Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Μαρ 04, 2014 10:28 am

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου θελω τη βοηθεια σας.
Πρεπει να κανω σαλπιγγογραφια αλλα λογω ασχημων οικονομικων ψαχνω να την κανω μεσω ΕΟΠΥ στην Αθηνα.
Εχετε να μου προτεινετε κατι;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουνελάκι έγραψε:Κοριτσια μου θελω τη βοηθεια σας.
Πρεπει να κανω σαλπιγγογραφια αλλα λογω ασχημων οικονομικων ψαχνω να την κανω μεσω ΕΟΠΥ στην Αθηνα.
Εχετε να μου προτεινετε κατι;


καλημερα!!
θα σου πω εγω πως την εκανα και ευχομαι να βοηθησει.....
πας σε γυναικολογο που ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ, στην γραφει και πας και την κανεις στο ελενα!!!
θα πληρωσεις μονο 25 ευρω το σκιαγραφικο, το οποιο πρεπει να παρεις απο το φαρμακειο και να τους το πας!!
εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τους γιατρους εκει.....
ευχομαι να βοηθησα!!!

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κουνελακι,εμενα μου την εγραψε γιατρος του εοπυυ.Καλεσα στο Λητω,το Ρεα και το Μητερα για ραντεβου,επισημαινοντας οτι θελω να την κανω μεσω εοπυυ.Στα 2 πρωτα μου ειπαν οτι ναι μεν γινεται,αλλα εχουν πολυ μακρυνο ραντεβου,αν ειναι να το κανω μεσω εοπυυ.
Στο Μητερα μου εκλεισαν το ραντεβου μεσα στην επομενη εβδομαδα.
Επιπλεον τους ρωτησα ποιο σκιαγραφικο θα χρησιμοποιησουν,μου το εγραψε κι αυτο ο γιατρος μου και την ημερα του ραντεβου το ειχα μαζι,οποτε πληρωσα 1 ευρω για την σαλπιγγογραφια και περιπου 25 ευρω η συμμετοχη στο φαρμακειο για το σκιαγραφικο.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια την εκανα την σαλπιγγογραφια.
Πηγα στο Αλεξανδρα τελικα.
Εμεινα πολυ ικανοποιημενη, το νοσηλευτικο προσωπικο ηταν πολυ εξυπηρετικο και με βοηθησε να ξεπερασω το αγχος μου.Δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου .
Ο γιατρος μου μου ειχε γραψει την εξεταση και το σκιαγραφικο και πληρωσα συνολικα 6ευρω.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

fanoyla


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κουνελακι καλησπερα ηθελα να σε ρωτησω την εξεταση και το σκιαγραφικο στην εγραψε γυναικολογος?συγνωμη για τις ερωτησεις μου αλλα και εγω πρεπει να κανω για δευτερη φορα δυστυχως (πρεπει να περασω επιτροπη και εχει λειξει η πρεωτη)αλλα οπως καταλαβαινεις τετοιες εποχες ειναι δυσκολα τα οικονομικα ηθελα να μου δωσεις το τηλ του γιατρου που στην εγραψε την εξεταση (ειμαι απο επαρχια και και θα πρεπει να ερθω αθηνα)ποτε πηρες τηλ στο νοσοκομειο για ραντεβου ποια μερα του κυκλου.δηλαδη μονο 6 ευρω και εξεταση και φαρμακο??συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα σε παρακαλω γρψε μου αναλυτικα πως κυνηθηκες μηπως τα γλυτωσω τα 150 ...ευχαριστω παρα πολυυυυυ,

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fanoyla έγραψε:κουνελακι καλησπερα ηθελα να σε ρωτησω την εξεταση και το σκιαγραφικο στην εγραψε γυναικολογος?συγνωμη για τις ερωτησεις μου αλλα και εγω πρεπει να κανω για δευτερη φορα δυστυχως (πρεπει να περασω επιτροπη και εχει λειξει η πρεωτη)αλλα οπως καταλαβαινεις τετοιες εποχες ειναι δυσκολα τα οικονομικα ηθελα να μου δωσεις το τηλ του γιατρου που στην εγραψε την εξεταση (ειμαι απο επαρχια και και θα πρεπει να ερθω αθηνα)ποτε πηρες τηλ στο νοσοκομειο για ραντεβου ποια μερα του κυκλου.δηλαδη μονο 6 ευρω και εξεταση και φαρμακο??συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα σε παρακαλω γρψε μου αναλυτικα πως κυνηθηκες μηπως τα γλυτωσω τα 150 ...ευχαριστω παρα πολυυυυυ,


Γεια σου φανουλα, δεν με κουραζεις καθολου. Γι'αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε η μια την αλλη.
Την εξεταση και το σκιαγραφικο μου τα εγραψε ο γυναικολογος μου αλλα κι εγω ειμαι απο νησι.Δεν εχω προβλημα να σου δωσω το ονομα του αλλα δεν νομιζω να σε βοηθησω ετσι.
Μπορεις να πας σε οποιονδηποτε γυναικολογο για να στα γραψει αργει να ειναι συμβεβλημενος με ΕΟΠΥ.
Πηρα τηλεφωνο στο ακτινολογικο τμημα του Αλεξανδρα και τους εξηγησα οτι επειδη εχω αστατο κυκλο δεν μπορω να τους πω συγκεκριμενη ημερομηνια που θα αδιαθετησω και μου ειπαν να τους ξαναπαρω τηλεφωνο την πρωτη ημερα της περιοδου μου.
Εγω αδιαθετησα 1/03 και μου ειπαν να παω στις 11/03.
Η εξεταση πρεπει να γινει 7η με 14η μερα του κυκλου.
Οσον αφορα το θεμα των χρηματων για την εξεταση δεν πληρωσα τιποτα απολυτως, μονο 10ευρω στον γυναικολογο μου για να μου την γραψει και για το σκιαγραφικο πληρωσα μονο την συμμετοχη που ηταν 6ευρω.
Ελπιζω φανουλα να σε καλυψα αν οχι μη διστασεις να με ρωτησεις το οτιδηποτε.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

fanoyla


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κουνελακι μου ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.σου ευχομαι καλα αποτελεσματα σε οτι θελεις να κανεις?

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fanoyla έγραψε:κουνελακι μου ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.σου ευχομαι καλα αποτελεσματα σε οτι θελεις να κανεις?

Καλη επιτυχια και σε σενα φανουλα μου.
Σου ευχομαι τα καλυτερα.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

9Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 02, 2014 7:20 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ρε κορίτσια στις 8/7 ειναι να κάνω σαλπιγγογραφια στο Αλεξάνδρας αλλά μάλλον δεν άκουσα καλά το όνομα του σκιαγραφικού και το googlaro και δεν το βρισκει. Γνωρίζει καμία να μου πει ποιο είναι; Επίσης πριν την εξέταση παίρνουμε 1 ή 2 buskopan και πόση ώρα πριν; Γενικά είναι επώδυνο; Ευχαριστώ!

10Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 02, 2014 12:09 pm

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete έγραψε:Ρε κορίτσια στις 8/7 ειναι να κάνω σαλπιγγογραφια στο Αλεξάνδρας αλλά μάλλον δεν άκουσα καλά το όνομα του σκιαγραφικού και το googlaro και δεν το βρισκει. Γνωρίζει καμία να μου πει ποιο είναι; Επίσης πριν την εξέταση παίρνουμε 1 ή 2 buskopan και πόση ώρα πριν; Γενικά είναι επώδυνο; Ευχαριστώ!

Γεια σου jannete κι εγω εκει την εκανα τελικα.
Εγω ειχα παρει το iodixanol.
Θα σε συμβουλευα ομως να παρεις τηλεφωνο να τους ρωτησεις γιατι θελει συγκεκριμενα mg.
Χιλιες φορες να κανεις μια ερωτηση παρα να μην κανεις την εξεταση γιατι θα εχεις λαθος σκιαγραφικο.
Εγω πηρα 1 παυσιπονο αλλα επειδη καθυστερησα να κανω την εξεταση περασε η επιδραση.
Αν σου πω οτι δεν πονεσα, θα πω ψεμματα.
Ο πονος ομως κοπηκε μαχαιρι με το που τελειωσε η εξεταση.
Θα νοιωσεις κατι σαν κραμπα αλλα κι αυτο δεν ειναι απολυτο,καποια κοριτσια δεν νοιωθουν τιποτα.
Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

11Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 2:16 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μολις επέστρεψα από το Αλεξάνδρας. Δεν ήταν πολύ ευχάριστη εξέταση πλην όμως πολύ χρήσιμη. Τα αποτελέσματα αύριο. Πιο πολύ με χάλασε ο τρόπος που έγινε η εξέταση παρά ο πόνος (ναι πόνεσα). Όχι τρελά, αλλά πόνεσα. Είναι αλήθεια πως όσες πονούν έχουν κλειστές σάλπιγγες;;

12Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 4:07 am

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete έγραψε:Μολις επέστρεψα από το Αλεξάνδρας. Δεν ήταν πολύ ευχάριστη εξέταση πλην όμως πολύ χρήσιμη. Τα αποτελέσματα αύριο. Πιο πολύ με χάλασε ο τρόπος που έγινε η εξέταση παρά ο πόνος (ναι πόνεσα). Όχι τρελά, αλλά πόνεσα. Είναι αλήθεια πως όσες πονούν έχουν κλειστές σάλπιγγες;;

Γεια σου jannete, κι εγω ειχα πονεσει πολυ αλλα ηταν καθαρη η σαλπιγγογραφια.
Τι εννοεις σε χαλασε ο τροπος που εγινε η εξεταση;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

13Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 5:10 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εννοω πως το εργαστηριο δεν ειχε ουτε υποδοχη να στηριξεις τα ποδια σου για να κανεις την εξεταση, αποτι καταλαβα μου την εκανε ειδικευομενος γιατι του διναν οδηγιες, ηταν 3 ατομα μεσα κατα τη διαρκεια που εγω ημουν με ανοιχτα ποδια. Σε τραπεζι χειρουργειου γινεται η εξεταση και το εργαστηριο ειναι παλιο και καταθληπτικο, οχι πως εχει σημασια απλα παιζει ρολο στην ψυχολογια σου αν εχεις ηδη αγχος.

14Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 7:36 am

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete έγραψε:Εννοω πως το εργαστηριο δεν ειχε ουτε υποδοχη να στηριξεις τα ποδια σου για να κανεις την εξεταση, αποτι καταλαβα μου την εκανε ειδικευομενος γιατι του διναν οδηγιες, ηταν 3 ατομα μεσα κατα τη διαρκεια που εγω ημουν με ανοιχτα ποδια. Σε τραπεζι χειρουργειου γινεται η εξεταση και το εργαστηριο ειναι παλιο και καταθληπτικο, οχι πως εχει σημασια απλα παιζει ρολο στην ψυχολογια σου αν εχεις ηδη αγχος.
jannete και γω περιμενω να αδιαθετησω κ να παω να την κανω....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο φοβαμαι...απο τωρ< το σκεφτομαι κ τρεμω..σκεφτομαι ομως οτι κραταει 10 λεπτα κ περνω κουραγιο..ποτε πονεσες περισσοτερο,οταν σου εριχναν το υγρο?

15Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 8:43 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κουκλα μου δεν χρειαζεται να ανησυχεις μιλαμε για ανεκτο πονο. Ολη η διαδικασια κρατησε το πολυ κανα 10 λεπτο. Πονας οταν σου ριχνουν το υγρο ακριβως οπως να εχεις περιοδο αλλα η περιοδος ερχεται σταδιακα ενω αυτο επειδη ειναι αποτομο σε ενοχλει λιγο παραπανω. Πιο πολυ με ρνοχλησε που με σκαλιζανε 2 ασχετοι να σου πω την αληθεια!

16Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 12:07 pm

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete έγραψε:Κουκλα μου δεν χρειαζεται να ανησυχεις μιλαμε για ανεκτο πονο. Ολη η διαδικασια κρατησε το πολυ κανα 10 λεπτο. Πονας οταν σου ριχνουν το υγρο ακριβως οπως να εχεις περιοδο αλλα η περιοδος ερχεται σταδιακα ενω αυτο επειδη ειναι αποτομο σε ενοχλει λιγο παραπανω. Πιο πολυ με ρνοχλησε που με σκαλιζανε 2 ασχετοι να σου πω την αληθεια!
τι να κανουμε,υπομονη!μακαρι να ειμαι απο τις τυχερες που τον ανεχονται τον πονο!!!

17Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 12:45 pm

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μωρε ας βγουν καλα τα αποτελεσμαρα και χαλαλι ο πονος!

18Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 12:49 pm

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete έγραψε:Μωρε ας βγουν καλα τα αποτελεσμαρα και χαλαλι ο πονος!
πόσο δίκιο έχεις!!!!

19Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τρι Ιουλ 08, 2014 10:20 pm

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω jannete μου ειχα τελειως διαφορετικη εμπειρια.
Μεσα στο δωματιο ηταν μονο ενας ακτινολογος και μια νοσοκομα.
Απ'οτι εχω ακουσει οπουδηποτε κανεις αυτη την εξεταση πρεπει να κρατας εσυ τα ποδια σου.
Και οταν τελειωσε η εξεταση ο ακτινολογος μου ειπε κα κατεβασω τα ποδια και να χαλαρωσω για 5 λεπτα,μου εδωσε τις οδηγιες και μου και ειπε οτι θα μου εδινε τα αποτελεσματα εκεινη τη μερα γιατι ειμαι απο νησι και θα εφευγα την ιδια μερα.
Πραγματικα μου φερθηκαν πολυ ανθρωπινα και εννοειτε οτι εκει θα την ξαναεκανα.
Θελω να προσθεσω οτι δεν εχω κανενα οφελος που τα λεω ολα αυτα, απλα καθε κοπελα εχει διαφορετικη εμπειρια.
Σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου και συντομα να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

20Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 09, 2014 2:08 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κουνελάκι έγραψε:Εγω jannete μου ειχα τελειως διαφορετικη εμπειρια.
Μεσα στο δωματιο ηταν μονο ενας ακτινολογος και μια νοσοκομα.
Απ'οτι εχω ακουσει οπουδηποτε κανεις αυτη την εξεταση πρεπει να κρατας εσυ τα ποδια σου.
Και οταν τελειωσε η εξεταση ο ακτινολογος μου ειπε κα κατεβασω τα ποδια και να χαλαρωσω για 5 λεπτα,μου εδωσε τις οδηγιες και μου και ειπε οτι θα μου εδινε τα αποτελεσματα εκεινη τη μερα γιατι ειμαι απο νησι και θα εφευγα την ιδια μερα.
Πραγματικα μου φερθηκαν πολυ ανθρωπινα και εννοειτε οτι εκει θα την ξαναεκανα.
Θελω να προσθεσω οτι δεν εχω κανενα οφελος που τα λεω ολα αυτα, απλα καθε κοπελα εχει διαφορετικη εμπειρια.
Σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου και συντομα να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου.

Σε ευχαριστώ πολύ kounelaki. Η αλήθεια είναι οτι έχω πολύ άγχος με τα αποτελέσματα, εύχομαι να είναι καλά γιατί έχουμε και ένα μικρό θέμα με το σπέρμα που έχει κινητικότητα στο 23% (ζωηρή κίνηση και 32% ολική) που σημαίνει πως αν έχω και εγώ θέμα με τις σάλπιγγες τα πράγματα είναι πολύ δυσκολα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει γιατί θα του πάω όλες τις εξετάσεις μαζεμένες. Εύχομαι σε ΟΛΕΣ τις κοπέλες που προσπαθούν να έχουν καλά αποτελέσματα!

21Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 09, 2014 2:34 am

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:Εγω jannete μου ειχα τελειως διαφορετικη εμπειρια.
Μεσα στο δωματιο ηταν μονο ενας ακτινολογος και μια νοσοκομα.
Απ'οτι εχω ακουσει οπουδηποτε κανεις αυτη την εξεταση πρεπει να κρατας εσυ τα ποδια σου.
Και οταν τελειωσε η εξεταση ο ακτινολογος μου ειπε κα κατεβασω τα ποδια και να χαλαρωσω για 5 λεπτα,μου εδωσε τις οδηγιες και μου και ειπε οτι θα μου εδινε τα αποτελεσματα εκεινη τη μερα γιατι ειμαι απο νησι και θα εφευγα την ιδια μερα.
Πραγματικα μου φερθηκαν πολυ ανθρωπινα και εννοειτε οτι εκει θα την ξαναεκανα.
Θελω να προσθεσω οτι δεν εχω κανενα οφελος που τα λεω ολα αυτα, απλα καθε κοπελα εχει διαφορετικη εμπειρια.
Σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου και συντομα να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου.

Σε ευχαριστώ πολύ kounelaki. Η αλήθεια είναι οτι έχω πολύ άγχος με τα αποτελέσματα, εύχομαι να είναι καλά γιατί έχουμε και ένα μικρό θέμα με το σπέρμα που έχει κινητικότητα στο 23% (ζωηρή κίνηση και 32% ολική) που σημαίνει πως αν έχω και εγώ θέμα με τις σάλπιγγες τα πράγματα είναι πολύ δυσκολα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει γιατί θα του πάω όλες τις εξετάσεις μαζεμένες. Εύχομαι σε ΟΛΕΣ τις κοπέλες που προσπαθούν να έχουν καλά αποτελέσματα!
εμεις που εχουμε 3% κινητικοτητα,πρεπει να φουνταρω??? χαχαχα

22Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 09, 2014 5:54 am

katerinoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα και απο εμενα την δευτερα εχω να κανω σαλπιγγογραφια στο μητερα και ειμαι αγχωμενη γιατι και εμεις εχουμε θεμα με την κινητικοτητα 0 τα εκατο ζωηρα και 56 τα εκατο τα μετρια ειναι καλα στο μητερα;και εμενα μου την εγραψε ο γιατρος

23Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 09, 2014 8:05 pm

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katerinoula έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα την δευτερα εχω να κανω σαλπιγγογραφια στο μητερα και ειμαι αγχωμενη γιατι και εμεις εχουμε θεμα με την κινητικοτητα 0 τα εκατο ζωηρα και 56 τα εκατο τα μετρια ειναι καλα στο μητερα;και εμενα μου την εγραψε ο γιατρος

Δεν γνωριζω κατερινουλα μου,παντως να ξερεις οτι καθε κοπελα εχει τη δικη της εμπειρια.
Μπορει εσυ να κανεις την εξεταση και να μεινεις ικανοποιημενη και αλλη κοπελα οχι.
Σου ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα και συντομα μια τεραστια χοριακη.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

24Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Τετ Ιουλ 09, 2014 11:22 pm

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katerinoula έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα την δευτερα εχω να κανω σαλπιγγογραφια στο μητερα και ειμαι αγχωμενη γιατι και εμεις εχουμε θεμα με την κινητικοτητα 0 τα εκατο ζωηρα και 56 τα εκατο τα μετρια ειναι καλα στο μητερα;και εμενα μου την εγραψε ο γιατρος
καλημερα.ο γιατρος μου ειναι στο μητερα και τις 2 σαλπιγγογραφιες τις εκανα εκει.μονο καλα λογια εχω να πω.μιλαω για μενα παντα ετσι?μου την εκανε την εξεταση ο διευθυντης ακτινολογος του μητερα ο οποιος ηταν ευγενεστατος και με χιουμορ.προσωπικα επειδη πηγα πολυ χαλαρη και εχοντας ηδη εμπειρια της εξετασης τα 10 περιπου λεπτα περασαν νερακι.

25Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Empty Απ: Σαλπιγγογραφια μεσω ΕΟΠΥ Πεμ Ιουλ 10, 2014 6:50 am

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και τα αποτελέσματα είναι καλά!!!!!!!!!! Εντελώς διαβατές οι σάλπιγγες και απ'ότι είπε ο γυναικολόγος και το σπέρμα μια χαρά!!! Με στενοχώρησε λίγο γιατί μου είπε να πάμε για σπερματέγχυση (για να μας τα πάρει, δουλεύει στο ΜΗΤΕΡΑ αυτός) αλλά εγώ μετά από τα αποτελέσματα ότι είμαστε υγιέστατη το αφήνω ΜΟΝΟ στον ΘΕΟ! Αν περάσει ο καιρός και δεν δούμε αποτελέσματα ίσως το ξανασκεφτώ. Μα είναι δυνατόν να προτείνουν τέτοιες λύσεις σε ζευγάρια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα;;; Εμπόριο τελείως η φάση! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν το ίδιο καλά αποτελέσματα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις