Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

476ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 12:34 pm

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βιβακι όλα καλά θα είναι.είχες εξαρχής ένα καλοβολο κ ήσυχο μωράκι. Πιστεύω ότι η γιατρός ζήτησε προληπτικά να τον δει.

Ρε παιδιά,τι 5-6 γεύματα,το δικό μου το αγρίμι πρέπει να τρώει κ 10 φορές... Κ στη μέρα παίρνει 3-4 υπνακους στο φτερό. Κοιμάται στο στήθος κ ξυπνάει πριν προλάβω να την ακουμπήσω.πως θα το ξεμαθει βρε παιδιά αυτό?

477ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 12:47 pm

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki mou nai gelaei k paizei alla gia poli ligo auto ennoo..eno pio prin kathotan parapano ora...nai tha ton pao avrio..tha sas po otan gyriso ta nea mas...xereis epeidi mou eixe pei i paidiatros oti apagpreuete na ton xipnao na faei stin vradyno ypno gia auto ton afina...

nafsaki mou ontos den exo parapono...einai isixoylis paroli tin talaiporia pou perase emena den mporo na po oti me kourase mobo kamia evdomada me tous pseutokolikous...

roxanne mou ego 150 tou dino pisteuo oti ligo parapano tha to thelei alla logo oisofagitidas fovame na tou doso

478ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 1:06 pm

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ηρθε και εμάς σήμερα η γιατρος, 7400γρ και 64 ποντους!!!!!!! Μας έχει πιαστεί το χερι να την κρατάμε αγκαλιά! !! Very Happy  κι εμενα κοιμαται αγκαλια την βαζω στην κουνια κι ανοιγει τα ματια της και ύστερα κουνάω την κουνια για κάνα μισαωρο....αχ!!!!

Vivaki κανε υπομονη να δουμε τι θα σου πει η γιατρός, καλά έκανες και δεν το ξυπναγες βραδυ αλλά εκείνος κοιμοταν ως το μεσημέρι, πολυ υπνος για βρεφος με συνέπεια να χάνει γευμστα!!! Μην ανησυχείς καθόλου θα το φτιάξεις το πρόγραμμα του και όλα εντάξει θα είναι! !! ! Περιμένουμε νεα σας!!!

479ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 1:08 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναφς ο θηλασμος ετσι ειναι.αν τρωει λιγη ποσοτητα σε καθε γευμα πειναει κ πιο γρηγορα.οποτε γιαυτο τρωει κ 10 γευματα.ο δικος μου κανει 7 αλλα τρωει 20-30-40-45 λεπτα.συνηθως 30.κ σε αυτα τα λεπτα δεν παιζει αλλα μονπ τρωει.το μαρακι αν ειδες κανει 10-11 γευματα αλλα το καθε γευμα κραταει 10-15 λεπτα.μετα το στηθος κ το δερμα της μαμας εχει την παριγορια του μωρου.το μωρακι σου θελει την μαμακα του!!!θα κανεις υπομονη.θα σου πω τι εκανα εγω στην πρωτη που ειχα το ιδιο θεμα.ηταν γα μενα μια λυση.οταν ηθελε να κοιμηθει κ εγω επρεπε να κανω δουλειες η με κουραζε να κοιματε στην αγκαλια μου την ξαπλωνα στο κρεβατι μου κ ξαπλωνα κ εγω διπλα της ακουμποντα; την να με νοιωθει κ να με μυριζει κ οταν την επαιρνε για τα καλα ο υπνος σηκωνομουν κ την αφηνα στο κρεβατι μου να κοιμηθει.αυτο ομως μπορει να κανει το μωρο να μαθει να κοιματε μονο στο κρεβατι σου.εγω φετος ξεμπερδεψα με τον υπνο με τα κοριτσια.μεχρι κ με την κοιλια τουρλα κοιμομουν μαζι τους αλλα απο το να μην κοιμαμαι καθολου επελεξα να κοιμαμαι τουλαχιστονν ετσι.

480ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 1:17 pm

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vivaki έγραψε:demaki mou nai gelaei k paizei alla gia poli ligo auto ennoo..eno pio prin kathotan parapano ora...nai tha ton pao avrio..tha sas po otan gyriso ta nea mas...xereis epeidi mou eixe pei i paidiatros oti apagpreuete na ton xipnao na faei stin vradyno ypno gia auto ton afina...

nafsaki mou ontos den exo parapono...einai isixoylis paroli tin talaiporia pou perase emena den mporo na po oti me kourase mobo kamia evdomada me tous pseutokolikous...

roxanne mou ego 150 tou dino pisteuo oti ligo parapano tha to thelei alla logo oisofagitidas fovame na tou doso


Vivaki πόσο ζυγίζει ο μπεμπακος σου?

481ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 1:33 pm

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
7 kila einai kai 65 pontous

482ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 06, 2014 2:15 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσαρες γεια σας...χτες ολη μερα "φλερταρα" με τον νευρικο κλονισμο&το ξενο γαλα...ολη μερα ειχε γκρινια, απο το πρωι που ειχε ξυπνησει κοιμηθηκε μονο 3φορες για κανα μισαωρο&ζητουσε συνεχεια να φαι...ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκε&ετσι ξεκουραστηκαμε καπως! &ενω ολη μερα σημερα ηταν μια χαρα&ευκολος σε γενικες γραμμες, εχω τωρα σχεδον 1,5 ωρα που προσπαθω να τον βαλω για υπνο&ενω νυσταζει δ καθεται πουθενα...ε εβαλα&εγω το πιστολακι&ετσι ηρεμησε...μ'εχει κουρασει πολυ αυτο το παιδι!

Ναφσακι δυσκολη η μικρη σου,ε;;; να φερω τον δικο μου να κανουνε παρεα...αυτο που λεει το ντεμακι μπορει να σε βοηθησει! Κατατ'αλλα υπομονη!

Γκρινιαρουλα καλε τι μεγαλο κοριτσι εχεις εσυ??? Μας τρως στη γωνια με τα κιλα αλλα σε παιρναμε 2ποντους στο υψος...χαχα!!! Μπραβο σου κοριτσι...θηλαζεις αν θυμαμαι καλα!

Βιβακι δ ξερω τι ειναι καλυτερο...να ειναι ησυχουλη οπως το δικο σου η να ειναι δραστηριο&ασυχαστο σαν τον δικο μου...παντως εμενα τα κιλα του&το υψος του μια χαρα μου φαινονται! Οπως&να'χει ενημερωσε μας αυριο!

Ντεμακι περαστικα...τι αλλο να πω! Δ λετε να ησυχασετε απο τις ιωσεις!!!

Πεφτω&εγω σιγα-σιγα γτ θα ξυπνησει παλι&εγω δ θα εχω κοιμηθει καθολου! Καληνυχτα μανες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 850933 

483ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:45 am

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρακι κανε υπομονη και οποτε κοιμαται το μωρο να κοιμασαι κι εσυ, εμεις απο την δευτερα ξυπναγαμε στις 3 και 2 ωρες, τα χα παιξει, τελικα σηκερα κοιμηθηκε 7 ωρες ηρθαμε στα κανονικα μας!!! Εισαστε και εσεις ψηλα μωρακια μπραβο σας...εμεις εκτος απτο υψος φημιζομαστε και για τις διπλες μας!!! Και πλα αυτα μονο με μητρικο γαλα!!!!!! Να δω που θα φτάσει! !! ! Χαχαχαχα

Vivaki το απογευμα θα πατε στον γιατρο? Πως κοιμηθηκατε σημερα? Τελειο είναι το αγορακι σου και στο ύψος και στα κιλά, μπραβο σας.!!!

Η γιαγιά μας πηρε και αποκριατικη στολη, θα ντυθουμε χιονατη!!!! Εσεις τι θα ντυσετε τα μωρακια σας?

484ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 7:45 am

vivaki

vivaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalispera koritsia....

pigame to proi stin giatro...ton exetase tton vrike mia xara....den exei kati anisixitiko ola einai fysiologika...to mono pou eide einai oti einai ligo xlomos k mou eipe mipos tou exei pesei o aimatokritis exou k i ypnilia k tou kaname exetaseis aimatos kai ouron...

talaiporithike toso poly o mpempakos mou omos...ton tripise 2 fores sto mikroviologiko k den tou evriske fleva...sparaxe sto klama..meta tsantistika ton pira pira k ta mpoukalakia k piga stin paidiatro na parei to aima...me to pou tou evale to lastixo mas akouse oli i geitonia..dyskoleutike k auti alla telika tou pirame...
eklaige autos eklaiga k ego ton lypithike i psixi mou...
avrio oi apantiseis

485ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 8:02 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eυχομαι να μην εχει τιποτα το ψυχουλακι!!κριμα ομως τοσο μικρουλι..λογικο που σπαραξε στο κλαμα!!!τωρα που ειπες οτι εκλαιγες κι εσυ...αχ θυμηθηκα τους πρωτους μηνες που πηγαινα κι εγω τον μεγαλο στον παιδιατρο για εμβολιο...το πως καταφερνα και κρατιομουν..μου εφευγαν τα δακρυα και σκουπιζομουν μην με παρει χαμπαρι κι ο γιατρος..μετα βεβαια το συνηθιζεις.

486ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 9:30 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το συνηθιζεις; Εγω θυμαμαι οταν εκανε την εγχειρηση βουβωνοκοιλης,ηταν ενας ασκουμενος μικροβιολογος κ ηταν πολυ αβεβαιος στις κινησεις του,μου ζητησε κιολας να περασω παραπερα για να μην τον ενοχλω,μαλωσαμε κ απαιτησα να ερθει καποιος αλλος,πιο εμπειρος!οχι τωρα να μαθει στο βρεφουδι 37 ημερων!!!

Βιβακι ολα καλα ειναι,ευτυχως! Σου ειπε να τον ξυπνας ανα διαστηματα;

Μαρακι ο γολγοθας με τους κολικους τελειωσε;

487ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 9:56 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βιβη μηπως η χλωμαδα ειναι επειδη δεν ετρωγε οσο θα επρεπε;
Ας ειναι καλα το παιδακι σου κ τα τρυπιματα ειναι το λιγοτερο κ το λεω εγω που η μικρη μου υπηρχε φορα που μεσα σε μιση ωρα την τρυπησαν 15 φορες.ειχε τρυπηματα ακομα κ στο κεφαλι.κ εντελη εμεινε με τον ορο στο κεφαλι ωσπου να σπασει κ αυτη η φλεβα κ αιντε παλι απο την αρχη.

ροξαν καλα εκανες!!ε αν ειναι δυνατον να δοκιμαζοντε πανω στα μωρακια μας κ φυσικα κοριτσια ποτε να μην φευγετε απο τα μωρακια σας την ωρα που τους οαιρνουν φλεβα.εγω εχω τσακωθει κ φυσικα παντα μενω διπλα τους.ειναι κ υπουλοι.οταν ξεκινησα να τα πηγαινω στα εκτακτα με διωχναν λεγοντας να παω να παρω καποιο χαρτι απο τα γραφεια κ αυτοι βρησκαν ευκαιρια κ τοτε παιρνουν φλεβα.αλλα πλεον δεν φευγω.αυτο στο νοσοκομειο γιατι στο μικροβιολογικο δεν σε διωχνουν

488ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 11:14 am

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivaki καλα αποτελεσματα να εχετε, σπαραξε το κακομοιρο ε? Αγαπη μου γλυκια...
Εγω στο πρώτο εμβολιο εριξα πολύ κλαμα στο δευτερο συνηθισα και ημουν ατρομητη...Χαχαχαχα
Roxanne καλα εκανες...ακου εκει να μαθει πανω στο βρεφος, ημαρτον!!!!

489ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 11:44 am

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις Δευτερα παμε για το πρωτο εμβολιο κ πιστευω πως θα μας ακουσει ολο τ τετραγωνο ετσι θεριακλης που ειναι ο μικρουλης μου! Ρε κοριτσια ολοι μ λενε πως εχει παμπονηρο βλεμμα το ψυχακι μου :-D
Μας φωναζει κιολας ο σκατουλης οταν δν του αρεσει κατι,πολυ πλακα εχουν!!!

490ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 12:52 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
griniaroula έγραψε:Μαρακι κανε υπομονη και οποτε κοιμαται το μωρο να κοιμασαι κι εσυ, εμεις απο την δευτερα ξυπναγαμε στις 3 και 2 ωρες, τα χα παιξει, τελικα σηκερα κοιμηθηκε 7 ωρες ηρθαμε στα κανονικα μας!!!

Γκρινιαρούλα δ είναι&πολύ του ύπνου ο μικρός μου...το πρωί&το απόγευμα κοιμάται το πολύ 30-40'...αν έχει όρεξη το μεσημέρι μπορεί να κοιμηθεί 1,5-2 ώρες&τότε κοιμάμαι&εγώ!

roxanne87 έγραψε:
Μαρακι ο γολγοθας με τους κολικους τελειωσε;

Ροξάν οι έντονοι κολικοί έχουν περάσει αλλά τα πονάκια που έχει που&που τον τεντώνουν...δ έχει&υπομονή ο μικρός μου&κλαίει με το παραμικρό!είναι&λίγο γκρινιαρούλης&δ θέλει&πολύ!

griniaroula έγραψε:Vivaki καλα αποτελεσματα να εχετε, σπαραξε το κακομοιρο ε? Αγαπη μου γλυκια...
Εγω στο πρώτο εμβολιο εριξα πολύ κλαμα στο δευτερο συνηθισα και ημουν ατρομητη...Χαχαχαχα

Εγώ πάλι την ψυχρολουσία την πήρα όταν στο μήνα απάνω χρειάστηκε να τον ξανακόψει με το ξυράφι η παιδίατρος στη πατούσα για την εξέταση των ενζύμων καθώς στο νοσοκομείο δ το έκανα σωστά&ήθελαν επανάληψη! Τώρα τα εμβόλια είναι παιχνιδάκι...

Βιβάκι κρίμα το μικρούλη σου! Τράβηξε ταλαιπωρία...ευτυχώς δ είναι κτ σοβαρό&όλα θα μπούν στο δρόμο τους!

Πόσο δύσκολο είναι τελικά να κρατάμε τον εαυτό μας βράχο γι'αυτά τα μικρά!!! Εγώ σκέφτομαι την ασθένεια του άντρα μου&το ότι γι'αυτό το παιδί δ θα πρέπει να λυγίσω ποτέ&είναι πολύ μεγάλο φορτίο...

491ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:21 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι υπομονη κοπελα μου.δεν θυμαμαι αν εχεις ξανααναφερει για την ασθενεια του ανρα σου.ειναι κατι σοβαρο;

492ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:28 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυστυχως ναι...πασχει απο Σκληρυνση κατα πλακας. Δ ξερω αν γνωριζεις περι τινος προκειται!

493ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:31 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρακι27 έγραψε:Δυστυχως ναι...πασχει απο Σκληρυνση κατα πλακας. Δ ξερω αν γνωριζεις περι τινος προκειται!

Μαράκι, καλησπέρα και συγνώμη που πετάγομαι. Ο πρώην φίλος μου είχε Σκλήρυνση κατά Πλάκας, κυρίως του προκαλούσε κρίσεις στην αριστερή πλευρά του σώματος. Θέλω να σου πω ότι έχεις πολύ κουράγιο που έφτιαξες οικογένεια με τέτοιον ασθενή, διότι παρόλο που έχει προχωρήσει πολύ η ιατρική επιστήμη σε αυτά τα νοσήματα, δεν παύει να είναι μια ζόρικη κατάσταση. Χίλια μπράβο σου! Εγώ ένας από τους λόγους που δεν προχώρησα τελικά με το παληκάρι, όχι ο πρώτος ούτε ο πιο σπουδαίος βέβαια, ήταν κι αυτό, γιατί σκεφτόμουν αν μπορούσα να ανταποκριθώ σε μια κατάσταση ανάγκης

494ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:41 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οταν μας βρηκε η "γκομενιτσα" (εγω ετσι την αποκαλω ) μετρουσαμε 4 χρονια με τον αντρα μου εκ των οποιων1περιπου παντρεμενοι! Συγκεκριμενα εκεινο το καιρο ειχαμε βαλει μπροστα για παιδακι αλλα μας πηγε πισω 2,5 χρονια!Δ σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να τον αφησω, δ μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις εκεινον...περασαμε τοσα μαζι που δεθηκαμε οσο δ φαμταζεσαι! Ειναι υπουλη ασθενεια αλλα εχω πιστη στο θεο&ολα θα παρουν το δρομο τους!

495ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:44 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι δεν ηξερα τι ειναι αλλα το κοιταξα τωρα.κοριτσι μου ποση υπομονη κ αντοχη πρεπει να εχεις.θα σου πω μπραβο σου γιατι δειχνεις να εχεις θεληση κ πεισμα.καλη δυναμη σου ευχομαι.

496ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:46 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρακι27 έγραψε:Οταν μας βρηκε η "γκομενιτσα" (εγω ετσι την αποκαλω ) μετρουσαμε 4 χρονια με τον αντρα μου εκ των οποιων1περιπου παντρεμενοι! Συγκεκριμενα εκεινο το καιρο ειχαμε βαλει μπροστα για παιδακι αλλα μας πηγε πισω 2,5 χρονια!Δ σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να τον αφησω, δ μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις εκεινον...περασαμε τοσα μαζι που δεθηκαμε οσο δ φαμταζεσαι! Ειναι υπουλη ασθενεια αλλα εχω πιστη στο θεο&ολα θα παρουν το δρομο τους!

Ξέρω μάτια μου, ξέρω. Ήμασταν μαζί από τα 21 έως και τα 29 μου περίπου. Μου το είπε στους 7 μήνες σχέσης κι ούτε κι εγώ σκέφτηκα να τον αφήσω. Και δεν τον άφησα για αυτό. Μάλιστα, αυτός με χώρισε τελικά. Αλλά δεν σου κρύβω ότι ανακουφίστηκα λίγο μέσα μου κρυφά, πραγματικά φοβομουν πολύ τότε. Όμως, για να πούμε και τα ωραία, αυτός την είχε ανακαλύψει την "γκομενίτσα" στα 19 του, και τώρα είναι 39 σχεδόν και δόξα τω Θεώ από ό,τι μαθαίνω, έχει να τον "επισκεφθεί" εδώ και 9 χρόνια περίπου. Στασιμότατη!
Η μαμά μιας φίλης μου, 60 ετών, την ανακάλυψε στα 22 της. Μια χαρά είναι η γυναίκα. Κι άπειρα άλλα παραδείγματα.
Φαντάσου πόσο πίσω ήταν τα πράγματα παλιότερα, ώστε, όταν πήγα στο γιατρό του φίλου μου το 1998 σοκαρισμένη, για να μάθω λίγα πράγματα για το πώς να αντιμετωπίζω την ασθένειά του, μου είπε "Μην κάνετε παιδιά, υπάρχουν 50% πιθανότητες να κληρονομήσουν την νόσο". Σήμερα οι έρευνες δείχνουν ότι δεν υπάρχει τέτοιου είδους κληρονομικότητα.

497ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:47 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι27 έγραψε:Οταν μας βρηκε η "γκομενιτσα" (εγω ετσι την αποκαλω ) μετρουσαμε 4 χρονια με τον αντρα μου εκ των οποιων1περιπου παντρεμενοι! Συγκεκριμενα εκεινο το καιρο ειχαμε βαλει μπροστα για παιδακι αλλα μας πηγε πισω 2,5 χρονια!Δ σκεφτηκα ουτε μια στιγμη να τον αφησω, δ μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις εκεινον...περασαμε τοσα μαζι που δεθηκαμε οσο δ φαμταζεσαι! Ειναι υπουλη ασθενεια αλλα εχω πιστη στο θεο&ολα θα παρουν το δρομο τους!
πω πω βρε μαρακι θα πρεπει να τον αγαπαςψπαρα παρα πολυ!!ειναι συγκινητικο αυτο που περιγραφεις!μακαρι να ερθουν ολα ομορφα!!!

498ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:52 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ'ευχαριστω ντεμακι...ο θεος ειναι μεγαλος, κτ θα κανει&για μας Smile Αν τον αγαπαω;;; Ειναι πραγματικα ολοκληρη η ζωη μου!

Μητσαινα οι ερευνες εχουν δειξει πλεον οτι δ κληρονομειται&οτι αλλοι παραγοντες την προκαλουν! Αλλωστε ποιος ξερει το γραμμενο του???

499ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:56 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακριβώς όπως το λες! Μα κι ο φίλος μου ο πρώην είναι αρραβωνιασμένος ο άνθρωπος, έχει ξαναφτιάξει τη ζωή του κι ειλικρινά, αν τον δεις, δεν το πιστεύεις ότι πάσχει από το παραμικρό. Όλα θα πάνε ρολόι, λίγη ηρεμία, γαλήνη και υγιεινή ζωή χρειάζεται μόνο. Άσε που η τελική θεραπεία είναι πλέον πολύυυυυυυ κοντά  Wink 
Είσαι πολύ άξια κοπέλα μου, σου βγάζω το καπέλο. Να είστε πάντα καλά όλοι σας!

500ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

μαρακι27

μαρακι27
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σου πω κτ μητσαινα; δ με νοιαζει για την θεραπεια! Εδω&1χρονο ειναι σταθερος!Δ ειμαι αχαριστη...το μονο που ζηταω ειναι να μεινει ετσι!Αυτο μονο...

Κοριτσια μου καλη η παρεα σας αλλα μιας&κοιμηθηκε το θηριακι μου λεω να την πεσω&εγω! Καληνυχτα κουκλες...ευχομαι μια ξεκουραστη νυχτα! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 20 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις