Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
178 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 178 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 36]

101ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:19 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη πώς το κάνεις αυτο το νουά και με τι κρεας?

102ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:31 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.yiannislucacos.gr/ingredient/1914/mosharisio-noya#.UnvAOXDwn5s

Έχει πολλές συνταγές αν το γκουγκλίσεις Very Happy 

103ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:35 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin μου δεν το εκανα εγω αλλα η μαμα μου Smile όμως δεν είναι δυσκολο. Ψητό κατσαρόλας είναι. Το νουά είναι το κομμάτι του μοσχαριου. Είναι καλο κομμάτι για τον σκοπο αυτόν κ δεν εχει λίπος. Μπορείς να το τυλιξεισ εσυ με σπάγκο ή να το βάλεις στο ειδικο ελαστικό διχτακι κ γινεται σαν σαλάμι. Η μαμά μου το εκανε πρωτα στην κατσαρόλα (οπου δεν ξερω λεπτομερείς δλδ πόση ώρα κλπ) κ μετα το τελειώνει στον φούρνο με διπλα πατατουλες κυδωνια και βερίκοκα για τη γεύση.

Μερικές φορες βαζει κ μουσταρδα.

Μου το εκανε τωρα γτ πρεπει ν τρωω πιο πολλες πρωτεΐνες κ έτσι τρωω 2 φέτες αλλα δν ξερω ποσο καιρο κρατάει στο ψυγειο. Σ τη ρωτήσω μου λεει "πολυ" δλδ ουδέν νόημα Smile

Σορι δεν ξερω συνταγη αλλα δεν είναι κάτι.. Ισως καμια αλλη κοπέλα;

104ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:36 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μητσαινα με πρόλαβες Smile

105ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:38 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Μητσαινα με πρόλαβες Smile
Ε, έχουμε και αδυναμία βλέπεις στο νουά! Εγώ το κρατώ στο ψυγείο 5 - 7 ημέρες όταν είναι τελείως στεγνό, πιστεύω ότι μέχρι τότε είναι ασφαλές να το καταναλώσεις

106ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:42 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θενκς! Ναι είναι τελειως στεγνό. Δευτέρα μεσημερι μαγειρευτηκε. Αρα εχω λιγες μερες ακόμη. Δεν παιζει να το τελειωσω, θα μπει κατάψυξη το υπόλοιπο. Μιλ μερσί!!

Κι εμένα μου αρεσει το συγκεκριμενο, αν κ γενικώς δεν μπυ αρεσει το κρεας. Αυτο όμως δεν μου μυρίζει. Είναι τέλειο κ για σαντουιτσακι με μουσταρδα Smile

107ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:45 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Θενκς! Ναι είναι τελειως στεγνό. Δευτέρα μεσημερι μαγειρευτηκε. Αρα εχω λιγες μερες ακόμη. Δεν παιζει να το τελειωσω, θα μπει κατάψυξη το υπόλοιπο. Μιλ μερσί!!

Κι εμένα μου αρεσει το συγκεκριμενο, αν κ γενικώς δεν μπυ αρεσει το κρεας. Αυτο όμως δεν μου μυρίζει. Είναι τέλειο κ για σαντουιτσακι με μουσταρδα Smile
Όντως είναι τέλειο για σαντουιτσάκι! Εγώ ό,τι μου περισσεύει πάντως από νουά, βράζω ανάμεικτα λαχανικά (αυτά του σούπερ μάρκετ), κόβω κομματάκια το μοσχάρι και τα βάζω κι αυτά μέσα στα λαχανικά και γίνεται ένα φαγητό μμμμμμμ!

108ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 8:48 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγνώμη, για να δω αν έχω καταλάβει σωστά, εσύ τώρα μας γράφεις από την αίθουσα αναμονής του γιατρού σου; Χαχαχαχα Ιόλη μου δεν παίζεσαι, και το λέω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Very Happy Very Happy Very Happy 

109ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 9:29 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μητσαινα ειναι οντως καλη ιδεα το νουα με τα λαχανικα και πιστευω ειναι και πολυ υγειινο!!! και το σαντουιτσακι ιολη πολυ πολυ καλη ιδεα!!!!

110ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 12:25 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μήτσαινα όντως καλη ιδέα αυτο με τα λαχανικά. Θα το κανω με ο,τι μείνει!

Ναι όντως έγραφα απο την αίθουσα αναμονής του γιατρου, τι να εκανα; Smile να περασει η ώρα κ να φύγει η αγωνια. Τελικα όλα καλα ήταν Smile

111ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 2:20 pm

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απόψε έκανα γιουβαρλάκια αυγολέμονο και σουτζουκάκια για αύριο.. Smile

Καλό ξημέρωμααααα

112ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 9:48 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια οταν φτιαχνετε πχ κεικ το βουτυρο πως το λιωνετε? το αφηνετε σε θερμοκρασια δωματιου και για ποσο? ή το ζεσταινετε?

113ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 10:08 pm

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!
ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΜΕ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ!!!Very Happy 

114ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 10:25 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Λαχανοντολμαδες μιαμ ζηλευω! Γ σήμερα η μάνα μου δεν ξερω γιατι, εκανε μια κατσαρόλα ρεβίθια κ μια κατσαρόλα φακές! Οσπρια για όλα τα γούστα!!! Smile

Κ απο όλα αυτα βέβαια ο αντρουλης μου θα φαει πίτσα που περίσσεψε απο χτες :-/

Ελίν εγω δεν το λιωνω το βούτυρο γ το απλο το κεικ, οπως είναι το βάζω. Τωρα δεν ξερω αν το κανω σωστα.. Ας μας πει κάποια πιο έμπειρη Smile

115ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 10:31 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη μου θέλω να κάνω μια συνταγή που αρχικά χτυπάω το βούτυρο με τη ζάχαρη άρα δεν πρέπει να το λιώσω κάπως πρώτα?

116ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 11:10 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γ_ έγραψε:Απόψε έκανα γιουβαρλάκια αυγολέμονο και σουτζουκάκια για αύριο.. Smile

Καλό ξημέρωμααααα
σουτζουκακια μιαμ μιαμ!!!

elin1 έγραψε:κοριτσια οταν φτιαχνετε πχ κεικ το βουτυρο πως το λιωνετε? το αφηνετε σε θερμοκρασια δωματιου και για ποσο? ή το ζεσταινετε?
εγω το βαζω στο μικροκυμματων και το λιωνω αλλα κανονικα(αν δεν λεει κατι συγγεκριμενο η συνταγη)πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια δωματιου.(το ιδιο και τα αυγα)
kallia24 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!
ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΜΕ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ!!!Very Happy 
και αυτο μιαμ μιαμ!!!

για σημερα δεν μαγειρευω αλλα ευχαριστως θα δεχομουν ενα ταπερακι γενναιοδωρο σουτζουκακια και ενα γεναιοδωρο ταπερακι λαχανοντολμαδες αυγολεμονο!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

117ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Πεμ Νοε 07, 2013 11:19 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα για σημερα κολοκυθακια γεμιστα μα αυγολεμονο...........

118ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:05 am

kallia24

kallia24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
Γ_ έγραψε:Απόψε έκανα γιουβαρλάκια αυγολέμονο και σουτζουκάκια για αύριο.. Smile

Καλό ξημέρωμααααα
σουτζουκακια μιαμ μιαμ!!!

elin1 έγραψε:κοριτσια οταν φτιαχνετε πχ κεικ το βουτυρο πως το λιωνετε? το αφηνετε σε θερμοκρασια δωματιου και για ποσο? ή το ζεσταινετε?
εγω το βαζω στο μικροκυμματων και το λιωνω αλλα κανονικα(αν δεν λεει κατι συγγεκριμενο η συνταγη)πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια δωματιου.(το ιδιο και τα αυγα)
kallia24 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!
ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΜΕ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ!!!Very Happy 
και αυτο μιαμ μιαμ!!!

για σημερα δεν μαγειρευω αλλα ευχαριστως θα δεχομουν ενα ταπερακι γενναιοδωρο σουτζουκακια και ενα γεναιοδωρο ταπερακι λαχανοντολμαδες αυγολεμονο!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
το στελνω αμεσως το πιατακι με τους λαχανοντολμαδες στην εγκυουλα!!!ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 

οσο ελιν για το βουτυρο οπως ειπε και το ντεμακι αν δν λεει κτ συγκεκριμενο η συνταγη νομιζω πρεπει να ναι σε θερμοκρασια δωματιου εγω ετσι κανω!!

119ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:12 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki δικιο εχεις πιστευω αλλα την αλλη φορα το ειχα καμια ωρα εξω και δεν ειχε λιωσει...ελαφρως λιωμενο λεει η συνταγη δε λεει κατι αλλο...
τελικα κοριτσια το ζεστανα λιγο στο μπρικι γιατι απο παραπροχθες θελω να το φτιαξω το κεικ και θα εσκαγα! Το εφτιαξα, τωρα ψηνεται!! και εφτιαξα και σπανακορυζο!!
τελειοι οι λαχανοντολμαδες!!! μιαμ μιαμ!!! οπως και τα κολοκυθακια τελεια!!! κοριτσια μπελαλιδικα φαγητα φτιαχνετε μπραβο!! ή εχετε κανα κολπακι να τα κανετε πιο γρηγορα???

120ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:16 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:demaki δικιο εχεις πιστευω αλλα την αλλη φορα το ειχα καμια ωρα εξω και δεν ειχε λιωσει...ελαφρως λιωμενο λεει η συνταγη δε λεει κατι αλλο...
τελικα κοριτσια το ζεστανα λιγο στο μπρικι γιατι απο παραπροχθες θελω να το φτιαξω το κεικ και θα εσκαγα! Το εφτιαξα, τωρα ψηνεται!! και εφτιαξα και σπανακορυζο!!
τελειοι οι λαχανοντολμαδες!!! μιαμ μιαμ!!! οπως και τα κολοκυθακια τελεια!!! κοριτσια μπελαλιδικα φαγητα φτιαχνετε μπραβο!! ή εχετε κανα κολπακι να τα κανετε πιο γρηγορα???
αν σου λεει ελαφρωςλιωμενο τοτε καλα εκανες και το ζεστανες στο μπρικι,εξω δεν λιωνει απλα φευγει η σκληραδα του οταν θα ερθει σε θερμοκρασια δωματιου,ομως δεν θελει μονο μια ωρα,θελει σιγουρα 3 ωρες.
καλη επιτυχια στο κεικακι σου!!!ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 

121ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:21 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω ντεμακι!!!! Very Happy Very Happy Very Happy 

122ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:25 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin δεν πρόλαβα να απαντήσω, όπως λέει κ το ντεμάκι καλα εκανες, εφόσον λεει ελαφρως λιωμενο. Δεν μου εχει τυχει τετοια συνταγή, συνήθως αρκει να ειναι σε θερμοκρασια δωματιου δλδ λιγο μαλακο. Καλή επιτυχια στο κεικ!

καλια θενξ για τους λαχανοντολμαδες, ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 πραγματικα ειναι το αγαπημενο μου φαγητο! μου φαινεται θα ζητησω απο τη μανα μου να κανει απο βδομαδα! Razz 

και τα κολοκυθακια πολυ ωραια Smile

123ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 12:35 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια βγηκε το κεικ πολυ ωραιο!!!! Very Happy 
εκανα μια συνταγη του παρλιαρου, οχι δυσκολη, βασικα ειναι το μονο γλυκο που εχω φτιαξει ποτε!!!
κοριτσια για λαχανοντολμαδες τρελαινομαι, αλλα μια φορα που εφτιαξα, καταρχην παιδευτηκα με τα φυλλα. εβαζα σε βραστο νερο και μετα τα εβγαζα λιγα λιγα και ξανα στο νερο και ξανα να βγαζω μερικα και ηταν ταλαιπωρια. δεν ξερω αν υπαρχει πιο απλος τροπος. ε και μετα να τα τυλιξω ηταν ενα θεμα, λερωσα και 500 σκευη. Αν εχετε τπτ πιο πρακτικο σαν τροπο Very Happy πειτε το!!!

124ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 1:37 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΡΙΘΑΡΟΤΟ ΜΕ ΓΑΡΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ !!!

125ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 Παρ Νοε 08, 2013 1:57 am

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demaki88 έγραψε:
Γ_ έγραψε:Απόψε έκανα γιουβαρλάκια αυγολέμονο και σουτζουκάκια για αύριο.. Smile

Καλό ξημέρωμααααα
σουτζουκακια μιαμ μιαμ!!!

elin1 έγραψε:κοριτσια οταν φτιαχνετε πχ κεικ το βουτυρο πως το λιωνετε? το αφηνετε σε θερμοκρασια δωματιου και για ποσο? ή το ζεσταινετε?
εγω το βαζω στο μικροκυμματων και το λιωνω αλλα κανονικα(αν δεν λεει κατι συγγεκριμενο η συνταγη)πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια δωματιου.(το ιδιο και τα αυγα)
kallia24 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!
ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΜΕ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ!!!Very Happy 
και αυτο μιαμ μιαμ!!!

για σημερα δεν μαγειρευω αλλα ευχαριστως θα δεχομουν ενα ταπερακι γενναιοδωρο σουτζουκακια και ενα γεναιοδωρο ταπερακι λαχανοντολμαδες αυγολεμονο!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Καλέ πες το κι έφτασε! :ΡΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3 - Σελίδα 5 328109 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 36]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις