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 486 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Γιατι μου συμβαινει αυτο? Empty Γιατι μου συμβαινει αυτο? Τετ Οκτ 09, 2013 11:01 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια..
Ειμαι ηδη μαμα, εχω μια κορη που κοντευει τα 5..Προσπαθουμε για δευτερο παιδι ενα χρονο περιπου...πολυ προσφατα ειχα μια παλλινδρομη κυηση...Απογοητευτηκα πολυ..Κι αν ξανασυμβει?Οσοι το συζηταω μου λενε "ελα, τουλαχιστον εχεις ενα παιδι, τι να πουν αλλες που δεν εχουν κανει κανενα, μην βιαζεσαι, θα ερθει, εισαι πολυ νεα ακομα κλπ..". Εμενα ομως μου στοιχιζει πολυ. Και απορω γιατι δεν με γεμιζει το παιδι μου κ σκεφτομαι ετσι? Γιατι θελω τοσο πολυ κ ενα αλλο μωρο κ το μυαλο μου εχει κολλησει εκει οσο κ αν προσπαθω να το ξεχασω κ να πω οποτε ειναι να ερθει θα ερθει? Εχω βαρεθει να μετραω τις μερες καθε μηνα μεχρι να αδιαθετησω..ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο..πως να το βγαλω απο το μυαλο μου?

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι οπως εχεις πει και η ιδια εχει κολλησει το μυαλο σου εκει. πρεπει μαλλον μονη σου να το δουλεψεις λιγο. μεσα σου. δεν πρεπει να σου γινεται αυτοσκοπος, εχεις αλλωστε το 1ο σου παιδακι να απασχολεισαι. το οτι ειχες μια παλλινδρομη δεν σημαινει οτι δεν θα ξανακανεις παιδι. πολλες κοπελες μετα απο μια και δυο παλλινδρομες εκαναν παιδακι. μην σε παιρνει απο κατω και μην σκεφτεσαι αρνητικα. και κυριως ''ξεκολλα''. σου ευχομαι ολοψυχα να γινεις 2ρομανουλα!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου ειχε συμβει και μενα, οχι σε τρελο βαθμο, ειχα καταφερει να το ξεχναω πολλες φορες καθως απασχολιομουν με δουλειες, αλλα τελειως δεν καταφερα να το βγαλω απο το μυαλο μου..Embarassed 
Παντως σιγουρα να μην αισθανεσαι ασχημα για αυτα που νιωθεις, δεν εχουν καμια σχεση με το παιδακι σου, οτι δε σε καλυπτει κλπ κλπ, ισα ισα βλεπεις ποσο ομορφα ειναι με το πρωτο παιδακι και θελεις να το ξαναζησεις..

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρουλάκι σαν να ακούω τον εαυτό μου....
έχω μια κόρη 4 ετών και είχα 2 αποβολές.εδώ και 1 χρόνο δεν μένω έγκυος και κοντέυει να μου στρίψει....το σκέφτομαι συνέχεια,η μικρή ζητάει αδερφάκι όλοι μου λένε "άντε τι κάθεσαι;;;;" κι εγώ κάθε μήνα με την περίοδο γίνομαι χάλια...Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι.προσπαθείτε καιρό;

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
amazona έγραψε:ρουλάκι σαν να ακούω τον εαυτό μου....
έχω μια κόρη 4 ετών και είχα 2 αποβολές.εδώ και 1 χρόνο δεν μένω έγκυος και κοντέυει να μου στρίψει....το σκέφτομαι συνέχεια,η μικρή ζητάει αδερφάκι όλοι μου λένε "άντε τι κάθεσαι;;;;" κι εγώ κάθε μήνα με την περίοδο γίνομαι χάλια...Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι.προσπαθείτε καιρό;


Το ιδιο πραγμα αμαζονα.... Ενα χρονο... Προσπαθω να το βγαλω απ το μυαλο μου πια αλλα...δεν βγαινει! Ευτυχως οι γνωστοι σταματησαν πλεον να μου λενε τετοια...Δεν μπορω να καταλαβω αφου ηδη εχουμε παιδια, γιατι το παθαινουμε αυτο? Δηλαδη οι γυναικες χωρις παιδια τι παθαινουν? Χειροτερα? Ποσο χειροτερα μπορει να γινει? Crying or Very sad 

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αααααααχχχχ τι να πώ;αν δεν είχα την μικρή θα είχα τρελαθεί....είμαστε ακριβώς στα ίδια.μόνο που εγώ είμαι 35 με ενδομητρίωση που δεν με εμπόδισε στην κόρη μου αλλά μάλλον τώρα....λαχταράω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι....
εξετάσεις έχεις κάνει;

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε:Μου ειχε συμβει και μενα, οχι σε τρελο βαθμο, ειχα καταφερει να το ξεχναω πολλες φορες καθως απασχολιομουν με δουλειες, αλλα τελειως δεν καταφερα να το βγαλω απο το μυαλο μου..Embarassed 
Παντως σιγουρα να μην αισθανεσαι ασχημα για αυτα που νιωθεις, δεν εχουν καμια σχεση με το παιδακι σου, οτι δε σε καλυπτει κλπ κλπ, ισα ισα βλεπεις ποσο ομορφα ειναι με το πρωτο παιδακι και θελεις να το ξαναζησεις..
Ακριβως αυτό. Το εχω περασει και εγω. Το εχω πει αλλωστε χιλιαδες φορες εδω μεσαEmbarassed Embarassed και πιανω τον εαυτο μου ακομα μετα απο τρια παιδια χωρις να το θελω να το σκεφτομαι και ισως για αυτο εχω και αυτη την αναγκη καθε φορα που βλεπω τετοιο θεμα το λεω ,το θυμαμαι και στενοχωριεμαι συνεχως ενω πλεον εχω τρια παιδια. Εγω ειχα τρεις παλινδρομες μετα το πρωτο μου. Δυσκολη κατασταση ακομα και για ''σκληρους'' ας πουμε χαρακτηρες. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δηλαδη βρε κοριτσια ολες εμεις που εχουμε χασει παιδακια (αποβολες εννοω) κ το παιδικο μας δωματιο παραμενει σιδερωτηριο τι πρεπει να κανουμε ? να βαλουμε το κεφαλι κατω κ να πλακωθουμε στα ηρεμιστικα ? για σκεφτειτε εστω κ για λιγο πως ειναι απο το το ενα το τιποτα εεε????συγνωμη αλλα υπαρχουν κ χειροτερα ολες εμεις που δεν ξερουμε αν θα ακουσουμε εστω κ απο ενα στοματακι την λεξη μαμα Crying or Very sad συγνωμη αν φαινομαι επιθετικη αλλα δεν σας το λεω με κακια,ευχομαι ολες σας/μας να κανετε οσα παιδακια λαχταρατε!! κ οσες δεν τα καταφερουμε ευχομαι να βρουμε δυναμη να συνεχισουμε την ζωη μας ανευ τεκνου..

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχεις δίκιο αλλά εκεί που προσπαθείς να ξεχαστείς τι να απαντήσεις σε αυτά τα ματάκια γεμάτα λαχτάρα όταν σε ρωτούν"εμείς πότε θα κάνουμε μωράκι;"τους είπαν στον παιδικό ζωγραφίστε την οικογένεια σας και ζωγράφισε κι ένα μικρό παιδάκι.της λέω "μωρό μου δεν έχουμε άλλο παιδάκι ποιο είναι αυτό;" και μου λέει 'αυτό που θα κάνουμε!"γίνεσαι χίλια κομμάτια...Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad μακάρι όλες με ένα γερό παιδάκι σύντομα.....Smile 

10Γιατι μου συμβαινει αυτο? Empty Απ: Γιατι μου συμβαινει αυτο? Παρ Οκτ 11, 2013 11:54 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
amazona έγραψε:έχεις δίκιο αλλά εκεί που προσπαθείς να ξεχαστείς τι να απαντήσεις σε αυτά τα ματάκια γεμάτα λαχτάρα όταν σε ρωτούν"εμείς πότε θα κάνουμε μωράκι;"τους είπαν στον παιδικό ζωγραφίστε την οικογένεια σας και ζωγράφισε κι ένα μικρό παιδάκι.της λέω "μωρό μου δεν έχουμε άλλο παιδάκι ποιο είναι αυτό;" και μου λέει 'αυτό που θα κάνουμε!"γίνεσαι χίλια κομμάτια...Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad μακάρι όλες με ένα γερό παιδάκι σύντομα.....Smile 
ναι μωρε δικιο εχεις αλλα ειναι αυτο που λεμε υπαρχουν κ χειροτερα.. να χαιρεστε τα παιδακια σας κ συντομα κ με ενα ακομη στο σπιτι σας ευχομαι!!

11Γιατι μου συμβαινει αυτο? Empty Απ: Γιατι μου συμβαινει αυτο? Παρ Οκτ 11, 2013 10:45 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω προσπαθω για 2ο
εχω ενα αγορακι 5 χρονων και λαχταραω ενα ακομη ζουζουνακι
καθε μηα η ιδια απογοητευση οταν ερχεται η περιοδος
και ενω το πρωτο μου το 'επιασα' με την μια τωρα παιδευομαστε

αστα να πανε
φυσικα σκευτομαι και τις κοπελες που δεν εχουν κανει ακομη μωρακι και λεω μην εισαι αχαριστη εχεις το αντρακι σου
αλλα να...η σκεψη δεν μπορει να φυγει απο το μυαλο οπως και η λαχταρα απο την καρδια μου

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
amazona έγραψε:αααααααχχχχ τι να πώ;αν δεν είχα την μικρή θα είχα τρελαθεί....είμαστε ακριβώς στα ίδια.μόνο που εγώ είμαι 35 με ενδομητρίωση που δεν με εμπόδισε στην κόρη μου αλλά μάλλον τώρα....λαχταράω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι....
εξετάσεις έχεις κάνει;
Τωρα με την παλλινδρομη ο γιατρος μου ειπε πως ειμαι μια χαρα και πως αυτο ηταν ενα τυχαιο γεγονος που συμβαινει πολυ συχνα στα τοσο αρχικα σταδια της εγκυμοσυνης...και πως μπορω να ξαναμεινω εγκυος οποτε θελω (που το ειδες?). Και να μην εχω αγχος (και πως γινεται αυτο?).
Ο αντρας μου ειναι πολυ πιο χαλαρος αν κι εκεινος ηταν ο πρωτος που ηθελε δευτερο παιδι.
Κι εμενα μωρε μου λεει στο σχολειο ολοι εχουν αδερφακια, εμας γιατι δεν μας φερνει ο πελαργος?

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dina kardoyla έγραψε:δηλαδη βρε κοριτσια ολες εμεις που εχουμε χασει παιδακια (αποβολες εννοω) κ το παιδικο μας δωματιο παραμενει σιδερωτηριο τι πρεπει να κανουμε ? να βαλουμε το κεφαλι κατω κ να πλακωθουμε στα ηρεμιστικα ? για σκεφτειτε εστω κ για λιγο πως ειναι απο το το ενα το τιποτα εεε????συγνωμη αλλα υπαρχουν κ χειροτερα ολες εμεις που δεν ξερουμε αν θα ακουσουμε εστω κ απο ενα στοματακι την λεξη μαμα Crying or Very sad συγνωμη αν φαινομαι επιθετικη αλλα δεν σας το λεω με κακια,ευχομαι ολες σας/μας να κανετε οσα παιδακια λαχταρατε!! κ οσες δεν τα καταφερουμε ευχομαι να βρουμε δυναμη να συνεχισουμε την ζωη μας ανευ τεκνου..
Κοπελα μου σου ευχομαι καταρχας να τα καταφερεις να γινεις μανουλα..
Το καταλαβαινω αυτο που λες απολυτα...
Αλλα ο καθενας που βιωνει ενα προβλημα, το βιωνει ως το μεγαλυτερο υποθετω...
Κι εγω ειχα μια αποβολη προσφατα...7 εβδομαδων βεβαια , σωματικα μπορει να μην τραυματιστηκα αλλα ψυχικα...παρολο που ηταν τοσο νωρις ειχα προλαβει να κανω τοσα ονειρα (ευτυχως που δεν προλαβα να πω τιποτα στη μικρη μου)...τι να πεις, μακαρι να αποκτησουμε παιδακια ολες οσες θελουμε..

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:κι εγω προσπαθω για 2ο
εχω ενα αγορακι 5 χρονων και λαχταραω ενα ακομη ζουζουνακι
καθε μηα η ιδια απογοητευση οταν ερχεται η περιοδος
και ενω το πρωτο μου το 'επιασα' με την μια τωρα παιδευομαστε

αστα να πανε
φυσικα σκευτομαι και τις κοπελες που δεν εχουν κανει ακομη μωρακι και λεω μην εισαι αχαριστη εχεις το αντρακι σου
αλλα να...η σκεψη δεν μπορει να φυγει απο το μυαλο οπως και η λαχταρα απο την καρδια μου
Οπως τα λες..την κορη μας την καναμε..με τη μυρωδια που ελεγε και η γιαγια μου..τωρα..τιποτα. Να παιζει ρολο οτι μεγαλωσαμε? Δεν ξερω...Με το καλο και σε σενα ενα μωρακι!

15Γιατι μου συμβαινει αυτο? Empty Απ: Γιατι μου συμβαινει αυτο? Σαβ Οκτ 12, 2013 10:26 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγώ κορίτσια την κόρη μου με την 1η....ήμασταν απίστευτα τυχεροί...ποιός να μου το έλεγε ότι θα παιδευόμουν μετά 2 χρόνια και τίποτα....σίγουρα παίζει ρόλο η ηλικία...αν ξαναγυρνούσα πίσω θα προσπαθούσα καπάκι!τώρα κοιμάμαι και ξυπνάω με την λαχτάρα...όλες μου οι γνωστες είναι έγκυες ή μωρομάνες ΟΛΕΣ!!μακάρι να έχουμε ευχάριστα σύντομα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις