Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

etso


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια τη γνώμη σας!

γεννάω (πρωτα ο Θεος) αρχες Ιουνιου 2014 και σκεφτομαι τις διακοπες. να πάω ή οχι? κάνει ή όχι? εχετε εμπειρια? τι έχετε κανει σε αναλογη περιπτωση? ουφ δεν ξερω τι να κανω affraid

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πήγαινε.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε καλε ιανουαριο εχουμε ακομα!!!!απο τωρα το σκεφτεσαι????

etso


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
demaki88 έγραψε:ε καλε ιανουαριο εχουμε ακομα!!!!απο τωρα το σκεφτεσαι????

ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΤΕ και αν δουλευεις φουλ τοτε ειναι που τις σκεφτεσαι συνεχεια χαχα

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποτε εννοεις οτιθες να πας διακοπες??εγω καταλαβα τον ιουνιο αλλα μαλλον λαθος καταλαβα.σωστα??

etso


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
demaki88 έγραψε:ποτε εννοεις οτιθες να πας διακοπες??εγω καταλαβα τον ιουνιο αλλα μαλλον λαθος καταλαβα.σωστα??

καλε μολις σαραντισω. απλα ρωταω επειδη θα ειναι πολυ μωρο κανει? τις αποψεις σας ρωταω

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etso έγραψε:
demaki88 έγραψε:ποτε εννοεις οτιθες να πας διακοπες??εγω καταλαβα τον ιουνιο αλλα μαλλον λαθος καταλαβα.σωστα??

καλε μολις σαραντισω. απλα ρωταω επειδη θα ειναι πολυ μωρο κανει? τις αποψεις σας ρωταω
ναι καλε γιατι να μην κανει?αλλα ξερεις θα πρεπει να εξοπλιστεις με πολλα ρουχα του μωρου!!!εγω του μπεμπη γεμιζω καθε μερα πληντυριο!!!!
παω βολτα κ παιρνω απο 3 αλλαξιες ρουχα!!!θα ηθελα να παιρνω κ μια δικια μου αλλα ποσα να κουβαλαω πια????

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι απλα μην εχεις στο μυαλο σου τις διακοπες οου εκανες μεχρι τωρα.Καμια σχεση.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα προτεινα να γεννησεις πρωτα με το καλο και μετα να δεις αν θα εχεις την ορεξη για διακοπες...στη θεση σου θα ειχα αλλα οι περισσοτερες μαμαδες δεν εχουν...Επισης αυτο που ειπε και η ede, οι διακοπες θα ειναι πολυυυ διαφορετικες εννοειται Wink 

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαι εννοείται κοντά σε πόλη με πολύ καλή οργανωμένη παιδιατρική κλινική. Αν συμβεί το παραμικρό να αντιμετωπιστεί άμεσα.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικά και θα πας! Το πρώτο μου παιδάκι το πήρα 8 μηνών και από Αθήνα πήγαμε Θάσο, δεν μας έκλεισε καθόλου - αντιθέτως ήταν οι καλύτερες διακοπές μας! Με μια πολύ καλή ομπρέλα, άριστη διάθεση και λίγο παραπάνω κουβάλημα θα το ξαναέκανα 10 φορές!!!

Και το νέο μας μέλος ήρθε 28 Ιουνιου 2013. Στα τέλη του Αυγούστου, μολις σαράντισα δηλαδή, πήγαμε διακοπές κανονικά. Πήρα πολλά ρουχαλάκια μαζί μου αν και τα νεογέννητα δεν λερώνονται ούτε ιδρώνουν. Και όπως θα φαντάζεσαι, 10 κορμάκια κοντομάνικα & αμάνικα του μωρού δεν πιάνουν χώρο. 2 ζακετάκια, 2-4 φορμάκια μήπως έχει ψύχρα, καρότσι, ρηλάξ, 5 πάνες, 2 σετ σκεπασματάκια κι έφυγες!!!
Αν θηλάζεις δε, μην το συζητάς άλλο!!! απλά όταν μπαίνεις στην θάλασσα θα πρέπει να έχεις μόλις θηλάσει, ώστε να προλάβεις να βγεις, να ξεπλυθείς και να μην είναι παγωμένο το στήθος στο επόμενο γεύμα.
Θα σου κάνει και καλό στην διάρκεια της λοχείας.

Μάλιστα σε αυτή την ηλικία δεν σε περιορίζει κα-θό-λου, μπορείτε να βγειτε βολτίτσα απογευματινή ότι ώρα θέλετε, έτσι κι αλλιώς το μωρό θα κοιμάται επι το πλείστον, και γενικά όπου πάει το καρότσι πάτε και εσείς.

Παιδιά γιατί λέτε για κλινική; χτύπα ξύλο - πιο εύκολα σου τυχαίνει κάτι με μεγαλύτερο μωρό που είναι πιο δραστήριο παρά με βρέφος.. Και τα μωράκια στα χωριά;;; φτου φτου μην τα σκέφτεστε αυτά!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
HappyMama έγραψε:Φυσικά και θα πας! Το πρώτο μου παιδάκι το πήρα 8 μηνών και από Αθήνα πήγαμε Θάσο, δεν μας έκλεισε καθόλου - αντιθέτως ήταν οι καλύτερες διακοπές μας! Με μια πολύ καλή ομπρέλα, άριστη διάθεση και λίγο παραπάνω κουβάλημα θα το ξαναέκανα 10 φορές!!!

Και το νέο μας μέλος ήρθε 28 Ιουνιου 2013. Στα τέλη του Αυγούστου, μολις σαράντισα δηλαδή, πήγαμε διακοπές κανονικά. Πήρα πολλά ρουχαλάκια μαζί μου αν και τα νεογέννητα δεν λερώνονται ούτε ιδρώνουν. Και όπως θα φαντάζεσαι, 10 κορμάκια κοντομάνικα & αμάνικα του μωρού δεν πιάνουν χώρο. 2 ζακετάκια, 2-4 φορμάκια μήπως έχει ψύχρα, καρότσι, ρηλάξ, 5 πάνες, 2 σετ σκεπασματάκια κι έφυγες!!!
Αν θηλάζεις δε, μην το συζητάς άλλο!!! απλά όταν μπαίνεις στην θάλασσα θα πρέπει να έχεις μόλις θηλάσει, ώστε να προλάβεις να βγεις, να ξεπλυθείς και να μην είναι παγωμένο το στήθος στο επόμενο γεύμα.
Θα σου κάνει και καλό στην διάρκεια της λοχείας.

Μάλιστα σε αυτή την ηλικία δεν σε περιορίζει κα-θό-λου, μπορείτε να βγειτε βολτίτσα απογευματινή ότι ώρα θέλετε, έτσι κι αλλιώς το μωρό θα κοιμάται επι το πλείστον, και γενικά όπου πάει το καρότσι πάτε και εσείς.

Παιδιά γιατί λέτε για κλινική; χτύπα ξύλο - πιο εύκολα σου τυχαίνει κάτι με μεγαλύτερο μωρό που είναι πιο δραστήριο παρά με βρέφος.. Και τα μωράκια στα χωριά;;; φτου φτου μην τα σκέφτεστε αυτά!
harry mama δεν διαβασα ολο το ποστ σου αλλα μεχρι εκει που λες πως τα νεογεννηατ δεν λερωνουν!!!ο δικοςς μου οχι απλα λερωνει φορμακια φανελακια σαλιαρες και πανακια,γινοντε οοοολα μουσκεμα απο τις αναγωγες που κανει που αναγκαζομαι κ βαζω καθε μερα ενα γεμματο πληντυριο γιατι αν δεν βαλω την επομενη δεν θα εχω τι να του φορεσω!!!!μεγαλη πικρα μιλαμε!!!! τοκετος τον Ιουνιο-διακοπες? 679259 τοκετος τον Ιουνιο-διακοπες? 679259 τοκετος τον Ιουνιο-διακοπες? 679259 

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki έχετε παλινδρόμηση;;; ε, εδώ είναι ένα θέμα.. αλλά δεν έχουν μωρέ όλα τα μωράκια. Και η μεγάλη μου είχε και ξέρω, όλη μέρα έπλενα και σφουγγάριζα..
Και είναι και καλοκαίρι, δεν έχει πολλά να τους φορέσουμε. 1 κοντομάνικο ή αμάνικο. Ε, παίρνεις κι ένα σιδεράκι μαζί και λίγο πράσινο σαπούνι και αν σου λείψει κάτι το σαπουνίζεις, το σιδερώνεις και τέλος.

Ξέχασα να πω, οπωσδήποτε κουνουπιέρα μαζί και για το ρηλάξ και για το καρότσι. Και ένα κρίλεν ή κάτι άλλο (παιδικό εντομοαπωθητικό) για να βάζεις στο καρότσι - οχι στο μωρό.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
HappyMama έγραψε:demaki έχετε παλινδρόμηση;;; ε, εδώ είναι ένα θέμα.. αλλά δεν έχουν μωρέ όλα τα μωράκια. Και η μεγάλη μου είχε  και ξέρω, όλη μέρα έπλενα και σφουγγάριζα..
Και είναι και καλοκαίρι, δεν έχει πολλά να τους φορέσουμε. 1 κοντομάνικο ή αμάνικο. Ε, παίρνεις κι ένα σιδεράκι μαζί και λίγο πράσινο σαπούνι και αν σου λείψει κάτι το σαπουνίζεις, το σιδερώνεις και τέλος.

Ξέχασα να πω, οπωσδήποτε κουνουπιέρα μαζί και για το ρηλάξ και για το καρότσι. Και ένα κρίλεν ή κάτι άλλο (παιδικό εντομοαπωθητικό) για να βάζεις στο καρότσι - οχι στο μωρό.
εχουμε αλλα που θα παει θα σταματησει!!καλε κ εγω θα πηγαινα σιγα τωρα για τα ρουχα?οπως ειπες σιδερακι σαπουνακι κ μια χαρα!!!

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ Ιούνιο γέννησα και τους δύο....μια χαρά πήγα διακοπές........απλά ήταν.........διακοπές Βέγγου! Ειδικά τη δεύτερη φορά!
Με το καλό να γεννήσεις κοπέλα μου!

etso


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστώ κορίτσια να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσες περιμένετε με το καλό. είναι ο 2ος γιος που περιμένω έχω και άλλον που σε λίγο καιρό θα γίνει 3χρ, οπότε εχω μια εμπειρία.
όσο για την όρεξη πάντα έχω όρεξη για διακοπές (λεφτά δεν θα έχω) χαχα αλλά δεν βαριέσαι τα βολεύουμε μωρέ καλά να είμαστε και την υγειά μας να έχουμε. Laughing 

17τοκετος τον Ιουνιο-διακοπες? Empty . Τετ Ιαν 22, 2014 4:33 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια ερωτηση στις κοπελες που εχουν παει με μωρο 2 μηνων διακοπες.ειχατε το μωρο μαζι σας στην θαλασσα?

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ τα είχα......αλλά ξέρεις, με οδηγίες παιδιάτρου.........τις ώρες που επιτρέπεται, σε σκιά, καπέλα, αντιηλιακά, και όχι πολλή ώρα....
Έβλεπα κι εκείνες τις τουρίστιες ρε παιδί μου να τα αμολάνε χύμα ώωωωωωωρες και έλεγα, ΟΚ, είμαστε υπερβολικές εμείς οι ελληνίδες...
Αλλά εγώ γενικώς δεν είμαι της λογικής "δεν παθαίνουν τίποτα" οπότε, με το γιατρό online πήγα.....

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ ναι, ως τις 12 το μεσημέρι και απ' τις 5 το απόγευμα. Το πρωί πάντα σε πυκνή σκιά & δροσούλα το μωρό όχι μονο με ομπρέλα. 2-3 φορές το 'κανα κι αυτό να'μαι ειλικρινής, για χάρη της μεγάλης μου κόρης και του άντρα μου, να φχαριστηθούν καλύτερα τη θάλασσα....

Με κουνουπιέρα πάντα, οχι αντιλιακό, δεν κάνει πριν τους 3 μήνες, και φυσικά ξέρετε πριν τα 2 έτη όχι παραπάνω από δεικτη 40. Τα 50άρια και sun block έχουν συστατικά που απαγορεύονται στην βρεφική ηλικία.

Σε μεγαλύτερη ηλικία όπως η μεγάλη μου (τώρα 2 ετών), όπου κάτσει να παίξει με κουβαδάκια θα καρφώσω και μια ομπρέλα, θα της βάλω αντιλιακό 40άρι και ένα μπλουζάκι αν είναι να κάτσουμε ώρα...

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλά λες αντιηλιακό βάλαμε την επόμενη χρονιά.......αλλά εμένα ο παιδίατρος μου είχε πει κατηγορηματικά πριν τις 11 πίσω........

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις