Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

476  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:11 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KΑΛΗΜΈΡΑ!!!!!!!!!!!!Μεγάλωσε η μπέμπα σου Μαράκι!!!!!!Τα είχα δει και γω αυτά τα μενταγιόν παλιότερα και μου είχαν κάνει εντύπωση!!!Όμορφα είναι...Λες να πάρω και γω ένα??Ιόλη μου τι να σου πω τα είπαν όλα τα κορίτσια....Μην ακούς τίποτα αρνητικό και όλα καλά θα πάνε...Έχεις φτάσει ηδη πολύ καλά ως εδώ.....

477  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:18 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι μου μεγαλωσε μπεμπουλα σου!Πλησιαζεις κ εσυ!
Αυτο με το μενταγιον και εγω δεν το ειχα ξανακουσει.

Στελλα περαστικα σου και υπομονη
ειναι αυτα τα ζουζουνια μας πολυ πειραχτηρια

478  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:24 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια να σας ρωτησω εχετε παρει πυτζαμες εγκυμοσυνης? τι πυτζαμες φορατε τωρα? εγω προς το παρον φοραω του αντρουλη μου αλλα ηθελα να παρω καμια πυτζαμουλα...εχετε δει τπτ καλο στο ιντερνετ? μου εφεραν κι ενα ζευγαρι για το μαιευτηριο αλλα πολυ λεπτες ειναι ειμαι και κρυουλιαρα θα παγωσω, και λεω να παρω κανα 2 ζευγαρια ακομα, και για τωρα και για το μαιευτηριο...

479  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:31 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προς το παρόν φοράω τις ίδιες που φορούσα και πριν αλλά μόλις μπω στο μήνα μου που θα φτιάξω τη βαλίτσα θα πάρω κάνα δυο νυχτικά, ρόμπα και ένα σετ πιτζάμες μπλούζα-παντελόνι...Έχω διαβάσει ότι γενικά έχει αρκετή ζέστη στα μαιευτήρια...Τώρα βέβαια λόγω κρίσης δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει στα δημόσια.....Μάλλον από h&m, oysho, intimissimi θα πάρω αλλά είπα να ρίξω και μια ματιά στην Κηφισιά στα victoria's secret...

480  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:46 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω εχετε παρει πυτζαμες εγκυμοσυνης? τι πυτζαμες φορατε τωρα? εγω προς το παρον φοραω του αντρουλη μου αλλα ηθελα να παρω καμια πυτζαμουλα...εχετε δει τπτ καλο στο ιντερνετ? μου εφεραν κι ενα ζευγαρι για το μαιευτηριο αλλα πολυ λεπτες ειναι ειμαι και κρυουλιαρα θα παγωσω, και λεω να παρω κανα 2 ζευγαρια ακομα, και για τωρα και για το μαιευτηριο...


χεχε elin και εγω του αντρουλη φοραω..ειναι σατεν μπορντω και δεν το βολευαν και ετσι του πηρα αλλες...εμενα μου αρεσουν πολυ οι σατεν...μου ειναι παρα πολυ ανετες..βεβαια ειναι μεγαλα παντελονι μπλουζα αλλα μαζευω τα μανικια..με βολευει γτ η μπλουζα εχει κουμπια μπροστα και δεν με ενοχλει στην κοιλια...οι δικες μου που εχω ολες ειναι μπλουζα το απο πανω κ δεν με βολευουν...για την κλινικη εγω σατεν θα παρω..νυχτικο σατεν εχω..

481  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Τετ Νοε 20, 2013 11:56 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια προτρεχω αλλα δεν ειναι σουπερ;;;; .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Uploaded with ImageShack.us



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Uploaded with ImageShack.us

482  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:03 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα ομορφες κοιλιτσες μου....τι κανετε;;;;
μαρακι μου μπραβο στην μπουμπου σου μεγαλωσε η ζουζουνα σου αρκετα....τωρα για την θεση πιστευω θα ξαναγυρισει μωρε....
εγω ακομα φοραω τις δικες μου πιτζαμες.....αλλα για το μαιευτηριο θα παρω και εγω κανα 2 ζευγαρια πιτζαμες και μια ρομπα....
τωρα αν φουσκωσω πιο πολυ προς το τελος θα φορεσω και εγω του αντρα μου....ειναι μια λυση και αυτο....

483  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:05 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραιες ειναι ματινακι...που το βρηκες αυτο;;;
ειναι με τα στοιχεια του νεογεννητου;;;;;;

484  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:12 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.
Ναι, μεγάλωσε πολύ η μικρή μου και οι κλωτσιές που ένιωθα χαμηλά ήταν τόσο έντονες και με πονάγανε γιατί τελικά ήταν με τα πόδια και όχι το κεφάλι όπως νόμιζα Rolling Eyes 

Ματινάκι, για το μενταγιόν λένε τα παρακάτω...

Μέσα στο μενταγιόν βρίσκεται ένα μικροσκοπικό μεταλλόφωνο που παράγει μαγικούς, ανεπαίσθητους ήχους όταν η μαμά κινείται.Οι ήχοι αυτοί είναι χαλαρωτικοί για το μωρο στη μήτρα, που από την 20η εβδομάδα της κύησης μπορεί να τους ακούει, αλλά και για τη μαμά. Όταν πια το μωράκι γεννιέται, ακούει τους ήχους τους θυμάται και ηρεμεί.Σύμφωνα με πληροφορίες μας από μαίες και γυναικολόγους, αλλά και με την παράδοση στο Μεξικό τα μουσικά μενταγιόν εγκυμοσύνης βοηθούν να έρθει το μωρό στη φυσιολογική θέση σε περιπτώσεις ισχιακής προβολής, καθώς το έμβρυο τείνει να στρέφεται προς τον ήχο που ακούει. Δεν υπάρχει ωστόσο επίσημη βιβλιογραφία που να το επιβεβαιώνει. Αν έχετε κάποια προσωπική εμπειρία, παρακαλούμε να τη μοιραστείτε μαζί μας και με άλλες εγκυμονούσες που είναι με το άγχος αν θα γυρίσει για τον τοκετό το μωρό τους.

Στέλλα περαστικά. Η μέση ειναι θάνατος. Η πλάγια θεση με μαξιλάρι αναμεσα στα πόδια δεν σε βοηθάει λίγο; Το ανάσκελα τώρα με το βάρος της κοιλιάς την επιβαρύνει.

Elin, κρίση ξε κρίση στα μαιευτήρια έχει αρκετή ζέστη λόγω των νεογέννητων. Πιστεύω οτι όσο κρυουλιάρα κι αν είσαι, θα σκάσεις αν πάρεις πολύ χοντρές πυτζάμες μαζί σου. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα... Πάρε και καμια πιο λεπτή για καλό και για κακό...

Και εγώ τις πυτζάμες που είχα φοράω. Βέβαια πάντα τις έπαιρνα large γιατί μου αρέσει να είναι φαρδιές όταν κοιμάμαι, οπότε με βολεύουν και τώρα στην εγκυμοσύνη Wink 

http://www.something-special.gr

485  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:14 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viki1988 έγραψε:ωραιες ειναι ματινακι...που το βρηκες αυτο;;;
ειναι με τα στοιχεια του νεογεννητου;;;;;;


βικακυ προσκλητηριο βαπτισης..... εδω σε μια σελιδα..βεβαια η αδερφη μου βρηκε ενα καλυτερο παλι ταυτοτητα αλλα τα γραφει πιο ωραια τα στοιχεια...θα της πω να μου το στειλει κ θα το ανεβασω..... εχει φαση παντως

486  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:18 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια ακουσα κ το αλλο... θα ρωτησω κ το γιατρο μου βεβαια.... αν γεννησεις φυσιολογικα και ειναι να σε ραψουν σε κανουν ολικη ναρκωση;; γτ αν ειναι ετσι τζαμοα τους πονους του φυσιολογικου τοτε...αυτο συνεβει σε 2 φιλες μου.... που δεν εκαναν επισκληριδιο....
εγω παντως κοριτσια σκεφτομαι να μην κανω επισκληριδιο αν ειναι να γεννησω φυσιολογικα....μαρακι εσυ που το εζησες ειναι τοσο δυνατοι οι πονοι;;;;
αν ειναι να παω με καισαρικη τοτε θα κανω επισκληριδιο γτ φοβαμαι την ολικη....Sad Sad 

487  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:25 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταλαβα ματινακι...προσπαθουσα να διακρινω τι γραφει αλλα δεν μπορουσα.....
ωραιο το μεταγιον παντως αν ειναι να ειναι στη θεση που πρεπει το μωρο αξιζει.....
ματινακι δεν εχω ιδεα...εγω νομιζα οτι εκει που σε ραβουν σου κανουν μια ενεση ετσι ωστε να μην αισθανεσαι το ραψιμο.....

488  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:31 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viki1988 έγραψε:καταλαβα ματινακι...προσπαθουσα να διακρινω τι γραφει αλλα δεν μπορουσα.....
ωραιο το μεταγιον παντως αν ειναι να ειναι στη θεση που πρεπει το μωρο αξιζει.....
ματινακι δεν εχω ιδεα...εγω νομιζα οτι εκει που σε ραβουν σου κανουν μια ενεση ετσι ωστε να μην αισθανεσαι το ραψιμο.....


κ εγω ετσι το φανταζομουν..τι να πω...αχ οσο πλησιαζει ο καιρος τοσο πιο πολυ μου ερχεται στο μυαλο η στιγμη που θα φτασω στο μαιευτηριο με πονους η μη..πφφφφφ..αγχωθηκα λιγο τωρα...σας αφηνω για την ωρα να εκτονοθω στις δουλειες

489  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 12:53 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πωπω διαβασα για ραψιματα κι επαθα ψιλοσοκ!!!! Shocked 

κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο, κυριως οσες θα επιστρεψετε δουλεια μετα τη γεννα, ποση αδεια θα παρετε, ποσο θα κατσετε και τι θα κανετε με το μωρο? εγω δεν εχω καταληξει τι πρεπει να κανω... πες και καθομαι 1-2 μηνες, μετα? τι θα το κανω το μωρο? scratch 

490  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:01 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εγω πιτζαμουλες ακομα φορα τις δικες μου βεβεαια καποιες με πατανε πλεον και εχω μεινει με κανα 2 πατελονια πλυνε βαλε.

Το σατεν το σκεφτομουν κ εγω μονο κ μονο εαν εκανα καισαρικη για τα ραμματα να ειμαι πιο ανετα αλλα μετα τι να την κανω αφου δεν μου αρεσουν

Θα παρω ενα ζευγαρι απτο σπιτι κ ενα ακομα θα αγορασω αλλα οχι εγκυμοσυνης, απτα Oushο ή H&M κ επειδη τις αγοραζω Μ(μ'αρεσει να μου ειναι μεγαλες οι πυτζαμες) ετσι κ αλλιως το πολυ πολυ να παρω L μονο το πανω και θα παρω κ μια ρομπιτσα Very Happy εαν κρυωνω να την βαζω

Ηδη η κολλητη ψαχνει να μου βρει(τις βγαζει φωτο και μου τις δειχνει) και θα μου τις αγορασει αυτη μολις διαλεξω γιατι εγω δεν μπορω ακομα να βγω για ψωνια

491  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:19 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:πωπω διαβασα για ραψιματα κι επαθα ψιλοσοκ!!!! Shocked 

κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο, κυριως οσες θα επιστρεψετε δουλεια μετα τη γεννα, ποση αδεια θα παρετε, ποσο θα κατσετε και τι θα κανετε με το μωρο? εγω δεν εχω καταληξει τι πρεπει να κανω... πες και καθομαι 1-2 μηνες, μετα? τι θα το κανω το μωρο? scratch 


ελιν μου δε δουλευω αλλα οταν θα επιστρεψεις στην δουλεια δε ξερω ποση αδεια θα παρεις εννοειται πως πρεπει να εχεις ενα ατομο να σου κραταει το ψυχουλακι..ισως μαμα πεθερα... οσο για το γαλα φανταζομαι θα "αρμεγεσαι" με το θηλαστρο Very Happy Very Happy 

492  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:29 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελιν νομιζω οτι σε αυτο με την αδεια ειναι πιο κοντα σου η Σοφια και η Ειρηνη.

Εγω ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος

Σε 15 μερες ξεκιναει η αδεια τοκετου 56 μερες μετα θα εχω αδεια λοχειας 63 μερες
και θα παρω και τους 6 μηνες απτον ΟΑΕΔ.

Θα επιστεψω στην δουλεια αρχες Οκτωμβρη 2014 (εαν υπαρχει ανοιχτο εργοστασιο μεχρι τοτε..) οταν το μωρο θα ειναι 8 μηνων και εαν χτυπα ξυλο δεν ανανεωθει η συμβαση του αντρα μου μεχρι αρχες Γεναρη θα επιστρεψω αμεσα μετα τις 63 μερες

Μετα ειτε 2 μηνων ειτε 8 θα το κραταει η πεθερα και η μανα μου εναλλαξ για οσο θα δουλευω

493  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:32 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Μαράκι μεγάλωσε η ζουζούνα σου!! Έχει ακόμα περιθώριο να γυρίσει! Αυτό με το μενταγιόν δεν το έχω ξαναακούσει και μου φαίνεται λίγο  περίεργο αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις Smile
Και εγώ τις δικές μου πυτζάμες φοράω και δεν με ενοχλούν καθόλου. Απλά συνηθίζω και φοράω το χειμώνα μακριά πυτζάμα από κάτω και κοντομάνικα μπλουζάκια από πάνω και δεν βρίσκω τέτοια πυτζάμα με κουμπάκια (για το θηλασμό) για να πάρω για το μαιευτήριο (και για μετά φυσικά)...και ρόμπα θέλω να πάρω και εγώ αλλά ακόμα δεν έχω βρει και τώρα δεν μπορώ να πάω και για ψώνια!
Elin και εγώ δεν ξέρω ακριβώς πότε θα επιστρέψω στη δουλειά, μάλλον σε 1-2 μήνες και τότε θα το κρατάει η μαμά μου το μικρό...
Χθες βράδυ είχα έντονο πέτρωμα στην κοιλιά για ώρα και με έπιασε δύσπνοια (γιατί ήταν μέχρι ψηλά το πέτρωμα και πονούσα κάτω από το στήθος)...το είχα ξαναπάθει πριν 3 βράδια αλλά χωρίς δύσπνοια αλλά δεν ξέρω αν είναι σύσπαση...υποτίθεται ότι οι συσπάσεις διαρκούν 1 λεπτό, εμένα αυτό διαρκεί ώρες! Σήμερα που θα πάω στη γιατρό θα τη ρωτήσω να δούμε την τύχη μας...
Ματινάκι όσες ξέρω που γέννησαν φυσιολογικά τις έραψαν είτε με την επισκληρίδιο που είχαν κάνει είτε με τοπική αναισθησία αν δεν είχαν κάνει επισκληρίδιο.  Δεν έχω ακούσει καμία να της κάνουν ολική νάρκωση τις μέρες μας!! Εδώ ούτε στην καισαρική δεν κάνουν πια ολική νάρκωση!!

494  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:40 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρηνη μου το πετρωμα κρατησε ωρες?
ή και η δυσποινια?

και δεν πηρες την γιατρο σου τηλ?
Εγω απτο φοβο μου θα την ειχα παρει μετα απο λιγη ωρα

τωρα πως εισαι?

495  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:43 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το πέτρωμα κράτησε ώρες και η δύσπνοια πηγαινοερχόταν...κρατούσε πάντως πάνω από μισή ώρα σερί η δύσπνοια...
Εντωμεταξύ την είχα ρωτήσει τις προάλλες και μου είπε αν νιώθω ότι το πέτρωμα μου κόβει την ανάσα να την πάρω τηλ αμέσως! Αλλά την πήρα στο ιατρείο και δεν ήταν (ήταν και 9 το βράδυ Τετάρτης που είναι κλειστά) και μετά ντράπηκα να την πάρω στο κινητό Embarassed ...λέω αφού έχω ραντεβού σήμερα να τη ρωτήσω σήμερα...καλύτερα νιώθω τώρα αλλά με φόβισε πολύ χθες αυτό το σκηνικό!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 534787 

496  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 1:59 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εγω δεν εχω κοντα μου ουτε μαμα ουτε πεθερα, τη μαμα μου την εχασα, και η πεθερα μου μενει μακρια. Θα ερθει στην αρχη για λιγο 1-2 μηνες να μεινει μαζι μας να βοηθησει (αν και παλι δεν ειμαι σιγουρη, θα ειμαστε στο ιδιο σπιτι, πώς θα ειναι, θα το αντεξω? θα ειναι καλα?). Εγω δεν εχω συγκεκριμενη αδεια θελω να δω και η Σοφια τι θα απαντησει που ειναι σε αναλογη κατασταση... Θελω να θηλασω και το μωρο... Ποτε να επιστρεψω γραφειο? Θα μπορουσα στην αρχη, μετα πχ τον 1ο μηνα να πηγαινω λιγες ωρες γραφειο, τοτε τι θα κανω θα βγαζω το γαλα με θηλαστρο? και θα το κραταει η πεθερα? Μετα ειναι και μια γειτονισσα αλλα να της εμπιστευτω το παιδι? αυτη θελει αλλα δεν ειμαι σιγουρη... Μετα ειναι η λυση να βρω κοπελα, και τελος η λυση να παρω ενα μαρσιπο και να παιρνω το μωρο στο γραφειο! Very Happy

Ειρηνη να πας στη γιατρο σου να δεις τι θα σου πει! Το πετρωμα ειναι συνηθως συσπαση...Τωρα για τη δυσπνοια εγω καμια φορα το παθαινω οταν ειναι ψηλα το μωρο, δλδ νιωθω οτι λαχανιαζω ευκολα και οτι δεν μπορω να ανασανω ευκολα...
Αλλα το πιο καλο ειναι να πας να τη ρωτησεις...Σημερα πως εισαι?

497  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 2:03 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin ούτε εγώ έχω συγκεκριμένη άδεια (καθόλου άδεια δηλαδή δεν έχω απλά δουλεύω από το σπίτι αυτές τις μέρες και ελπίζω να το διατηρήσω για 1-2 μήνες μετά τη γέννα αν πάνε όλα καλά). Αν μπορείς να δουλεύεις από το σπίτι και εσύ θα είναι καλά για κάποιους μήνες...ο άντρας σου τι ώρες δουλεύει? Αν δουλεύει πρωί δεν μπορείς εσύ τον πρώτο καιρό να δουλεύεις απογεύματα και να κρατάει ο άντρας σου το παιδί?

Το πέτρωμα είναι σύσπαση ακόμα και αν διαρκεί ώρες χωρίς να πηγαινοέρχεται? Ναι σίγουρα θα τη ρωτήσω... Σήμερα είμαι καλά προς το παρόν...

498  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 2:05 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin μου καταρχήν δες πόση άδεια μπορείς να πάρεις..Για να ξέρεις για πόσο καιρό θα μπορείς να το κρατάς μόνη σου το μωράκι...Και μετά λίγο η πεθερά ή καμιά κοπέλα που να στη συστήσουν ή βρεφονηπιακό..Αλλά δεν ξέρω από πόσο μηνών τα παίρνουμ τα μωράκια...Με το θήλαστρο θα το ταϊζουν όσο λείπεις και μετά όταν γυρνάς θα θηλάζεις εσύ κανονικά...Μετον άντρα σου να φανταστώ δουλεύετε ίδια ωράρια ε?

499  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 2:16 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρηνη μου απο οσο ξερω οχι δεν διαρκει για ωρες... Μηπως απλα ειχε κατσει αβολα το μωρο? Η συσπαση παει κι ερχεται τουλαχιστον ετσι τις εχω νιωσει εγω τις συσπασεις...

Ο αντρας μου δεν εχει σταθερο ωραριο οποτε δεν γινεται να το ρυθμισουμε ετσι...Θα κοιταξω στην αρχη να δουλευω απο το σπιτι αλλα με τα πεθερικα μαζι, σε τριαρι σπιτι νομιζω δεν θα βρισκω ησυχια να δουλεψω...Τις προηγουμενες μερες που ειχαν ερθει δεν μπορουσα ουτε στο τηλ να μιλησω με εναν πελατη χωρις να πρεπει να κλειστω στο δωματιο...Τηλεορασεις, πιατα, νερα, μαγειρεματα, ενας χαμος! Μαλλον θα πρεπει στην κρεβατοκαμαρα να στησω ενα γραφειo και να δουλευω απο εκει...

Κοριτσια ειμαι στο τσακ να παιρνω το μωρο γραφειο απο ενα σημειο και μετα...να πηγαινω κανα 4ωρο και να το παιρνω μαζι...προκειμενου να το αφηνω με κοπελα ή με τη γειτονισσα...Συνηθως στο γραφειο δουλευω με ραντεβου, και τις πιο πολλες ωρες εχω απλως δουλεια γραφειου χωρις να βλεπω πελατες...να του παρω κι ενα ρηλαξ και να καθεται! δεν ειναι δλδ οτι θα ερθει στο ξεκαρφωτο πελατης και θα εχω και το μωρο!

500  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 2:27 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια ! ο αντρουλης εχει υπηρεσια σημερα και θα ειμαι ολη μερα μονη...

μαρακι η μπεμπα σου κοντευει 2 κιλα Very Happy  σουπερ!

ελιν μου πολυ καλο αυτο που μπορεις να παιρνεις το μωρο στη δουλεια!! και εγω αυτο θα εκανα αν μπορουσα ...

ουτε εγω εχω κανεναν να μου προσεχει το μωρο κοριτσια , και αναγκαστηκα θα παω για δουλεια παλι οταν το παρουν βρεφικο ( δεν ξερω πως λεγεται ..)

ειρηνακι κατι παρομοιο με πιανει και μενα πολλες φορες, μονο που εμενα δεν ειναι πετρωμα, αισθανομαι σαν βαρος η τραβηγμα χαμηλα στην κοιλια για λιγα δευτερολεπτα και με πιανει και εντονη δυσφορια εκεινη την ωρα !! απ τον 4ο μου τα κανει αυτα... το εχω πει σε δυο γιατρους και μου λενε " δεν νομιζω να ειναι συσπαση " ... μια φορα με πιανει και εμενα , δεν επαναλαμβανεται...τι να πω ποιος ξερει... εσενα ειναι λιγο διαφορετικο βεβαια , να το αναφερεις στον γιατρο σου !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις