Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι27 έγραψε:Καμια ξυπνια&online παιζει??? Γτ σε εμενα κτ μου λεει οτι για τους επομενους 3-4 μηνες δ ξαναεχει υπνοSleep . Εκπεμπω sos...το μικρακι μου ολη μερα υποφερει απο πονακιαRolling Eyes  δοκιμασα τα παντα:ζεστες κομπρεσες,ηπια χαμομηλι, εδωσα σε εκεινο να πιει, τον εκανα ζεστο μπανακι...ηρεμει μονο σφιχτα πανω μου! Ετσι ομως δ μπορω να ηρεμησω εγω...βοηθεια παρακαλω!!! Αρχιζει&πεφτει η ψυχολογια μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 534787 
Βάλτο να κοιμηθεί ανάμεσά σας. Θα αιστανθεί ασφάλεια λογικά και θα ηρεμήσει σιγά-σιγά.
Μην αποθαρρύνεσαι, μανούλα. Προσπαθεί και αυτό να προσαρμοστεί στον έξω κόσμο

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωαννα δ εχω προλαβει να κλεισω βλεφαρο απο το πρωι γτ ανα 1,5-2ωρες θηλαζει...ηρεμει καπως εκει αλλα μετα ξανα τα ιδια!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι27 έγραψε:Ιωαννα δ εχω προλαβει να κλεισω βλεφαρο απο το πρωι γτ ανα 1,5-2ωρες θηλαζει...ηρεμει καπως εκει αλλα μετα ξανα τα ιδια!!!
Αχ, στην αρχή είναι φρίκη.
Μου έλεγε ένας φίλος μου πως τα βράδια ξυπνούσε και έβλεπε τη γυναίκα του να θηλάζει κλαίγοντας.
Είναι για λίγο καιρό αυτή η κατάσταση.
Κοίτα να είσαι ήρεμη όσο γίνεται γιατί ο εκνευρισμός σου μεταφέρεται στο μωρό και δεν το βοηθάει (πολύ δύσκολο πράγμα όταν είσαι άυπνη και κομμάτια)..... Embarassed 

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα μου λες...το απογευμα με πηρε το παραπονο!!! Μεχρι&την φορμουλα σκεφτηκα για να ηρεμησω λιγο αλλα την ιδια στιγμη το απερειψα!!! Αυριο ερχεται η παιδιατρος να μας δει...ευτυχως ειναι υπερμαχος του θηλασμου! Εσυ γτ δ κοιμασαι τετοια ωρα???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι27 έγραψε:Εμενα μου λες...το απογευμα με πηρε το παραπονο!!! Μεχρι&την φορμουλα σκεφτηκα για να ηρεμησω λιγο αλλα την ιδια στιγμη το απερειψα!!! Αυριο ερχεται η παιδιατρος να μας δει...ευτυχως ειναι υπερμαχος του θηλασμου! Εσυ γτ δ κοιμασαι τετοια ωρα???
Γιατί, μαμά,
κοιμήθηκα 9 ώρες χθες και 2 ώρες στον καναπέ αργά το μεσημέρι.
Τώρα θα αποσυρθώ κι εγώ!

Καληνύχτα και σμουτς!

Κάνε λίγη υπομονή τώρα και θα ανταμειφθείς μετά! Φιλιά στο μωράκι!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 417472 

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαζεψε να'χεις αποθεμα για μεταWink 
Σε καληνυχτω μιας&ηρεμησε λιγο...ευχαριστωWink 
Φιλια ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 417472 

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες! Βλέπω το καίμε το πελεκούδι ως αργά!Very Happy 
Μαράκι υπομονή και κουράγιο, μην σε παίρνει απο κάτω μανούλα! Εχεις βοηθεια? Εγώ στη θέση σου θα έβγαζα με το θήλαστρο γαλατάκι να υπάρχει κ θα πήγαινα ένα τετράωρο να κοιμηθώ, να αναπληρώσω δυνάμεις! Αρκεί να υπάρχει κάποιος να το κρατήσει.

Τι άγχος είναι αυτο βρε παιδιά που έχω, τα όνειρα που βλέπω Χόλιγουντιανής παραγωγής! Είδα 3 (τριλογία ήτανVery Happy ) και στα τρία πρωταγωνιστες εγώ κ ο άντρας μου, εγώ ετοιμόγεννη κ διάφορα ευτράπελα να μας συμβαίνουν, μέχρι που στο τελευταίο έπαθα ηλεκτροπληξία κ ληταν τόσο πραγματικό που ξύπνησα κ δεν ήξερα που βρίσκομαι...

483 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τρι Νοε 12, 2013 10:56 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!
αχ μαρακι υπομονη!!!να σου πω το φασκιωσες καθολου με μια πανιτσα ελαφρα μηπως δεις αποτελεσμα??αρεσει στα περισσοτερα μωρακια.
ροξαν??περιπετεια ειδες παιδι μου??

484 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τρι Νοε 12, 2013 10:58 pm

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
ροξαν??περιπετεια ειδες παιδι μου??
Για την ακρίβεια ήταν θρίλερ!!!Shocked

485 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τρι Νοε 12, 2013 11:06 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω την καλημερα μου θα την πω μπας&αλλαξει η μερα μας σημερα!

Ροξαν στο σπιτι ημαστε μονο εγω&ο αντρας μου. Δουλευει πρωινα&ετσι ειναι δυσκολο να ξενυχταει τα βραδια . Τα πρωινα ερχονται οι δικοι μου&με βοηθανε με το σπιτι&η πεθερα μου λογω του οτι μενει μακρυα δ ερχεται τοσο συχνα...αλλωστε ειναι&λιγο ''αγαρμπη-ασχετη''&δ το'χει με τον μικρο! Δ ξερω πως να τις πω κπ πραγματα χωρις να τα παρει στραβα...αλλο θεμα αυτο! Οσο για το θηλαστρο δ προλαβαινω να βγαλω καθοτι ο πασας μου πειναει σχετικα νωρις...στη 1,5-2 ωρες! Προ βλημα μου δ ειναι το οτι τρωει συχνα αλλα το οτι εχει πολλα πονακια...

Ντεμακι δ του αρεσει το φασκιωμα...ειδικα τα χερια τα θελουμε απ'εξω&ελευθερα! Δυο εβδομαδων σκατο εχει&αποψη...αντρες,τι περιμενεις!

486 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τρι Νοε 12, 2013 11:14 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρες!

roxanne87,
εγώ συμπαράσταση στο μαρακι27 έκανα και έκατσα ως αργά Razz Razz Razz 
Πολύ γέλασα με το όνειρα και την ηλεκτροπληξία! Laughing  Άγχος έχεις, ρε κορίτσι. Λογικό είναι....

μαρακι27,
καλά λέει η έμπειρη μάνα - demaki για το ελαφρύ φάσκιωμα! Τα ηρεμεί τον πρώτο καιρό!
Α, είναι επαναστάτης ο μεσιέ!
Υπομονίτσα με τα πονάκια. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρά να παραμένεις ήρεμη. Ο πρώτος καιρός είναι ο δύσκολος!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 417472 

487 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τετ Νοε 13, 2013 12:29 am

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Γράφω γρήγορα πριν ξυπνήσει το πιράνχας μου...

Μαράκι, αν σε παρηγορεί, νιώθω σαν να έγραψα εγώ αυτά που έγραψες... Όλα τα έχει καταρρίψει το μυαλό μου εκείνες τις ώρες της αυπνίας, και φόρμουλα να δώσω, και να της κλείσω το στόμα με πιπίλα και γενικά να την δώσω κάπου να κοιμηθώωωωωωωωωωωωωωω! Οι θηλασμοί είναι πολύωροι και τα κενά μικρά για να αναπληρώσεις. Και ούτε εγώ προλαβαίνω να βγάλω με θήλαστρο, προτιμώ εκείνο το μισάωρο να πέσω για ύπνο. Και ναι, είμαι και εγώ από αυτές που έχουν κλάψει θηλάζοντας στις 4 το πρωί!!!! Κουράγιο θα κάνουμε, θα μπει το προγραμμά τους, εγώ κοιτάζω μπροστά και λέω, θα εδραιωθεί ο θηλασμός, θα περάσουν τα πονάκι και όλα θα είναι πιο εύκολα (μην μου πει καμία ότι δεν θα είναι, θα με ακούσετε ως εκεί!!!!). Πάντως εγώ την φασκιώνω ελαφριά και ας βγάζει τα χέρια έξω, μου φαίνεται την βοηθάει να κοιμηθεί.

Αμ δεν ήξερα να μπω κι εγώ τα ξημερώματα που θήλαζα, εδώ είχατε πάρτυ!

Ροξάν παιδί μου, ξεαγχώσου, ή κάτσε και γράψε κανά σενάριο να βγουν και τα έξοδα του μαιευτηρίου!

488 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τετ Νοε 13, 2013 12:39 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nafs,
λέγε τα/γράφε τα εσύ που τα ζεις γιατί εγώ είμαι η Μεγάλη Θεωρητικός
(με το βάρος χαμηλά στη "χύτρα" σήμερα Razz )

489 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τετ Νοε 13, 2013 12:41 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nafs έγραψε:Ροξάν παιδί μου, ξεαγχώσου, ή κάτσε και γράψε κανά σενάριο να βγουν και τα έξοδα του μαιευτηρίου!
Και επίσης: χαχαχαχαχααχαχα

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την πένα μου παρακαλώ! Λοιπόν, σήμερα κάνω αυθυποβολή...ή κάπως έτσι! Κ λέω, θα γεννήσω ως την Παρασκευή, θα γεννήσω ως την Παρασκευή!!! Λέτε να το έκαψα εντελώς?

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλο αλο!!!

Τι κανετε κοριτσια....3 μερες που γεννησα και η εγκυμοσυνη μου φαινεται ηδη κατι τοσο μακρινο!!!

Τα κοριτσια μου δοξα το Θεο καλα η μεγαλη στον καναπε και η μικρη νανι!

Ροξαννε εμενα επιασε...κανε κανε!!!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο τράχηλος έχει κοντύνει.
Διαστολή γιοκ.
Εντολή για περπάτημα!

Πάω Mall!

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Ο τράχηλος έχει κοντύνει.
Διαστολή γιοκ.
Εντολή για περπάτημα!

Πάω Mall!
Ευκαιρία έψαχνες!!!

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άντε Ιωάννα, κάνε μια γύρα και για μας! Αύριο θα κάνω την πρώτη μου κανονική έξοδο κι εγώ, θα πάω στην γυναικολόγο! Κοίτα να δεις με τι χαίρεται ο άνθρωπος...
Μόνο που ως τότε πρέπει να βγάλω με το θηλαστρο μπας και ξυπνήσει το καμάρι μου και δεν έχει και ο μπαμπάς της βυζί να της δώσει...

Ήρθε και ο παιδίατρος και την ξαναείδε γι ατον ίκτερο, καλύτερα την είδε (ε βέβαια, αφού με έχει ξεζουμίζει), την Δευτερα θα της ξανακάνουμε εξέταση και αν έχει ανέβει θα πρέπει να κόψω το θηλασμό για 2 μέρες. Ρε δεν πάμε καλά λέω εγώ... Πάω να την ξυπνήσω τώρα να φάει, μην παίρνει αέρα και μου μείνει ξύπνια πάλι το βράδυ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nafs έγραψε:Άντε Ιωάννα, κάνε μια γύρα και για μας! Αύριο θα κάνω την πρώτη μου κανονική έξοδο κι εγώ, θα πάω στην γυναικολόγο! Κοίτα να δεις με τι χαίρεται ο άνθρωπος...
Μόνο που ως τότε πρέπει να βγάλω με το θηλαστρο μπας και ξυπνήσει το καμάρι μου και δεν έχει και ο μπαμπάς της βυζί να της δώσει...

Ήρθε και ο παιδίατρος και την ξαναείδε γι ατον ίκτερο, καλύτερα την είδε (ε βέβαια, αφού με έχει ξεζουμίζει), την Δευτερα θα της ξανακάνουμε εξέταση και αν έχει ανέβει θα πρέπει να κόψω το θηλασμό για 2 μέρες. Ρε δεν πάμε καλά λέω εγώ... Πάω να την ξυπνήσω τώρα να φάει, μην παίρνει αέρα και μου μείνει ξύπνια πάλι το βράδυ!
Γιατί να κόψεις το θηλασμό;
Πού το είδανε αυτό, ρε γμτ;;;;;
Δώκε βυζί μπας και γλιτώσεις όλο αυτό...

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιατι ειναι το ειδος του ικτερου που οφειλεται στον θηλασμό. Θα κανω μια παρσουροεπαναληψη, αλλα εγω δεν έχω σκοπό να κόψω το θηλασμό ούτε για μισή ώρα!

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την καλησπέρα μου...

Ναφς έτσι αποφασιστική σε θέλω...μην τους αφήνεις να σου πάρουν τον αέρα!

Ροξαν η μαία της γιατρού μου έλεγε πως τα μωράκια βγαίνουνε όταν νιώθουν ότι οι μανούλες τους είναι έτοιμες...ίσως η αυθυποβολή με περισσότερη θέληση να βοηθήσει...keep thinking;) Wink 

Ιωάννα περπάτα γτ το χταπόδι μέχρι τελευταία στιγμή θέλει βόλτες...

Στα δικά μας τώρα...ήρθε η παιδίατρος σήμερα&μας ζύγισε...φτάσαμε τα 3.730...250 γρ απο την στιγμή που γεννηθηκε...εμένα λιγα μου φαινονται αλλα η γιατρος ειναι ευχαριστημένη...εσείς τι λέτε???

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο την στιγμή που είσαι μέσα στα όρια είσαι μια χαρά! Τον πρώτο μήνα το νινι παίρνει απο 400 γρ μέχρι 1000 γρ. Αν τρώει και τα κακάκια &τσισάκια είναι όσο πρέπει δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα.

499 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τετ Νοε 13, 2013 12:02 pm

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nafs έγραψε:Γιατι ειναι το ειδος του ικτερου που οφειλεται στον θηλασμό. Θα κανω μια παρσουροεπαναληψη, αλλα εγω δεν έχω σκοπό να κόψω το θηλασμό ούτε για μισή ώρα!
Λέει η Πατσούρο τέτοιο πράγμα;;;;

μαρακι27 έγραψε:Την καλησπέρα μου...

Ναφς έτσι αποφασιστική σε θέλω...μην τους αφήνεις να σου πάρουν τον αέρα!

Ροξαν η μαία της γιατρού μου έλεγε πως τα μωράκια βγαίνουνε όταν νιώθουν ότι οι μανούλες τους είναι έτοιμες...ίσως η αυθυποβολή με περισσότερη θέληση να βοηθήσει...keep thinking;) Wink 

Ιωάννα περπάτα γτ το χταπόδι μέχρι τελευταία στιγμή θέλει βόλτες...

Στα δικά μας τώρα...ήρθε η παιδίατρος σήμερα&μας ζύγισε...φτάσαμε τα 3.730...250 γρ απο την στιγμή που γεννηθηκε...εμένα λιγα μου φαινονται αλλα η γιατρος ειναι ευχαριστημένη...εσείς τι λέτε???
Άμα η γιατρός είναι ικανοποιημένη, εσύ γιατί σκας;
Πάντως αν το δεις σαν ποσοστό, 250 γραμμάρια είναι περίπου 8% αύξηση του βάρους. Καλά δεν είναι; Σκέψου το αντίστοιχο νούμερο για εμάς Wink 

roxanne87 έγραψε:Απο την στιγμή που είσαι μέσα στα όρια είσαι μια χαρά! Τον πρώτο μήνα το νινι παίρνει απο 400 γρ μέχρι 1000 γρ. Αν τρώει και τα κακάκια &τσισάκια είναι όσο πρέπει δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα.
Ορίστε η ψύχραιμη φούσκα!

Κορίτσια,
με την κολπική εξέταση καρα-ξενερώνατε κι εσείς ή μόνο γω;;;

500 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 Τετ Νοε 13, 2013 12:14 pm

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Κορίτσια,
με την κολπική εξέταση καρα-ξενερώνατε κι εσείς ή μόνο γω;;;
Εγώ την τελευταία φορά τσίριζα γιατί με πόνεσε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 5 - Σελίδα 20 534787 


Αύριο πάμε να μας δει η γιατρός μας, για τελευταία φορά μιας κ είπε το Σάββατο να μπούμε με πρόκληση. Όμως εγώ δεν είμαι καθόλου σίγουρη, έλεγα μήπως του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις