Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

526  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:21 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εγω δεν εχω παρει ακομα τετοια, λετε να παρω κι εγω? βασικα την κουνια θα μου τη δανεισουν, αλλα στην αρχη θα κοιμαται σε καλαθουνα (επισης δανεικη) το μωρο. Και στο δευτερο υπνοδωματιο θα μενουν τα πεθερικα οποτε αρχικα δεν χωραει η κουνια. Για την καλαθουνα εχω ενα σετ σεντονια. Αλλα μπορει να κανω αυτο που λετε να παρω εστω ενα σετ σεντονακια για κουνια και να τα διπλωνω αν χρειαστει...
πρεπει να δω και για θηλαστρο μαλλον ε? εσεις πηρατε? τσαντα αλλαξιερα? αποστειρωτη για καλο και για κακο? θυμαμαι που ελεγε η ιολη για τα tommee tippee...επισης θελω να παρω σαμπουαν-αφρολουτρο, ποια μαρκα λετε? ειδα εχει της chicco, δεν θυμαμαι ποια αλλη...κρεμουλα για συγκαμματα?

527  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:26 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελιν εγώ δεν έχω πάρει τίποτα απ' αυτά που λες ούτε θα πάρω πριν τη γέννα (θήλαστρο, αποστειρωτή, μπιμπερό κτλ). Α αφρόλουτρο θα πάρω λογικά απλά δεν έχω ψάξει ακόμα μάρκα.
Τσάντα έχει δώρο το καρότσι που έχουμε παραγγείλει...

528  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:35 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για σαμπουάν αφρόλουτρα κρέμες αλλαγής πάνας κλπ μου εχουν πει όλες οι μαμαδες ότι τα frezyderm ειναι μακραν τα καλύτερα αλλά ΑΚΡΙΒΑ. όμως και τα ανθυποδειγματίδια, τα άτιμα, μυρίζουν τέλεια!!!

Αφού λοιπόν μου είπαν ότι τα frezyderm είναι τα καλύτερα και μακάρι να μπορουσαν να επαιρναν αυτά, μου ειπαν (καμια 4-5 διαφορετικα ατομα) ότι προτιμησαν fissan που εχει και σαμπουαν-αφρολουτρο 2 σε 1, bagnetto λεγεται.

Γενικώς τα fissan αλλα και τα frezyderm τα συνέστηνε κ ο πατερας μου οταν ηταν παιδιατρος. Τα chicco δεν ξερω αλλα μπορω να τον ρωτησω.

Εγω δεν εχω παρει τπτ για την κουνια απο σεντονι ή κουβερτα, περαν του σετ παντας... λεω αργότερα.. οταν θα μπουνε με το καλο στην κουνια. Και κουνουπιερα αργοτερα, δλδ οταν εμφανιστουν τα κουνουπια.. οπως και για το καρότσι.

Elin μου αν καταφερεις να θηλασεις αποκλειστικα και κανονικα (δλδ με στήθος και οχι με αντληση) δεν θα χρειαστεις ουτε θήλαστρο ουτε αποστειρωτη. Βεβαια αν πας στο γραφειο, θα χρειαστείς ωστε να αποθηκευεις και στην καταψυξη και να το ταΐζει και καποιος αλλος. Αν ομως το παρεις το μωρακι μαζι σου μηπως θα μπορεις να το θηλαζεις εκει; Μπορεις να τα παρεις και τοτε... αν θελεις απο πριν, νομιζω οτι το πακετο tommee tippee ειναι οικονομικο γιατι τα περιεχει ολα. Θήλαστρο αν ειναι για περιστασιακη χρηση θα σου κανει και ενα απλο του εμποριου.

Εγω πηρα γιατι ακομη και ολα σουπερ καλα καταπληκτικα να πανε και να μην ειμαστε πολυ προωρακια, ειμαι σιγουρη οτι θα χρειαστω να κανω αντληση γιατι θα πεθανω να θηλαζω με στηθος 2 μωρακια.... ας βοηθησει και καποιος αλλος...... καλως εχοντων βεβαια, γιατι αν μπουν θερμοκοιτιδα, θα χρειαστει ουτως ή αλλως

529  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:51 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα όμορφες κοιλίτσες! Smile 

Λήδα μου, όταν έκανα εγγραφή στο ΝΕΧΤ, είχα γράψει Salamis (εκεί που λέει city) και δεν μου το δεχότανε. Μετά έβαλα Salamina και η εγγραφή ολοκληρώθηκε. Ίσως και εσύ θα πρέπει κάποιο από τα στοιχεία που βάζεις να το γράψεις διαφορετικά.

Ματινάκι μου, για την ερώτηση που είχες κάνει σχετικά με τον Φυσιολογικό Τοκετό και τα ράμματα...
Κάθε γυναίκα βιώνει διαφορετικά τους πόνους της γέννας και αντίστοιχα, κάθε μια μπορεί να αντέξει τους δικούς της πόνους. Έτσι είμαστε φτιαγμένες. Ούτως ή άλλως, στην πορεία και με την έγκριση του γιατρού σου γίνεται η επισκληρίδιος. Δεν χρειάζεται να το έχεις αποφασίσει από πριν. Εγώ μέχρι που έκανα διαστολή 10 και ήρθε η ώρα να γεννήσω, δεν θέλησα να κάνω γιατί άντεχα. Αν και πόνεσα αρκετά μέχρι να γυρίσει η Ορσία μπρούμυτα*.
Όσο για τα ράμματα, σου κάνουν τοπική αναισθησία για να μην πονάς. Στην περίπτωσή μου όμως, ήταν τόση η ενέργειά μου και η ένταση που είχα, που συνέχεια κουνιόμουν και η γιατρός μου δεν μπορούσε να με ράψει. Έπρεπε να κάνω και μερικά εσωτερικά ράμματα. Έτσι λοιπόν ήρθε αναισθησιολόγος και με κοιμήσαν για 5 λεπτά.
Από τα λεγόμενα της γιατρού μου, ούτε τότε σταμάτησα να τινάζομαι Rolling Eyes 

*τελικά ξαναρώτησα την γιατρό μου για το μπρούμυτα και μου είπε ότι είναι τέτοιο το σχήμα του κεφαλιού του μωρού και τέτοια η κατασκευή της λεκάνης μας, με αποτέλεσμα να μην γίνεται να γεννήσεις διαφορετικά. Μόνο όσες έχουν πολύ φαρδιά λεκάνη μπορούν μερικές φορές να γεννήσουν το μωρό ανάσκελα (κοιτώντας προς τα πάνω βγαίνοντας). Άλλωστε τα μωρά την ώρα της γέννας κατεβαίνουν σαν βίδα...

Ειρήνη θα περιμένουμε νέα σου από τη γιατρό!!! Όλα καλά εύχομαι Smile
Αν και 3 γέννες δεν είναι λίγη ώρα Rolling Eyes 

Εγώ κορίτσια όσον αφορά στα σαμπουάν, ενυδατικές κτλ χρησιμοποιώ Proderm και μερικές φορές έχω πάρει και Johnson's Baby. Και τα 2 μυρίζουν υπέροχα και είναι και πολύ οικονομικά. Αν το μωρό δεν έχει ατοπική δερματίτιδα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλές μάρκες. Εκτός αν κάποιος είναι κολλημένος με τα βιολογικά ή ότι οι ακριβές μάρκες είναι και απαραίτητα οι καλύτερες. Όσο για τα συγκάματα, sudocrem, σταθερή αξία!

http://www.something-special.gr

530  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:54 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin μου και γω καλαθούνα δεν θα παιρνα αλλά επειδή το καρότσι που βρήκα ήταν σετ με το πορτ μπεμπέ και ήταν πιο φθηνο από το σκέτο καρότσι που έβρισκα στην Ελλάδα, θα χρησιμοποιήσω το πορτ μπεμπε σαν καλαθούνα...
Αφρολουτράκια και τέτοια μόλις μπω στο μήνα μου και ετοιμάζω βαλιτσούλα..frezyderm ή klorane(βγάζει και σαμπουάν-αφρόλουτρο 2 σε 1) μου έχει πει η μαμά μου που δουλεύει σε φρμακείο...Fissan δεν πολυεμπιστεύομαι...Είχα πάρει στην αρχή της εγκυμοσύνης κρέμα για ραγάδες και μετά είδα ότι είχε parabens...Κρέμα για σύγκαμα sudocream δίνουν οι περισσότεροι γιατροί..Βέβαια το καλοκαίρι που είχα πάρει μια κεραλοιφή για τις ραγάδες η κοπέλα που την έφτιαχνε μου είπε ότι είναι τέλεια και για το σύγκαμα και είναι και εντελώς φυτική!!
Θήλαστρο αχρείαστο να ναι πήρα μόνο έτσι για ώρα ανάγκης ένα απλό της chicco αυτό
http://www.kidworld.gr/thilasmos/509-chicco-klassiko-thilastro.html# γιατί μου είπε και η μαμά μου να μην πάρω τίποτα το ιδιαίτερο αφού αν πάνε όλα καλά θα θηλάσω και αποστειρωτή αυτόν http://www.kidworld.gr/thermantires/216-bebepharm-vrefiki-polususkeui-atmou.html

531  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 5:58 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Μαράκι 3 γέννες είναι πολύ ώρα αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε έστω αργά το βράδυ...
Να σε ρωτήσω κάτι, είναι διαφορετική η κρέμα που βάζεις στην αλλαγή πάνας με αυτή για τα συγκάματα έτσι? Sudocream βάζεις αν ήδη έχει συγκαεί? Αλλιώς για καθημερινή χρήση τι βάζουμε? Και χρησιμοποιείς αφρόλουτρο-σαμπουάν? 2 σε 1 δηλαδή?

532  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:00 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αληθεια τα fissan εχουν parabens; Rolling Eyes βεβαια να πω ότι οοοοοταν ήταν ο πατέρας μου παιδιατρος δεν γνωριζαν το θεμα με τα parabens.. (μετά ασχοληθηκε μονο με παιδοκαρδιολογια και αφησε τα παιδιατρικα) - εκτος και αν τα βρεφικα δεν εχουν;

Τα Προδερμ ειναι πιο οικονομικα από τα fissan;

Λήδα τι εννοείς θα ετοιμασεις βαλιτσουλα με αφρολουτρακια; Στην τσάντα μαιευτηριου χρειαζονται και τετοια;

Αυτη η sudocrem Μαρια, οντως σε οποιο σπίτι να πας με μωρα, εχουν ενα κουβα sudocrem

533  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:02 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε Μαράκι sorry σ'έχουμε πρήξει αλλά τι να κάνουμε που έχεις εμπειρία!!!Τα μεταφορικά είναι όντως δωρεάν για πάνω από 20Ε?Και πληρώνουμε με paypal?Παρήγγειλες εσύ τίποτα?Λέω να πάρω κάτι σετάκια που έχει 3άδες μιλάμε για πολύ οικονομικά και φαίνονται πανέμορφα!!!

534  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:02 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια σορι που αναφέρω και αλλο θεμα - μια γρηγορη ερωτησουλα, οποια εχει παρει απο jumbo ζιπουνακια θυμαστε ποσο βγαινει το 1; Ευχαριστω

535  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:05 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ιολη επειδη ειχα παει προχθες, αν θυμαμαι καλα εχει με 3 και με 3,50 ευρω. καποια σχεδια ειναι πιο χοντρο το υφασμα και ειναι νομιζω αυτα στα 3,50.

536  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:06 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι, αυτά που είπα είναι 2 σε 1. Κάνουν και για το κεφαλάκι και για το σώμα. Όσο για την sudocrem, εγώ προσωπικά την βάζω σε κάθε αλλαγή πάνας. Μιλάμε όμως για πολύ μικρή ποσότητα. Την απλώνω και δεν φαίνεται καθόλου άσπρο. Όσες φορές δοκίμασα να βάλω απλή ενυδατική για την αλλαγή (όπως έκανε μια φίλη μου), μέσα στη μέρα η Ορσία έκανε σύγκαμα. Ίσως παίζει ρόλο το δερματάκι του κάθε μωρού και το πόσο "τοξικά" είναι τα κακάκια τους Rolling Eyes 
Πάντως ποτέ δεν ξέχναγα / ξεχνάω να την αλλάξω οπότε δεν φταίει αυτό.

http://www.something-special.gr

537  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:07 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου η αλήθεια είναι ότι και parabens να μην έχουν όλα έχουν κάποια συντηριτικά γιατί αλλιώς δεν γίνεται να διατηρηθούν (στα καλλυντικά που δούλευα είχαμε και δερμοκαλλυντικά-φαρμακείου και είχα ρωτήσει ένα πωλητή και αυτό μου είχε πει)..Απλά αφού ξέρουμε ότι δεν είναι και ότι καλύτερο ας τα αποφεύγουμε...
Επειδή θα γεννήσω σε δημόσιο θα ρωτήσω τη μαία τι θα χρειαστώ..Δεν νομίζω να τα χρειαζόμαστε για το νοσοκομείο απλά τότε που θα φτιάξω τη βαλίτσα θα τα αγοράσω και αυτά θα είναι οι τελευταίες μου αγορές πριν τη γέννα ας πούμε...

538  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:08 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα να βάζουμε sudocream σε κάθε αλλαγή φαντάζομαι είναι καλύτερα για πρόληψη του συγκάματος...σίγουρα δεν είναι και όλα τα δερματάκια το ίδιο ευαίσθητα!
Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες Smile

Ιόλη εγώ θυμάμαι 2.5€ το ένα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

539  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:12 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειρηνη τωρα που το λες μαλλον εχεις δικιο πρεπει τα φθηνα να ηταν 1,99 και ειχε και καποια λιγο πιο ακριβα, κοριτσια δεν θυμαμαι ΤΙΠΟΤΑ το μυαλο μου ειναι σουρωτηρι!!!!

540  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:12 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και γω θυμάμαι ότι είχε και κάποια με 2,5 αλλά είχα πάει πριν από αρκετές μέρες ενώ η Elin πήγε προχθές οπότε μάλλον είναι πιο έγκυρο αυτό που λέει...Και γω γι'αυτό ρωτάω για τα μεταφορικά του next γιατί και εκεί βγαίνουν σε τόσο χαμηλές τιμές...

541  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:13 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elin τι πήρατε τελικά με την πεθερά??!!

542  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:16 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!
Παντως θυμάμαι την ξαδερφη μου, το 1ο μωρακι της ήταν το πρώτο που είχα δει αλλαγή πανας (πριν απο 4 χρόνια) και έβαζε τη sudocrem με τη ΣΠΑΤΟΥΛΑ. Γινόταν κατασπρο! Είναι γενικώς αρκετά υπερβολική βεβαια, αλλά εκτός από την τσέπη τους που στέναξε με τόσες κρεμες, το μωρό δεν ειχε παθει τιποτα Razz 

543  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:19 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Τα Προδερμ ειναι πιο οικονομικα από τα fissan;

Αυτη η sudocrem Μαρια, οντως σε οποιο σπίτι να πας με μωρα, εχουν ενα κουβα sudocrem
Νομίζω ότι Proderm και Fissan πάνω κάτω κοστίζουν το ίδιο. Πολλές φορές πάντως η Proderm έχει προσφορές στα 500ml + 300ml δώρο με περίπου 5,00 ευρώ (κάτι τέτοια).
Όσο για την sudocrem, και η μάνα μου το 1980 που με γέννησε, sudocrem μου έβαζε Smile  Γερμανική, σταθερή αξία! Χαχαχαχαχα!

Leda Leda έγραψε:Βρε Μαράκι sorry σ'έχουμε πρήξει αλλά τι να κάνουμε που έχεις εμπειρία!!!Τα μεταφορικά είναι όντως δωρεάν για πάνω από 20Ε?Και πληρώνουμε με paypal?Παρήγγειλες εσύ τίποτα?Λέω να πάρω κάτι σετάκια που έχει 3άδες μιλάμε για πολύ οικονομικά και φαίνονται πανέμορφα!!!
Τι είναι αυτά που λες; Ρωτήστε ότι θέλετε...
Ακόμα δεν έχω πάρει κάτι αν και όπως λες και εσύ είναι πανέμορφα και πολύ οικονομικά!!!
Όσο για τα μεταφορικά, για Ελλάδα γράφει:

How much does shipping cost
Our Free Delivery offer is currently available on all orders over €20. Next reserves the right to amend or change the free delivery offer at any time.
Your order will be shipped out in special Next packaging.
Orders under €20 will be charged at €3 for each order, regardless of how many items you order.


Εσείς τι καταλαβαίνετε;

http://www.something-special.gr

544  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:22 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ληδα μου αξιοπιστη δε με λες γιατι ειχα ψιλοζαλιστει κοιτουσα απο εδω κοιτουσα απο εκει, ειχα και την πεθερα απο διπλα, ημουν και μετα τη δουλεια, ενα κεφαλι καζανι!!!
Τελικα δεν ψωνισαμε και τπτ ιδιαιτερο scratch 
Πηγαμε ριξαμε μια ματια, ειδαμε κυριως τα ζιπουνακια βρηκαμε καποια ωραια αλλα δεν πηραμε, πηραμε δυο μπιμπερο (ασχετο αφου θελω να θηλασω) για ωρα αναγκης, μια πετσετα με κουκουλιτσα για μετα το μπανιο, αυτα νομιζω! μετα καναμε και μια βολτα στα καρφουρ που εχει next, mothercare και λητω αλλα ηταν ακριβα και παλι δεν πηραμε τπτ. Πραγματικα εμεινα με την απορια γιατι βγηκαμε για ψωνια. scratch 
Τελοσπαντων υποτιθεται πηραμε μια ιδεα αλλα αν καταλαβα καλα σκοπευει να παει να δει στην πολη της για ζιπουνακια και αυτο ειναι. Κοριτσια εκανα κατι ψιλονευρα με το θεμα, με την εννοια οτι θελω να μου πει ο αλλος ξεκαθαρα θα παρω αυτο κι αυτο, ή να μη μου πει τπτ αλλα να μη με ξεσηκωνει παμε για ψωνια! τελοσπαντων... και τωρα εγω εχω ψιλομεινει με την απορια τι να ψωνισω μονη μου και τι να περιμενω...

545  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:22 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Κορίτσια ευχαριστώ πολύ!
Παντως θυμάμαι την ξαδερφη μου, το 1ο μωρακι της ήταν το πρώτο που είχα δει αλλαγή πανας (πριν απο 4 χρόνια) και έβαζε τη sudocrem με τη ΣΠΑΤΟΥΛΑ. Γινόταν κατασπρο! Είναι γενικώς αρκετά υπερβολική βεβαια, αλλά εκτός από την τσέπη τους που στέναξε με τόσες κρεμες, το μωρό δεν ειχε παθει τιποτα Razz 
Όντως πολύ υπερβολική. Άλλωστε το λέει επάνω στην συσκευασία. Πρέπει να βάζεις πολύ λεπτό φιλμ (έτσι το γράφει) να μην φαίνεται σχεδόν καθόλου λευκό, γιατί αλλιώς δεν αναπνέει το δέρμα και δεν κάνει καλό! Παν μέτρον άριστον!!!

http://www.something-special.gr

546  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:23 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αλήθεια είναι εγώ κατάλαβα ότι πάνω από 20Ε είναι δωρεάν αλλά μου έκανε εντύπωσ τόσο large είναι βρε παιδί μου!!!χαχαχα!!!!Αλλά τον τελευταίο καιρό που έκανα αρκετές ιντερνετικές αγορές ανακάλυψα ότι στην Ελλάδα αυτό που λένε στη χαρά και στη λύπη δεν σου κάνουν σκόντο ισχύει!!!Κάποια πράγματα τα πληρώνουμε υπερβολικά ακριβά σε σχέση με το εξωτερικό και δεν καταλαβαινω το λόγο...

547  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:28 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda Leda έγραψε:Η αλήθεια είναι εγώ κατάλαβα ότι πάνω από 20Ε είναι δωρεάν αλλά μου έκανε εντύπωσ τόσο large είναι βρε παιδί μου!!!χαχαχα!!!!Αλλά τον τελευταίο καιρό που έκανα αρκετές ιντερνετικές αγορές ανακάλυψα ότι στην Ελλάδα αυτό που λένε στη χαρά και στη λύπη δεν σου κάνουν σκόντο ισχύει!!!Κάποια πράγματα τα πληρώνουμε υπερβολικά ακριβά σε σχέση με το εξωτερικό και δεν καταλαβαινω το λόγο...
Έλα ντε!
Πάντως για Ελλάδα δίνει το τηλέφωνο 00800128167 για πληροφορίες.

http://www.something-special.gr

548  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:30 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άλλαξα λίγο τη διεύθυνση και το δέχτηκε..Πάντως έβαλα κάποια πράγματα στο καλάθι και γράφει shipping cost free οπότε μάλλον ισχύει το 20Ε...

549  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:37 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είναι φοβερό;
Εδώ που ζούμε (εννοώ στην Ελλαδάρα) διαβάζουμε γραπτές προσφορές που κάνουν άλλα κράτη και δεν τις πιστεύουμε Smile Μέχρι να μας έρθει η παραγγελία σπίτι, έχουμε το άγχος μήπως μας ζητήσουν έξτρα χρήματα!!!

http://www.something-special.gr

550  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #5# Πεμ Νοε 21, 2013 6:41 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακριβώς όπως το λές!!!Μιλάμε λέω δεν μπορεί κάποια κρυφή χρέωση θα υπάρχει!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις