Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΡΩΤΗ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ?ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ?19 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 654316 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 654316 

Βίκυ

Βίκυ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ προσωπικά είμαι λίγο επιφυλακτική στο να καλέσω ουσιαστικά αγνώστους στο σπίτι μου. Αν και είμαι αρκετά ανοιχτός άνθρωπος και είναι μεγάλη μου χαρά να υποδέχομαι στο σπίτι μου, σε αυτή την περίπτωση είμαι λίγο επιφυλακτική. Δεν ξέρουμε δυστυχώς στον κόσμο που ζούμε ποιός και τι είναι αυτός που μένει κοντά μας.

Επίσης 19 παιδάκια θα χωρέσουν στο σπίτι σου? Σκέψου ότι θα έρθουν και οι γονείς. Κανείς δεν τα αφήνει μόνα τους. Σκέψου πόσο θα σου κοστίσει να πάρεις π.χ. τούρτα για τόσο κόσμο. Εγώ π.χ. τους βολεύω και δεν έχω μεγάλο σπίτι, αλλά σίγουρα γίνεται χαμός.

Ρώτησε το παιδί αν κάνει παρέα με κάποια συγκεκριμένα ή δες εσύ από τους γονείς με ποιούς αισθάνεσαι λίγο πιο κοντά. Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο άσχημο να καλέσεις κάποιους και κάποιους άλλους όχι, αλλά είναι και αυτονόητο ότι να τους καλέσεις όλους είναι πολύ δύσκολο.

Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. Παραμένω στη διάθεσή σου για όποια άλλη απορία μπορεί να έχεις.

http://www.Wevent.gr

Βίκυ

Βίκυ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επίσης μπορείς να διαβάσεις το σχετικό αφιέρωμα που έχω γράψει για την οργάνωση παιδικού πάρτυ με θέμα "Πώς να κάνω ένα παιδικό πάρτυ εύκολα και χωρίς να χρεοκοπήσω?" στο http://wonderland-event.weebly.com/tips.html

http://www.Wevent.gr

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω τα καλεσα ολα και πηγαμε σε παιδοτοπο...ηταν πολυ απο τη αποψη οτι δεν εμεινε κανενα παραπονεμενο, επισης γνωριστηκαμε με πολλους γονεις, οταν γυρισαμςε σπιτι το σπιτι ηταν μια χαρα....βεβαια θελει καποια χρηματα ολη η ιστορια...απο την αλλη και στο σπιτι να το κανεις τελικα θα σου φυγουν χρηματα...οποτε ...ψηφιζω παιδοτοπο































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΝ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΒΙΚΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΙΓΟΥΡΑ

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα σου προτεινα να ρωτησεις το παιδακι ποιους θελει να ειναι απο τους συμαθητες κ βαλε ενα οριο,δηλ 10(οσους μπορεις τελος παντων.και να χαρει που θα εχει καποιους κ να χωρεσετε!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΜΕ Π.Χ. ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Η ΑΛΛΗ ΜΑΜΑ Α ! ΝΑΙ !! ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ !!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το νου σου μην κανείς το πάρτυ σπίτι σου και σου παρατήσουν τα παιδιά και φύγουν οι γονείς.
Μου έχει τύχει σε πάρτυ που ήμουν καλεσμένη και είχα πάθει σοκ. Άφηναν τα παιδιά τους και έφευγαν.
19 παιδιά πάντως ειναι πολλά για σπίτι. Θα στο διαλύσουν.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν θα εχεις δικα σας ατομα και αλλα παιδακια? απο φιλους η συγγενεις? θα ειναι μονο η ταξη δηλ? αν ναι τοτε καντο. εφοσον δεν γνωριζεις τους γονεις ειναι καλη ευκαιρι ανα γνωριστητε. μπορεις να γραψεις στην προσκληση κατι εξυπνο ωστε να παρουν το μην οτι θα ειναι και οι γονεις.

εγω επειδη στην πρωτη οπως λες δεν τους ηξερα ολους μονο και ειχα καλεσμενους και αλλους δεν τους καλεσα ολους. καλεσα μονο 2-3 παιδακια που ειχα πολυ καλη σχεση με τις μαμαδες απο πριν και τα δικα μου ατομα. διαφορετικα αυτο που σου ειπα θα εκανα.

gianna.bebakos

gianna.bebakos
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vicky81 έγραψε:Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΡΩΤΗ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ?ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ?19 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 654316 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 654316 
Καλησπέρα! Σε αυτο το δίλημμα είμασταν και εμείς για τα γενέθλια του ανιψιού μου. Τελικά μετα απο συννενοηση με την δασκάλα θα του το κανουμε στο σχολείο. Θα κάτσουν 2 ώρες απο το μάθημα της και θα κάνουν το πάρτυ! Θα φτιάξουμε διάφορα τυροπιτακια κτλ τουρτα χυμούς... Μας είπε βέβαια και η δασκάλα ότι είναι παρα πολυ ωραία ιδέα και ότι έχει πολυ καιρο να γίνει κάτι τέτοιο! Τώρα δεν ξέρω άμα σου αρέσει σαν ιδέα!

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KAΛΗΣΠΕΡΑ..
ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ Ή ΟΛΑ Ή ΚΑΝΕΝΑ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΑΝ ΤΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΑ..
ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΜΟΝΟ 10 ΠΑΙΔΑΚΙΑ..ΟΤΑΝ ΕΔΩΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ.."ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ" ΚΑΙ ΜΗ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΩ ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΟΛΟΥΣ...
ΤΑ ΠΑΙΞΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ Η ΤΑΞΗ...
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΡΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΗ ΚΑΝΕ ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ...Ή ΟΛΑ Ή ΚΑΝΕΝΑ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΕΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙ...ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ..
ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΚΟΥΝΤΙΣ...ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ..

Βίκυ

Βίκυ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοίτα σε περίπτωση που αποφασίσεις να καλέσεις όλα τα παιδιά, αν είναι 19 όπως λες πιστεύω ότι βολεύονται στο σπίτι που θέλεις να τα μαζέψεις. Απλά έχε στο νου σου να διαμορφώσεις ελαφρά τον χώρο για να έχετε άνεση. Είμαι λίγο οργανωτικοκεντρική, και προτιμώ να τα έχω όλα σκεφτεί από πριν. Εγώ προσωπικά έχω κάνει στο σπίτι μου πάρτυ μέχρι και 26 παιδιά. Και έχω ένα απλό διαμέρισμα. Όχι καμία βίλα. Μια χαρά τέλεια ήταν, αλλά πρόσεξα να μαζέψω γυαλικά, και είχα και μια βασική επίβλεψη στα παιδιά. Προσωπικά αποφεύγω τους παιδότοπους λόγω και επαγγέλματος, αλλά και προτιμώ να υποδεχτώ τους φίλους μας στο σπίτι. Όλοι οι καλοί χωράνε. Άλλωστε να ξέρεις ότι από το αρχικό πλάνο όλο και κάποια απώλεια υπάρχει και όλο και 1-2 από τους καλεσμένους μπορεί και να μην έρθει. Αλλά φυσικά πρέπει να υπολογίσεις όλο τον κόσμο. Τελικά αφού το θέλεις κάντο. Κάλεσέ τα όλα τα πιτσιρίκια! σου εύχομαι καλή επιτυχία!

http://www.Wevent.gr

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ ειχα πάει σε ενα τετοιο παρτυ. δεν ειχα παιδι τοτε και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην το κανω ποτε!!!εξακολουθω να εχω την ιδια γνωμη! αν δεν σε πειραζουν οι μαρκαδοροι στον τοιχο, τα πατημενα φαγητα στο χαλι, τα χαμενα κομματια παζλ και το γενικοτερο αλομανιο,,,καντο!ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
inka έγραψε:αχ ειχα πάει σε ενα τετοιο παρτυ. δεν ειχα παιδι τοτε και ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην το κανω ποτε!!!εξακολουθω να εχω την ιδια γνωμη! αν δεν σε πειραζουν οι μαρκαδοροι στον τοιχο, τα πατημενα φαγητα στο χαλι, τα χαμενα κομματια παζλ και το γενικοτερο αλομανιο,,,καντο!ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787 ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ??? 534787
mpa de tha to ekana!!apla tha ekana sthn taxsh ta gennethlia tou;) 

Βίκυ

Βίκυ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχαχαχααα!!! Δίκιο έχεις, αλλά δεν θέλει κόπο αλλά τρόπο Smile Εγώ προσωπικά έχω μέθοδο: εξαφανίζω κάθε τύπου γραφική ύλη (μαρκαδόρους, μπογιές, μολύβια κ.λπ), κρύβω όλα τα γυαλικά, δεν βάζω μπαλόνια γιατί τα πετάνε με δύναμη και πάνε και στα φωτιστικά και δεν μπορώ να ρισκάρω τέτοια ζημιά!!! αποφεύγω φαγητά με σάλτσες, μόνο στεγνά finger food. Επίσης δεν βάζω ποπ κορν γιατί γίνεται κονφετί. Φέτος έκλεισα το παιδικό δωμάτιο γιατί ο γιος μου έχει πληθώρα από παζλ και επιτραπέζια που βαριόμουν μετά να τα συνερμολογήσω. Αντιθέτως, έφτιαξα μια λίστα με ομαδικά παιχνίδια και κράτησα τα παιδιά απασχολημένα σχεδόν όλη την ώρα. Χορέψανε, παίξανε, τα έβαλα και στριγκλίξανε σε διαγωνισμό στριγλιάς (αυτό κράτησε μερικά δευτερόλεπτα, και μετά δεν ήθελε να φωνάξει κανένα - δεν είχε πια πλάκα καθώς το έκαναν). Μια χαρά κορίτσια. Απλά δεν αφήνουμε μαρκαδόρους!!! Από εκεί και πέρα δεν μπορείς να έχεις καμία ζημιά. Στο τέλος της βραδιάς, μάζεψα τα πιατάκια, έβαλα μια σκούπα, ένα σφουγγάρισμα, επιστροφή τα έπιπλα στη θέση τους (λόγω της πολυκοσμίας) και το σπίτι όπως ήταν πριν. Μια χαρά. Θέλει τρόπο.

http://www.Wevent.gr

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H αλήθεια είναι πως ειδικά στην πρώτη τάξη που ακόμα δεν έχουν δημιουργηθεί οι φιλίες ετών, είναι πολύ άσχημο για κάποιο παιδάκι να μην καλεστεί και ίσως επηρρεάσει και τη σχέση με το παιδί σου αν αφήσεις παιδάκια ακάλεστα.

Προσωπικά θα διάλεγα να το κάνω στο σχολείο, είναι και οικονομικό σε σχέση με παιδότοπους και εστιατόρια, και δεν θα γίνει και ο κακός χαμός σπίτι σου ! Νομίζω κι εγώ οτι είναι πολύ καλή ιδέα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την filenada στις Σαβ Δεκ 07, 2013 5:55 am, 2 φορές συνολικά

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω φετος θα κανω τα γεννεθλια της μεγαλης (την αλλη βδομαδα)στο σχολειο.αλλα θα σβησουμε και εδω μια τουρτα μεταξυ μας!

vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΕΡΣΙ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟΥΡΤΑ ΚΤΛ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΣΕ,:Mad  ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΜΑΚΑΡΙ....ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βικη να πω ενα μπραβο για την οργανωση σου. και γω ετσι ειμαι.
τωρα vicky μου καντο αλλα οργανωσε το. επισης καλο ειναι να σκεφτεις και ομαδικα παιχνιδια γιατα παιδακια ωστε να μην ειναι πολυ ωρα σε free κατασταση. ωραιο ειναι επισης να συμετεχουν και οι μαμαδες σε καποιο απο αυτα. θα το χαρουν και ακομα και οι πιο συντηρητικες θα πουν απο μεσα τους μπραβο για σενα. καντο μωρε στηντελικη και αν δεν σαρεσει μη το ξανακανεις.Wink Wink 

κοκκινοσκουφιτσα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ όποτε κάνω πάρτυ σπίτι μου καλώ όλα τα παιδιά της τάξης. Για παιδότοπο δεν το συζητώ την πάτησα & δεν το ξανακάνω & ακριβά είναι & όλα fast τα κάνουν για να σε διώξουν... Μια χρονιά πήγα τούρτα & διάφορα φαγάκια, στον παιδικό & τέλειωσε η ιστορία. Smile  Smile  Smile  Smile 

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω εκανα πριν ενα μηνα παρτυ με 28 παιδακαι ηλικιων απο 2 ως 9 γιατι ειχαν και οι δυο κορες μου γενεθλια. Δεν ειχα καλεσει ολα τα παιδια της ταξης γιατι δεν εχω σχεσεις με ολες τις μαναδες. Το σπιτι, μετα το παρτι ηταν σε καλη κατασταση εκτος απο το δωματιο της μεγαλης μου κορης οπου τα playmobil της ειχαν παθει πανωλεθρια γιατι ξεχασα να τα μαζεψω απο πριν. Αν και δεν ηταν ολα οι συμμαθητες τους, τα κοριτσια το καταχαρηκαν και εγω δεν εβαλα αγνωστους στο σπιτι. Γνωμη μου ειναι οτι μεχρι την τριτη δημοτικου ειναι καλυτερα να προσκαλουμε λιγοτερα παιδια εφοσον συνηθως συνοδευονται απο γονεις. Αργοτερα, που ερχονται μονο παιδια ας ειναι περισσοτερα.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariketi έγραψε: Γνωμη μου ειναι οτι μεχρι την τριτη δημοτικου ειναι καλυτερα να προσκαλουμε λιγοτερα παιδια εφοσον συνηθως συνοδευονται απο γονεις. Αργοτερα, που ερχονται μονο παιδια ας ειναι περισσοτερα.
ναι σωστο και αυτο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις