Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα!Στις 4 του Δεκεμβρη μετα απο 3μηνη αναμονη κι εχοντας συλλεξει ολες τις απαιτουμενες εξετασεις και δικαιολογητικα ειχα το ραντεβου μου με την επιτροπη της εξωσωματικης μπας και οπως ειναι φυσικο γλιτωσω εστω το εξοδο των φαρμακων.Στην πορεια βεβαια και λιγο πριν την 4η Δεκεμβριου ξεκινησα τις ενεσεις οποτε τα αγορασα με την προοπτικη οτι θα επιδειξω το παραστατικο κι ολα τα φαρμακα που εχουν αγοραστει.Μια μερα πριν στις 3 του μηνος με παιρνουν τηλεφωνο απο την επιτροπη και μου ανακοινωνουν οτι αναβαλλεται το ραντεβου λογω απεργιας των γιατρων του ΕΟΠΥΥ.Αποτελεσμα,εχω κανει την εξωσωματικη πλεον,ειμαι σπιτι μεχρι να κανω τη β χοριακη ,η απεργια των γιατρων δεν εχει ληξει και διερωτομαι ,οταν και οποτε ληξει ,οταν με καλεσουν να παω θα δουν απο την ημερομηνια των παραστατικων οτι εχω ηδη παρει τα φαρμακα κι εχω προχωρησει ,υπαρχει περιπτωση να μη μου καλυψουν  τα εξοδα που εχω κανει;Δεν συζυτω για ολη την εξωσωματικη αλλα εστω για τα φαρμακα.

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταρχην καλα αποτελεσματα!! ολα να πανε καλα και η χοριακη σου να ειναι τεραστια!

δεν καταλαβα κατι? πρεπει να αναφερεις οτι εχεις κανει τη διαδικασια?? πηγαινε παρε την εγκριση και ο γιατρος σου σου γραφει τα φαρμακα που πρεπει να παρεις...τα φαρμακα εσυ τα χρωστας σε φαρμακοποιο ή στο γιτρο που το εκανες??

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και επισης ετσι και αλλιως δεν καλυπτεται ολη η εξωσωματικη ! τα φαρμακα σου καλυπτουν μονο και παλι οχι ολα οσο χρειαζομαστε ! τα αλλα τα παιρνεις με 25% συμμετοχη. παιρνεις πισω ενα ποσο 200 ευρω νομιζω αφου καταθεσεις τα χαρτια σου ( οταν ολοκληρωθει η διαδικασια)

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχω ηδη παρει τα φαρμακα αφου εχω ολοκληρωσει τη διαδικασια της εξωσωματικης.Απλα σκεφτομουν αν πρεπει να δειξω τα φαρμακα που εχω παρει και την αποδειξη οτι εχω πληρωσει.Αυτοι στην επιτροπη ζητανε τη συνταγη του γιατρου με τα φαρμακα η αν σε περασουν σου εγκρινουν στανταρ ενα ποσο ο,τι φαρμακα και να παρεις;

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε εγω καταλαβα οτι τα πηρες απλα ευχομουν να μη τα ειχες  πληρωσει και απλα να τα χρωστουσες..στην επιτροπη σου δινουν ενα χαρτι που γραφει οτι εγκρινεσαι για 5000 μοναδες! ο γιατρος σου, σου γραφει μετα τι φαρμακα χρειαζεσαι και με αυτα τα δυο χαρτια(εγκριση και συνταγη) πας στο φαρμακειο του εοππυ και παιρνεις τα φαρμακα( αυτα που ειναι ακριβα και πληρωνεις μηδενικη συμμετοχη, τις 5000 μοναδες που λεμε) τα υπολοιπα που σου γραφει τα παιρνεις απο το φαρμακειο σου με 25% συμμετοχη! δεν νομιζω οτι μπορεις να δειξεις τις αποδειξεις και να στα καλυψουν γιατι αυτοι δινουν φαρμακα όχι χρηματα! πραγματικα δεν το εχω ακουσει ποτε! ρωτα ομως στο γιατρο σου αν και δεν πιστευω!

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απογοητευτικα τωρα!Δυστυχως ηταν αδυνατον να περιμενω ποτε θα ληξει η απεργια των γιατρων για να κανω εξωσωματικη .Τελος παντων ,αν με καλεσουν να παω θα παω και θα δω τι μπορω να κανω.
Σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες! Smile 

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε καταλαβαινω απολυτα !!! αλλα και αυτοι ρε παιδακι μου απο εκει που την εκανες δεν μπορουσαν να στα πουνε αυτα?? ειναι κριμα γιατι ειναι ακριβα...ευχομαι τουλαχιστον να εχεις θετικα αποτελεσματα και ετσι ολα θα ξεχαστουν!!!! καλη επιτυχια!!! σε ποσο καιρο περιμενεις τα αποτελεσματα??

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η αληθεια ειναι πως δεν ρωτησα το γιατρο μου αλλα ετσι κι αλλιως δεν γινεται να περιμενω ποτε θα αξιωθουν οι γιατροι να ληξουν την απεργια για να κανω εγω παιδι.Ελεος πια!Θα ρωτησω ομως αν δικαιουμαι τα 350 ολοκληρα ευρουλακια που δινει ο ΕΟΠΥΥ για ολη τη διαδικασια !!!
Τωρα ειμαι στη 10η μερα αναμονης ,δεν εχω βγει απο το σπιτι κι εχω καποιες ενοχλησεις ιδιες με τα συμπτωματα περιοδου.Σε 4 μερες θα παω να κανω τη χοριακη...Για να δουμε....

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δενεξερω ποσο ειναι ακριβως το ποσο αλλα τα δικαιουσαι ! ναι! ρωτα απο τον γιατρο σου να σου πουν τι διαδικασια εχει! αχ αντε τιποτα δεν εμεινε!!!! ποσα σου βαλανε?? 2?? αχ συγνωμη για τον βομβαρδισμο των ερωτησεων αλλα χαιρομαι !!!!!καλα μην σκεφτεσαι πονακια και τετοια!!! αστα αυτα!! ολα καλα να πανε!!

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δυο εμβρυακια σε αριστη κατασταση μου βαλανε,πολυ ζωηρα και δυνατα!!!Για να δουμε...Θα παρω στο Μητερα τηλ.να ρωτησω μπας κι ειναι συμβεβλημενο με ΕΟΠΥΥ γιατι το τελευταιο πραγμα που με ενοιαζε ηταν τα 350 ευρω,αλλα τωρα που ολοκληρωθηκε η διαδικασια αν μπορω να τα παρω γιατι να μην τα παρω,μιας και τα φαρμακα τα πληρωσα ολα εγω!
Την Τριτη παραμονη Χριστουγεννων κανω τη χοριακη οποτε αυτο θα ειναι και το δωρο μου φετος και για μια ζωη!!!

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποπη δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να πάρεις λεφτά πίσω αλλά σου εύχομαι την Τρίτη να δεις μια μεγάλη χοριακη και γιατί όχι; 2 κουκιδιτσες στην κοιλιτσα σου.

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπραβο βρε Πόππη!!! μια χαρα!!! ετσι σου ευχομαι και εγω να γινει! να παρεις το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρο της ζωης σου!!!!

popaki75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια! Very Happy 

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πόππη??????????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις