Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

501Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 1:18 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.

Βασούλα μην το παρακάνεις με το περπάτημα. Μου αρέσει που σκεφτόσουνα ότι μπορεί να γεννήσεις μέσα στο μαγαζί και ήσουν και χαλαρή  Smile 

Λήδα πως ήταν το ταξίδι; Εύχομαι να περάσετε τέλεια με τον άντρα σου!

Εμας σήμερα η Ορσία ξύπνησε με πυρετό  Sad 
Για πρώτη φορά στη ζωή της. Στο καλό!
Τουλάχιστον δεν έχει βήχα ή μύξες και μετά από 2 ώρες της ήρθε και η όρεξη για πάρλα. Ίσως τελικά άρπαξε κανα μικρόβιο από το σπίτι των πεθερικών μου (όλο και κάποιος είχε κάτι τον τελευταίο μήνα).

http://www.something-special.gr

502Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 1:30 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:Καλημέρα κορίτσια.

Βασούλα μην το παρακάνεις με το περπάτημα. Μου αρέσει που σκεφτόσουνα ότι μπορεί να γεννήσεις μέσα στο μαγαζί και ήσουν και χαλαρή  Smile 

Λήδα πως ήταν το ταξίδι; Εύχομαι να περάσετε τέλεια με τον άντρα σου!

Εμας σήμερα η Ορσία ξύπνησε με πυρετό  Sad 
Για πρώτη φορά στη ζωή της. Στο καλό!
Τουλάχιστον δεν έχει βήχα ή μύξες και μετά από 2 ώρες της ήρθε και η όρεξη για πάρλα. Ίσως τελικά άρπαξε κανα μικρόβιο από το σπίτι των πεθερικών μου (όλο και κάποιος είχε κάτι τον τελευταίο μήνα).

 Laughing Laughing Laughing 

η αληθεια ειναι οτι το αντιμετωπισα με πολυ ψυχραιμια το θεμα ( που σε καμια περιπτωση δε με χαρακτηριζει ) , μαλλον επειδη με εχει κουρασει πολυ η εγκυμοσυνη και εχω τραβηξει πολυ ανχος !!

εκανε πολυ πυρεττο το πιτσιποκακι σου? θα πατε γιατρουλη?

503Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 1:41 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα στα κορίτσια μου....ΝΑ ΤΑ ΠΩ;;;;

ΑΡΧΗΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΗΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΨΗΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝΤΡΟΛΙΒΑΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....

Και του χρόνου!!!

Πριν λίγο χτύπησε το κουδούνι και τα..."'ακουσα"!Είχε ξανα χτυπήσει αλλά δε σηκωθήκαμε από το κρεβάτι!!!

Βάσω με ρέγουλα κορίτσι μου!

Λήδα μου κοντά στον αντρούλη σου πια...ελπίζω να ηρέμισες λιγάκι Smile

Μαρία μου περαστικά στο κοριτσάκι σου...Γιατί το καλό μου έτσι;

504Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 1:48 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσια!

Μαρακιμου περαστικα σας στο γλυκο σας το κοριτσι..ισως να κρατησει μια μερα εαν δεν μυξουλες και βηχα και να μην το καταλαβετε καν.

Βασουλα πολυ χαλαρη και ψυχραιμη σε βρισκω μπραβο!


Εμεις περιμενουμε την βαπτισιμια μας να της δωσουμε τα δωρακια της γιατι η μαμα της ειναι λεχωνα 20 ημερων και δεν μπορουσαμε να παμε...
και μετα ..εχει εξοδο εχουμε ραντεβου με φιλους ΓΙΑ ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ κατω στο κεντρο Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 328109 

505Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 1:49 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είχε ξυπνήσει κατά τις 5.30 και την πήραμε στο κρεβάτι μας. Κάθε τόσο τιναζόταν όμως και κοιμόταν ανήσυχα. Την ακούμπησα και έκαιγε (βέβαια της αρέσει και να κουκουλώνεται με το πάπλωμα). Την πρώτη φορά έδειξε 39.5  Shocked 
Της αφήσαμε για λίγο μόνο το σεντόνι και μετά από κάνα μισάωρο έδειξε 39.
Της έβαλα και μερικές κομπρέσες στο μέτωπο και κατεβήκαμε στους 37.5
Κοιμήθηκε για λίγη ώρα και πριν λίγο αν και πλεον της ήρθε η όρεξη για παιχνίδι, ανέβασε 38.5 και ήπθε ντεπον σιροπάκι.
Όλα αυτά μετά από τηλ στον παιδίατρο. Βασικά θέλει παρακολούθηση και αν επιμένει για 2-3 μέρες τότε θα πάμε να μας δει. Ελπίζω μόνο να μην συνδιαστεί με την γέννα γιατί σκέψου να πρέπει να την αφήσω και να μην είναι καλά  Rolling Eyes

Ευχαριστώ για τα περαστικά  Smile 

http://www.something-special.gr

506Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 2:03 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate μου καλημέρα και σε σένα...

Μαρία μου μια χαρά θα πάνε όλα μην ανησυχείς.Θα συνέλθει η μικρούλα σου και δε θα χρειαστεί κάτι από αυτά που ανέφερες Smile 

507Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 2:32 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας και παλι!!μια χαρα το ταξίδι βέβαια χθες το βραδυ με πιασαν κατι πονακια και η μέση μου αλλα πιστεύω ήταν και απο το αγχος μου πιο πολυ μη συμβεί τίποτα...
Μαρακι περαστικά σας!!αρρωστησε μωρε το ζουζουνι...πιστεύω ιωσουλα θα ειναι για 1-2 μερες....
Βασουλα όντως πολυ ψύχραιμη!!χαχα!!!και γω με αυτα τα υγρά εχω μπερδευτεί!!βεβαια δεν ειναι διάφανα αυτα που εχω και πιστεύω τι στο καλο θα μας πιάσει και κανένα πονακι να καταλάβουμε τι γινεται!!
Kate μια χαρα βολτούλα ε?
Όλα τέλεια κορίτσια!!!!!!

508Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 3:02 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημρουδιααααα...απο το πρωι τωρα εκατσα λιγο...φουλ δουλειες εχει το σπιτι για να ειμαστε καθαροι τον καινουριο χρονο...αληθεια που θα σας βρει;;; εμας με τους κουμπαρους για φαγητο.
kate και βικυ μια χαρα τα ζουζουνια σας.... μαρια μου περαστικα στην μικρουλααα
ληδα μου τι καλα που εισαι με το συζυγακι...
ντινα εμας τα καλαντα τα λενε αυριο...
βασουλα μια χαρα ψυχραιμη εισαι...ετσι πρεπει..
γαλλιδουλα εσυ ανεφερες τα πρασινα υγρα;; τι ειναι παλι τουτο;;;

509Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 3:47 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Ματινάκι...Εγώ τα λέω και τα ακούω σήμερα τα κάλαντα γιατί αύριο θα κοιμάμαι!!!Εμάς ακόμα τελικά δεν έχω αποφασίσει που θα μας βρεί ο χρόνος αν και σκέφτομαι ότι πολύ θα ήθελα να μας βρεί στο σπίτι μας μιας και 1η χρονιά έχουμε την ευκαιρία να αλλάξουμε χρόνο εδώ...Πέρυσι είχαμε υπηρεσία,προπέρυσι είμασταν ο καθένας στα μέρη του...ε,φέτος θα ήθελα να είμαστε στο σπιτάκι μας SmileΜόλις μαγείρεψα και έκανα μπιφτέκια με πουρέ.

510Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 5:06 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki1990 έγραψε:καλημρουδιααααα...απο το πρωι τωρα εκατσα λιγο...φουλ δουλειες εχει το σπιτι για να ειμαστε καθαροι τον καινουριο χρονο...αληθεια που θα σας βρει;;; εμας με τους κουμπαρους για φαγητο.
kate και βικυ μια χαρα τα ζουζουνια σας.... μαρια μου περαστικα στην μικρουλααα
ληδα μου τι καλα που εισαι με το συζυγακι...
ντινα εμας τα καλαντα τα λενε αυριο...
βασουλα μια χαρα ψυχραιμη εισαι...ετσι πρεπει..
γαλλιδουλα εσυ ανεφερες τα πρασινα υγρα;; τι ειναι παλι τουτο;;;
Μου πε ο γιατρός αν σπάσουν τα νερά να δω τι χρώμα και μυρωδιά έχουν.Κναονικά είναι άοσμα και διαφανή,οπότε δεν τρέχει λόγος άγχους. Αν ομως είναι πράσινα, σημαίνει ότι το μωρό τα έκανε εκεί μέσα και εκεί μετά υπάρχει θέμα άγχους και βιασύνης.
Εντωμεταξύ περπατούσαμε σήμερα με σταματάει μια γιαγιά στο δρόμο κ μου λέει εσύ αγόρι θα κάνεις, η κοιλιά σου είναι μυτερή. Κορίτσι λέω μου είπαν, όχι να μου τπ θυμάσαι... Shocked Shocked 
Εχει γούστο να έχουμε κάτι τέτοιο....

511Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 6:16 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;;;;;ολα καλα;;;εγω απο το πρωι τωρα καθησα...πηγαμε βγαλαμε την ληξιαρχικη πραξη γαμου και μια οικογενειακη κατασταση...καθαρισαμε με τη μανα μου το σπιτι γαι την υποδοχη του νεου ετους...μην μας βρει βρωμιαρηδες....
εμεις αλλαγη χρονου θα κανουμε στα πεθερικα μου....
Καλη Χρονια ευχομαι σε ολες με υγεια....να κρατησουμε υγειη τα μωρακια μας στην αγκαλιτσα μας....
kate μου μια χαρα ο μπομπιρακος σου...μεγαλωνει το ζουζουνι με γοργους ρυθμους....
μαρακι μου μην αγχωνεσαι μια χαρα θα ειναι η Ορσια σας ...ιωσουλα θα ειναι....θα κανει τον κυκλο της και θα περασει.....
βασουλα μου μπραβο σου κοριτσι μου....πολυ ψυχραιμη σε βρισκω....αν και εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης λουτσα ειμαι....καθε τρεις και λιγο κανω μπανιο γιατι μου φαινεται οτι βρωμαω....οσο για το τζατζικι καποτε η πεθερα μου ειχε παρει αγοραστο εβαλα και αλλο σκορδο προσθεσε και λιγο λαδι με ξυδι και ειχε βγει ωραιο...οχι σαν το σπιτικο αλλα τρωγοταν...
ληδακι μου καλα να περασετε με τον αντρουλη σου....
αχ σοφακι μου υπαρχει περιπτωση να τα κανει μεσα μας;;;κατι ειχα διαβασει αλλα δεν το ειχα παρει και στα σοβαρα....
ντινακι μου.....

512Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 7:08 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εκνευρίζομαι ώρες ώρες με τους γιατρούς που κάθονται και λένε πράγματα ειδικά σε αγχώδη άτομα.Αν και εφόσον γινόταν κάτι τέτοιο τότε ας το εξηγούσαν.Δε μπορώ να καταλάβω Σοφία και εσένα που είσαι τόσο αγχώδης .Μα καλά δε μπορείτε να καταλάβετε ότι αγχώνεστε,πέφτετε ψυχολογικά και όλα αυτά τα νιώθουν και τα μωρά μας;Και πέρα από εκεί...κάθετι σε μια εγκυμοσύνη,έστω και ένα μικροπονάκι,αν σκέφτεστε έτσι,το κάνετε ολόκληρο θέμα...Που στην τελική είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ να υπάρχουν και πονάκια από εδώ και πέρα για όλες!Μη με παρεξηγείτε ρε κορίτσια που τα λέω χοντροκομμένα αλλά δεν τα λέω για μένα!Σας έχω λίγο παραπάνω θάρρος μιας και τόσο καιρό έχουμε δεθεί εδώ...

Βίκυ μου καλησπέρα κούκλα μου...Με το καλό να μπει το νέο έτος για όλο τον κόσμο,με υγεία και πολλά χαμόγελα!Ειδικότερα τώρα σε εμάς,με το καλό να κρατήσουμε τα υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας.

513Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 7:28 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viki1988 έγραψε:καθαρισαμε με τη μανα μου το σπιτι γαι την υποδοχη του νεου ετους...μην μας βρει βρωμιαρηδες....

ΧΑΧΑΧΑ  Laughing Laughing πολυ γελασα οταν το διαβασα βικακι μου !! μια απο τα ιδια και εμεις !!

ντινακι πειστευω οτι οι γιατροι θα πρεπει να ειναι σχολαστικοι και να μας λενε τα παντα ουτως ωστε εαν ο μη γεννητω συμβει κατι να ξερουμε τι μας γινεται και σε πια περιπτωση πρεπει να τρεξουμε στο νοσοκομειο ! προσωπικα πειστευω καλυτερα να μας ανχωνουν λιγακι , παρα να μας αφηνουν στα μαυρα μεσαυνυχτα και να χανονται αδικα μωρακια ! και το λεω απο πηρα γτ απο τυχη δεν γεννησα νωρητερα με τον πλακουντα που εχω, γιατι ουτε ο γιατρος μου μου ειπε αρχικα να μην κουραζομαι ουτε ο δευτερος γιατρος μου μπορω να πω οτι με κατατοποισε σωστα για το τι θα κανω ακριβως ! και οι δυο προσπαθουσαν να μου χρησωνουν το χαπι για να μην ανχωνομαι αντι να μου δειξουν την επικυνδυνοτητα του θεματος και να κατσω στα αυγα μου !

514Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 7:40 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βάσω φυσικά και δεν αναφέρομαι σε μιά τέτοια κατάσταση σαν τη δική σου.Αναφέρομαι στην φάση της Σοφίας που όπως και να έχει,έχει μπει στο μήνα της και ότι και να γίνει θα γεννήσει σε λιγάκι.Προσωπικά χωρίς να ξέρω τί είναι αυτό το πράσινο υγρό,αν το έβλεπα,θα έπαιρνα το γιατρό μου και απλά ο άνθρωπος θα μου έλεγε να πάω στο νοσοκομείο γιατί θα γεννήσω.Όλες θα το κάναμε.Η Σοφία έχει καταντήσει κινητό άγχος,μία με τη μικρή που δεν είχε πάρει θέση,μία με τη μικρή που της έριχνε καρατιές .Ο γιατρός αντί να φροντίσει να την καθησυχάσει,της φόρτωσε το μυαλό και με άλλα για να είναι αγχωμένη από την 1η μέρα έως και την τελευταία στιγμή της εγκυμοσύνης.Καταλαβαίνεις τί έννοω;

515Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 7:47 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι ντινακι μου καταλαβαινω , απλα θεωρω οτι το "ολες θα παιρναμε τηλ " ειναι υποθετικο ! και πειστευω οτι πολυ καλα εκανε και την ενημερωσε γιατι και εγω το ξερω, και ειναι και επικυνδυνο ! δεν μπορει ο γιατρος να βασιστει στο οτι η καθε σοφια "θα το πει" ! φυσικα αυτη ειναι αποψη μου , για το τι θα μου αρεσε να κανει και ο δικος μου γιατρος !  Very Happy Very Happy 

516Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 7:53 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μάλλον δεν κατάλαβες που εστίασα...Εστίασα στο ότι η Σοφία γενικά αγχώνεται ! Στην 39η εβδομάδα που είναι δεν υπήρχε λόγος να την αγχώσει παραπάνω,εφόσον δεν έχει παρατηρήσει κάτι "κακό" στους υπερήχους ή στον κδτ για την υγεία της μικρής.Καλά έκανε και το είπε εδώ σε εμάς και γι΄αυτό είμαστε εδώ...Για να ακούμε αλλά και για να απαντάμε Smile Και εγώ φυσικά τη γνώμη μου λέω και δεν τη λέω για κακό.

517Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:24 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 215994 Εγώ γενικά είμαι ψείρας στα θέματα υγείας, δεν περιμένω τον γιατρό να με ενημερώσει ή να με αγχώσει. Πριν πάω ξέρω ακριβώς τι θα μου πει....ποιο πολύ πχ με άγχωσε ο πλακούντας που γέρασε πολύ παρά το αμνιακό υγρό.
Απλά ο άνθρωπος με τόνισε ποια 4 πράματα πρέπει να με βάλουν σε εγρήγορση. Κι όλα αυτά επειδή έχω πέσει σε πολλούς κομπογιαννήτες κι έχουν δει πολλά τα μάτια μου.Πάντως τον γιατρό μου σε όλη την εγκυμοσύνη ζήτημα να τον ήρα 3-4 φορές για απορίες ή άγχη... Razz 
Δεν θα αλλάξω και με το μωρό θα αγχώνομαι με το παραμικρό,οπότε δεν ανησυχώ...

518Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:38 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ σοφια και εγω πολυ αγχωδης ειμαι να δω οταν βγουνε τα μικρα μας και θα εχουμε κανεναν σοβαροτερο λογο ανησυχιας τι στο καλο θα κανουμε !

519Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:40 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαντάζομαι πχ πως θα κάνετε αν σκοντάψει το παιδί και πέσει...εσείς θα κλαίτε για το παιδί και το παιδί θα κλαίει επειδή θα κλαίτε εσείς Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

520Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:44 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
άσχετο....έφτιαξα αυτή τη συνταγή που την ανέβασε εχθές μια κοπέλα από εδώ μέσα...http://www.madameginger.com/2013/10/02/%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B1/....πραγματικά πολύ ωραία!!



Πολύ πιθανό Σοφία μου...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina_kostas στις Τρι Δεκ 31, 2013 8:46 am, 1 φορά

521Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:45 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
 rendeer  rendeer  Ετσι είναι και η μαμά μου βασικά, ίσως επειδή υπηρξα μοναχοπαίδι μου έμεινε!

Ισως και επειδή ζοριστήκαμε να συλλάβουμε, ποιος ξέρει...

522Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:47 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ntina_kostas έγραψε:άσχετο....έφτιαξα αυτή τη συνταγή που την ανέβασε εχθές μια κοπέλα από εδώ μέσα...http://www.madameginger.com/2013/10/02/%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CF%81%CE%AE%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B1/....πραγματικά πολύ ωραία!!
Πολύ λαχταριστά φαίνεται μιαμ...εμείς τώρα θα φτιάξουμε st.gallen του παρλιάρου,για να δούμε...

523Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:49 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ντινακι καλο φενεται και ευκολο , θα το δοκιμασω Smile εγω με σφολιατα εχω φτιαξει κριτσινια ( τα μαλακα οχι τα σκληρα ) με τυρακι, και μου αρεσανε παρα πολυ ! ιδικα φρεσκα εκεινη την ωρα ειναι κολαση !!

524Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:50 am

ntina_kostas

ntina_kostas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλη επιτυχία και σε εσάς...

Πράγματι Σοφάκι είναι τέλεια...Μόνο που πρόσθεσα και λίγη κανέλλα με το που τα έβγαλα από το φούρνο!Τέλειο άρωμα,τέλεια γεύση ... και προπάντων πολύ γρήγορα και εύκολα!

Φτιάξ'τα Βασούλα.Θα με θυμηθείς!

525Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# - Σελίδα 21 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #8# Τρι Δεκ 31, 2013 8:58 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για να δουμε ποια θα κανει ποδαρικο στο θεμα? ??  Razz  και πιο θα ειναι το πρωτο μωρο του 14 απο την ομαδουλα μας??? χιχιχι ντινακι ελπιζω να μη γεννησεις μεχρι τις 12 και βγει τελικα το 2013 που δεν σου αρεσει !! χιχιχιχι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις