Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας !!!ειμαι η ζωη !!θελω να σας κανω μια ερωτηση...εχβ πολυκυστικες ωοθηκες γιαυτο δεν εχω ποτε σταθερη περιοδο..ειχα εντονες ζαλαδες κ υποταση κ ετσι πηγα στο γιατρο να με δει βασικα πρωτα στον ενδοκρινολογο λεω μπας ξερυθμιστηκε ο θυροειδης μ λεει πηγαινε
Και στη γυναικολογος σου να σε δει..λεω μπα με
Τιποτα..κ ομως παω ειδε παχυ ενδομητριο με στειλε για χοριακη..(και στα αλλα παιχια περνανε 20 μερες για να φανει η χοριακη μου)ειμαι στη κατηγορια που κανεις δε πιστευει που ανεβαινουν σιγα σιγα οι μοναδες!ετσι χωρις καθυστερηση αυτη τη φορααα..πρωτβ χοριακη 7.9μετα απο δυο μερες 53μετααπο αλλες δυο μερες 364 και μετα απο αλες δυο μερες 1512!!!!η γιατρος με ρωτησε αν εχω διδυμα στην οικογενεια λεω ναι τετοια να μου λες....τελικαπηγα και οντως ειδαμε δυο σακους ....μετα ξαναπηγα να δουμε πως προχωραει δεν ειδα τον αλλο..δεν εχω ουτε πονο ουτε αιμα ουτε τιποτα!μου ειπε η γιατρος να μην αγχωνομαι...εχει ξαναγινει να ναι ο ενας πισω απο τον αλλο κ επειδη ειναι αρχη να μην διακρινεται...τωρα τη τριτη θα ξαναπαω θα μαι 5 και 6 μερων!!τι λετε;;;;κ καρδια ισως ακουσω στα αλλα παιδια μου στην 6 και 2 ημερων εκει καπου ακουγα !!σας παρακαλωω. Απαντησε μου!!!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα ζωη!!!καταρχας να σου πω οτι μοιαζεις παρα πολυ με μια κοπελα που ξερω.

εγω με την αδερφη μου ειμαστε δυδυμες κ επειδη ο ενας ο σακος ηταν πισω απο τον αλλον η μαμα μας εμαθε οτι εχει δυδυμα στον 4ο μηνα.

συγχαριτιρια κι ολας για την εγκυμοσυνη σου!

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου και να χαιρεσαι κ συ την οικογενεια σου!!!εμεις τα ειδαμε στο υπερηχο ξεκαθαρα και η γιατρος το καταλαβε και απο την ανοδο της χοριακης αλλα στο δευτερο τπερηχο δεν ειδαμε το δευτερο μονο το πρωτο...τωρα θα ξαναπαω τη τριτη να δουμε μ χω τοσηηη αγωνια...κοριτσακια μου αντεεε βοηθειστε διδυμομανουλες!!!!

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
;;;;;κοριτσακια μου δεν ξερει καμια;;!!!

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυστυχως zwitsa μου δεν ξερω να σου απαντησω,αλλα θελω να σου πω οτι ειχα διαβασει το θεμα σου "γεννησα το προωρακι μου"και με ειχες συγκινησει παρα πολυ.τοσο καιρο δεν ειχαμε νεα σου,κι αναρωτιομουν για εσενα..τα ζουζουνακια σου τι κανουν?κι απο οτι διαβαζω πας και για διδυμα μαλλον..με το καλο..βοηθεια εχεις τουλαχιστον?γιατι ειναι και κοντα σε ηλικιες τα μικρα σου..

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζωίτσα κατ αρχάς εύχομαι να σου πάνε όλα καλα! Τωρα για αυτο που ρωτάς νομιζω θα πρεπει να περιμένεις λιγο παραπάνω γιατι καμια φορα όντως δεν φαίνεται απο τοσο νωρις. Εμας πχ η χοριακή δεν έδειχνε τπτ κ τον 2ο σάκο αργήσαμε αρκετα να τον δούμε. Οπότε θα έλεγα περίμενε λιγο ακόμη γ ν το σιγουρεψεις...

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω για την απαντηση να σαι καλα!!δηλαδη ποτε τον ειδατε;;εμεις τον ειδαμε ξεκαθαρα αλλα μετα στο δευτερο δε φανηκε..τωρα περιμενω να δουμε στο αλλο...

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν θυμάμαι καλα, γυρω στην 8η εβδ. Η γιατρός ηθελε και να βεβαιωθεί ότι εχει εδραιωθεί η εμφυτευση..

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μικρουλα τι κανεις;;καλη χρονια!το προωρακι μ ειναι 10,5 μηνων ειναι δοξα το θεο παρα πολυ καλα!!!δε χρειαστηκε φυσικοθεραπειες τιποτα και μου πε ο γιατρος ξεχνα οτι ειναι προωρο!!(μια κουβεντα ειναι κ αυτη) βοηθεια τον αντρουλη μ!τη μανα μ το μπαμπακα μ εχω. !!να ναι καλα!!!

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κοριτσακια μ
Προσπαθω να βαλω φωτογραφια τον υπερηχο αλλα δε ξερω γιατι δεν μπορω να την ανεβασω!!στην 8;;ποιο μπροστα δηλαδη δεν ειχατε δει κατι;και οι χοριακες σου ηταν οπως ειναι για ενα μωρο;τελικα εκανες τα διδυμουλια σου ολα καλα;;!!

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΖΩΙΤΣΑ χρονια πολλα κ καλη χρονια...
γι αυτο που ρωτας δεν μπορω να σου απαντησω αλλα οπως ειπε κ η ΙΟΛΗ πολλες φορες ο 2ος σακος δεν φαινεται αμεσως ισως περασει κ μηνας,ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μας ενημερωσεις...εγω γεννησα 17/12 διδυμα κοριτσακια αλλα στον ιδιο σακο δλδ μονοχωριακα διαμνιακα...

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="evianna80"]ΖΩΙΤΣΑ χρονια πολλα κ καλη χρονια...
γι αυτο που ρωτας δεν μπορω να σου απαντησω αλλα οπως ειπε κ η ΙΟΛΗ πολλες φορες ο 2ος σακος δεν φαινεται αμεσως ισως περασει κ μηνας,ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μας ενημερωσεις...εγω γεννησα 17/12 διδυμα κοριτσακια αλλα στον ιδιο σακο δλδ μονοχωριακα διαμνιακα...[/quote

Ναι να σου ζησουν!!!!ποτε το εμαθες;;οτι ειναι δυο στον ιδιο σακο;;εμενα φανηκαν οπως σας ειπα αλλα στο δευτερο υπερηχο δεν ειδαμε τον δευτερο σακο μονο το πρωτο....κ μ πε η γιατρος τη τριτη θα δουμε ισως αποροφηθηκε...ισως ειναι κρυμενος πισω απο τον αλλο!!!τι να πω;;;;εγω ουτε πονους εντονους εχω ουτε αιμα ουτε τιποτε δοξα τι θεο!!εσυ στον ιδιο σακο ε;τα κανες πτοωρα;τα χωριζε η μεμβρανη;

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zwitsa έγραψε:Μικρουλα τι κανεις;;καλη χρονια!το προωρακι μ ειναι 10,5 μηνων ειναι δοξα το θεο παρα πολυ καλα!!!δε χρειαστηκε φυσικοθεραπειες τιποτα και μου πε ο γιατρος ξεχνα οτι ειναι προωρο!!(μια κουβεντα ειναι κ αυτη) βοηθεια τον αντρουλη μ!τη μανα μ το μπαμπακα μ εχω. !!να ναι καλα!!!
Kαλα ειμαι κ εγω.μεγαλωνω τα 2 παιδακια μου..φυσικοθεραπειες για ποιο λογο χρειαζονται στα προωρα?και για αυτο που λες οτι ο γιατρος σου,ειπε να ξεχασεις οτι ειναι προωρο,δηλαδη??τα προωρα μωρακια εχουν διαφορα στην αναπτυξη?συγγνωμη που ρωταω αλλα δεν ετυχε να μιλησω ποτε με μανουλα που ειχε προωρο μωρακι.

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το εμαθα 6η εβδομαδα κ 7η εβδομαδα το επιβεβαιωσε η γιατρος μου κ ακουσαμε καρδουλα...γεννησα στην 38η εβδομαδα,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ολα πηγαν καλα..ναι ηταν στο ιδιο σακο αλλα τα χωριζε μια μεμβρανη αλλα τρεφοταν απο τον ιδιο πλακουντα...εσενα λογικα αν ειναι σε διαφορετικο σακο θα εισαι σαφως καλυτερα γιατι θα εχει το καθενα τον δικο του πλακουντα...ευχομαι ολα να πανε καλα ειτε εχεις διδυμα ειτε οχι τα παιδια ειναι μεγαλη ΕΥΛΟΓΙΑ

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι!!μικρουλα αυτο που μου εθπε ο γιατρος να ξεχασω οτι ειναι προωρο εννοουσε οτι ολα πηγαν καλα κ ειναι ενα μωρο οπως τα λλα.τα προωρα δυστυχως πολλες φορες εχουν πολλες επιπλοκες αλλα πολλες φορες βγαινουν νικητες χωρις προβληματα...τελοσπαντων θα δουμε τη τριτη ...ευχαριστω για τις απαντησεις οποια κοπελα εχει εμπειρια απο αυτο ας μου απαντησει!!!να στε καλα!!!

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eυχομαι να σου πανε ολα καλα,και να χαιρεαι τα παιδακια σου.

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evianna80 έγραψε:το εμαθα 6η εβδομαδα κ 7η εβδομαδα το επιβεβαιωσε η γιατρος μου κ ακουσαμε καρδουλα...γεννησα στην 38η εβδομαδα,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ολα πηγαν καλα..ναι ηταν στο ιδιο σακο αλλα τα χωριζε μια μεμβρανη αλλα τρεφοταν απο τον ιδιο πλακουντα...εσενα λογικα αν ειναι σε διαφορετικο σακο θα εισαι σαφως καλυτερα γιατι θα εχει το καθενα τον δικο του πλακουντα...ευχομαι ολα να πανε καλα ειτε εχεις διδυμα ειτε οχι τα παιδια ειναι μεγαλη ΕΥΛΟΓΙΑ


Εννοειτε. !!!αλλα φοβαμαι και αγχωνομαι...ποσα κιλατα εκανες;μπηκαν μοναδα;να ταχαιρεσαι κ να ναι υγιεστατα παντα !!

evizogr


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα. Εγω γέννησα δίδυμα σε διαφορετικούς σάκους στη 36η εβδομάδα. Δεν είχε κρυφτεί κάποιος στους υπέρηχους που κάναμε αλλά θυμάμαι οτι ο γιατρος μου το είχε αναφέρει ότι συμβαίνει συχνά. Με το καλό τα μωράκια σου! Προσοχή και υπομονή!

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω πολυ γιατις απαντησεις σας..αυριο εχω γιατρο...και εχει οΘεος!!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ολα να σου πανε καλα κοριτσι μου κ οπως τα θες...εισαι 23 κ εχεις ηδη 3 παιδακια...απο οτι ειδα το προωρακι σου βγηκε φλεβαρη κ εισαι παλι εγγυος...χαρα στο κουραγιο σου

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ηθελα παντα μεγαλη οικογενεια...βλεπεις μοναχοπαιδι ειμαι!!!τα παιδια μ ειναι οι ζωες μου!!!!αλλα ενταξει αν ολα πανε καλα εδω σταματαω ω!!!αχχαχα!!!!ειναι ησυχα και πολυ αγαπημενα αδερφια,τα καμαρωνω!!!!να στε καλα!!!!

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζωιτσα γενησα στις 38w τη μια 2300 κ η αλλη 1880,λογω οτι ηταν στον ιδιο σακο η μικρη σταματησε να παιρνει κιλα..η μεγαλη δεν μπηκε εντατικη,η μικρη μου εμεινε μεσα 3 μερες θερμοκοτοιδα οχι οτι ειχε κατι απλα δεν επιανε ακομα μπιμπερο,τωρα τις εχω διπλα μου κ πραγματικα ειναι ολοιδιες Very Happy Very Happy Very Happy 

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evianna80 έγραψε:Ζωιτσα γενησα στις 38w τη μια 2300 κ η αλλη 1880,λογω οτι ηταν στον ιδιο σακο η μικρη σταματησε να παιρνει κιλα..η μεγαλη δεν μπηκε εντατικη,η μικρη μου εμεινε μεσα 3 μερες θερμοκοτοιδα οχι οτι ειχε κατι απλα δεν επιανε ακομα μπιμπερο,τωρα τις εχω διπλα μου κ πραγματικα ειναι ολοιδιες Very Happy Very Happy Very Happy 
εβιαννα τις ξεχωριζεις τις κορουλες σου;

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki μου εγω τις ξεχωριζω,αν κ μερικες φορες οταν ο αντρας μου κραταει τη μια ριχνω κ δευτερη ματια να δω αν οντως ειναι η ΙΩΑΝΝΑ...πχ η μητερα μου αλλαξε 2 φορες το ιδιο παιδι... Laughing Laughing Laughing Laughing  η μια ερχεται λιγο πιο στρουμπουλη...
ο ΔΙΑΝΕΛΛΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ???

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evianna80 έγραψε:demaki μου εγω τις ξεχωριζω,αν κ μερικες φορες οταν ο αντρας μου κραταει τη μια ριχνω κ δευτερη ματια να δω αν οντως ειναι η ΙΩΑΝΝΑ...πχ η μητερα μου αλλαξε 2 φορες το ιδιο παιδι... Laughing Laughing Laughing Laughing  η μια ερχεται λιγο πιο στρουμπουλη...
ο ΔΙΑΝΕΛΛΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ???
μιιια χαρα ειναι το σπουργιτι!!εχει κατι μερες τρωει ολη μερα αλλα μου εκανε κ 6ωρο χθες το βραδυ κ χορτασα υπνο.νομιζω πως λπαιρναει αλμα.δεν χορταινω να τον φιλαω κ να τον μυριζω!!!μου κανει κ κατι χαμογελακια κ τρελαινομαι!!!εσενα ειναι ησυχα τα κοριτσακια σου??
εβιαννα δεν ειναιι η ωραιοτερη μυρωδιτσα που υπαρχει;εντωμεεταξυ με πιανει λυσσα οταν μου τον παιρνουν αγκαλια.τον θελω μονο για μενα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις