Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 5:41 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Ελίν,αυτό θα ρωτούσα και εγώ.

52Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:00 am

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια συγνωμη που αργω αλλα εχω ενα ιντερνετ τα ζωα μου αργα..κ με εχει πεταξει εξω 2 φορες ενω γραφω..λοιπον..

με εβαλαν στο μηχανημα..δε ηταν δυνατες οι συσπασεις απο τη μου ειπε ενας γιατρος αλλος..στο χαρτι που δειχνει με τις γραμμες πηγαν μεχρι 35 το νουμερο..μου ειπαν οτι θα με αφησουν..αλλα τους εξηγησα πως πονουσα 1 βδομαδα πριν αλλα ο γιατρος μου δε μου ειχε πει αν ερθω..τους ειπα επισης οτι ξεκουραστηκα για αρκετες μερες κ δε εκανα τιποτα μονο τουαλετα κ φαγητο κ μου ειπαν πως με εσωσε αυτο,το οτι ξεκουραστηκα..γιατι αν ερχομουν τοτε που ειχα τους δυνατους πονους θα με κρατουσαν.εφοσον χθες ειχα 35 νουμερο συσπασεις και δε ειχα πολυ πονο..ισα ισα χαμηλα..κ τοτε ειχα πιο δυνατο πονο θα ειχα πιο πανω.τεσπα..μου ειπαν να ξεκουραστω κ αν με ξανα πιασουν να παω αμεσως..!
Εν τω μεταξυ ο γιατρος μου αφαντος και αναισθητος τελειως κοριτσια..απορω που τον βρηκα..ουτε να ανεβει να δει μονος του ουτε τιποτα..!πηγα να του δειξω το χαρτι και μου ειπε ενταξει τιποτα δε εχεις,τωρα τι λες εσυ οτι πονας..δε ξερω...με εκνευρισε απιστευτα..δε περιμενα τετοια αντιδραση..οτι κ να ηταν κ να μη ηταν κατι σημαντικο..τι θα επρεπε να κανω να κατσω σπιτι κ να ποναω..η πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι και ανησυχω..δε ειμαι γιατρος..μετα μου λεει ποτε θα πας για β επιπεδου λεω την τριτη που μας ερχεται..κ μ ποτε θα μου φερεις τα αποτελεσματα?λεω μου ειχατε πει να τα φερω οταν γυρναω απο τη εξεταση..κ η απαντηση του ηταν...α δε ξερω αν θα ειμαι εδω..ξερει οτι ερχομαι απο μακρια 1 1/2 ωρα δρομο κ προτιμαει να ξανα ερθω την αυριανη μερα..τι να πω..αυτααα..τι εχετε να πειτε?

53Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:04 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
reniapa έγραψε:κοριτσια συγνωμη που αργω αλλα εχω ενα ιντερνετ τα ζωα μου αργα..κ με εχει πεταξει εξω 2 φορες ενω γραφω..λοιπον..

με εβαλαν στο μηχανημα..δε ηταν δυνατες οι συσπασεις απο τη μου ειπε ενας γιατρος αλλος..στο χαρτι που δειχνει με τις γραμμες πηγαν μεχρι 35 το νουμερο..μου ειπαν οτι θα με αφησουν..αλλα τους εξηγησα πως πονουσα 1 βδομαδα πριν αλλα ο γιατρος μου δε μου ειχε πει αν ερθω..τους ειπα επισης οτι ξεκουραστηκα για αρκετες μερες κ δε εκανα τιποτα μονο τουαλετα κ φαγητο κ μου ειπαν πως με εσωσε αυτο,το οτι ξεκουραστηκα..γιατι αν ερχομουν τοτε που ειχα τους δυνατους πονους θα με κρατουσαν.εφοσον χθες ειχα 35 νουμερο συσπασεις και δε ειχα πολυ πονο..ισα ισα χαμηλα..κ τοτε ειχα πιο δυνατο πονο θα ειχα πιο πανω.τεσπα..μου ειπαν να ξεκουραστω κ αν με ξανα πιασουν να παω αμεσως..!
Εν τω μεταξυ ο γιατρος μου αφαντος και αναισθητος τελειως κοριτσια..απορω που τον βρηκα..ουτε να ανεβει να δει μονος του ουτε τιποτα..!πηγα να του δειξω το χαρτι και μου ειπε ενταξει τιποτα δε εχεις,τωρα τι λες εσυ οτι πονας..δε ξερω...με εκνευρισε απιστευτα..δε περιμενα τετοια αντιδραση..οτι κ να ηταν  κ να μη ηταν κατι σημαντικο..τι θα επρεπε να κανω να κατσω σπιτι κ να ποναω..η πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι και ανησυχω..δε ειμαι γιατρος..μετα μου λεει ποτε θα πας για β επιπεδου λεω την τριτη που μας ερχεται..κ μ ποτε θα μου φερεις τα αποτελεσματα?λεω μου ειχατε πει να τα φερω οταν γυρναω απο τη εξεταση..κ η απαντηση του ηταν...α δε ξερω αν θα ειμαι εδω..ξερει οτι ερχομαι απο μακρια 1 1/2 ωρα δρομο κ προτιμαει να ξανα ερθω την αυριανη μερα..τι να πω..αυτααα..τι εχετε να πειτε?  

Ειλικρινά τρελλαίνομαι! Τα έχω ζήσει αυτά και χειρότερα και δεν αντέχω να τα ξαναβλέπω. Δε βρίσκεις έναν άλλο γιατρό; Φοβάμαι ότι η αδιαφορία του δε σε βοηθάει (το λιγότερο). Η περίπτωσή σου χρειάζεται προσοχή! Θυμησέ μου...σε ποια βδομάδα είσαι;

54Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:08 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω βρε κοπελα μου, εμενα μου ειχαν βρει 25αρες ετσι ειχα ακουσει που ελεγαν, δεν ξερω τι σημαινει αυτο, αλλα ο γιατρος μου εδωσε προγεστερονη αμεσως και μου ειπε ξεκουραση.
Να σκεφτεις ειχα ενα επαγγελματικο ραντεβου σε μια αποσταση μισης ωρας σε δυο μερες μετα την εξεταση και μου ειπαν να μην παω και να το ακυρωσω.
Τωρα η αντιδραση του γιατρου σου δε μου αρεσε. Και περα απο την ταλαιπωρια του δρομου 1,5 ωρα, οταν πρεπει να ξεκουραστεις, πώς σου λεει να πας την αλλη μερα? Δεν ξερει οτι πρεπει να ξεκουραζεσαι? Μηπως να το ξανασκεφτεις για αυτον τον γιατρο? Μηπως πρεπει να πας σε καποιον αλλο?

55Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:10 am

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξεκούραση λοιπόν ρενιάπα μου και ηρεμία. Και μια χαρά θα πάνε όλα με το ζουζούνι σου. Απλά από δώ και πέρα όταν εσύ νιώθεις οτι κάτι δεν είναι φυσιολογικό ή θα ενοχλείς το γιατρό σου ή θα πηγαίνεις στο νοσοκομείο. Ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα πράγματα γι αυτό καλύτερα να μην τα αφήνουμε στην τύχη τους.

Όσο για το γιατρό αν και θα ήθελα να γράψω πολλά καλύτερα να σωπάσω... Είναι και δύσκολα να κάνεις κατι όταν είναι οικογενειακός φίλος. Συζήτησέ το με τους δικούς σου ανθρώπους μήπως καταφέρουν να σε κατευθύνουν καλύτερα, αφού θα τον γνωρίζουν και προσωπικά και ίσως κάποιος να του μιλήσει κι όλας.

Θετικές σκέψεις από δω και πέρα και ηρεμία, χαλάρωση, ξεκούραση....

56Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:13 am

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το σκεφτομαι αληθεια..δε ξερω τι να κανω..!δε ξερω αν ειναι ανησυχητικο οι 35 αρες αλλα δε νομιζω..θα μου το ελεγαν..δε θα με αφηναν να φυγω..ε?
το θεμα ειναι πως στο ιατρειο που ειναι ο γιατρος μου ειναι και αλλοι 3..αν αλλαξω λοιπον γιατρο κ παω σε αλλον απο κει παλι θα τον βλεπω κ δε θα αισθανομαι καλα..δε ξερω.. πραγματικα δε ξερω Crying or Very sad Crying or Very sad

57Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:16 am

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
roodie έγραψε:Ξεκούραση λοιπόν ρενιάπα μου και ηρεμία. Και μια χαρά θα πάνε όλα με το ζουζούνι σου. Απλά από δώ και πέρα όταν εσύ νιώθεις οτι κάτι δεν είναι φυσιολογικό ή θα ενοχλείς το γιατρό σου ή θα πηγαίνεις στο νοσοκομείο. Ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα πράγματα γι αυτό καλύτερα να μην τα αφήνουμε στην τύχη τους.

Όσο για το γιατρό αν και θα ήθελα να γράψω πολλά καλύτερα να σωπάσω... Είναι και δύσκολα να κάνεις κατι όταν είναι οικογενειακός φίλος. Συζήτησέ το με τους δικούς σου ανθρώπους μήπως καταφέρουν να σε κατευθύνουν καλύτερα, αφού θα τον γνωρίζουν και προσωπικά και ίσως κάποιος να του μιλήσει κι όλας.

Θετικές σκέψεις από δω και πέρα και ηρεμία,  χαλάρωση, ξεκούραση....

σε ευχαριστω καλη μου..ναι ξεκουραζομαι αρκετα..!απλα κ της μητερας μου που το ειπα μου ειπε ετσι ειναι το υφος του..σιγα μη κατσω με ενα τετοιο ανθρωπο..δε ξερω..θα δω στη πορεια.ναι την επομενη φορα θα παω στο νοσοκομειο..αν και ειναι χειροτεροι εκει αλλα νταξει.

58Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:18 am

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Ειλικρινά τρελλαίνομαι! Τα έχω ζήσει αυτά και χειρότερα και δεν αντέχω να τα ξαναβλέπω. Δε βρίσκεις έναν άλλο γιατρό; Φοβάμαι ότι η αδιαφορία του δε σε βοηθάει (το λιγότερο). Η περίπτωσή σου χρειάζεται προσοχή! Θυμησέ μου...σε ποια βδομάδα είσαι;[/quote]

20 κ 4 μερες καλη μου..!!

59Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:21 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρενια με βαση αυτα που μου ειπαν, δεν εισαι φυσικα για να σε κρατουσαν μεσα, αλλα δεν ειναι και κατι αμελητεο, κυριως επειδη εισαι σε μικρη εβδομαδα ακομα, γι αυτο θελει πολυ ξεκουραση και προσοχη.
Τωρα για το γιατρο τι να σου πω, εχω ακουσει να ειναι καποιος λιγομιλητος ή να μην εχει πολλα πολλα, κι ο δικος μου γιατρος ετσι ειναι, αλλα απο αυτο μεχρι να μη δινει σημασια υπαρχει αποσταση. Το θεμα κυριως ειναι κατα ποσο τον εμπιστευεσαι ως γιατρο.

60Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:28 am

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δε θα ξαναπαρέμβω στο θέμα του γιατρού, γιατί έχω αρχίσει να νιώθω πολύ άσχημα που σε αναστατώνω. Απλά έχω παρασυρθεί από το φόβο μου με βάση τις δικές μου εμπειρίες. Θέλω απλά να καταλάβεις ότι οι συσπάσεις θέλουν παρακολούθηση και ίσως και χορήγηση φαρμάκων. Όταν γίνουν πιο έντονα αισθητές είναι αρκετά απειλητικές. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα. Δες τι θα κάνεις με το γιατρό κι έπειτα ηρέμησε, ξεκουράσου και ακολούθησε τις οδηγίες του όποιου γιατρού... Φιλιά! Very Happy 

61Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:31 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρένια μου κάνε ότι σου είπαν και όλα καλά θα πάνε.Όσο για το γιατρό,είναι δικό σου θέμα το τί θα κάνεις και φυσικά να κάνεις ότι αισθάνεσαι εσύ καλύτερο για το νινάκι σου.Υπομονή και όλα καλά θα πάνε.

62Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 6:56 am

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας..να ειστε καλα..!!!!!!

63Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Τετ Δεκ 11, 2013 7:56 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στις 20 εβδομαδες οποιος μετρησε συσπασεις με τον καρδιοτοκογραφο ή ειναι ασχετος ή ειναι πολυ ασχετος.....
Σε αυτες τις εβδομαδες τις συσπασεις τις μετραμε με το χερι και το ρολοι. Δηλαδη ανα ποση ωρα πετρωνει η κοιλια χαμηλα και ποσο κραταει.Και αν δε μπορουμε να ειμαστε εμεις εκει βαζουμε την ιδια τη γυναικα να τις καταγραφει σε ενα χαρτι. Τι ωρα, ποσα δευτερολεπτα κρατησε και τετοια... Το μηχανημα δεν δειχνει σε τοσο μικρες εγκυμοσυνες..Πανω απο τις 26 εβδομαδες μπαινει το μηχανημα....

64Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 6:55 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δλδ βρε lillybell εγω που ειχα παει την 21η εβδομαδα και με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο οι γιατροι και εδειξε συσπασεις, τις ειδα με τα ματια μου οπως τις κατεγραφε το μηχανημα τι παει να πει? οτι δεν ηταν συσπασεις, οτι εκανε λαθος το μηχανημα, τι?

65Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:10 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:δλδ βρε lillybell εγω που ειχα παει την 21η εβδομαδα και με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο οι γιατροι και εδειξε συσπασεις, τις ειδα με τα ματια μου οπως τις κατεγραφε το μηχανημα τι παει να πει? οτι δεν ηταν συσπασεις, οτι εκανε λαθος το μηχανημα, τι?
elin1 μηπως αυτο που εβλεπες ηταν οι χτυποι της καρδιας του μωρου??το λεω γιατι κ εγω εχα συσπασεις στον 6ο μηνα κ ο γιατρος μου μου ειπε οτι κα να παω στην κλνικη να με μετρησουν δεν θα δειξει κατι!δεν ειχε ωφελος απο το να μην με στειλει..φυσικα δεν λεω οτι κανεις λαθος μια υποθεση κανω!! Smile 

66Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:12 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι βρε ντεμακι, συσπασεις ηταν. το ειπαν και οι ιδιες οι γιατρινες που ηταν εκει, οτι μαλλον δεν θα δειξει κατι αλλα ας σε βαλουμε να δουμε. και οπως ειπα εδειξε συσπασεις. οχι την καρδια του μωρου! και οταν εδειχνε το μηχανημα, εδειξε 2-3 φορες μεσα σε 1 ωρα περιπου αν θυμαμαι καλα, οντως τοτε ενιωθα κι εγω την κοιλια να πετρωνει. θελω να πω οτι ολα σχετικα ειναι, υπαρχουν καποιοι γενικοι κανονες αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις. τωρα γιατι εδειξε ενω ημουν σε χαμηλη εβδομαδα τι να σου πω!

67Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:16 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:οχι βρε ντεμακι, συσπασεις ηταν. το ειπαν και οι ιδιες οι γιατρινες που ηταν εκει, οτι μαλλον δεν θα δειξει κατι αλλα ας σε βαλουμε να δουμε. και οπως ειπα εδειξε συσπασεις. οχι την καρδια του μωρου! και οταν εδειχνε το μηχανημα, εδειξε 2-3 φορες μεσα σε 1 ωρα περιπου αν θυμαμαι καλα, οντως τοτε ενιωθα κι εγω την κοιλια να πετρωνει. θελω να πω οτι ολα σχετικα ειναι, υπαρχουν καποιοι γενικοι κανονες αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις. τωρα γιατι εδειξε ενω ημουν σε χαμηλη εβδομαδα τι να σου πω!
για να το επαν θα ηταν τι να πω?ισως οντως καποιες φορες να δειχνει!

68Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:20 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε για να μου δωσει και προγεστερονη ο γιατρος μου! ηταν οντως συσπασεις δεν τιθεται θεμα. οτι γενικα μπορει να μην φαινονται σε μικρη εβδομαδα, σαν γενικο κανονα το δεχομαι, αλλα οχι οτι αποκλειεται!

69Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:24 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:δλδ βρε lillybell εγω που ειχα παει την 21η εβδομαδα και με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο οι γιατροι και εδειξε συσπασεις, τις ειδα με τα ματια μου οπως τις κατεγραφε το μηχανημα τι παει να πει? οτι δεν ηταν συσπασεις, οτι εκανε λαθος το μηχανημα, τι?

Σε τοσο μικρες εβδομαδες δεν τις πιανει το μηχανημα τις συσπασεις. Η κεφαλη του τοκογραφου δεν ειναι τοσο ευαισθητη.. Πολλες φορες καταγραφεται μια δραστηριοτητα απο ολη την κοιλιακη περιοχη, αλλα συσπασεις δεν ειναι. Πως να το κανουμε δηλαδη;;;Πανω απο την 26η εβδομαδα χρησιμοποιειται ο καρδιοτοκογραφος και παλι με επιφυλαξη γιατι η μητρα δεν ειναι ακομα τοσο μεγαλη ωστε να ειναι σιγουρο οτι αυτο που καταγραφεται ειναι συσπαση... θα ξεχασουμε αυτα που ξερουμε..Τωρα εσενα που σου τις εδειχναν κιολας..τι να πω;; Δε μπορω να ξερω τι παιχνιδια παιζει με τις πελατισσες του ο καθε γιατρος..............

70Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Πεμ Δεκ 12, 2013 7:53 am

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α οκ ειναι ασχετος ο γιατρος δλδ!

71Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Παρ Δεκ 13, 2013 12:57 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πριν την 26η εβδομαδα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να καταγραφουν συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο. Στην 24η (θεωρητικως) ειναι βιωσιμο το εμβρυο, και συσπασεις μπορουν να καταγραφουν μετα την 26η-27η. Μερικοι γιατροι μαλιστα λενε μετα την 30η.
Ετσι ειναι, πως να το κανουμε...

72Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Παρ Δεκ 13, 2013 1:59 pm

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XaroulaTs έγραψε:Πριν την 26η εβδομαδα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να καταγραφουν συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο. Στην 24η (θεωρητικως) ειναι βιωσιμο το εμβρυο, και συσπασεις μπορουν να καταγραφουν μετα την 26η-27η. Μερικοι γιατροι μαλιστα λενε μετα την 30η.
Ετσι ειναι, πως να το κανουμε...
Για την 26η-27η δεν έχω άποψη. Αλλά το μετά την 30η εβδομάδα δεν ισχύει και το ξέρω από προσωπική εμπειρία. Και αντιληπτές έγιναν και είναι βέβαιο ότι είχα συσπάσεις γιατί τελικά γέννησα εξαιτίας αυτών!

73Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Παρ Δεκ 13, 2013 2:18 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειπα ΜΕΡΙΚΟΙ γιατροι λενε μετα την 30η.
Ο κανονας ειναι η 26η.

Οπως και να εχει, στην 20 ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να φανουν οι συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο.

74Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Παρ Δεκ 13, 2013 3:00 pm

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XaroulaTs έγραψε:Ειπα ΜΕΡΙΚΟΙ γιατροι λενε μετα την 30η.
Ο κανονας ειναι η 26η.

Οπως και να εχει, στην 20 ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να φανουν οι συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο.

ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! Τις απόψεις μας καταγράφουμε...

75Συσπασεις η οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: Συσπασεις η οχι? Παρ Δεκ 13, 2013 3:12 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα ουτε κι εγω σου ειπα τιποτα  Rolling Eyes 
Κι εγω τις αποψεις μου, τη γνωμη μου, και την εμπειρια μου καταγραφω..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις