Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΜΟΝΟ 5,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ
ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ..ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΓΟΥΡΙ, ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΜΟΥΝ ΑΝΕΡΓΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΗΚΑ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ
ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΤΕΙΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!!
ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ, ΚΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ... Laughing 
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΙΝΕΤΑΙ
ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΗ ΚΑΙ ΜΗ! ...ΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ?!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fatsoulini στις Πεμ Οκτ 10, 2013 4:11 am, 1 φορά

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι θα εκανα εγω...........Κατα πρωτον θα σταματαγα να μιλαω με υποκοριστικα για τα παντα Εγκυουλα, αντρουλις, γιατρουληςRazz Οταν εννοεις να πας για λιγο ,εννοεις στην δουλειά ? Εχεις ξεκινήσει ή οχι ακόμα? Ο εργοδότης το γνωρίζει? Νομιζω και δεν ειμαι σίγουρη αλλα καπου εχω την εντυπωση οτι το εχω ακουσει οτι αν δεν εχεις κλεισει 2 μήνες απο την πρόσληψη σου στο ικα μχρι την ημερομηνία που που συνελαβες ας πουμε (οχι που του το ανακοινωσες) εχει δικαίωμα να σε διώξει. Το εχεις κοιτάξει αυτό? Για δες το μην σε παταξει εξω το αφεντικούλι σου.Laughing Και με το καλο.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΥΛΕΣ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕDE!!!! Very Happy

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε κοριτσι καταρχην συγχαρητηρια, και κατα δευτερον τι παει να πει να πας για λιγο??? scratch 
ενταξει πρωτα ειναι η εγκυμοσυνη αλλα και η δουλεια ειναι κατι σοβαρο γενικα στη ζωη μας, κατα τη γνωμη μου παντα.
δλδ αντιμετωπισε το θεμα με σοβαροτητα και επαγγελματισμο.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ενταξει εχετε δικιο, δεν μπορω να παω για λιγο οπως και να εχει... οποτε τι μου προτεινεις να κανω, να μην πιασω καθολου δουλεια? σε μερικους μηνες αν ολα πανε καλα θα πρεπει οπως και να εχει να σταματησω...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω βρε κοπελα μου εξαρταται απο πολλα, το ειδος της επιχειρησης, ειναι μια μεγαλη επιχειρηση με πολλα ατομα οποτε θα δουλεψεις κανονικα και μετα θα παρεις την αδεια σου αλλα δεν θα δημιουργησεις προβλημα με την απουσια σου? ειναι μια μικρη επιχειρηση οπου φευγοντας θα δημιουργηθει προβλημα? ειναι μια δουλεια προσωρινη οπου μετα αν δεν σε κρατησει θα βρεις αλλου, ή ειναι μια δουλεια οπου ολοι γνωριζονται στο χωρο οποτε θα κακοχαρακτηριστεις αν το κρυψεις μεχρι να φανει? και φυσικα ειναι κι αυτο που λεει η ede το οποιο θα πρεπει να ψαξεις.

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! Είναι πολύ ευχάριστα αυτά που σου συμβαίνουν και μακάρι να καταφέρεις να ξεκινήσεις τη δουλειά και να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα. Θα σου πω τι συνέβη στην κουμπάρα μου: Μόλις έμεινε έγκυος στο δεύτερο παιδί της, έτυχε να την καλέσουν για συνέντευξη σε μια εταιρία,όντας άνεργη κι αυτή για δύο χρόνια ήθελε πάρα πολύ τη δουλειά. Πρότίμησε όμως να είναι ειλικρινής με τον μέλλοντα εργοδότης της κ από ότι φάνηκε σε καλό της βγήκε. Δηλ. κατά τη διάρκεια της συνέντευξης είπε στον εργοδότη της ότι μόλις ανακάλυψε για την εγκυμοσύνη της, κι ότι ήθελε πολύ τη δουλειά αλλά από εκεί και πέρα ήταν στη δικαιοδοσία του αν θα την έπαιρνε ή όχι. Τελικά η κοπέλα πήρε τη δουλειά για την ειλικρίνεια της και φυσικά επειδή είχε και τα προσόντα, αλλά εκτιμήθηκε πολύ αυτό. Σίγουρα ήταν προτιμότερο από το να το ξεφούρνιζε δυο τρεις μήνες αργότερα. Φυσικά όμως είναι και θέμα ανθρώπου αν θα το δεχτεί αυτό, όπως και θέμα τη φύση της δουλειάς, αν θα είναι πχ καθιστική ή όχι..Σκέψου το καλά πάντως πως θα το χειριστείς, δεν είναι ότι καλύτερο να το κρύψεις προσωρινά. Κάποια στιγμή και θα φανεί και θα πρέπει να σταματήσεις για να γεννήσεις.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να αναφερω!! καλη λεφτερια και σε σενα γλυκεια μου!!!

Λοιπον παμε να το οργανωσουμε λιγο: Eiναι μια μεγαλη εταιρια, με αρκετα ατομα. Η δουλεια μου μπορει να γινεται κατα διαστηματα και απο το σπιτι εφοσον το αντικειμενο της ειναι βατο και το κανω χρονια ( για αυτο ειπα για λιγο)
Γενικα απο οτι ξερω πολλα κοριτσια σταματανε την εργασια τους γυρω στον 6ο Μηνα, οποτε για εμενα ειναι το μετα ...τι θα γινει μετα...
Αν ειδες και πιο πανω αναφερω πως θεωρω οτι δεν πρεπει να ειμαι υπερβολικη επειδη ειμαι εγκυος, για την ωρα μπορω να πηγαινω στο γραφειο και να δουλευω...δεν θελω να διωξω μια δουλεια την οποια μπορω να κανω με μεγαλη ευκολια...οστοσο μεγαλη η πιθανοτητα να με διωξουν αυτοι...αν και με θελουν επειδη εχω καλο ονομα στπο χωρο..

ελπιζω να ειμαι πιο κατατοπιστικη.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kleopatra1981 έγραψε:Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! Είναι πολύ ευχάριστα αυτά που σου συμβαίνουν και μακάρι να καταφέρεις να ξεκινήσεις τη δουλειά και να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα. Θα σου πω τι συνέβη στην κουμπάρα μου: Μόλις έμεινε έγκυος στο δεύτερο παιδί της, έτυχε να την καλέσουν για συνέντευξη σε μια εταιρία,όντας άνεργη κι αυτή για δύο χρόνια ήθελε πάρα πολύ τη δουλειά. Πρότίμησε όμως να είναι ειλικρινής με τον μέλλοντα εργοδότης της κ από ότι φάνηκε σε καλό της βγήκε. Δηλ. κατά τη διάρκεια της συνέντευξης είπε στον εργοδότη της ότι μόλις ανακάλυψε για την εγκυμοσύνη της, κι ότι ήθελε πολύ τη δουλειά αλλά από εκεί και πέρα ήταν στη δικαιοδοσία του αν θα την έπαιρνε ή όχι. Τελικά η κοπέλα πήρε τη δουλειά για την ειλικρίνεια της  και φυσικά επειδή είχε και τα προσόντα, αλλά εκτιμήθηκε πολύ αυτό. Σίγουρα ήταν προτιμότερο από το να το ξεφούρνιζε δυο τρεις μήνες αργότερα. Φυσικά όμως είναι και θέμα ανθρώπου αν θα το δεχτεί αυτό, όπως και θέμα τη φύση της δουλειάς, αν θα είναι πχ καθιστική ή όχι..Σκέψου το καλά πάντως πως θα το χειριστείς, δεν είναι ότι καλύτερο να το κρύψεις προσωρινά. Κάποια στιγμή και θα φανεί και θα πρέπει να σταματήσεις για να γεννήσεις.

Kleopatra μου! σε ευχαριστω παρα πολύ και εσεις να χαιρεστε το μωρακι σας!
Μακαρι να πανε ολα καλα και να εχω και εγω την ιδια καλη τυχη και στη δουλεια οπως και η κουμπαρα σου! εγω οταν πηγα στη συνεντευξη δεν γνωριζα οτι ημουν εγκυος τωρα μου ειπε ο μελλοντας εργοδοτης μου την αλλη εβδομαδα θα με καλεσει για να πουμε τα σχετικα της δουλειας...ναι θα προτιμησω και εγω να ειμαι ειλικρινής και να του τα πω ολα οπως εχουν...αχ μακαρι να με κρατησει..2 χρονια αισθανομαι ασχημα που δεν εργαζομαι.. η δουλεια ειναι καθιστικη και καθολα δημιουργικη!..δεν θα το κρυψω σου το υποσχομαι

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ στη θέση σου θα ενημέρωνα σχετικά το αφεντικό και από τη στιγμή που την ήθελα την δουλειά και ήταν και αυτός σύμφωνος θα δούλευα εκτός απροόπτου φυσικά όσο περισσότερο μπορούσα και μετά θα γύριζα στη δουλειά σύντομα.
Και αυτά δε σου τα λέω ελαφριά τη καρδία, σου τα λέω ενώ σταμάτησα να πηγαίνω στο γραφείο 35 εβδομάδα και ταυτόχρονα παίρνοντας δουλειά για το σπίτι τόσο μέχρι να γεννήσω όσο και για κανένα 2μηνο που θα κάτσω μετά.
Δεν είναι η καλύτερη μου, εννοείται ότι θα προτιμούσα να είμαι χαλαρή και να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου και πολύ περισσότερο το μωράκι όταν με το καλό έρθει χωρίς να έχω τις έγνοιες της δουλειάς αλλά επειδή είναι αυτό το μετά που λες και εσύ αναγκάζομαι να συνεχίζω τη δουλειά έστω και από το σπίτι.

Το πιο σημαντικό από όλα όμως θεωρώ είναι να ενημερώσεις το αφεντικό σου και να του εξηγήσεις τις προθέσεις σου όποιες και αν είναι αυτές για να είσαι από την αρχή ξεκάθαρη.

Μια εύκολη και ομαλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μπεμπάκι σου εύχομαι!

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiritri έγραψε:Εγώ στη θέση σου θα ενημέρωνα σχετικά το αφεντικό και από τη στιγμή που την ήθελα την δουλειά και ήταν και αυτός σύμφωνος θα δούλευα εκτός απροόπτου φυσικά όσο περισσότερο μπορούσα και μετά θα γύριζα στη δουλειά σύντομα.
Και αυτά δε σου τα λέω ελαφριά τη καρδία, σου τα λέω ενώ σταμάτησα να πηγαίνω στο γραφείο 35 εβδομάδα και ταυτόχρονα παίρνοντας δουλειά για το σπίτι τόσο μέχρι να γεννήσω όσο και για κανένα 2μηνο που θα κάτσω μετά.
Δεν είναι η καλύτερη μου, εννοείται ότι θα προτιμούσα να είμαι χαλαρή και να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου και πολύ περισσότερο το μωράκι όταν με το καλό έρθει χωρίς να έχω τις έγνοιες της δουλειάς αλλά επειδή είναι αυτό το μετά που λες και εσύ αναγκάζομαι να συνεχίζω τη δουλειά έστω και από το σπίτι.

Το πιο σημαντικό από όλα όμως θεωρώ είναι να ενημερώσεις το αφεντικό σου και να του εξηγήσεις τις προθέσεις σου όποιες και αν είναι αυτές για να είσαι από την αρχή ξεκάθαρη.

Μια εύκολη και ομαλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μπεμπάκι σου εύχομαι!

Kατα αρχας, να σε ευχαριστισω για την απαντηση σου και να σου ευχηθω με εναν πόνο και με το καλο να κρατας και εσυ το μπεμπακι σου στην αγκαλια! ...λιγο λιγο με τη βοηθεια σας ξεκαθαριζω το τοπιο.. ειναι αληθεια πως γενικα η δουλεια μετα αλλα και τωρα κατα την δειαρκεια της εγκυμοσυνης δεν ειναι και το καλυτερο μας..απο την μια θελουμε να ειμαστε τυπικες απο την αλλη σκεφτομαστε στο μωρο μας...και το μετα...αχ αυτο το μετα.....
Αλλα για την ωρα οπως λες και εσυ...θα κοιταξω το τωρα..θα ξεκαθαρισω τις προθέσεις μου.....


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις